Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2012., 13:01   #1411
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imaš posebnu temu o njima. Koliko sam čitao, ljudi su vrlo zadovoljni njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2012., 19:53   #1412
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Sestra kupuje laptop, znaci nije nikakav zahtjevan korisnik. Laptop ce joj sluzit za sve po malo, surfanje, dosta za gledanje filmova i dosta za obrade teksta itd... Da mu vijek trajanja bude sto duzi, jer njeni zahtjevi se mijenjat nece, uvijek ce ga koristit za ove iste stvari. Kako je njoj nazalost izgled laptopa jako bitan(necu reci i presudan ), ona je vec bila u obilazak i snimila je ovaj model:

http://www.centro.hr/detalji_proizvo...6C2140332.aspx

takodjer, bitna joj je tipkovnica, da joj prsti "sjednu", tipkovnicu na ovom laptopu je isprobala, i jako je zadovoljna. Sta kazete za gore navedeni laptop, koliko sam vidio, ima par varijanti, sa drugacijim komponentama, sta bi bilo najbolje za nju?? Dala bi 4000kn za laptop.

Pozdrav...
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2012., 21:59   #1413
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Taj laptop je slab za tu cijenu. Osobno bih gledao nešto od Samsunga s 4g. jamstva, svidio se on njoj ili ne.

http://www.magazinrs.hr/prijenosno-r...np300e5z-a04hr (pogrešno piše 36mj jamstva, u opisu je navedeno 4g.)
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2012., 11:22   #1414
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Ekipa, jedno brzopotezno: razlika u ucinkovitosti izmedju B820 i B960 proca? Koliko učinkovito ovaj potonji guzi prvog? Thx
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2012., 22:27   #1415
Atipak
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2
Pozdav ekipa! Novi sam ovdje i kupujem laptop.
Treba mi laptop za faks (građevina), maksimalno mogu izdvojiti 4000kn. Od karakteristika mislim da ću bolje proći sa 15,6" monitorom. Ne mislim igrati igre (osim PESa) tako da ne treba neka prejaka grafička kartica. Uz to, poželjno bi bilo da laptop ima dužu garanciju.

Ako imate kakav prijedlog za laptop koji zadovoljava gorenavedene uvjete bio bih vrlo zahvalan.
Unaprijed hvala!
Atipak je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2012., 22:58   #1416
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2012., 23:53   #1417
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Sestra kupuje laptop, znaci nije nikakav zahtjevan korisnik. Laptop ce joj sluzit za sve po malo, surfanje, dosta za gledanje filmova i dosta za obrade teksta itd... Da mu vijek trajanja bude sto duzi, jer njeni zahtjevi se mijenjat nece, uvijek ce ga koristit za ove iste stvari. Kako je njoj nazalost izgled laptopa jako bitan(necu reci i presudan ), ona je vec bila u obilazak i snimila je ovaj model:

http://www.centro.hr/detalji_proizvo...6C2140332.aspx

takodjer, bitna joj je tipkovnica, da joj prsti "sjednu", tipkovnicu na ovom laptopu je isprobala, i jako je zadovoljna. Sta kazete za gore navedeni laptop, koliko sam vidio, ima par varijanti, sa drugacijim komponentama, sta bi bilo najbolje za nju?? Dala bi 4000kn za laptop.

Pozdrav...
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Taj laptop je slab za tu cijenu. Osobno bih gledao nešto od Samsunga s 4g. jamstva, svidio se on njoj ili ne.

http://www.magazinrs.hr/prijenosno-r...np300e5z-a04hr (pogrešno piše 36mj jamstva, u opisu je navedeno 4g.)
Meni je uredjaj skroz OK, uzet ce ona sta joj ja na kraju kazem, ali zeli ga vidjet prvo uzivo, isprobat tipkovnicu, ne znam u Rijeci gdje bi ga mogla vidjet, hmmm...

Dodje 3.500 kn, znaci ona moze ic do 4000, il mislite da nema potreba za njene zahtjeve??? Il mozda da uzme nesto od 4000 pa joj mooozda bude duze trajao... ne znam, vi znate, zato pitam

Ima li preporuka za mozda jos koji urejdaj?

Thx, pozdrav...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 09:37   #1418
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Opet ću reći, laptop je prilično slabašan, ima samo 1g. jamstva i sve je to premalo za tu cijenu. Naravno da bi vrtio sve to bez problema i da ona ni s jačim ne bi osjetila razliku, ali onda nek bar kupi nešto s duljim jamstvom. Npr. sličan Samsung s 4g. jamstva je jeftiniji, jači Dell s 3g. također. Ne znam jesu li joj lijepi, no ako je jedini bitan uvjet dugotrajnost, kupnja HPa s 1g. jamstva je po meni besmislena.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 20:00   #1419
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Hvala na savjetima ekipa, uzeli smo ovaj http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=3925 , cura prezadovoljna. Sada me zanima jedna stvar, i njenoj sestricni treba lap, htjela je isti takav al ovoje izgleda bio posljednji iz ove serije bijelih koji se mogao nabaviti kod nas. Nasao sam model koji je prakticki isti, samo crn, rekla je da joj to pase. Sad me zanima, ima li uopce, osim boje, razlike izmedju ova dva modela? Pretpostavljam da mogu staviti isti set drajvera kao i na onaj.

