Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2024., 02:44   #73141
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Koliko mogu raspoznat - Toyota Corolla Verso.

Znači...ne biraju, samo se uzima što dođe pod ruku. Užas.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 08:26   #73142
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
I to drugi put veli. Strašno.
Liči mi na mali Yaris taj auto
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2024., 09:12   #73143
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,658
Yaris je u pitanju, da. Uglavnom, Yarisi, Fieste i Corse su omiljeni.

https://www.thesun.co.uk/motors/2289...l-thieves/amp/

I ajd kupi auto… nije ni čudo da se ljudi okreću leasingu i drugim modelima korištenja bez vlasništva
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 05.05.2024. u 09:17.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 10:06   #73144
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,973
Automobili

I tako zahvaljujući novinarima i nama koji šeramo linkove na njihove članke isto će se ekspresnom brzinom početi događati kod nas čim netko popularan dobije ideju :-/

Pogotovo jer fali dijelova za moderne aute.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 10:39   #73145
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,957
Vec imaju ideje.

Neki dan je u slobostini na parkingu prijatelj lovio cigane koji su dosli s malom baterijskom fleksom i valjda isli krast dpf/katalizator s auta, usred bijela dana majstor lezi pod autom i pili.

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 05.05.2024. u 12:51.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 12:47   #73146
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 13:14   #73147
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Ima i gorih od njega. Totalni Moron (zaslužio je veliko M).
https://www.reddit.com/r/mclaren/com..._crashes_in_la
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 13:56   #73148
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Ne pratim te jutubere, ovo mi je izletilo jer je Rimac u pitanju. Nemam pojma tko su nit mi je važno
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 14:41   #73149
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,401
Velicanje i populizacija idiotizma....sta rec....
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 15:44   #73150
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ček jel on to tankao Neveru na benzinskoj?
bor1s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2024., 16:20   #73151
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Natanko je 50l štroma 😁
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 18:06   #73152
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Nažalost današnji klinci/gledatelji žele gledat glupe i idiotske pothvate. Jer što si veća budala, to si (nažalost) popularniji.

edit:

kad bi kod nas ovakve kontrole bile (preskočit na 03:30, a onda 07:47), i to još češće...i to na način da auto odšlepaju, lijepo naplate šlepanje i podizanje + kazna i bodovi
__________________

Zadnje izmijenjeno od: GreenLife. 06.05.2024. u 01:35.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 08:52   #73153
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Vec imaju ideje.

Neki dan je u slobostini na parkingu prijatelj lovio cigane koji su dosli s malom baterijskom fleksom i valjda isli krast dpf/katalizator s auta, usred bijela dana majstor lezi pod autom i pili.

Na parkingu do mojeg su prošle godine preko noći otpilili kat nekom novom povišenom benzincu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 09:16   #73154
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Ovaj vikend sam imao priliku isprobati nešto vozila koja se ne voze svaki dan.

Probao sam novi Q8, 2024., 3.0, V6, 330KS. Kao i model prije, predivan iznutra, nešto manje mjesta na zadnjem sjedištu, ima "šusa", turbine dosta kasno pale, šalta instantno, predivan iznutra, odličan autoo.

Pa sam nakon toga išao na RSQ8, 2022., čipiran na nekih 800ks, kompletno ispuh izmjenjen, auto baca vatru 1m kada se zagrije. Drugi svijet za voziti, pogotovo u Sportu, tvrđi dosta od Q8, ali se svi okreću za njih kada prebaciš u nižu.

Pa sam vozio S7, 2022., nakon RSQ8, malo mlačno, ali više mjesta nego Q i RSQ, udobniji i tiši, meni baš sjeo.

Pa sam prešao na M50d X5, 2023., 350ks dizel, sasvim solidan, mjesta na zadnjem sjedištima nešto manje, dizajn predivan, ima ono zvjezadno nebo, bijela koža s drvenim uzorkom (meni nije pasala), ogromna panorama, u Sportu isto dobar zvuk, no fali snage nakon ovih gore.

Pa smo dobili GLE 63 AMG, isto čipnut na jedno 800ks, meni je to bio najbolji od svih. Interier top, snaga nenadjebiva, čak smo ga stisnuli 307km/h, jer više nije bilo ceste (tu negdje mu je top speed), stvarno uživancija. Tiši od RSQ8, udobniji, meni od ovih navedenih najbolji i najdraži.

I onda 2 od kojih mi se još sad diže kosa (valjda od staha).

