Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2014., 12:35   #91
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
4. Networking je doslovno najbitniji smisao faxa, sto mislis, cemu one silne Gamma-Theta-Pi bratstva po prestiznim fakultetima vani? Da bi pili unedogled? Je, mozda, ali ono puno bitnije - da bi kasnije suradjivali sa tim ljudima... Jedna razlika izmedju naseg fakultetskog obrazovanja i njihovog - oni svoje masno placaju, sto znaci da ne zele raditi za kikiriki... Mi smo nase dobili for free i naravno da nije na cijeni jedan inzenjer elektrotehnike ili nedajboze profesor engleskog jezika...

4a. Drugi jako bitan parametar je drilanje - sa svim tim labosima koje si morao napisati si se naucio pisati dokumentaciju, naucio si razmisljati i citati iz grafova (pricam o tehnickim strukama) i mozda najbitnije od svega - naucio si kako uciti... Bas kako sam napisao - naucio si kako uciti... Doslovno svo strucno znanje koje si stekao na faxu je apsolutno beskorisno i cim diplomiras ga mozes komotno zaboravit... No, ono sto ces nauciti na poslu je puno bitnije za kasniji razvoj, a tu onda pricamo o certifikacijama...
Istina. Ovome bi dodao samo da se na faksu naučiš snalaziti, nekom realnijem životu gdje te ne šljive previše pa tražiš načina kako doći do cilja.

Ono što naučiš tamo, na kraju ostanu u glavi samo konture toga znanja, neko općenito razumjevanje materije, tako kad se uhvatiš u koštac sa problemom da znaš odakle krenuti. Detalje svakako trebaš ponovno učiti kada ti zatrebaju.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 12:37   #92
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Tako je. Jer ovaj "networking" što kolega calypso spominje, meni više sliči na taj rođački zato jer potpuno negira korist od obrazovanja na fakultetu ... Što imho je glupost. Renesis, točno, to je prilično malen broj ljudi, pa naravno da svaki pametan čovjek sam ulaže u svoje znanje. Nismo više u komunizmu. Po meni u sposobnost spada i da ne budeš baš "Pale sam na svijetu", nego da se aktivno usavršavaš i povezuješ s ljudima (open source community, forumi, you name it...). Mislim da je networking nešto važniji na netehničkim fakultetima, pa neće ni jedna firma zaposlit ljude koji ne znaju. Ionako je na tržištu rat.

Zwer, radi na nekim svojim projektima doma. Softver, tutoriali itd., to ti je sve dostupno Dobro si krenuo pokretanjem ovog topica. Treba bit sretan što u IT sektoru možeš sve radit od doma i dok si nezaposlen se možeš usavršavat. Što je s građevinom, industrijom i ostalima?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2014., 12:46   #93
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
poslodavcu diploma najviše znači da završiš započeto.
Diploma nije mjerilo znanja.

Ako nešto voliš ništa te ne spriječava da to sve naučiš i bez faksa, danas uz nevjerojatne online materijale možeš savladati apsolutno sve ako imaš volje i želje. Dobra je stvar što tu učiš samo ono što te zanima.

Npr. kod web dizajna imas web dizajn blogove, ebooks, up-to-date knjige sa amazona, + sve tutorial web stranice tipa tuts+, treehouse, lynda, codeacademy, udemy, codehouse.
Nebo je granica, i nemože mi nitko reći da netko tko je prošao ovo sve navedeno zna manje nego netko sa fakulteta. Iskustvo u praksi je već druga rečenica.

Skoro svi moji frendovi koji su upecali dobar posao nakon fakulteta kao što je fer su doma sa strane radili na raznim projektima, to ih je zanimalo, to su upisali i naravno da su onda skupa sa diplomom imali na kraju i znanje. U tom slučaju diploma vrijedi više, jer dolazi uz potrebno znanje.

@zwer

Citiraj:
Autor Zwer23 Pregled postova
e sad me zanima još nešto, dali je netko još morai iliti mora trpit ovakve gluposti na poslu... dakle, isplaćuju mi pola plaće na crno, pa drž-nedaj, moram ih natezat za te pare, pa kako cemo, ja morao donositi stud ugovor od frenda pa njemu davati 250kn provizije, radim podosta, naučio puno, i kao što sam već napisao, to sve za 3300, a znam da firma dobro posluje, ali to na stranu, kada sam se par puta požalio kolegi na poslu da kakav je to naćin plaćanja, i da
nas je država baš sjebala s tih 1600, da bi inače radio za oko 5k... kaže mi: budi sretan što radiš uopće i da dobivaš dio na crno... drugi koji radi plaćanja, kažem mu "zašto ja moram brinut kako će mi firma isplatiti, ne mogu više donosit ugovore", odg je: pa šta bi ti, bar nemaš 1600... u jednoj raspravi drugi skomentira: pa daj otkaz, kaj se žališ... koma na šta smo spali, prejadno, jesam li u pravu što pizdim na to i želim se izborit za normalnu plaću i isplatu ili šta, zar bi morao šutit i trpit, da se još naguzim i spustim hlaće!?!? uskoro mi istiće godinu dana i zahtjevat cu min 5k, ako mi to nedaju, pretrpit cu i bjezim prvom prilikom, još bolje ako i prije toga uleti novi job...
Treba svakako znati naplatiti posao, to je isto skill za sebe. Makar u današnjoj situaciji to je sve teže i teže. Treba imat i nos za to, nije dovoljno samo znanje. Napisao si da si dosta i naučio u tom poslu što je zapravo odlična stvar i ukoliko u tvom poslu postoje i reference na tvoje radove time još bolje.

