Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2023., 15:43   #5491
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Jasno, jasno.

Thx na pomoći.

Javim sutra.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 16:42   #5492
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Imam iP11 ko BYOD. Prek MDMa su mi pushane aplikacije i složen per-app VPN tak da se spajam prek firminog VPN-a samo za Teamse, Outlook i MS Authenticator. Da napravim tvornički reset nema problema, pusham MDM konfig i opet imam sve.

Godinama sam imal dva mobitela i ne bi se downgrade-ao natrag na dva mobitela više nikad. To su dva uređaja kaj moram paziti, nosit u dva džepa, punit duplo, spajat u autu jedan pa drugi ak me netko zove, fulavat koji imam u rukama za kaj... ma nema šansone.

Imam DND složen prek noći, u M365 složen globalni DND da nakon 5 popodne ne dobivam notifikacije i gotovo. Separiran work i private a sve u komociji jednog uređaja.


Naravno, backupirano mi sve pa da i krepa nemam brige oko ničeg.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 17:02   #5493
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Da, ti zapravo imaš ono kaj nude mnoge firme i nemaš brige, jer ti poslodavac ima sve pripremljeno, te ti daje mogućnost korištenja tvojeg uređaja, dok se kod nas uz sve kaj si spomenul i nudi izbor uređaja i(li) prijenos privatnog broja pod okrilje firme. Mommistake je pak dobil već unaprijed pripremljeni službeni uređaj i onda se krene raspitivati da li može na njega prebaciti sve svoje privatne stvari, tak da ima komociju ne nošenja dva mobitela, a koliko možemo pročitati, firma mu nema takvu proceduru. Na kraju je ispalo da mu službeni mobitel uopće ne treba, osim tih nekoliko poziva tu i tam koje kak su mu ljudi preporučili lako može preusmjeriti na svoj telefon ili se snaći dodatnim SIM-om za službeni broj.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 18:04   #5494
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Imam iP11 ko BYOD. Prek MDMa su mi pushane aplikacije i složen per-app VPN tak da se spajam prek firminog VPN-a samo za Teamse, Outlook i MS Authenticator. Da napravim tvornički reset nema problema, pusham MDM konfig i opet imam sve.

Godinama sam imal dva mobitela i ne bi se downgrade-ao natrag na dva mobitela više nikad. To su dva uređaja kaj moram paziti, nosit u dva džepa, punit duplo, spajat u autu jedan pa drugi ak me netko zove, fulavat koji imam u rukama za kaj... ma nema šansone.

Imam DND složen prek noći, u M365 složen globalni DND da nakon 5 popodne ne dobivam notifikacije i gotovo. Separiran work i private a sve u komociji jednog uređaja.


Naravno, backupirano mi sve pa da i krepa nemam brige oko ničeg.
Da, tak sam ja nekad radio, ali sad sam dobio od firme.

No, baš je to bila i ideja. Staviti osnovno što mi treba od firme i da koristim kao privatni, dual sim.

Baš iz razloga koje si ti naveo.

BYOD ili ne, dosta sličan setup i ja imam.

Kad kažeš separiran Work i private u istom telefonu, što misliš pod tim?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 18:25   #5495
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
A na koji način se instaliraju stvari za posao? Prek nekog internog portala ili ?
Osobno isto imam službeni IP i na njemu Management profil od firme i sam instaliram za posao kaj mi treba s internog appstorea kojem se pristup dobije s Management profilom.
Ak je tak, onda možeš svoje prebacit, nakon tog se stavi profil od firme i dalje kaj trebaš.
Ak je bilo spomena o ovom sorry, promaklo mi onda
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 18:28   #5496
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A na koji način se instaliraju stvari za posao? Prek nekog internog portala ili ?
Osobno isto imam službeni IP i na njemu Management profil od firme i sam instaliram za posao kaj mi treba s internog appstorea kojem se pristup dobije s Management profilom.
Ak je tak, onda možeš svoje prebacit, nakon tog se stavi profil od firme i dalje kaj trebaš.
Ak je bilo spomena o ovom sorry, promaklo mi onda
Nisam siguran iskreno, zato idem sutra u ured vidjeti. Koliko ja znam, on to sve pusha od jednom preko nečeg internog, daš mu pristup preko nekog internog portala i on roka sve dalje sam, ali ne znam puno o tome. Nisam u IT-u takve vrste već 3-4 godine i kompletno ispao iz toka.