1. Mustang Shelby GT500, 2022. s oko 1100KS. Na 150km/h, niža brzina, puni gas, auto počne proklizavati. Malo gasa, kompletno gubiš kontrolu nad autom. Unutra je nemoguće sjediti i pričati koliko je glasan, zvuk brutalan, snaga koju ne možeš kontrolirati. Meni onak, zanimljiv, ali prestrašan i opasan auto, nisam uživao da na svakom zavoju auto pleše. Dolazimo s glavne ceste, skrećemo desno na sporednu i propuštamo pješake preko zebre. Oni prođu, on onako, samo malo gasa doda, odmah ide burnout i drift. Mislio sam da ću skinuti ručku na vratima.

2. Hellcat 2023., Dodge Challengert SRT - cca 1000ks. Meni puno draži od mustanga, zvuk zujanja nenadjebiv, ubrzanje brutalno, ručni mjenjač, isto kao i Mustang, možeš ga na bok baciti doslovno s malo gasa, ali imam osjećaš da imaš veću kontrolu nad njim. Isto mami poglede kao i ovaj gore GT500, svi se okreću, čak sam vidio da je ekipa prstima onakon začepila uši kada smo prolazili.

Mustang i Hellcat nisam vozio ja, već me vozio vlasnik.

Ove gore sam sve probao i vozio.

Od svih navedenig, GLE mi je hajlant dana. Smiješno, kupio ga je samo zato jer mu je trebao auto s kukom da može motore prevoziti.
Taj auto, na 200 je isti kao na 80. A top speed mu je bio preko 300.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 06.05.2024. u 09:21.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 09:38   #73155
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Ne kontam nešto. Q8 i X5 su po dimenzijama mrcine od autiju, a ti pišeš da baš nemaju mjesta na zadnjim sicevima. WTF?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 11:07   #73156
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Na prethodnoj stranici sam napisao iskustvo sa kupovinom jednog BMW 128Ti iz Njemacke od koje sam odustao u zadnji cas zbog CarVertical reporta.

OK, nadjem ja jos par zanimljivih (godiste, kilometri, cijena...) na Mobile.de i idem pitati prodavace.

1. interesantan primjerak, posaljem upit, nema odgovora do dan danas
2. interesantan primjerak, posaljem upit, nema odgovora do dan danas
3. interesantan primjerak, posaljem upit, dobijem automatski odgovor sa kontaktom prodavaca. OK, posaljem ja frajeru mail sa 7 pitanja i navedem da ne govorim njemacki i da se nadam da mozemo komunikaciju ostvariti na engleskom. Na stranici oglasa navode da govore njemacki, engleski i turski. Julian meni odgovori na 3 pitanja, na njemackom i svaki odgovor 3-4 rijeci, kao da telegram pise.
Posaljem ja opet jos 6 pitanja na engleskom, frajer odgovori na 3-4 na njemackom kao da telegram pise.
Vidis po komunikaciji da frajera boli quratz i da uopce nije zainteresiran za komunikaciju i detalje kako bi mi eventualno prodao auto.
Auto mi se svidja po svim parametrima (posebice boja jer izgleda mrak) i fakat sam bio zainteresiran da kupim auto ukoliko je Unfallfrei i sa urednom servisnom povijesti. I jos je auto BMW Premium Selection i prodaje ga BMW Authorised Dealer, pa bi trebao biti OK i dobra prilika.
Kako liku puca ona stvar odlucim vise se ne javljati jer komunikacija s tim majmunom nema smisla.

Zar se u Njemackoj rabljeni auti tako dobro prodaju da prodavace boli ona stvar kada se javi potencijalni kupac?
Ili su zainteresirani prodati samo Svabama, a za nas ostatak im se hebe?

Rijec je o autu koji rabljen kosta 33-36k€ sa zeljenim godistem i kilometrima, pa nekako nisam bas ziher da prodaju gomile takvih auta i da si mogu priustiti s kime uopce zele komunicirati.

Kod nas se takav auto polovan ne moze kupiti jer kako kaze moj mali "...kod nas tko ima novaca da kupi BMW 128Ti, taj kupuje BMW 320d...", nigdje u bilo kojem oglasniku ni traga. Da ih ima kod nas uopce se nebi zahebavao sa bahatim svabama.