Ako si na početku karijere, moj savjet ti je da stisneš zube i završiš projekte/radove na kojima trenutno radiš za poslodavca, jer će ti isti kasnije trebati. Dogovor dolazi prije samog rada, jer je kasnije teže ispravljati polu-dogovorene cifre.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 14:37   #94
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Zwer23 Pregled postova
jedan od natječaja za posao...koliko faks nije bitan...

Uvjeti

- visoka izobrazba tehničkog ili prirodoslovnog smjera (FER, PMF, FOI…)
- min. 2 godine iskustva a poslovima dizajna i razvoja programskih rješenja
- odlično poznavanje objektno orijentiranog programiranja sa iskustvom iz prakse
- odlično znanje programiranja u C++ i .NET tehnologija
- odlično poznavanje relacijskih podatkovnih baza (SQL)
Nadjemo jednog kvalitetnog programera bez zavrsenog faxa i on se javi na takav najtjecaj i dobije posao... I sta cemo sad? To nisu striktni uvjeti, vec poprilicno fleksibilni... Najdrazi su mi natjecaju gdje se trazi ekipa sa 10+ godina rada u struci... Sto mislis da je zabranjeno javiti se ako imas 5 godina rada u struci? Sve ovisi o interviewu i sto ces i kako ces proci tamo...

Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Tako je. Jer ovaj "networking" što kolega calypso spominje, meni više sliči na taj rođački zato jer potpuno negira korist od obrazovanja na fakultetu ...
Taj networking o kojem ja pricam je networking kao pojam i nema veze sa 'rodjackim stilom'... To sto ti imas neke brije u glavi, mene se ne tice... Ili ces izjavit i da je LinkedIn isto tako platforma za 'rodjake'?

Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ovdje mješate pojam "networking" među ljudima i "rodjačku balkansko uhljebljivanje" putem nepotizma, korupcije i seljačije.
To ne da su dvije različite, nego dijametralno suprotne stvari.
Eto, napokon netko mudar ko zna o cem pricam...


@Svima - razvijajte soft skillove, koliko god glupo zvucao taj pojam... Dakle, uredska politika, pregovaranja, diplomacija, smalltalks, itd... Specijalizirana znanja su OK i dat ce vam posao, ali bit ugodan i kvalitetan sugovornik i kolega na poslu je ono sto ce vam zadrzati taj posao... Cisto kao primjer cu navesti da imam u firmi dvojicu vrhunskih, ali stvarno vrhunskih developera/inzenjera sa kojima jednostavno ne mogu raditi... Da se mene pita, zabio bi im otkaz u roku keks jer su si umislili da su zvijezde... :/
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 14:52   #95
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
double
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 14:55   #96
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Nadjemo jednog kvalitetnog programera bez zavrsenog faxa i on se javi na takav najtjecaj i dobije posao... I sta cemo sad? To nisu striktni uvjeti, vec poprilicno fleksibilni... Najdrazi su mi natjecaju gdje se trazi ekipa sa 10+ godina rada u struci... Sto mislis da je zabranjeno javiti se ako imas 5 godina rada u struci? Sve ovisi o interviewu i sto ces i kako ces proci tamo...



Taj networking o kojem ja pricam je networking kao pojam i nema veze sa 'rodjackim stilom'... To sto ti imas neke brije u glavi, mene se ne tice... Ili ces izjavit i da je LinkedIn isto tako platforma za 'rodjake'?



Eto, napokon netko mudar ko zna o cem pricam...


@Svima - razvijajte soft skillove, koliko god glupo zvucao taj pojam... Dakle, uredska politika, pregovaranja, diplomacija, smalltalks, itd... Specijalizirana znanja su OK i dat ce vam posao, ali bit ugodan i kvalitetan sugovornik i kolega na poslu je ono sto ce vam zadrzati taj posao... Cisto kao primjer cu navesti da imam u firmi dvojicu vrhunskih, ali stvarno vrhunskih developera/inzenjera sa kojima jednostavno ne mogu raditi... Da se mene pita, zabio bi im otkaz u roku keks jer su si umislili da su zvijezde... :/
Calypso, obzirom da te zanima vise rukovoditeljski dio posla, stvarno mi nije cudno da nisi nista korisno naucio na automatici i da ne poznajes ni jednog covjeka koji se zaposlio cisto radi svojeg znanja ( ovo mi je jako cudno obzirom na tvoj jaki networking). Dakle, mislis li da je dobro da ljudima mozda drugacijih afiniteta solis pamet? I mislis li da ce ih ovo sto si im pricao o diplomaciji, karijerizmu i oportunizmu motivirati? To sto si rekao cesto drzi vodu, ali sit gladnog ne razumije. Imas svoj pogled sa managerskog mjesta koji realno ljudima na burzi puno ne znaci. Najbolje bi bilo da par clanova PCEa preko svojeg networkinga zaposlis!