Znam da ne može biti ručno, jer se slažu deseci laptopa i mobitela tjedno.

Kaže mi IT-evac danas da nema brige, da će se riješiti, i tako firma koristi zaseban profil za ovo.
Tak da, mislim da neće biti problema.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 18:56   #5497
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A na koji način se instaliraju stvari za posao? Prek nekog internog portala ili ?
Osobno isto imam službeni IP i na njemu Management profil od firme i sam instaliram za posao kaj mi treba s internog appstorea kojem se pristup dobije s Management profilom.
Ak je tak, onda možeš svoje prebacit, nakon tog se stavi profil od firme i dalje kaj trebaš.
Ak je bilo spomena o ovom sorry, promaklo mi onda
Imaš više o tome ovdje
https://support.apple.com/en-gb/guid...pc0aadd3fe/web

Ukratko, ubaciš serijske brojeve uređaja u MDM i radiš s njima što hoćeš. Složiš si paket aplikacija i postavki i pošalješ ga na sve uređaje. Može biti ovako ležerno podešen da si korisnik može prilagođavati i instalirati svoje stvari, a može i biti skroz zatvoren. Sve ovisi koliko firma želi dati slobode zaposlenicima.

Jedini problem koji nastaje ovdje je kad kupiš rabljeni uređaj koji nije izbačen iz MDM-a i onda si realno kupio ciglu, tako da treba paziti u tom slučaju.

Ako iPhone/Macbook/iMac/Mac mini radi kad ga kupujete, ne znači da kad napravite reset na tvorničke, neće izbaciti login window odmah na početku. Bez tog nema dalje, cigla.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 19:31   #5498
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Dakle,jedno kratko i jasno pitanje sa jasnim pitanjem.
Od frenda curica je uzela tati iPhone i pretpostavljam previše puta fulala pin za otključavanje i sad joj je mob lockan,
dali postoji koja solucija a da se nemora ga resetirati i izbrisati sve iz njega? Hvala Vam.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 21:43   #5499
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Unlock preko iclouda?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 21:45   #5500
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
vremenski je lockan
po defaulto
pa samo treba čekat, i piše koliko
e sad, ako je stavljeno ono .. 10x fulaj i brise se.. e onda je veselo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 23:22   #5501
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
iPhone mobiteli - 2. dio

Ako pise connect to itunes, nista od toga.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 05:39   #5502
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Ništa od toga kao trebat će se izbrisat sve?
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 09:36   #5503
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo, update.

20 min posla.

Imam sve privatno gore, kolega doslovno pushao svoje gore naknadno i sve radi kak treba.

Proces - staviti sve privat gore putem one IP transfer metode.
Nakon toga je IT prenesao sve što treba od firme, ulogirao se gdje treba i to je to. Easy.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 01.03.2023. u 10:30.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 14:21   #5504
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
I nisi dobio otkaz
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 14:28   #5505
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Baš, ne znam hoće li to dotični kolega preživjeti...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 14:39   #5506
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nemaš straha za otkaz kad ionak ništa pretjerano korisno ne radiš, a i sam si rekel da ti službeni broj treba svega nekoliko puta tokom godine, tak da možeš bezbrižno imati sve svoje privatne stvari na uređaju koji nije u tvojem vlasništvu. U međuvremenu pak, obzirom da ti tzv. radni dan traje kao nečiji prosječni mjesec, imaš vremena koliko te volja cijeli forum u realnom vremenu izvještavati o svakom, pa i najmanjem detalju svojeg itekako živopisnog života. Ima tu svega, od ulaganja u kripto valute, igranja (neovisno da li je riječ o konzoli ili računalu) svih mogućih žanrova novih i nadolazećih igračih naslova, gledanja svih filmova i serija uz popratne kritičke osvrte, do preprodaje nekretnina i davanja nesebičnih savjeta za kupnju automobila i popratnih dijelova. Nema čega nema, do te mjere, da se čovjek zapita da li je tvoj profil zapravo ChatGPT bot ili je u pitanju stvarna osoba koja praktički živi na forumu i Internetu općenito (društvene mreže su ti sigurno još veće leglo pizdarija), dok dnevno napuca jedno 50 postova diljem apsolutno svih tema, neovisno o čemu je riječ - ti uvijek imaš pravi odgovor na svako pitanje. Sva sreća, pa me imaš na ignore listi i nećeš vidjeti ovaj post. Ili možda ipak hoćeš.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 01.03.2023. u 14:44.
The Exiled je offline   Reply With Quote