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=3959

i

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=3925

Hvala puno!
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 22:42   #1420
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ovako gledajući nema razlike, što ne znači da unutra nije neka komponenta drukčija (npr. wireless adapter), jer ponekad i se i u identične laptope ugrađuju različite komponente. No to ćeš lako saznati na Toshibinoj stranici s driverima.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2012., 18:56   #1421
Hipster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Hipster Pregled postova
Pozdrav, treba mi preporuka laptopa za curu za faks za 3000-3500 kn, laptop bi se najviše koristio za potrebe faksa, surfanje, glazba, filmovi, te neko povremeno igranje tipa simsi. Vidim da ste preporučivali Samsung u Metroa, ali ta je akcija prošla, im a li kakav drugi prijedlog?
Znači da ponovim, treba mi nešto ovako, samo je uvjet da se može otići u dućan i kupiti, ne preko web shopova, plaća se svjedno u kešu. Hvala.
Hipster je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 13:22   #1422
Atipak
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2

Hvala na prijedlogu. Nebi htio gnjaviti ali sam našao još 2 laptopa do 4000 kuna pa ako bi mi mogli reći da li je koji bolji od tog della ili je dell najbolji izbor?

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=4205 (našao sam ovaj za 3700 + doplatio bi za garanciju još)

http://www.toming.hr/HP-Prijenosno-r...1EA-74829.aspx (isto tako bi doplatio za garanciju)
Atipak je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 14:59   #1423
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
taj hp nikako, a lenovo je ok ali i3 je jaci proc...i sa nadoplatom za jos 2 god mislim da ispadne skuplji od della. takoder, 5520 je noviji model od z575. 6650 i 7670 su prakticki iste graficke. mislim da je jedina konkurencija dellu za tu cijenu toshiba L serija sa slicnim procom i istom grafickom(ali ima 2god gar)
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 18:36   #1424
fizicica
Premium
 
fizicica's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Bok svima!

Frend mi kupuje laptop, a kako nsam bas u toku molio bih za savjet.

Znaci gornji limit sto se love tice je 3500kn.

Kako tip nije gamer nije mu bitno da se mogu nes pretjerano vrtiti igre, nego bi naravno htio da mu laptop sto duze traje sto se tice konfiguracije.

Dakle pretpostavljam da bi mu po vaznosti na prvom mjestu bio procesor jer nije realno da ce ga mijenjati. Kolicina rama nije toliko bitna jer se lako nadogradi. Nije mu nes vazna ni velicina diska. Sad, za graf nisam siguran ali pretpostavljam da sto bolja znaci da ce ga sto dulje moci koristiti. Ostali kriteriji vise-manje.

Eto toliko pa ako mozete sta preporuciti bio bih zahvalan.

Pozdrav!
fizicica je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 11:52   #1425
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Pozdrav, trebao bih laptop slijedeće namjene.. i trebam savjet jer sam izgubljen u količini laptopa..

Namjena: web surfanje, osnovan rad (znači nikakve wonnabe 2gb+ grafe etc), ali ono da moze vrtit youtube hd i hd filmove

Prioritetne stavke su:
Windows 7 licenca, 15", kvalitetna izrada i naravno garancija (3god+)

nešto tipa Lenovo G580GL

Buđet je 3-4k kunića

EDIT: ili ovako nesto SAMSUNG 300E5Z-A04HR samo sa Win7

Zadnje izmijenjeno od: Njusskallo. 24.09.2012. u 12:17.
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 18:16   #1426
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
OK, znaci ovako, na temelju vasih savjeta, odluka je pala na Samsung. Na jedan od ova dva uredjaja:

http://www.jeftinije.hr/racunalna-op...227D6E?tab=pod

ili

http://www.jeftinije.hr/racunalna-op...2222D2?tab=pod

ukoliko se ne varam, razlika je u grafici.

Znaci, za sestru, namjene: nije nikakav zahtjevan korisnik, laptop ce joj sluzit za sve po malo, surfanje, dosta za gledanje filmova i dosta za obrade teksta itd... Da mu vijek trajanja bude sto duzi, jer njeni zahtjevi se mijenjat nece, uvijek ce ga koristit za ove iste stvari.

Sta odabrat, koji od ova dva modela, ili nesto trece, moze ici do 4000kn.