Uostalom, probaj prvo malo bolje procitati sto pisem pa onda komentiraj. Mogu ja isto reci za tebe da imas neke brije. Znaci i dalje si pri stavu da je fax besmislica? Zato kod svojih postova stavljam kljucnu rijec IMHO. Mislim da i na nasem forumu imamo zvijezda
Salu na stranu. Ovo za zvijezde se u potpunosti slazem. Najjaci tehnicari su cesto nekomunikativni, nespremni na timski rad, puni sebe i tesko shvacaju tzv. big picture.

Zadnje izmijenjeno od: s4vgR. 25.01.2014. u 15:41.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 15:18   #97
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Triple
Sorry tapatalk... jebiga

Zadnje izmijenjeno od: s4vgR. 25.01.2014. u 15:59.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 15:39   #98
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Networking je nadogradnja i može biti manje ili više bitan, ovisno o vrsti studija (npr. na ekonomiji je dosta bitan), ali reći da je to općenito najvažniji dio studija (netko je spominjao da to vrijedi za sve studije) je IMO totalno neutemeljeno.
Isto tako, pomisliti da se sve može s neta, da se na faxu ne nauči potrebno te da se isto nauči tek na radnom mjestu, još je jedna vrlo upitna stvar ako se misli generalizirati. To može vrijediti djelomično za neke studije ali nikako generelno niti kod nas a još manje vani.

Primjera je nebrojeno, iz osobnog iskustva mogu reći za slučajeve dva vršnjaka iz gimnazije. Jedan frend je studirao biologiju, otišao na Ruđer, doktorirao i trenutno je na postdoktoralnom studiju na Cambridge-u.
Drugi je završio medicinu i specijalizirao neurokirurgiju.

Nikakav networking, internet i slične stvari njima nisu bili potrebni, samo istraživački 12 satni rad (dnevno) u laboratoriju na Ruđeru (najvećim dijelom individualni) i na praksi za vrijeme specijalizacije za neurokirgiju.
Znanje su stekli na faxu i to im je poslužilo za daljnji napredak na Ruđeru i u neurokirurgiji i tu nikako ne prolazi priča da je networking najvažniji i da se znanje stječe tek dolaskom na radno mjesto.

Situacija vani ide tome u prilog još više jer je na studijima dostupna kvalitetnija infrastruktura i još se više znanja može steći studirajući.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 17:48   #99
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
@zwer



Treba svakako znati naplatiti posao, to je isto skill za sebe. Makar u današnjoj situaciji to je sve teže i teže. Treba imat i nos za to, nije dovoljno samo znanje. Napisao si da si dosta i naučio u tom poslu što je zapravo odlična stvar i ukoliko u tvom poslu postoje i reference na tvoje radove time još bolje.

Ako si na početku karijere, moj savjet ti je da stisneš zube i završiš projekte/radove na kojima trenutno radiš za poslodavca, jer će ti isti kasnije trebati. Dogovor dolazi prije samog rada, jer je kasnije teže ispravljati polu-dogovorene cifre.
Najsmješnije je kad želiš naplatiti svoje znanje i posao koji radiš za tu firmu, onda te čudno gledaju, kao pa šta bi ti, budi sretan da išta dobiješ..do toga je došlo u nekim firmama...i sami djelatnici te firme misle da šta mi mladi želimo, imao sam par komentara takvih ljudi da je to s 1600 super jer i učiš i prvih par mjeseci ne znaš posao, da bi inače doma sjedili... a kad sam ih pitao kolka je njima bila početna plaća i šta da su oni u toj situaciji, onda samo odgovore "a prije nije bilo toga, jbga, snašli bi se"... odluka mi je da ću raditi to što radim sada, tražiti min 5k nakon isteka 12mj i tražiti aktivno bolji posao.
Zwer23 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 18:09   #100
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Calypso, obzirom da te zanima vise rukovoditeljski dio posla, stvarno mi nije cudno da nisi nista korisno naucio na automatici i da ne poznajes ni jednog covjeka koji se zaposlio cisto radi svojeg znanja ( ovo mi je jako cudno obzirom na tvoj jaki networking). Dakle, mislis li da je dobro da ljudima mozda drugacijih afiniteta solis pamet? I mislis li da ce ih ovo sto si im pricao o diplomaciji, karijerizmu i oportunizmu motivirati? To sto si rekao cesto drzi vodu, ali sit gladnog ne razumije. Imas svoj pogled sa managerskog mjesta koji realno ljudima na burzi puno ne znaci. Najbolje bi bilo da par clanova PCEa preko svojeg networkinga zaposlis!

