Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2018., 22:54   #8251
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nakon seasonica zadnjih godina corsair koristi CWT i chicony kao OEM za high end modele, nisu zvučna imena tj. došli su iz drugog plana, al očito su naučili posao. EVGA u high endu bi trebala biti superflower
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 23:03   #8252
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Bome, Corsair kombinira od svega pomalo. CWT kao OEM za određene modele unutar RMx serije, Flextronics za AXi seriju, rifle bearing i FDB ventilatori. Nema čega nema.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 28.03.2018. u 09:01.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 23:21   #8253
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Kod Nina ( Uzi shop ) 1234kn + postarina.
Sinoc sam igrao AC Origins ( sve na ultra ) i fan se nije ni upalio.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 09:24   #8254
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Pročitajte testove Platinum 650 W modela na PCekspertu - 12 god gare, ali je vent izuzet iz toga.
Osobno nalazim da je krajnja drskost u top notch proizvod ugrađivati FDB smeće od venta koje košta cca. 2 $ (ako i toliko).
Seasonic bi trebao (barem u PRIME seriju) vratiti SanAce dragulje od ventova, na kraju krajeva, kraljevski naplaćuju PRIME seriju.

Osim toga, nedaj Bože da se napajanje ugrađuje upsidedown, baš me zanima koliko će trebati HongHua ventu da počne roštati, bez obzira na polu pasivu...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 28.03.2018. u 09:33. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 10:28   #8255
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Koji je onda zaključak (1 - 2) kad su ventilatori (odnosno ležaji) u pitanju, jer ispada da na kraju većina toga ne valja 5%?

Postoji mali milijun varijacija na temu FDB/HDB/rifle ventilatora, a naravno svaki proizvođač tjera vodu na svoj mlin.
Citiraj:
The FDB bearings used in Corsair's fans are not Hong Hua. They're actually Protechnic. Hong Hua does not have a true FDB bearing and neither does anyone else unless it's Protechnic or Panaflo.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 13:09   #8256
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Postoje FDB ventovi (tj. njihove varijacije) koji su vrhunske kvalitete (npr. Panaflo, Noctua, neki modeli Corsair i Fractal, može ih se prepoznati po magnetu na stražnjoj strani kojim drže osovinu te time sprečavaju gubitak fluida, odnosno omogućuju upsidedown montažu bez rizika brzog krepavanja), no takvi su relativno skupi tj. proizvođači napajanja ih ne ugrađuju.

Još jedan problem sa FDB ventovima: gro njih je trajnošću certificiran na 25° C. U napajanjima su temperature nerijetko 40 pa i više °C, što izaziva bržu vaporizaciju fluida iz ležaja te samim time rapidno skraćuje trajnost.

Osobno vidim dvije mogućnosti: tražiti napajanje koje ima DBB vent, ili kupiti željeno napajanje, raskopati ga te originalni vent zamijeniti kvalitetnijim. Ovo drugo nije za svakoga, pogotovo što će otvaranje napajanja prouzročiti gubitak garancije, no da kupujem novo napajanje postupio bih upravo tako.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 13:14   #8257
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
I po tome bi FDB ventovi trebali bit prema gore, da duze traju il sta.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 13:36   #8258
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Postoje FDB ventovi (tj. njihove varijacije) koji su vrhunske kvalitete (npr. Panaflo, Noctua, neki modeli Corsair i Fractal, može ih se prepoznati po magnetu na stražnjoj strani kojim drže osovinu te time sprečavaju gubitak fluida, odnosno omogućuju upsidedown montažu bez rizika brzog krepavanja), no takvi su relativno skupi tj. proizvođači napajanja ih ne ugrađuju.
Kolko sam uspjel skužiti, Matsushita (Panasonic) ili Sony ima FDB patent, a svi ostali ili koriste njihove (skupe) licence ili rade neki svoj (hibridni) dizajn ležaja, koji kombinira od svega pomalo. Na kraju ispada da većina proizvođača napajanja uopće ne koristi FDB (mada ponosno to ističu na pakiranju proizvoda), već se radi o kojekakvim izvedbama sleeve, ball, rifle i sličnih ležajeva. U prijevodu, moj SSR-550PX uopće ne koristi FDB, već Bogtepitaj kakvu verziju prije spomenutih klasičnih ležajeva, koji pak za sobom povlače prednosti i mane u odnosu na FDB, koji pak opet ima svoje prednosti i mane u usporedbi sa starom gardom. Uglavnom, ništ čudno da ima svega i svečaga u ventilatorima kvalitetnijih napajanja, kad očito svaki proizvođač nabavlja dijelove koji u ovom slučaju mogu biti pravi FDB, ali velika je vjerojatnost da ipak nisu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 19:30   #8259
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Cijenim što netko zna cijeniti San Ace (Sanyo Denki) ventove. Robusni, čvrsti i izdržnjivi.
Osobno pazim na kvalitetu napajanja a i još pogotovo vent. Tada si donosim sud odluke .
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 01:05   #8260
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ajd kad budeš to rješio, opiši proceduru, koliko te koštalo, te koliko si čekao zamjenu