Thanks... pozdrav...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 06:33   #1427
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Jesam ja ćorav ili su to isti laptopi? Samo je razlika u cijeni. Pitaj Boga zašto.
Uglavnom, oba su prejaka. Za tu namjenu bi joj mogao poslužiti i neki laptop sa B9xx procom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 17:38   #1428
pbunic
Premium
 
pbunic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Da li je netko koristio ove samsunge? Zanima me kvaliteta ekranskog prikaza, kut vidljivosti itd...
pbunic je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 21:09   #1429
cvita
Premium
Moj komp
 
cvita's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb (čapljina)
Postovi: 201
Pozdrav,

prijatelj kupuje laptop s nekakvim limitom od 4000kn (nije bas fiksno, moze i malo preko). Prvotna namjena laptopa bi bila rad u adobe programima (photoshop, illustrator, indesign). Jedino od uvjeta bi bilo da ima 17'' ekran. Svaka pomoć dobrodošla!
cvita je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 21:36   #1430
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ovakva Toshiba, a ako je preskupa onda Lenovo.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 21:43   #1431
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Ovako, cura si kupuje laptop i pošto ni ona, ni ja nismo baš upoznati sa modelima i tržištem prijenosnika, potrebna joj je pomoć oko izbora. Cijenovni rang je 3,500 kn (sa naglaskom da ne smije tu brojku prelaziti). Najviše joj je potreban zbog faksa, tako da je primarna namjena photoshop i sl. programi.
Hvala
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 21:55   #1432
cvita
Premium
Moj komp
 
cvita's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb (čapljina)
Postovi: 201
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ovakva Toshiba, a ako je preskupa onda Lenovo.
zahvaljujem, ako ima jos netko misljenje neka slobodno podijeli
zaboravio sam napomenuti da bi kupnja bila na rate, tako da bi mozda valjalo ipak malo jeftinije jer se ova toshiba popenje na 4800 ako je na rate. U svakom slucaju nije da ispada iz izbora ako jeftiniji odabir ne bi bio odgovarajuc za ove zahtjeve.
cvita je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 08:22   #1433
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ovako, cura si kupuje laptop i pošto ni ona, ni ja nismo baš upoznati sa modelima i tržištem prijenosnika, potrebna joj je pomoć oko izbora. Cijenovni rang je 3,500 kn (sa naglaskom da ne smije tu brojku prelaziti). Najviše joj je potreban zbog faksa, tako da je primarna namjena photoshop i sl. programi.
Hvala
Ovaj Samsung s 4g. jamstva bi bio dovoljan.

Citiraj:
Autor cvita Pregled postova
zahvaljujem, ako ima jos netko misljenje neka slobodno podijeli
zaboravio sam napomenuti da bi kupnja bila na rate, tako da bi mozda valjalo ipak malo jeftinije jer se ova toshiba popenje na 4800 ako je na rate. U svakom slucaju nije da ispada iz izbora ako jeftiniji odabir ne bi bio odgovarajuc za ove zahtjeve.
Dakle najbitniji uvjet si zaboravio napomenuti. Nema baš previše laptopa dostupnih na rate pod tim uvjetima.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 11:53   #1434
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ženi treba laptop za ured,mora biti 17" a da se vrti tu negdje oko 4000kn,+ - 100/200kn...

Gledao sam ova 2 =>

http://www.elipso.hr/informatika/pri...80G-59_336045/ (4000kn je u drugom dućanu)

http://www.notebook.hr/product_info....cts_id=0365092

ili nešto treće?

thnx!!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 12:58   #1435
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Pretpostavljam da se žena neće igrati na njemu, dakle bolji je onda prvi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 13:41   #1436
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Pretpostavljam da se žena neće igrati na njemu, dakle bolji je onda prvi.
Upravo sam ga bio vidjet i izgleda j... dobro mislim da ce past izbor na taj...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 17:58   #1437
djozaa
Premium
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 21
djozaa je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 18:30   #1438
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Koja namjena?

Po mom osobnom sudu Dell je favorit, Asus ispada iz igre jer ipak i3 u Dellu i Toshibi donosi prednost. Dell prije Toshibe zbog duže garancije, a i u zadnje vrijeme sam imao doticaja s nekoliko pokvarenih Toshiba, prije to nije bio slučaj.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 19:44   #1439
djozaa
Premium
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Koja namjena?

Po mom osobnom sudu Dell je favorit, Asus ispada iz igre jer ipak i3 u Dellu i Toshibi donosi prednost. Dell prije Toshibe zbog duže garancije, a i u zadnje vrijeme sam imao doticaja s nekoliko pokvarenih Toshiba, prije to nije bio slučaj.
ovako, prvenstvena namjena je igranje, al znaci ne neke zahtjevne igre vec lol, mozda diablo3, i tako, ne patim na high ultra detalje i volio bi da ih vrti na medium skroz dobro. heh

drugo, taj i3 u dellu i toshibi vs ovog obicnog u asusu mi je receno da ne predstavlja problem u igrama, vec samo kod multi tasking je i3 bolji.
i naravno zelim cim jeftinije proc tako da slobodno uzimam jos preporuka i ako neko zna di se moze uzet na 12 beskamatnih rata. hvala
djozaa je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 21:48   #1440
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ovaj Samsung s 4g. jamstva bi bio dovoljan.
Zahvaljujem na odgovoru
Još smo u potrazi
xGAME je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na