Uostalom, probaj prvo malo bolje procitati sto pisem pa onda komentiraj. Mogu ja isto reci za tebe da imas neke brije. Znaci i dalje si pri stavu da je fax besmislica? Zato kod svojih postova stavljam kljucnu rijec IMHO. Mislim da i na nasem forumu imamo zvijezda
Otkud ti znas sto ja znam i sa kim sam ja radio?! Izvlacis nekakve, ali doslovno nebulozne zakljucke da mi je tesko uopce razgovarati sa tobom... Sto sam ja naucio na automatici je izmedju mene i automatike, a svodi se na upotrebu automatike kao koncepta koji koristim za poboljsanje efikasnosti nekih poslovnih procesa... Dakle, kao sto vidis, radim nesto sto veze nema sa onime sto su me ucili na faxu...

Na zalost, postoji puno jeftinija radna snaga od nase, tako da kada biram koga cu zaposliti, ne namjeravam traziti u Hrvatskoj... Tome mozemo zahvaliti nasoj vrloj lijepoj vladi i cinjenici da nam je radna snaga preskupa u Bruto2 iznosu...

Nisam niti jednom rekao da je fax besmislica, vec da znanje koje mozes steci na faxu mozes steci i samostalnim radom ako te to interesira... I dalje sam kod stava da je networking puno bitniji od znanja koje ces steci na faxu... Jednog dana kada krenes u radne vodi, ti postajes prodavac svog slobodnog vremena i kada to prihvatis i postanes svjestan te cinjenice, nema bolje stvari od brojnih poznanastava sa kojima mozes stupiti u kontakt i osmisliti neki zajednicki posao/projekt... To sto ti brijes na 'rodjake' je tvoj i samo tvoj problem...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2014., 18:27   #101
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
O moj boze. Covjek s faxa trazi savjet, a ti sad otisao u sferu politike i cijene ljudskih resursa

Uostalom, necu vise vodit raspravu s covjekom koji ne cita sto ja pisem i stavlja mi rijeci u usta.

btw
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ako cemo iskreno, fax sluzi iskljucivo jednoj jedinoj stvari - i to ne samo kod nas, nego svugdje - networking, odn., upoznavanje ljudi sa kojima ces jednog dana suradjivati ili zapoceti vlastiti biznis... Ono sto ces naucit na faxu, mozes odmah sada sjest i malo youtube, malo MIT predavanja, malo nekakvi teaching websiteovi i sve ces znat ako te interesira, samo sto neces dobiti ocjenu koja ionako nista ne vrijedi...

Zadnje izmijenjeno od: s4vgR. 25.01.2014. u 19:16.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 11:27   #102
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
@calypso

s4vgR niti u jednom trenutku ne spominje rođake tako da si malo fulao

Ono što u zadnjem svoje postu nisam napisao a sad sam se uvjerio, stvarno imaš omalovažavajući stav prema faksu iako na to u potpunosti imaš pravo, ali ono što mislim da nema veze s vezom je stav da se sve može naučiti mimo faksa i da se sve može "iztjubat". To mislim da je pizdarija i da je to takva pljuga onda bi svi bili experti u svemu. Da ne duljim previše ponta je u ovome :

Citiraj:
s4vgR
Imas svoj pogled sa managerskog mjesta koji realno ljudima na burzi puno ne znaci. Najbolje bi bilo da par clanova PCEa preko svojeg networkinga zaposlis!
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 12:18   #103
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Tako je. Jer ovaj "networking" što kolega calypso spominje, meni više sliči na taj rođački zato jer potpuno negira korist od obrazovanja na fakultetu...
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
@calypso
s4vgR niti u jednom trenutku ne spominje rođake tako da si malo fulao

Ono što u zadnjem svoje postu nisam napisao a sad sam se uvjerio, stvarno imaš omalovažavajući stav prema faksu iako na to u potpunosti imaš pravo, ali ono što mislim da nema veze s vezom je stav da se sve može naučiti mimo faksa i da se sve može "iztjubat". To mislim da je pizdarija i da je to takva pljuga onda bi svi bili experti u svemu. Da ne duljim previše ponta je u ovome :
Netko ne cita bas, a?

Glede omalovazavajuceg stava prema faxu - nemam... Jedino sto nisam naivan ko par ljudi ovdje... Imam dovoljno iskustva i u studiranju i na poslu da mogu sagledati cijelu problematiku iz jednog drugog kuta i dati savjete iz realnog svijeta... I dalje sam stava da sve sto te zanima mozes nauciti bez da odes na fakultet, jer ti je svo znanje dostupno na internetu, samo ga trebas potraziti, sjesti, zagrijati stolicu, zamoliti nekoga da ti objasni i skuziti o cemu se radi i nece me nitko razuvjeriti da to nije moguce, jer iz osobnog iskustva znam da je to moguce i da je to vrlo cesto jedini nacin za rijesiti problem...

To sto sam ja dosao do rukovoditeljskog mjesta je cisto moja zelja, i guess what, nisam isao na nikakav managerski fakultet, a opet istrazujem i citam, pitam druge managere kada negdje zapnem i napredujem... Cisto zato jer me to zanima... A onaj ko misli da je manager biti lako, nek misli tako i dalje...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 13:42   #104
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Aha sve je sad rijeseno. Dosao si se zapravo u ovaj topic pohvaliti. Mislim da mozemo nastaviti sad normalni tijek diskusije
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 14:12   #105
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
No nemorate se provocirat.. niste mu vjerovali pa vas je zasipo hrpom informacija koje niste očekivali. Radije ga pitajte za savjet, a ne vodit ovakvu raspravu.