Evo da odgovorim kolegi a mozda nekome i pomogne.

Dakle, napajanje Corsair RM650X je kupljeno 26.10.2017. Radilo ok tri mjeseca, onda sam skuzio da baca jaku iskru kad se switch prebaci sa 0 na 1.
Nisam slao u nas ovlasteni servis jer mi je receno da oni nece uvazit tj priznat jamstvo. Zato sam kontaktirao Corsair i pokrenuo RMA. Vizualnim pregledom uocio sam da je spaljen iznutra.

27/02/2018 sam pokrenuo RMA. Nakon dva dana odmah su odobrili RMA i rekli da saljem njima u Nizozemsku.

20/03/2018 saljem PSU GLS-om. Web shop gdje je kupljen PSU je platio postarinu do njih. Nisam stigao poslati ranije jer sam imao mnogo posla a i u meduvremenu je kupljeno drugo napajanje pa mi nije bilo hitno.

26/03/2018 PSU je dostavljen Corsairu.

30/03/2018 Corsair mi salje novi PSU na njihov trosak naravno. Nista nisam platio.

06/04/2018 Stize mi posiljka. Otvaram, ocekujem novi RM650X kad ono sok ali pozitivni. Poslali su novi ( u celofanu ) RM 750i sa 10 godina jamstva. Dakle jaci i dosta skuplji PSU!

Pohvale Corsairu.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 02:57   #8261
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jebeno

I dosta brza reklamacija.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 12:19   #8262
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Evo da odgovorim kolegi a mozda nekome i pomogne.

Dakle, napajanje Corsair RM650X je kupljeno 26.10.2017. Radilo ok tri mjeseca, onda sam skuzio da baca jaku iskru kad se switch prebaci sa 0 na 1.
Nisam slao u nas ovlasteni servis jer mi je receno da oni nece uvazit tj priznat jamstvo. Zato sam kontaktirao Corsair i pokrenuo RMA. Vizualnim pregledom uocio sam da je spaljen iznutra.

27/02/2018 sam pokrenuo RMA. Nakon dva dana odmah su odobrili RMA i rekli da saljem njima u Nizozemsku.

20/03/2018 saljem PSU GLS-om. Web shop gdje je kupljen PSU je platio postarinu do njih. Nisam stigao poslati ranije jer sam imao mnogo posla a i u meduvremenu je kupljeno drugo napajanje pa mi nije bilo hitno.

26/03/2018 PSU je dostavljen Corsairu.

30/03/2018 Corsair mi salje novi PSU na njihov trosak naravno. Nista nisam platio.

06/04/2018 Stize mi posiljka. Otvaram, ocekujem novi RM650X kad ono sok ali pozitivni. Poslali su novi ( u celofanu ) RM 750i sa 10 godina jamstva. Dakle jaci i dosta skuplji PSU!

Pohvale Corsairu.

A rekao si nikad više Corsair?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 12:34   #8263
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
....jer mi je receno da oni nece uvazit tj priznat jamstvo...
Mala ispravka, kako je napajanje radilo normalno, receno je da "postoji mogucnost" da dobavljac vrati kao ispravno.

Inace, vise puta sam spomenuo da Corsair zna vratiti bolje/jace napajanje nakon reklamacije direktno kod njih.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 15:09   #8264
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Sve 5 Nino, nista nisam rekao protiv.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 15:33   #8265
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja sam se isto raspitivao za reklamacije drito kod corsaira prije kupovine psu. Jedan tip mi je rekao da mu je neka mega corsair tipkovnica krepala 1 dan nakon isteka garancije, lik im bacio kuknjavu na mail, oni rekli šalji i dobio drugu kroz možda 15-ak dana. Nije se ni s tom drugom nešto usrećio, no nije riječ o tipkovnicama, bitno da im je support dobar.

