Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2023., 20:50   #1771
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Čuo sam da dijele neki novi router sad sa a1 optikom, innbox, kakvi su ti routeri naspram huawei-a ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.07.2023. u 22:30.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 08:34   #1772
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Meni instalirali optiku prije 2 tjedna, a inače je munjevito došla u cijelo naselje (ZG-Prepuštovec). Bilo je ugodno iznenađenje jer sam mislio da nećemo dobiti optiku još godinama. Odjednom se stvorila ekipa koja razvlači kablove po betonskim stupovima i za mjesec i pol je proradilo.

Dobio sam Huawei router koji nije nešto ali služi svrsi. Prije sam bio na A1 5G i bio je Fritzbox modem, puno bolje sučelje i uopće bolji.
Što se tiče brzine interneta tu zasad nemam zamjerke ide 950/500.

Što se televizije tiče, očekivao sam bolju kvalitetu slike.
OK, jasno je da se razni programi skidaju sa raznih satelita pa je tako kako je, ali neki od tih programa sigurno ima Full HD, ali ih A1 očito skida od nekud gdje je lošija rezolucija.
Ali ako usporedimo HRT zemaljski prijem i optiku, velika je razlika. Zemaljski prijem je slika boljih boja, oštrija, dok je na optici to lošije.

Najveću zamjerku imam (a to ću i prijaviti podršci) kod MTV programa, a baš sam se njima veselio. Konkretno kod programa MTV 80s', MTV 90s', MTV 00s' i MTV Hits. To je definitivno negledljivo. Ne mislim tu na samu kvalitetu slike jer znam da su to stariji spotovi, ali i ton i slika nekako čudno "preskaču" ili se trzaju do mjere da je negledljivo i slikom i tonom. Kod glezbenih spotova se to baš primjeti. Jel i kod vas tako ili ?

Zna li netko možda čemu služi onaj USB port, mislio sam spojit SSD disk ali ga ne prepoznaje iako mu daje struju. Htio sam da svaki prijemnik (imam ih 3) ima svoje snimanje, ovako nema neke privatnosti obzirom da se snimljeni materijal na njihovu snimalicu prikazuje kao dostupan na svakom prijemniku u kući. Isto je i za gledanje sadržaja koji nije snimljen nego vučem sa njihovog servera , sadržaj je dostupan za nastavak gledanja na svakom prijemniku. U neku ruku je to ok opcija, ali bi trebalo biti moguće da se tako nešto isključi i da svaki prijemnik ima svoju privatnost.
Također je glupo da kada promijenim bilo kakve postavke (npr audio/video) na jednom prijemniku, isto se promijeni na svakom. PIN je također isti na svakom prijemniku, a trebao bi na svakom biti zaseban.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 12:51   #1773
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Bok! Konačno imam optiku, ali ruter koji sam dobio od a1, neki innbox, baš nema neki ludi signal! Pošto se net koristi i na katovima kuće signal mi je bitan! Mogu li kupiti neki drugi ruter? Ako da, koji bi bio dobar?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je online   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 00:24   #1774
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Bok! Konačno imam optiku, ali ruter koji sam dobio od a1, neki innbox, baš nema neki ludi signal! Pošto se net koristi i na katovima kuće signal mi je bitan! Mogu li kupiti neki drugi ruter? Ako da, koji bi bio dobar?
Možeš. Kupi si neki TP-Link, kvalitetni i vrhunski, a opet jeftini. Ako imaš kuću na kat, razmisli o mesh mreži.

https://www.tp-link.com/en/home-netw...v1%20(1-pack)/
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 13:23   #1775
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Vjerojatno će biti gnjavaža kompletno izbaciti njihov router.
Jednostavnija varijanta:
- ostaviš njihov router kao glavni
- na njemu ugasiš WiFi
- obzirom da imaš kuću, više etaža, onda prvo provuci mrežu (Lan Cat6) od gl. routera do svake etaže a može i do klijenata kao pc, smart tv i sl.
- nakon toga nabavi dobar mesh WiFi sa 2 ili 3 satelita, podesiš u AP mod
- spojiš ih na tu mrežu šta si prethodno provukao

Na taj način ćeš riješiti WiFi u kući + dovesti max. brzinu do bitnih klijenata.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 17:52   #1776
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vjerojatno će biti gnjavaža kompletno izbaciti njihov router.
Jednostavnija varijanta:
- ostaviš njihov router kao glavni
- na njemu ugasiš WiFi
- obzirom da imaš kuću, više etaža, onda prvo provuci mrežu (Lan Cat6) od gl. routera do svake etaže a može i do klijenata kao pc, smart tv i sl.
- nakon toga nabavi dobar mesh WiFi sa 2 ili 3 satelita, podesiš u AP mod
- spojiš ih na tu mrežu šta si prethodno provukao

Na taj način ćeš riješiti WiFi u kući + dovesti max. brzinu do bitnih klijenata.
A1, na njihovoj infrastrukturi ionako ne daju bridge mod. Samo na HT infrastrukturi.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 17:55   #1777
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Bok! Konačno imam optiku, ali ruter koji sam dobio od a1, neki innbox, baš nema neki ludi signal! Pošto se net koristi i na katovima kuće signal mi je bitan! Mogu li kupiti neki drugi ruter? Ako da, koji bi bio dobar?
Čak mislim da A1 niti ne da bridge mod niti PPPoE podatke što znači da njihov router mora ostati.

Kupi i stavi Mesh Wifi npr. TP-LINK Deco X20-3 (3 kom), spoji svaki ili bar jedan na router i raspodijeli po stanu, stavi da rade kao AP i to je to.
Na routeru isključi njegov WiFi.
Ja imam to kod sebe i odlično pokriva kuću na kat i dvorište, nikad se ne zblesira.
Postaviš, podesiš glavni WiFi i gost WiFi i zaboraviš.
Plus na svakom Mesh satelitu imam još jedan slobodni gigabitni port za spajanje dodatnih uređaja ili gigabitnog switcha.
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 20:43   #1778
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Ako A1 iznajmljuje optiku od HTa onda su prisiljeni da koriste PPPoE.
Do PPPoE podataka možeš doći upitom na SZK ali i na drugi način preko WebGUIa.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 09:44   #1779
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ako A1 iznajmljuje optiku od HTa onda su prisiljeni da koriste PPPoE.
Do PPPoE podataka možeš doći upitom na SZK ali i na drugi način preko WebGUIa.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Kao što rekoh, kada se koristi A1 optika preko HT infrastrukture, SZK će ti bez problema dat PPPoE podatke i omogućit bridge mod. Ali preko vlastite infrastrukture ne daju nikakve podatke i ne da ju bridge mode. Njihov router se baš mora koristit.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 12:21   #1780
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Hvala svima! Prostudirat ću ponudjene mogućnosti!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 10:39   #1781
jopasaable
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Kao što rekoh, kada se koristi A1 optika preko HT infrastrukture, SZK će ti bez problema dat PPPoE podatke i omogućit bridge mod. Ali preko vlastite infrastrukture ne daju nikakve podatke i ne da ju bridge mode. Njihov router se baš mora koristit.

a njihov huawei teze govno... stalno mi mijenja ip na kamerama iako su stavljene static adrese...
jopasaable je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 20:39   #1782
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor jopasaable Pregled postova
a njihov huawei teze govno... stalno mi mijenja ip na kamerama iako su stavljene static adrese...
Zato lijepo uzmeš svoj router i spojiš ga na njihov Huawei. I onda spojiš sve svoje uređaje na svoj router.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 21:20   #1783
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
<