Ja sam stava da je fax samo ulaznica za dalje. Knjige su oduvijek postojale, svo znanje i tuđa razmišljanja su se zapisivala i bila nam nadohvat ruke. Problem je što će malo tko samovoljno otić i naučit nešto.
Svi znamo onu da uporni završavaju fax, a ne pametni i inteligentni.
E pa baš ta upornost se vidi na tome da malo tko bez faxa može bit toliko uporan da samovoljno sjedne i zagrije stolicu.
Po mom mišljenju, fax je dobar zato što te upoznaje s nekim stvarima na koje sam ne bi naišao. Ipak se radi o većem spektru znanja nego što sam možeš naučit, a isto tako te upoznaje s nekim stvarima koje će ti možda dobro doć nekad u budućnosti.
Danas je problem što fakulteti niču na svakom čošku i sile te da učiš jedan te isti šit, previše nepotrebnih informacija, dok se one bitne zanemaruju.
Da sustavno imamo 1god radnog iskustva nakon 5 godina faxa, znači da tokom 5 godina studiranja radimo u nekoj firmi sveukupno 1 godinu, to bi doprinjelo više i iskustva nego godina dvije faxa..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 14:31   #106
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
U potpunosti se slažem sa Calyem, i još bih nadodao, naša kvaliteta srednjeg i visokog obrazovanja je porazna (u globalu) u odnosu na traženost u tržištu rada. To prvenstveno možemo zahvaliti trima strankama : elitističkom Zagrebačkom Sveučilištu, sporom i pragmatičnom MZOSu te indiferentnom MRMSu.
Isto tako se slažem da faks nije potreban u smislu dobivanja određena znanja, pogotovo u našoj branši, i velika većina se može odraditi u kućnim uvjetima. Problematika je samo na razini "koju literaturu odabrati" i "kako postići disciplinu učenja". Glavni dio je taj famozni "networking",odnosno koliko ste zapravo sudjelovali (ili još sudjelujete kao student) u izradi materijala za vaše kolege, zajedničkom učenju, izradi zajedničkih projekata, itd... No opet, cijela ta priča proizlazi iz pitanja "što je uopće radim na ovom faksu ? Što ja želim?"
I polaganje industrijskih certifikata u principu podrazumijeva (što često i piše u knjigama za pripremu) višegodišnji rad na tim tehnologijama.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 14:47   #107
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Da sustavno imamo 1god radnog iskustva nakon 5 godina faxa, znači da tokom 5 godina studiranja radimo u nekoj firmi sveukupno 1 godinu, to bi doprinjelo više i iskustva nego godina dvije faxa..
Jedan od razloga zasto su Nijemci Nijemci, a Hrvati Hrvati... Ovo sto si napisao je bas sustina problema Hrvatskog visokoobrazovnog sustava... Apsolutno nula prakticnog rada... Kada zavrsimo faxeve, smo zapravo sveznalice koje nista ne znaju o nicemu, a ponajmanje o ekonomiji...

Da fax nije besplatan; kao sto je; puno manje ljudi bi studiralo, plan nastave bi bio puno prilagodjeniji gospodarskoj potraznji, gospodarski subjekti bi puno vise placali ekipu koja dolazi sa faxeva (zakon ponude i potraznje) te bi puno lakse bilo naci posao... A i opcenito, Hrvatska bi se malo izdigla iz ove zabokrecine u kojoj smo se nasli... A bilo bi i vise radne snage za proizvodne djelatnosti, ovako imamo samo hrpu studenata koje se skoluje da budu znanstvenici sto nam realno uopce nije potrebno u ovom trenutku jer ne mozemo financirati istrazivanja...

Sad me ne bi me cudilo da me netko sad proglasi prokletim kapitalistom...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim

Zadnje izmijenjeno od: calypso. 27.01.2014. u 14:54.
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 14:48   #108
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
No nemorate se provocirat.. niste mu vjerovali pa vas je zasipo hrpom informacija koje niste očekivali. Radije ga pitajte za savjet, a ne vodit ovakvu raspravu.
Nitko tu nikoga ne provocira.....isto tako nema riječi o nepovjerenju....čim je čovjek rekao čime se bavi smo dalje nastavili raspravu....budući da se u ovom trenutku ne bavim manageriranjem neznam što bih ga pitao....ako se jednom budem time htio baviti/imao prilike i volje defintivno cu ga pitati

Svaka rasprava ako je argumentirana je dobrodošla, nemoramo se i nećemo se uvijek u svemu složiti tako da neznam što misliš pod "ovakva rasprava" ali dobro nwm.....

Uglavnom da sumiram kao što sam napisao u jednom od prijašnjih postova čovjek ima ekspirijansa ali se ne slažem s njim u vezi pogleda na faks i to je to....