Nego dečki kolko je koštala poštarina do nizozemske?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 18:36   #8266
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Uvijek Corsair. Precjenjeni su i imaju skarta, ali RMA im je vrhunski.
Meni su za h100i slali 4 (Da svih 4!) puta par ventilatora jer su ovi imali čudan zvuk kad ih okreneš naopačke

Ostavili mi naravno svih 8 "starih" ventova. Poštar je dolazio iz Nizozemske za 24-48h
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 14:52   #8267
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
...
06/04/2018 Stize mi posiljka. Otvaram, ocekujem novi RM650X kad ono sok ali pozitivni. Poslali su novi ( u celofanu ) RM 750i sa 10 godina jamstva. Dakle jaci i dosta skuplji PSU!
...
Vidim PSU je odmah završio na tržnici, ali nažalost s krivim opisom:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=291841

Novo napajanje nema 10 godina garancije od RMA postupka, nego 10 godina garancije od datuma računa za RM650X.
Ajd ovdje je to mala razlika, ni 6 mjeseci manje garancije.

Tu dolazimo do druge stavke, ostvarivanja garancije.
Bilo kakva garancija kod Nine očito otpada, čim si išao direktno kod Corsaira.
Što se tiče Corsaira prema njihovim uvjetima garanciju može ostvariti samo originalni kupac uz priložen račun.
Zar misliš da su ti u Corsairu zamijenili RM650X za RM750i i nisu nigdje zabilježili sve tvoje podatke uključujući S/N-ove oba napajanja?
Corsair je išao tebi na ruku i dao ti bolje napajanje, ali to ne znači da je išao na ruku liku s tržnice koji će ga kupiti ili onom trećem kojem će ga preprodati na Njuškalu.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 15:50   #8268
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
U cemu je problem? Jamstvo ce se ostvatiti preko mene i to je to. Vazno je da roba ima jamstvo.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 16:03   #8269
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Vidim PSU je odmah završio na tržnici, ali nažalost s krivim opisom:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=291841

Novo napajanje nema 10 godina garancije od RMA postupka, nego 10 godina garancije od datuma računa za RM650X.
Ajd ovdje je to mala razlika, ni 6 mjeseci manje garancije.

Tu dolazimo do druge stavke, ostvarivanja garancije.
Bilo kakva garancija kod Nine očito otpada, čim si išao direktno kod Corsaira.
Što se tiče Corsaira prema njihovim uvjetima garanciju može ostvariti samo originalni kupac uz priložen račun.
Zar misliš da su ti u Corsairu zamijenili RM650X za RM750i i nisu nigdje zabilježili sve tvoje podatke uključujući S/N-ove oba napajanja?
Corsair je išao tebi na ruku i dao ti bolje napajanje, ali to ne znači da je išao na ruku liku s tržnice koji će ga kupiti ili onom trećem kojem će ga preprodati na Njuškalu.
Kad ide potpuna zamjena ili se zamjeni "bitan dio" uređaja - garancije teče iz početka, dakle ima ful 10 god. garancije

Za ovo sa računima također nebi trebao biti problem, jer nije kupio sa R1 računom bez poreza, tako da mislim da ih boli briga dokle god pošalje napajanje i račun
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 16:20   #8270
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Vidim PSU je odmah završio na tržnici, ali nažalost s krivim opisom:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=291841

Novo napajanje nema 10 godina garancije od RMA postupka, nego 10 godina garancije od datuma računa za RM650X.
Ajd ovdje je to mala razlika, ni 6 mjeseci manje garancije.

Tu dolazimo do druge stavke, ostvarivanja garancije.
Bilo kakva garancija kod Nine očito otpada, čim si išao direktno kod Corsaira.
Što se tiče Corsaira prema njihovim uvjetima garanciju može ostvariti samo originalni kupac uz priložen račun.
Zar misliš da su ti u Corsairu zamijenili RM650X za RM750i i nisu nigdje zabilježili sve tvoje podatke uključujući S/N-ove oba napajanja?
Corsair je išao tebi na ruku i dao ti bolje napajanje, ali to ne znači da je išao na ruku liku s tržnice koji će ga kupiti ili onom trećem kojem će ga preprodati na Njuškalu.
Kakve ti gluposti pričaš...
Garancija je od početka, pošto je novo napajanje... Šta da je upravo 10 godina prošlo i dobiješ novo? Nemaš garu?
Tko je kupio, kako i zašto, nema veze za RMA, RMA je RMA, serijski broj i račun (ili bilo kakav dokaz) i garancija je ostvariva.
Kakve veze ima tko i kako ti ostvaruje garu, imaš garu 10 godina, nebitno gdje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 21:04   #8271
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kad ide potpuna zamjena ili se zamjeni "bitan dio" uređaja - garancije teče iz početka, dakle ima ful 10 god. garancije

