Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2009., 11:55   #91
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ja sam uredno valjda svaki tjedan zvao kroz mjesec dana,mjesec i pol zbog bezobrazno niskih download rateova od 117byte/s,ne,nisam krivo napisao baš je skidao byteove,ne kb ili mb,da bi se popravilo njihovom intervencijom na nekih 190-230kb/s, naravno to je još uvijek daleko od deklariranih 350-400kb/s za 4mbit vezu,kakvu sam imao. To su oni i potvrdili.

Zato sam izdao telefonski zahtjev,uz prijavu kvara jasno,da mi se poveća brzina na 10mbita,trebalo im je jedno desetak dana,i sad manje više zaista 90% vremena uredno radi,zagušenje je osjetno manje,ne znam da li je to uslijed spajanja na prohodnije linije pošto nema baš mnogo ekipe na većim brzinama,ili šta.

Ali radi ok,nema greške sa ljubaznim pristupom,samo treba biti uporan,to je sve.Uporan i kulturan.

Sad je download često i 1.25mb/s,pogotovo onog njihovog test-paketa na ht stranici. Jasno da brzina downloada ovisi i o serveru sa kojeg se skida,pa tek onda o brzini paketa kojeg imaš ili nadograđuješ. I dalje znam da za Realtek recimo sa tajvana skida valjda 40kb/s neovisno imao ja 2,4 ili 10mbita.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 12:01   #92
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
daj nek mi neko objasni dal mi na ruteru mora pisat 4mbita ak su mi digli brzinu?
pa čak i ak makar ne može potegnut 4mbita?
Da, u podesavanjim routera ti mora pisati da je njemu dodjeljeno 4Mbps. To sto ti ne mozes zbog parice, udaljenosti od centrale, i ko zna cega sve ne iskoristiti ta 4Mbps to je nesto drugo, ali u routeru ti mora pisati 4Mbps.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2009., 12:25   #93
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Da, u podesavanjim routera ti mora pisati da je njemu dodjeljeno 4Mbps. To sto ti ne mozes zbog parice, udaljenosti od centrale, i ko zna cega sve ne iskoristiti ta 4Mbps to je nesto drugo, ali u routeru ti mora pisati 4Mbps.
Nekoliko puta sam napisao da je potrebno u FAQ za koristenj foruma navesti aktivaciju mozga za pisanje prosirenih recenica, ali hajde razmisli malo o ovome...

Brzina koju prikazuje router je upravo to - brzina koja je "fizicki" dospjela do njega. To sto je eventualno ne mozes iskoristiti PPP vezom za data komunikaciju (Iskonovi VoIP korisnici, recimo, imaju redom ~500njak kbps vise po telefonskoj liniji) nije u relaciji s cinjenicom da je brzina upravo ta koja je, niti manja, niti veca.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 12:36   #94
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nekoliko puta sam napisao da je potrebno u FAQ za koristenj foruma navesti aktivaciju mozga za pisanje prosirenih recenica, ali hajde razmisli malo o ovome...

Pa kad si već toliko zapeo za pravopis i pismenost onda te molim da izdovjiš dio posta koji ti nije jasna (ne možeš/ne znaš razumjeti), pa da ti sve fino pojasnim.
Naravno, pitam za "greške" vezane isključivo za gramatiku i sastav rečenice.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 12:42   #95
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Pa kad si već toliko zapeo za pravopis i pismenost onda te molim da izdovjiš dio posta koji ti nije jasna (ne možeš/ne znaš razumjeti), pa da ti sve fino pojasnim.
Citanje s razumijevanjem je islo slabije u skoli, ha? Kakav mrtvi pravopis, referenca je bila na tvoje baljezgarenje o brzini tj. prikazu iste, nikakav pravopis, pismenost i slicne etimoloske izvedenice nisu bile upitne...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 12:49   #96
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Citanje s razumijevanjem je islo slabije u skoli, ha? Kakav mrtvi pravopis, referenca je bila na tvoje baljezgarenje o brzini tj. prikazu iste, nikakav pravopis, pismenost i slicne etimoloske izvedenice nisu bile upitne...
Ček da ponovo citiram.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nekoliko puta sam napisao da je potrebno u FAQ za koristenj foruma navesti aktivaciju mozga za pisanje prosirenih recenica, ali hajde razmisli malo o ovome...
A što se tiče brzina, ne vidim nikakvu razliku između ovoga što si ti pisao i onog mog posta.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 12:58   #97
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
znači ak je meni dignuta brzina, prema tome kak mi je gospodin iz t koma rekel, i dalje imam 2 mbita.
prema bubbi: oni su mi digli brzinu al jednostavno nejde više od 2mbita
prema milentiju: seru govna, nisu mi digli brzinu trebo bi ih ić zvat
kome da sad vjerujem?
ne da mi se svako malo zvat t kom i slušat jednu te istu priču
domina je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 13:21   #98
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
A što se tiče brzina, ne vidim nikakvu razliku između ovoga što si ti pisao i onog mog posta.
Ti bas nisi neki previse bistar momak, jelda?