Apsolutan potpis

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Da fax nije besplatan; kao sto je; puno manje ljudi bi studiralo, plan nastave bi bio puno prilagodjeniji gospodarskoj potraznji, gospodarski subjekti bi puno vise placali ekipu koja dolazi sa faxeva (zakon ponude i potraznje) te bi puno lakse bilo naci posao... A i opcenito, Hrvatska bi se malo izdigla iz ove zabokrecine u kojoj smo se nasli... Samo eto, ne bi me cudilo da me netko sad proglasi prokletim kapitalistom...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 14:50   #109
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
.....double
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 15:19   #110
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova

Da fax nije besplatan; kao sto je; puno manje ljudi bi studiralo, plan nastave bi bio puno prilagodjeniji gospodarskoj potraznji, gospodarski subjekti bi puno vise placali ekipu koja dolazi sa faxeva (zakon ponude i potraznje) te bi puno lakse bilo naci posao... A i opcenito, Hrvatska bi se malo izdigla iz ove zabokrecine u kojoj smo se nasli... A bilo bi i vise radne snage za proizvodne djelatnosti, ovako imamo samo hrpu studenata koje se skoluje da budu znanstvenici sto nam realno uopce nije potrebno u ovom trenutku jer ne mozemo financirati istrazivanja...

Sad me ne bi me cudilo da me netko sad proglasi prokletim kapitalistom...
Nije ni svima besplatan, ja sam ga platio u cijelosti. XD

Inače, što se tiće toga koliko vrijedi fax, e tu ima jako puno istine da te drilaju s nepotrebnim informacijama i na kraju ne znaš ništa a znaš svašta i ako doma ne učiš sam znanje ti je li-la, to pricam za TVZ, za FER ne znam, to neka kažu FERovci...
Najveći problem je što se izađe van s nula prakse, i onda te nitko takvog ne želi zaposliti, a i kad se zaposliš shavatiš da nemaš pojma...
A recimo da znaš i drilao si doma...problem su i testiranja neka i razgovori za posao, pitaju te par pitanja nevezanih za struku i na temelju toga odaberu...a kako oni znaju da ja nisam baš pravi čovjek za posao, a ja sam baš možda doma drilao ku lud i znam duplo više od prosjeka znanja drugih na tom razgovoru.
Zwer23 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 15:32   #111
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Zwer23 Pregled postova
Inače, što se tiće toga koliko vrijedi fax, e tu ima jako puno istine da te drilaju s nepotrebnim informacijama i na kraju ne znaš ništa a znaš svašta i ako doma ne učiš sam znanje ti je li-la, to pricam za TVZ, za FER ne znam, to neka kažu FERovci...
Najveći problem je što se izađe van s nula prakse, i onda te nitko takvog ne želi zaposliti, a i kad se zaposliš shavatiš da nemaš pojma...
A recimo da znaš i drilao si doma...problem su i testiranja neka i razgovori za posao, pitaju te par pitanja nevezanih za struku i na temelju toga odaberu...a kako oni znaju da ja nisam baš pravi čovjek za posao, a ja sam baš možda doma drilao ku lud i znam duplo više od prosjeka znanja drugih na tom razgovoru.
Eto, ja sam FERovac, pa iz perspektive FERovca (prije Bologne) kazem da je isto ko i svudje, gnjave te i drilaju da ucis stvari koje ti realno nikada nece trebati osim ako se ne zelis baviti znanstvenim radom, sto 95% studenata nece...

Komentar na ovaj drugi dio sto si spomenuo - razvijaj soft skills... Istrazuj portale za posao tipa mojposao ili posao.hr, ima tamo gro dobrih savjeta od psihologa kojima je to posao... Malo zaguglaj isto za savjete u vezi razgovora za posao... To mozda i je najveci problem novajlijama - ne znaju prezentirati sebe ili svoje interese (znanje je manje bitno jer ionako nista ne znas kad si zelen)... Poslove koje sam dobio nisam dobio na temelju znanja, nego na temelju mojih osobnih interesa, odn., potencijala koji sam pokazao na razgovoru za posao - velik interes za storage sustave i virtualizaciju, a kasnije kako sam napredovao su me zvali da dodjem raditi u par firmi na temelju preporuka (networking koji sam izgradio do tada)... Recimo sam da sam se samo jednom javio na natjecaj za posao od 5-6 firmi za koje sam do sada radio... Sad, jel to do faxa ili ne, ti procijeni...

Inace, ne mogu ni usporediti kolicinu znanja koju sam stekao nakon sto sam se zaposlio sa fantazijama koje sam pricao kada sam bio na razgovorima za posao...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 15:40   #112
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
No nemorate se provocirat.. niste mu vjerovali pa vas je zasipo hrpom informacija koje niste očekivali. Radije ga pitajte za savjet, a ne vodit ovakvu raspravu.
Ne znam tko nije očekivao te informacije, u prijašnjim sam postovima i rekao da to što je napisao u velikoj mjeri stoji, jedino se nisam složio s činjenicom da je faks totalno uzaludan.
Mislim da se ovdje brkaju razne stvari. Najviše se brkaju različite razine u IT branši:

znanstveno-istraživačka (bilo u privatnom ili državnom sektoru)
operativna razina (bilo u privatnom ili državnom sektoru) -> ovdje spadaju programeri, sistemaši itd.
IT management

Netko tko nije završio tehnički studij, ne može doći na ovu prvu razinu koju sam naveo NIKAKO.