Za ovo sa računima također nebi trebao biti problem, jer nije kupio sa R1 računom bez poreza, tako da mislim da ih boli briga dokle god pošalje napajanje i račun
A šta kad kupiš na R1? Jel onda ne vrijedi garancija ako ne šalje osoba koja je vlasnik te firme i samim time bilo tko drugi ne može ostvariti garanciju?
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 21:13   #8272
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Netko je pisao na forumu i bilo je problema, mislim da se radilo o ADM-u, no možda drugi shopovi nebi tako
No koliko se sjećam tu je bio i problem što je firma prestala postojati, pa se ni preko nje nije moglo rješiti.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 18:27   #8273
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
https://www.links.hr/hr/napajanje-55...-pfc-052700119

koja je fora s tim napajanjem? valja li šta? i šta je s linksom, stvarno imaju slabu ponudu napajanja
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 22:10   #8274
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Za tu cijenu se čini super. Jamstvo je kratko, ali eto, ne može sve biti super.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 01:16   #8275
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kad ide potpuna zamjena ili se zamjeni "bitan dio" uređaja - garancije teče iz početka, dakle ima ful 10 god. garancije
Za ovo sa računima također nebi trebao biti problem, jer nije kupio sa R1 računom bez poreza, tako da mislim da ih boli briga dokle god pošalje napajanje i račun
Nažalost to ne piše u Corsairovom uvjetima. Ne treba miješati hrvatske zakone kojih se QuidZz odrekao slanjem napajanja direktno Corsairu.
Tebi se čini da ne bi trebao biti problem s računima, ali njihovi uvjeti definiraju da garancija vrijedi samo za originalnog kupca...
Citiraj:
Except where prohibited by applicable local law, this warranty is limited to the original purchaser and is non-transferable.
...i po defaultu se na to pozivaju:
Citiraj:
The automatic question Corsair gives on warranty cases when the account name and receipt name is different, is that the warranty is non-transferable.
http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=163562


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kakve ti gluposti pričaš...
Garancija je od početka, pošto je novo napajanje... Šta da je upravo 10 godina prošlo i dobiješ novo? Nemaš garu?
Tko je kupio, kako i zašto, nema veze za RMA, RMA je RMA, serijski broj i račun (ili bilo kakav dokaz) i garancija je ostvariva.
Kakve veze ima tko i kako ti ostvaruje garu, imaš garu 10 godina, nebitno gdje.
Da je prošlo 10 godina i dobiješ novo, onda dobiješ 30 dana garancije i ćao bok, tako ti je to u trulom kapitalizmu:
Citiraj:
Any repaired or replacement hardware will be warranted for the remainder of the original warranty period or thirty (30) days, whichever is greater, or for the period of time required by local statute.
Ostalo sam već odgovorio, jednostavno je stvar u tome da Corsair diktira uvjete garancije i to je to.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 23:48   #8276
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Koje bi bilo dobro za max 500 kn s tim da je 600W ili više pošto treba napajati žednu GTX 580 karticu? Može i prijedlog za 50-100 kuna skuplje ako se stvarno isplati.

Zadnje izmijenjeno od: Dino57. 27.04.2018. u 00:04.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 00:16   #8277
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ne treba ti više od 550W, čak i 450 bi bilo dosta. Vjeruj mi. Uzmi Fortona nekog 550W i na miru si.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 01:23   #8278
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne treba ti više od 550W, čak i 450 bi bilo dosta. Vjeruj mi. Uzmi Fortona nekog 550W i na miru si.
Ovako nešto?
1.
https://www.centro.hr/fortron-napaja...80-silver.aspx

2.
https://www.hgshop.hr/proizvod/napaj...b-620-w/165186
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 08:41   #8279
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Fortron Aurum S PSU 500W,80+ GOLD

Ja ga uzeo nedavno tu na preporuku, ~550 kn bio tada u futuri, vidim sada ga ima u admu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 19:57   #8280
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
Samo da pohvalim Corsair korisničku podršku. Prekjučer sam im poslao zahtjev za RMA i danas mi je zahtjev odobren. Radi se o napajanju koje ima coil whine. Sada se samo nadam da će mi poslati drugo koje neće imati isti problem. A možda prođem kao i kolega QuidZz, ali nisam ja te jebene sreće.
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na