No, da pokusamo jos jednom, ovaj puta slojevito:

a) shvatjam da moje koristenje stilskih figura nekada ne nailazi na razumijevanje u svim slojevima; nije ni bitno.
b) no ono bitnije, sto sam ja rekao je fundamentalno razlicito od tvoje hipoteze; da te podsjetim, rekao si da ce brzina biti prikazana po definiciji pa da ce se stvarna (i to valjda konkretno PPP) propusnost definirati u ovisnosti o parametrima veze, sto je u potpunosit krivo, netocno i receno uz krajnje pomanjkanje diskurzivnosti. IOW - nema smisla.

Ja sam, s druge strane, samo napomenuo da jedina razlika moze biti u PPP ogranicenju (vezano za faktore drugih usluga i samog PPP-a), no brzina prikazana na routeru je ona koja je stvarno isporucena.

Jasnije?

Citiraj:
Autor domina Pregled postova
znači ak je meni dignuta brzina, prema tome kak mi je gospodin iz t koma rekel, i dalje imam 2 mbita.
prema bubbi: oni su mi digli brzinu al jednostavno nejde više od 2mbita
prema milentiju: seru govna, nisu mi digli brzinu trebo bi ih ić zvat
kome da sad vjerujem?
ne da mi se svako malo zvat t kom i slušat jednu te istu priču
Nazoves, prijavis kvar, dodju tehnicari, izmjere ti parametre na parici pomocu kojih se nedvosmisleno moze odrediti koja ti je maksimalno podrzana brzina. Iscitavanje tih parametara iz routera je najcesce krivo iz vise razloga.

Jedino ces s time biti 100% siguran na cemu si. Mada ne vidim razloga zasto bi ti lagali. A ocito i ne citas, jer pise da se brzina dize do xyz Mbita. Do! Citaj: u ovisnosti o kvaliteti tvoje parice, udaljenosti od centrale i vodostaju Dunava kod Batajnice.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 17:02   #99
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
http://www.imagesforme.com/view.php/14976_bubba.JPG

Na SS-u se vidi da sta mi pise za bandwith. To je ona brzina koja je navedena u podacima paketa koji plaćam, ali ja to nikako ne mogu dobiti.

Dobijam ovo LINK (dakle ni priblizno nome sto je navedeno na routeru). Isti ovaj paket ima jos par ljudi koje poznajem, na routeru fino pise 64/768, ali imaju jos losije "realne" brzine (po testu na speedtest.net) jer zive u dosta starim zgradama gdje parice nisu ni za qrac, a i dosta su dalje od centrale nego ja.

Dakle, kod njega mora pisati 4096/xy (ne znam koliki je uploadu na tom paketu), a koliko ce on moci od toga iskoristiti zavisi od vec gore navedenih stvari.

Ali, posto sada ti, a i ja s tobom, zadiremo i vucemo svako na svoju stranu ova rasprava dalje nema nikakvog smisla.

REZIME:
Ako mu i dalje pise 2048/xy onda mu nisu povecali brzinu i treba ponovo da ih zove i vidi sta se desava sa tim.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 17:38   #100
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
http://www.imagesforme.com/view.php/14976_bubba.JPG

Na SS-u se vidi da sta mi pise za bandwith. To je ona brzina koja je navedena u podacima paketa koji plaćam, ali ja to nikako ne mogu dobiti.

Dobijam ovo LINK (dakle ni priblizno nome sto je navedeno na routeru). Isti ovaj paket ima jos par ljudi koje poznajem, na routeru fino pise 64/768, ali imaju jos losije "realne" brzine (po testu na speedtest.net) jer zive u dosta starim zgradama gdje parice nisu ni za qrac, a i dosta su dalje od centrale nego ja.

Dakle, kod njega mora pisati 4096/xy (ne znam koliki je uploadu na tom paketu), a koliko ce on moci od toga iskoristiti zavisi od vec gore navedenih stvari.

Ali, posto sada ti, a i ja s tobom, zadiremo i vucemo svako na svoju stranu ova rasprava dalje nema nikakvog smisla.
Kada vec ustrajes u svojoj gluposti...