Opcija o kojoj razmisljam je ona ekipa koja uvozi aute po narudzbi, vidim pisu da garantiraju ispravnost, da nadju auto koji zelis, prekontroliraju ga uzduz i poprijeko i prije kupovine posalje sve moguce slike i podatke da ti odlucis da li te taj primjerak zanima.
Ima li netko iskustava sa takvima?
Ima li netko nekog od njih za preporuciti?
Koliko takva usluga otprilike kosta?
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information

Zadnje izmijenjeno od: Tumor. 06.05.2024. u 11:15.
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 11:08   #73157
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne kontam nešto. Q8 i X5 su po dimenzijama mrcine od autiju, a ti pišeš da baš nemaju mjesta na zadnjim sicevima. WTF?
Pa jer nemaju, ne bi vjerovao.

BMW ima nešto više, ali Q8 stvarno nema toliko mjesta koliko ostavlja dojam iz vana da ima.

Kodiaq ima baš puno više mjesta od ova dva.

Da, mrcine, za vozača i suvozača, ali iza nema mjesta za noge toliko koliko bi čovjek očekivao.

Q7 ima puno više mjesta od 8Q iza. Sve govorim prema specifikacijama, gdje frend koji je vozio a ja iza sjedio. Frend je oko 180.


@Tumor

Ja sam doveo 3 auta u godinu i pola iz Njemačke, i ovo tvoje iskustvo je normalno, takve izbjegavam.
Riješio sam više manje sve mailom na engleski, 7/10 će ti odgovoriti odmah isti dan ili drugi dan.

Prvo što napravim je zahtjevam onaj detaljan tuf pdf gdje piše što, gdje, kako i kada se desilo s autom. Ako to ne pošalju, odustajem od auta.
Ako to pošalju imaš očit overview što ne valja s autom + imaš relativno ok prodavača.

Nakon toga ide dogovor oko cijene, rezervacije itd.

Rekao bi, od 10 škoda koje sam ja želio, 8 ih je imalo oštećenja ili nisu bile umfalfrei (što nije bilo navedeno nigdje), ovu svoju da nađem trebalo mi je baš dosta vremena, nekih 3 mjeseca.

A to da ne žele komunicirati, da, shavaćam ih. Imaju stotine upita kroz mjesec, sad će oni hrvatu riješavati stvari preko emaila, na engleskom itd. Nije im sila.

Preporučio bi ti svakako da nađeš nekoga tko govori bar da telefonski nazove jednom, porazgovara 10 min i dobije što više info što je moguće, mene to spasilo od dodatnih troškova.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 06.05.2024. u 11:14.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 11:15   #73158
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
ja bi rekao da se njima ne da zajebavati preko emaila jer ih to košta vremena, a znaju da će valjda auto prodat u 10% slućajeva.

Najbolja opcija je da se sjedneš u autobus/avion i pravac njemačka i obiđeš salone kaj te zanimaju i kupiš onaj koji je najbolji.
Sve ostalo buš se samo naživcirao kao i sada.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 11:16   #73159
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
ja bi rekao da se njima ne da zajebavati preko emaila jer ih to košta vremena, a znaju da će valjda auto prodat u 10% slućajeva.

Najbolja opcija je da se sjedneš u autobus/avion i pravac njemačka i obiđeš salone kaj te zanimaju i kupiš onaj koji je najbolji.
Sve ostalo buš se samo naživcirao kao i sada.
A nije to samo tako više, jer pogotovo ako kupuješ nešto speficično.

Najbolje je probati što više info dobiti preko telefona/maila, rezervirati na dan/dva i otići gore autom. Jer s autom imaš tu fleksibilnost da možeš obilaziti sve. Da, trošak je, ali to je jedini način da kupiš nešto a da nije "jebiga, nemam kaj drugo, moram toga uzeti, mada nisam 100% zadovoljan".

Ili ako imaš nekoga tko iole zna što gleda, pa da ti provjeri auto za tebe i još k tome ako priča njemački, win-win situacija.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 11:20   #73160
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne kontam nešto. Q8 i X5 su po dimenzijama mrcine od autiju, a ti pišeš da baš nemaju mjesta na zadnjim sicevima. WTF?

Iza mi je bio prostraniji Kodiaq nego Q8. Ja sam 187cm. Q8 mi je ono….. nije da nema mjesta nego se osjećam malo zbuksano unutra.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 12:30   #73161
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Iza mi je bio prostraniji Kodiaq nego Q8. Ja sam 187cm. Q8 mi je ono….. nije da nema mjesta nego se osjećam malo zbuksano unutra.
Točno tako.

Puno više ostavlja dojam ogromnog auta, nego što ustvari je.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 12:53   #73162
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Opcija o kojoj razmisljam je ona ekipa koja uvozi aute po narudzbi, vidim pisu da garantiraju ispravnost, da nadju auto koji zelis, prekontroliraju ga uzduz i poprijeko i prije kupovine posalje sve moguce slike i podatke da ti odlucis da li te taj primjerak zanima.
Ima li netko iskustava sa takvima?
Ima li netko nekog od njih za preporuciti?
Koliko takva usluga otprilike kosta?

