Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2013., 18:35   #1
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Linkedin iskustva

Pozz, ima li vas tu sa pceksperta koji su se registrirali na stranicu Linkedin, dobili kakvu ponudu, posao? Pisite tko god ima kakvo iskustvo, pozitivno ili negativno
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 18:59   #2
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Napravi DOBAR CV i zaboravi na te "social" gluposti.
Pravih stručnjaka je tamo manjina.
Većina profila je da oprostiš ku....enje.
"Imam mali , ali jesi vidjela moj FB , Twit , NEtlog ,Gplus,myspace, Linkedin..profil"?
Ja sam imao i izbrisao jer me nerviraju "wannabe menageri" i to dosta njih sa čudnim
fantomskim titualama tipa "life couch" i sve mi je to skupa pederastija
puna korporativnih "izraza" i "postignuća" koja to nisu.
Ako ja u 75 % profila vidim nešto kao "skilled human menaging team developing skills of smaller and larger teams for humans and non humans anywhere all day every day team buliding" ta stranica se blokira kao i svi linkovi koji vode na nju.

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 03.04.2013. u 19:09.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2013., 19:11   #3
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Ja nepičim po tuđim profilima nit me zanimaju...vidim da ima "jobs" kategorija di su otvoreni natječaji ali većina tih natječaja su gdje traze dobra iskustva...nađem nešto što me zanima, pošaljem pa šta bude...dobijem na mail odbijenicu i teram dalje...

Što se tiče posla najčešće direktno otvorim stranicu firme i tamo pošaljem CV i tako vec god dana...ko zna mozda mi se posreći ...do sad cca preko 1000 mailova
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 19:11   #4
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
linkedin je "the" stvar za poslovne kontakte, svi ozbiljni poslovnjaci imaju profil, a ozbiljne firme objavljuju poslove.

to sto nema ivana77 je samo jos jedan plus
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 22:16   #5
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Pozz, ima li vas tu sa pceksperta koji su se registrirali na stranicu Linkedin, dobili kakvu ponudu, posao? Pisite tko god ima kakvo iskustvo, pozitivno ili negativno
Naravno da ima. Ima i ponuda za posao, što javnih što direktnih.
Mnogi koriste i preporuke drugih korisnika.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 09:49   #6
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Ima dosta istine u onome što ivan77 kaže, ali to ne znači da LI danas nije moderna vizitka + može se nać posao, pratiti poslovne grupe i sl. Naravno u svemu treba bit umjeren Samo da se ne pretvori u Facebook jer ima usera koji šalju requeste ljudima koje uopce ne poznaju i imaju 10000 kontakata ...
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 12:01   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Ima dosta istine u onome što ivan77 kaže, ali to ne znači da LI danas nije moderna vizitka + može se nać posao, pratiti poslovne grupe i sl. Naravno u svemu treba bit umjeren Samo da se ne pretvori u Facebook jer ima usera koji šalju requeste ljudima koje uopce ne poznaju i imaju 10000 kontakata ...
To ti je kad se ekipa s FB-a logina na LI.
Ako nekog poznaješ, poznaješ. Ako mi netko nepoznat dođe, hvala doviđenja ako ne objasni otkud se znamo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 15:09   #8
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
zasto? to nije FB, ja bi recimo ako vidim da je user koji me doda, sa slicnim radnim iskustvom i skolom kao i ja, dodao na listu...mozes se nakratko cut di ko sta, dali firma u kojoj radi treba novih radnika itd...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 15:41   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
zasto? to nije FB, ja bi recimo ako vidim da je user koji me doda, sa slicnim radnim iskustvom i skolom kao i ja, dodao na listu...mozes se nakratko cut di ko sta, dali firma u kojoj radi treba novih radnika itd...
Takvih sad ima na milijune, a dobar dio njih se počeo sližit s LI kao da je facebook - ne interesira me što su jeli taj dan, pročitali, vidjeli milijun objava o novoj cloud usluzi u Turkmenistanu itd. Postoje interesne grupe za to.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 16:05   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Postoje interesne grupe za to.
Matija, jestoti???
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2013., 16:14   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Matija, jestoti???
Čuj tebe, da Matija...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2013., 22:05   #12
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Firma trenutno najveci posao radi s strancima koji su nas preko linkedina kontaktirali
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2013., 22:14   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To ti je kad se ekipa s FB-a logina na LI.
Ako nekog poznaješ, poznaješ. Ako mi netko nepoznat dođe, hvala doviđenja ako ne objasni otkud se znamo.
Ja bi uveo obavezno preko Wolframa da napravi onaj cloud sa time kako su tvoje konekcije medjusobno povezane hehe To bi recimo isto dosta pokazalo naspram ljudi koji imaju nepovezane točkice po cijelom boardu hehe
  Reply With Quote
Staro 12.04.2013., 00:14   #14
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Iako sam još nezaposlen taj LI je prava stvar. Slažem se s da nema smisla bjesomučno dodavanje ljudi, ali to samo govori o onome tko dodaje kakav je u biti. Pa svakome na volju.