Ne, ti neuko stvorenje, NIJE problem u paricama, linijama ili staroj zgradi - brzina koja PISE na routeru zaista JEST brzina koju dobivas.

I OPET cu ti ponoviti, PROBLEM JE U PPP(oE ili kojoj vec) KONEKCIJI. Shvatjas? Ne? Nisam si ni mislio...

Ukratko, ethernet frame ima svoju specifikaciju, u kojoj je samo jedan dio "iskoristivog" bandwidtha, tzv. payload (a to je onaj koji ti navodis kao svoju "brzinu na linku"). Dakle, enkapsulacija, headeri i ATM celija ti odnose od 10 - 15% (uzmi ethernet header i svoje parametre veze pa izracunaj tocno) tvoje STVARNE (one u routeru brzine). Drugim rijecima, tvojih 10ak % manje brzine nego sto pise u routeru nije posljedica lose veze, tudume nedokazani, nego posljedica arhitekture protokola koje koristis.

Razbires?

Citiraj:
Ako mu i dalje pise 2048/xy onda mu nisu povecali brzinu i treba ponovo da ih zove i vidi sta se desava sa tim.
Rezime - ako nisi bas 100% siguran u to sto meljes, barem onda napisi disclaimer.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2009., 18:20   #101
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Bubba molim te mi objasni kako covjek moze imati identicnu brzinu (znaci istu ko sto su SVI do sada imali)? Zar nebi trebalo biti bilo kakvo poboljsanje? Meni zvuci to cudno ako covjeku dignu a on ima na bit istu brzinu. Btw to sto kazes zasto bi mu lagali, e pa vidis je sam na adslu od kad je bio trecina megabita i niti jedanput mi nisu digli brzinu ama bas niti jedanput dok ja nisam zvao.Nakon sto je istekao rok za dizanje naravno. I to nekoliko puta da bi ista dobio. Rekli bi da su napravili nalog za pregled linije ili kako oni to vec zovu, a nisu, lagali su jer kad sam zvao opet rekli su da nema nikakvog prijavka kvara, pa su mi pricali da mi je max linije 6, sto nije istina , vec sam ja sam promjenio ruter i gle vraga imam 16 a ne 6. Ti ljudi koji tamo rade ne zele napravit ono za sto su placeni i to je ziva istina sto god ti rekao.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 19:45   #102
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Fakat, kak ste vi imali prije podizanja brzine? Jer meni je brzina uvijek bila max 1,72-1,73mbita downlaod i 0,21mbita upload. A stvarno sumnjam da bi nakon podizanja brzine veza bila u potpunosti ista, zar nebi bar upload mogo skočit na 0,25mbita?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 20:02   #103
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Adisabeba Pregled postova
Bubba molim te mi objasni kako covjek moze imati identicnu brzinu (znaci istu ko sto su SVI do sada imali)? Zar nebi trebalo biti bilo kakvo poboljsanje?
Nemam pojma, uopce se nisam ni referirao na taj dio. Ako misli da je zakinut za brzinu, kao sto rekoh, telefon u rukice, zov zov sluzbu za korisnike, prijaviti kvar - pa kad likovi dodju izmjeriti znat ce sigurno o cemu se radi.

Shale radi, neka snima razgovore s ljudima na Sluzbi za korisnike kako mu eksplicite kazuju da mu je brzina podignuta, a kad (hipotetski) likovi izmjere i vide da mu veza podrzava ziljun petabita, sve objavi u novine.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 14:47   #104
Zraka
Katolik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Kaj da napravim, zvao sam ih četri puta svaki put druga priča.

Vele da su povečali ali razlika je samo u tome da kad idem skidat
onaj njihov probni paket 10 mb transfer rate skoci na 800 KBs i brzo
pada na 215 KBs ,što je bila stara brzina.

A prije nego što su mi povečali kad sam išao skidat tih 10 mb brzina
bi skočila na startu samo na 350 KBs pa se spuštala na 215 KBs i tako ostala.

Prijatelj u ulici dve kuće dalje ima max tv i max adsl ,a meni vele da mi max tv nije dostupan.

Pa su mi rekli da isključim firewall , antivirus blablabla.

kad u exploreru upisem tam di je http://
192.168.1.1 i login za router.

Ako su mi povečali brzinu sa 2 na 4 Mbita, dali u routeru
treba pisat
Line rate Downstream-4050 Kbps Upstream-256 Kbps
iako mi je transfer rate download 215 KBs?