Ja sam koristio usluge jedno takvog čovjeka.
Čovjek je uredno iskontaktirao 5-6 auto salona gdje su bili auti koji su me zanimali, svi su bili BMW Premium Selection.
Sve je dogovorio sa autokućom, ja sam došao pogledati auto prije kupovine, otvorio sve, vidio da je u tip top stanju, i poslao novce preko računa.
Dapače, kako je auto bio na ljetnim gumama, a bila je zima, dogovorio mi je bio kod vulkanizera izmjenu felgi i stavljanje novih auto guma, ja sam samo došao i rekao ich bin herr Colop, i popio kavicu dok su momci promjenili gume.


Mislim da mi je to naplatio 400-500 eura.
ja sam ga našao na onom popularnom topicu na forum.hr-u o u vozu auta..
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 14:13   #73163
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Na forum haer su njih 2 kaj se bave time. Jedan je u Hrvatskoj i ima firmi, a drugi je u Njemačkoj
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 17:08   #73164
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 339
To sam shvatio odavno, da što je auto veći, mjesta iza je manje.

Prvi veći šok je bio prije 6 godina dok je 3008 izašao, i tadašnja linija Sportage.

Odozada mjesta manje nego u Astri ( i ne samo za noge/glavu, već ako želiš montirati 3 sjedalice/boostera, nemožeš zatvoriti vrata auta ako ih uspiješ pokvačiti i zavezati). Katastrofa. A te aute gledaju kao "obitelji".
I onda od štaglja koji kupiš, još moraš lijes montirati na krov da bi spakirao stvari, jer je i bunker sramotan za toliki auto (i po mjeri, i vizualno izvana dok ga gledaš).

Glavni razloga zašto sam kupio čudo sa 7 siceva, je to što svi iz te klase imaju široku kabinu, i na zadnje sjedalo stane što ti srce poželi, a da ne pričam o prtljažniku kada nije 6. i 7. sjedalo uspravno...a tek kad spustiš i zadnju klupu...milina
Sa 7 sjedala 170 litara, sa 5 sjedala 640 litara, a kad se sva spuste osim prednjih naravno, 2200 litara.

S tim da ima hrpa kuka i kukica za osiguranje utovarene robe, dosta pretinaca u interijeru, pregršt nepotrebne opreme, mjesta za noge i glavu za sve putnike, dobra ventilacije i osvjetljenje i za ekipu iza koja sjedi .. jednostavno ne vidim osim "društvenog prestiža" ni jednu prednost auta klase Q7+, u koji jedva strpam ženu i pesa, kamoli familiju i priljepke.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 17:54   #73165
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Kodiaq i Superb baš prkose tom trendu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 19:15   #73166
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Imam radnu Škodu Octaviu 2002.Tada je već u tom autu mjesta ko u priči, prtljažnik mali bazen
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 19:27   #73167
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Škode su čudne biljke jer imaju neke međudimenzije u odnosu na VW braću po platformi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 19:39   #73168
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 339
Ista dužina, širina i međuosovinski razmak...ALI, tanja izolacija, plastika, zaštita ... cijeli paneli su u prosjeku 7-10 cm tanji, što daje taman toliko veći dojam prostora.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 19:40   #73169
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,839
Meni su monovolumeni uvijek bili top (doma smo ih uvijek imali), ali eto dok je dosla potreba za jednim, prestali biti popularni i danas ih novih ima na kapaljku. U jednom Hyundai Matrixu imam vise mjesta za noge na zadnjoj klupi nego u i30/i40 karavanu (kada sjednem iza vozacevog sjedala podesenog na moje mjere). Teska tuga!

Ako jedan Q8 nema mjesta za noge to je i sluzbena pobjeda dizajna ispred funkcionalnosti i treba im cestitati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 07:37   #73170
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Funkcionalnost je postala zadnja rupa na svirali. Od PSA kontrola klime/ventilacije/whatever preko toucha, podešavanje volana na Pugu tako da ti struže u noge jer se dashboard mora vidjeti kroz volan, pa do VW touch slidera za klimu sve jedna nebuloza veća od druge.

Ljepše i lakše mi je imati kotačić čijim okretanjem mijenjam temp za +/- 0,5C. Ali kotačić je skuplji od softvera sa par ikona na touchu kojeg ionako mora imati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na