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Da fax nije besplatan; kao sto je; puno manje ljudi bi studiralo, plan nastave bi bio puno prilagodjeniji gospodarskoj potraznji, gospodarski subjekti bi puno vise placali ekipu koja dolazi sa faxeva (zakon ponude i potraznje) te bi puno lakse bilo naci posao... A i opcenito, Hrvatska bi se malo izdigla iz ove zabokrecine u kojoj smo se nasli... A bilo bi i vise radne snage za proizvodne djelatnosti, ovako imamo samo hrpu studenata koje se skoluje da budu znanstvenici sto nam realno uopce nije potrebno u ovom trenutku jer ne mozemo financirati istrazivanja...
Calypso, tvoje je mišljene da u Hrvatskoj se nitko ne bi trebao baviti istraživanjem jer nemamo novca. Pa IMHO novca zato i nemamo jer ne stvaramo svoje PROIZVODE, a oni dolaze nakon istraživanja. Stava si znači da Hrvatska treba biti samo jedna podružnica stranih kompanija, u kojoj su mahom smješteni operativci i middle managament. U redu je, ali ja se s tim nimalo ne slažem i mislim da nisam jedini. IMHO stav ti je zbilja limitiran i sigurno vrijeđa ljude koji su vrhunski znanstvenici.
Računalna znanost postoji vjerovali ili ne:
https://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science
Također netko tko želi biti inženjer u vrhunskim tehnološkim kompanijama tipa Google, mora biti na ne samo vrhunski operativac (programer) nego čovjek sposoban se baviti i znanstveno-istraživačkim radom. To su oni najbolji.

Vrhunski stručnjak će uvijek naći posao, a da bi to postali, potrebno je kao i što calypso kaže dobro zagrijati stolicu, to se bar svi slažemo.

edit: sad vidim post, calypso, s iskustvom (vremenom), svi (skoro ) postaji bolji na intervjuima i slično. To je proces odrastanja. Bilo bi dobro da ljudima daš par caka kako da lakše dobiju posao ili je to ipak tajna?
Btw znači ovih 5% vrhunskih stručnjaka ti bi odjebo kao višak i poslao van (i koji jedini mogu generirati novi proizvod jer su turbogeekovi realno), tako da možeš managirati ostalih 95% prosječnih?

Zadnje izmijenjeno od: s4vgR. 27.01.2014. u 15:51.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 15:43   #113
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam baš počeo pisati nešto tako, ali sažetije - ideš na razgovor za posao isključivo kako bi sebe prodao i to je to.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 15:51   #114
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Calypso, tvoje je mišljene da u Hrvatskoj se nitko ne bi trebao baviti istraživanjem jer nemamo novca. Pa IMHO novca zato i nemamo jer ne stvaramo svoje PROIZVODE, a oni dolaze nakon istraživanja. Stava si znači da Hrvatska treba biti samo jedna podružnica stranih kompanija, u kojoj su mahom smješteni operativci i middle managament. U redu je, ali ja se s tim nimalo ne slažem i mislim da nisam jedini. IMHO stav ti je zbilja limitiran i sigurno vrijeđa ljude koji su vrhunski znanstvenici.
Moje misljenje je da kada imas novaca za ulozit u istrazivanje i razvoj, onda ga mozes uloziti... Mislim da je to, sto se kaze - prosto ko pasulj...

Druga strana medalje je da mi nemamo novca koji mozemo uloziti u istrazivanje i razvoj da bismo razvili nas proizvod... Bez tih para, mi necemo imati proizvod koji bismo prodavali, a bez proizvoda koji prodajemo necemo imati love da ulazemo i eto nas, vrtimo se vec 20ak godina u krug i nikako iz njega da izadjemo...

Treca strana medalje je sto smo mi preponosni, pa ne zelimo da stranci investiraju kod nas i da nas 'izrabljuju'... No, onda se sjetim jedne Kine i Indije koje su do pred 50 godina bile onako, prilicno koma drzave, pa si malo pogledam kakav gospodarski i znanstveni uzlet su imale otkada su privukle strane investicije i kako su zapravo sada dosle na razinu toga da je recimo jedna Kina skoro pa vlasnica cijele USA, a zbog jeftinih Indijaca Ameri gube poslove...