Zraka je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 17:03   #105
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
meni isto nije jasna jedna stvar, imao sam 16mbit, trebalo je biti povecano na 20, u ruteru pise 17300kbps .... Zovem sluzbu i vele da njima pise 20, a da mi veza moze propustit i 25 .... Ruter je zyxel

Imam maxtv, no ugasim ga... pa nije zbog tog

sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 18:02   #106
ZvoneXP
Banned
Moj komp
 
ZvoneXP's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 152
t-com neda se

ej ljudi kako da ja i frendovi nagovorimo t-com da nam uvede adsl mi smo poslali 150 postpisa ali ništa ali mi možda znamo razlog modem odnosno dial-up koji je trostruko skuplji
ZvoneXP je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 19:18   #107
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor ZvoneXP Pregled postova
ej ljudi kako da ja i frendovi nagovorimo t-com da nam uvede adsl mi smo poslali 150 postpisa ali ništa ali mi možda znamo razlog modem odnosno dial-up koji je trostruko skuplji

Nisu vam uveli DSL posto X i masni otisci prsta ne vrijede umjesto potpisa. Covjece, na sto ti lici post? Ako si drugi razred osnovne onda zanemari ovo moje.

Sto se tice t-coma, ti potpisi skoro pa nista ne vrijede cak i kada su ih uzimali u obzir. Ja sam par puta slao listu i svejedno bio ignoriran.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 16:54   #108
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Eto danas opet zvao jer poludio nakon kaj je nestalo struje i nije bilo neta jedno sat vremena.
Lijepo sam im reko da sam vec zvao, bla bla, i nek istestiraju liniju da ne vjerujem da je do tehničkih mogučnosti jer nisam osjetio nikakav a tako ni minimalan porast brzine. Eto sad imam 4/0,25mbita.
Al stvarno ne vjerujem kako mi je lik rekao da su oni meni digli brzinu..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 17:35   #109
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Digli i meni i to nakon sto sam nazvao frenda koj tam dela. Mislim stvarno su pokvareni. daj zamisli kolko ima rulje kojoj nisu digli jer nisu ni upuceni u povecanje... strasno...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 21:31   #110
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Digli i meni i to nakon sto sam nazvao frenda koj tam dela. Mislim stvarno su pokvareni. daj zamisli kolko ima rulje kojoj nisu digli jer nisu ni upuceni u povecanje... strasno...
I ljudi se uopce ne bude posto nemaju pojma sto su to 2 megabita ili 4. Znam ja njih par koji jedino znaju koliko placaju svaki mjesec.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 11:02   #111
fle_ki
Premium
 
fle_ki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 217
Citiraj:
Autor ZvoneXP Pregled postova
ej ljudi kako da ja i frendovi nagovorimo t-com da nam uvede adsl mi smo poslali 150 postpisa ali ništa ali mi možda znamo razlog modem odnosno dial-up koji je trostruko skuplji
Pitaj Optimu 0800 0088, www.optima.hr
možda tko zna,treba provjerit.
__________________
lijek je smijeh,a puna šaka lijeka je urnebesni smijeh
fle_ki je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 20:12   #112
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
Koliko vremena im treba da podignu brzinu na 10 megabita? I koliko treba da vrate na 4?

Jos uvijek mi nisu digli sa 2 na 4 pa mislim da je ovo jedini nacin, jer prijavljivanje kvara ne funkcionira.
lVlark je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 21:50   #113
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
ako imas mogucnosti tj ako ti dopusta parica 24-48hrs mora proc ako u tom vremenu ti ne podignu brzinu zali se ili ti ne mogu vise isporucit trenutno...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 23:05   #114
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
trebat ce ti mjesec dana.. naime moras platit bar jedan racun za 10....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 23:08   #115
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ha??'
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 03:41   #116
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
omg ovo je nehumano koliko je sranja ovdje izreceno
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 10:08   #117
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
Imam jedno pitanjce. Imam standardni t-comov lunch paket od 4mbit-a + maxtv. Trenutno maxtv nije prikopčan i testovi kažu ovako: Speedtest 7Mbps, Brzina info kaže 3.15Mbps, a t-comov probni paket za testiranje brzine mi skida oko 550KB/sec.(Mjereneo u par navrata) Konkretno me zanim, pošto imam premium rapidshare account, zašto mi rapidshare skida samo 280KB/sec, a ne ful. Dali morm možda forvardat port ili postoji neko ograničenje? Imam thomsonov bežični router koj mi je u sobi trenutno i signal je 100%.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 22:51   #118
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Imam jedno pitanje, pa ako netko zna odgovor...