Što se tiče titula, i izmišljenih gluparija mislim da je to skroz loše mislim fkt... Zna se što je CCNP što je CCIE i sl a one gluparije ajme.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2013., 00:18   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Matija, jestoti???
jesam.



iggy pozdravi onog matorog mučko-provokatorskog dalmoša
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2013., 04:01   #16
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Meni LinkedIn donio samo jako puno dobrog. Nekoliko kvalitetnih ponuda za posao (Oracle, VMware po preporuci generalnog direktora za Europu, neke firme sa bliskog istoka, nekidan sam dobio ponude za jednu poziciju u Berlinu i jos jednu u USA). Isto tako, kada sam se javljao na ponude za posao ovdje kod nas, uvijek sam dodao LinkedIn profil tako da ljudi mogu vidjeti sto sam radio, ali i preporuke od ljudi sa kojima sam suradjivao (kojih sam isto nekoliko skupio poprilicno i to od raznih regionalnih managera iz firmi poput EMC i VMware, ali i globalnih korisnika sa kojima suradjujem). To se zovu reference i na temelju takvih referenci mozes prodat svoje iskustvo i znanje poprilicno skuplje, a i dobro je za imati preporuke od bitnih ljudi iz bitnih firmi.

Otkad sam otvorio svoju LinkedIn grupu sa temom cloud migracija, dobio sam nekoliko kvalitetnih ponuda za poslovnu suradnju sa mojom firmom (pricamo o najvecim vendorima iz podrucja IT-a koji su me kontaktirali ako bih suradjivao sa njima na polju cloud migracija).

Tako da, LI itekako ima smisla ako ga znas dobro koristit. Ako nisi u stanju napisat posteni profil, onda nemoj nista pametno niti ocekivati. I, naravno, jedan od najboljih savjeta koji mogu dati je - treba cackati po drugim grupama, ukljucivati se u diskusije (ako imas sto pametno za reci), uciti iz diskusija i onda to znanje prenositi na krajnjeg korisnika.

I za kraj - LI nema nikakve veze sa FB...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2013., 00:37   #17
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Jučer sam se ciljano registrirao na LinkedIn kako bih kontaktirao par ljudi čije sam vizitke slučajno zagubio.

LinkedIn je moj prvi izlet na društvene mreže pored nedavno otvorenog računa na Twitteru.

Molio bih, ako mi netko sa sigurnošću može kazati, vidi li se poruka upisana u 'Include a personal note', nakon što kliknem na 'Connect', javno ili je vidi samo taj kontakt kojemu je šaljem?

Nagađam da je poruka privatna, ali ipak pitam za svaki slučaj. Imao sam u bližoj prošlosti nekih blažih neugodnosti zbog razmjene informacija private messagingom koje su otiše public, pa sad i u jogurt pušem.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2013., 09:29   #18
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Molio bih, ako mi netko sa sigurnošću može kazati, vidi li se poruka upisana u 'Include a personal note', nakon što kliknem na 'Connect', javno ili je vidi samo taj kontakt kojemu je šaljem?
Samo taj kontakt.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 00:58   #19
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Samo taj kontakt.
Hvala!
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na