Onako, manje ponosa, vise grijanja stolice i vise rada, steci prvo lovu, a onda fantazirat...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 15:55   #115
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
IMHO važnije je zadržati talente (ili veći dio), a to se može, barem u IT svijetu i nečim osim novca. Misliš li da vrhunski geekovi napuštaju hrvatsku i ostavljaju obitelji isključivo radi novca? IMHO napuštaju jer žele raditi s jednako sposobnima vani jer inače im talent nakon 15 godina ode bye bye. Zato je naravno temeljni problem komunistički mentalni sklop (mahom u državnom sektoru), dok ovi u privatnom nisu ništa bolji jer moraju ići na brzu zaradu (čitaj iskorištavanje radnika) da opstanu na tržištu te ih ne zanimaju istraživanja.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 16:04   #116
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
IMHO važnije je zadržati talente (ili veći dio), a to se može, barem u IT svijetu i nečim osim novca. Misliš li da vrhunski geekovi napuštaju hrvatsku i ostavljaju obitelji isključivo radi novca?
Najvećim dijelom.
Budimo realni, razvoj / istraživanje / studiji su krasna priča, ali u ovom trenutku i okruženju neisplativa.
Govoriti o pojedinim slučajevima je smiješno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 16:04   #117
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
IMHO važnije je zadržati talente (ili veći dio), a to se može, barem u IT svijetu i nečim osim novca. Misliš li da vrhunski geekovi napuštaju hrvatsku i ostavljaju obitelji isključivo radi novca? IMHO napuštaju jer žele raditi s jednako sposobnima vani jer inače im talent nakon 15 godina ode bye bye. Zato je naravno temeljni problem komunistički mentalni sklop (mahom u državnom sektoru), dok ovi u privatnom nisu ništa bolji jer moraju ići na brzu zaradu (čitaj iskorištavanje radnika) da opstanu na tržištu te ih ne zanimaju istraživanja.
Potpis... kod nas rijetko tko zna kako zadržati radnika, samo gledaju kako ga što manje platiti i iskoristiti, i onda očekuju čuda a kad im radnik pobjegne nije im jasno... moj trenutni poslodavac je čisti priimjer toga, zagrizao je za to kak nas sve može manje platiti pa je uzao troje ljudi za 1600kn, uskoro i četri,
meni je nako nekog vremena platio čak 3300 jer radim velik obujam posla, imao sam 8mj iskustva od prije i brzo se snašao, ali i to je slabo... do sada u 10mj me baš ničim nije motivirao da ostanem, ni mogućim napradovanjem, ni bonusima koje su svi osim nas novih dobili jer je firma jako dobro poslovala (valdja dobrim dijelom jer nas nove ne moraju platiti) a ni povećanjem plaće koja bi uz obujam posla koji obavljam trebala bit puno veća... naravno da ću mu otići, pa će opet morat nekog učiti posao iz nova.
Zwer23 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 16:11   #118
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Najvećim dijelom.
Budimo realni, razvoj / istraživanje / studiji su krasna priča, ali u ovom trenutku i okruženju neisplativa.
Govoriti o pojedinim slučajevima je smiješno.
Izgleda da smo osuđeni na sve veći državni dug i konačni slom
Budimo realni, situacija u Hrvatskoj neće bit nikad povoljna, dok god manageri budu hvalili samo sebe, radnici samo sebe, znanstvenici samo sebe, dok ostatak na burzi očajava. Na kraju ovi zadnji, nemaju više ni što reći u ovom topicu od očaja. Ajmo radije razmjenjivat tehničke materijale, tutoriale i sl.

Ja prvi:
https://www.coursera.org/
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 16:15   #119
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Uglavnom sto se tice intervjua. Ja kad sam trazio poslove, sam se prijavio i za neke koji me realno nisu zanimali, ali cisto da vidim kako tece razgovor i skupljam iskustvo. prvih 2-3 razgovora sam bio dosta ustogljen i ne prirodan, onda vec pocnes lagano kuziti stvari, i pocnes razmisljati zapravo kako se prodati

Tako da, ako postoji prilika za nekoga tko je zelen s faksa, uvijek treba iskoristiti mogucnost za razgovor.

Sto se tice znanstveno-istrazivackog rada, postotak generalne populacije koja se bavi time je minijaturan, cak ako se uzme u obzir i fakultetska populacija, postotak ljudi koji nakon faksa idu dalje prema doktoratu ili nekim istrazivanjima je generalno malen.

Fakultet jasno nosi neke beneficije, ta diploma znaci NESTO. Ali ako se gleda ZNANJE usvojeno cisto kroz nas kurikulum (ne teoretski, nego ono sto studenti zapravo svladaju), to znanje nije dovoljno da bi netko mogao reci da je sposoban raditi nesto.

3/5/+ godina na faksu su PUNO vremena, i normalno da ce se nesto nauciti, ali ista ta kolicina vremena utrosena na samostalno usavrsavanje polja koje nas interesira bi rezultirala (po meni) u daleko boljim rezultatima.


u njemackoj recimo, na master idu ljudi koji zele raditi u razvoju, ili ici dalje prema doktoratu. "Obican" elektroinzenjer nema racunicu da "gubi" jos dvije godine za master, kad za to vrijeme moze imati radno iskustvo i dobru placu
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 16:28   #120
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Izgleda da smo osuđeni na sve veći državni dug i konačni slom
Budimo realni, situacija u Hrvatskoj neće bit nikad povoljna, dok god manageri budu hvalili samo sebe, radnici samo sebe, znanstvenici samo sebe, dok ostatak na burzi očajava. Na kraju ovi zadnji, nemaju više ni što reći u ovom topicu od očaja. Ajmo radije razmjenjivat tehničke materijale, tutoriale i sl.

Ja prvi:
https://www.coursera.org/
Ništa nije ni crno ni bijelo. Calypso i ja pokušavamo objasniti kakvo je stanje, ne kakvo je idealno / zamišljeno stanje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na