Imam onaj obični Zyxel lan modem kojeg sam dobil još tam 2005.g...ali ponekad zna zaj**** ili se dugo spajat (u bridge mode-u je)...znači nije skroz neispravan, ali me u zadnje vreme sve više nervira, a valjda će i otići u vječna lovišta kroz par mjeseci...pa me zanima dal mogu zatražiti od t-coma onaj Thomson ST780iWL koji je sad aktualni?

Ugovor mi istjece sredinom lipnja, ali ću ga valjda produžiti kad su sad dobili opet onaj disk i tipkovnicu/miš, pa barem ima nešt korisno za uzeti.

Uglavnom koja je procedura za ovo u vezi modema, da li se samo nazove SZK ili ispuni neki zahtjev i kažem da mi modem ne šljaka i ja bi tog thompsona ili oni prvo šalju ove svoje servisere k meni da ispitaju prvo taj modem, pa mi oni daju drugog i sl? I da li bi taj thompson bil besplatan?

Dobro bi došel baš WLAN modem jer imam sad na novom mobu wireles pa mi više put treba za neke programe.

Uglavnom hvala za svaki savjet.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 01:44   #119
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Imam jedno pitanje, pa ako netko zna odgovor...

Imam onaj obični Zyxel lan modem kojeg sam dobil još tam 2005.g...ali ponekad zna zaj**** ili se dugo spajat (u bridge mode-u je)...znači nije skroz neispravan, ali me u zadnje vreme sve više nervira, a valjda će i otići u vječna lovišta kroz par mjeseci...pa me zanima dal mogu zatražiti od t-coma onaj Thomson ST780iWL koji je sad aktualni?

Ugovor mi istjece sredinom lipnja, ali ću ga valjda produžiti kad su sad dobili opet onaj disk i tipkovnicu/miš, pa barem ima nešt korisno za uzeti.

Uglavnom koja je procedura za ovo u vezi modema, da li se samo nazove SZK ili ispuni neki zahtjev i kažem da mi modem ne šljaka i ja bi tog thompsona ili oni prvo šalju ove svoje servisere k meni da ispitaju prvo taj modem, pa mi oni daju drugog i sl? I da li bi taj thompson bil besplatan?

Dobro bi došel baš WLAN modem jer imam sad na novom mobu wireles pa mi više put treba za neke programe.

Uglavnom hvala za svaki savjet.
Ovak, pošto su meni ovih dana zamijenili zyxela za thompsona pa da ti opišem kako je prošlo. Uglavno problem je bio u maxtv-u i došo je prvi serviser i zamjenio maxtv uređaj i rekao ako opet počne zajebavat da je problem do modema, ali da ga on nemože zamijeniti jer mu je prošla garancija(vjerojatno 2.god), e a da bih ga kupio jeftinije moram biti pod ugovorom. Znaći ako ti je prestao ugovor onda moraš platiti cijelu cijenu nekih 500kn, a ako si pod ugovorm onda manje mislim oko 200kn. E sad fora je u tome da je meni opet riknuo maxtv i sad sam znao da je problem u modemu i došao opet čovjek, ovaj put neki drugi, i zamjenio mi je zyxela bez pitanja za thomspona i nije ništa naplatio, sad..nisam ga htio ništa pitat da nebi bilo, ali postoji mogućnost da ga dobiš zabadava. Najbolje je nazvati i reći da ti nekoga pošalju jer ti ne radi net kak spada pa ćeš vidjeti kako će se razviti dalje.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 18:54   #120
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,071
t-com brzina pitanje

ne znam zašto ali iz nekog razloga mi je smanjena brzima downloada do sada sam imao 8mb ali sad imam 5-6mb,kada sam zvao službu za korisnike poslali su me na njihove stranice za korisnike gdje sam downloadao test brzinu i onda imam deklariranu brzinu od 8mb i po njima je sve ok,da kažem da mi internet povremeno puca i za to oni nisu krivi nego server sa koga skidam i ono bla,bla, pa modem koji imate,ma oni nisu niš krivi a do neki dan sve super radilo dok nisam potpisao ugovor za probni rok za max tv od 3.mj.pa pitam:
DA LI JE MOGUĆE da su opisani kvarovi samo do mene,mog modema,kompa idr.ili me farbaju po običaju to više mi je sve čudno jer mi do potpisivanja ugovora za max tv sve radilo savrešeno,evo i par slika:
http://www.imagesforme.com/show.php/...napitanje1.JPG

http://www.imagesforme.com/show.php/...naproblem2.JPG
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam
robi64 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na