Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2018., 16:57   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
OnePlus 5T recenzija

Testirali smo OnePlus 5T pametni telefon.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 09:38   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Sa stražnjima možemo snimati video do 4K pri 30 sličica u minuti, dok prednja snima 1080p pri 30 sličica u minuti.
Nije mi baš nešto framerate dobar
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2018., 10:48   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
Ispravljeno, evo kupon za 5T - GBGRNEW26 (403.75 €)
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 12:13   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ispraviti mali tipfeler na str. 1 - "jer se adapter alko nabavi". Nismo pijanice
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 12:22   #5
MaliPisho
Stari prdonja
Moj komp
 
MaliPisho's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 39
Odlicna recenzija! Razmisljao sam o ovom mobitelu i kao sto sam i mislio jednostavno je flagship killer, htio sam ga uzeti ali me zbog nedostatka IP68 ipak odvuklo na Samsung.
MaliPisho je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 12:29   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Cijena telefona je odlična za to što nudi i lijepo je vidjeti da se većina dječjih bolesti prvih modela ispolirala.

Kakva je situacija s ostvarivanjem garancije, postoji li EU servis?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 13:02   #7
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor MaliPisho Pregled postova
Odlicna recenzija! Razmisljao sam o ovom mobitelu i kao sto sam i mislio jednostavno je flagship killer, htio sam ga uzeti ali me zbog nedostatka IP68 ipak odvuklo na Samsung.
Nije sluzbeno vodootporan al je otporan na vodu
https://www.youtube.com/watch?v=HudgpE2QZmE

https://www.youtube.com/watch?v=gmy0KO3bcr0
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 14:59   #8
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
greska u recenziji, puni se preko 60% za pola sata, no najveca prednost je sto se puni toliko neovisno da li ga koristis ili ne, znaci drugi to ostvaruju samo ako mobitel miruje dok ovdje je svejedno da li miruju, surfas ili igras neku igru, jednako se brzo puni

osobno mi je jedina zamjerka sto je kamera ocajna tj isto kao i na op5 slike kad zumiras izgledaju kao da su crtane vodenim bojama dok recimo op3 nije imao taj problem, valjda zbog nedostatka OIS su nafrljili sharpness i upropastili sliku...druga 20mp kamera gotovo nikad ni ne radi, u koliko god tamnom prostoru nijednom se nije prebacilo na nju (pokrio kameru ili gledao rezoluciju slike uvijek je na 16mp)

takoder mi se ne svida sto se svaki put dize cijena za 50 eura jer su odlicili sad trositi na marketing, da izbace emily iz promo spotova i prestanu sa dual camera setupom (koji je bezveze i ne radi) komotno imaju lufta vratiti cijenu nazad na 450 eura

najveci plus mi sto smijes rootati bez da gubis jamstvo, ali kako stvari stoje iduci oneplus ce biti iphone X klon sa onim notchom tako da cu za ubuduce traziti neku drugu marku, npr vivo apex (sestra od oneplus) je odlicno sve funkcije ugradio bez da unisti izgled ekrana, a i xiaomi mi mix 2s sa selfie kamerom u desnom gore cosku je bolja ideja od tog notcha, no oneplus je izgleda sa "never settle" mota presao u "just do what apple does", zalosno

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Cijena telefona je odlična za to što nudi i lijepo je vidjeti da se većina dječjih bolesti prvih modela ispolirala.

Kakva je situacija s ostvarivanjem garancije, postoji li EU servis?
ako kupis preko sluzbene oneplus stranice salju ti ga iz poljske, u slucaju kvara otvoris support ticket, dopisujete se par dana, ako ne uspiju rijesiti softwareski oni ti naruce dhl da dode po paket, za 10 dana dobijes nov ili popravljen mob bez da te ista kosta...takoder imas i 30 day return policy, ako ti se ne svida mozes ga vratiti, jedino snosis troskove dostave
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 15:18   #9
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
ako kupis preko sluzbene oneplus stranice salju ti ga iz poljske, u slucaju kvara otvoris support ticket, dopisujete se par dana, ako ne uspiju rijesiti softwareski oni ti naruce dhl da dode po paket, za 10 dana dobijes nov ili popravljen mob bez da te ista kosta...takoder imas i 30 day return policy, ako ti se ne svida mozes ga vratiti, jedino snosis troskove dostave
hvala na informaciji. Što ako se mobitel naruči preko gearbesta npr?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 15:36   #10
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
greska u recenziji, puni se preko 60% za pola sata, no najveca prednost je sto se puni toliko neovisno da li ga koristis ili ne, znaci drugi to ostvaruju samo ako mobitel miruje dok ovdje je svejedno da li miruju, surfas ili igras neku igru, jednako se brzo puni
Nije greska jer sam tri put mjerio slicna vremena. Primijetio sam i ja sad vec da varira vrijeme punjenja, napunio se neki dan za malo preko sat vremena od 0-100%, a i za 0-50% mu je trebalo krace od onoga sto pise u recenziji.

Isto tako, kad se puni s 4A Dash punjac je jako vruc, a u nekim fazama punjenja uopce nije.
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2018., 16:01   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
osobno mi je jedina zamjerka sto je kamera ocajna tj isto kao i na op5 slike kad zumiras izgledaju kao da su crtane vodenim bojama dok recimo op3 nije imao taj problem, valjda zbog nedostatka OIS su nafrljili sharpness i upropastili sliku...druga 20mp kamera gotovo nikad ni ne radi, u koliko god tamnom prostoru nijednom se nije prebacilo na nju (pokrio kameru ili gledao rezoluciju slike uvijek je na 16mp)
Kameru nikako nebi okarakterizirao kao očajnu, dapače, vrlo dobru, al nije u rangu npr pixela 2, mate 10 pro al je daleko ispred P10 lite, S6, čak S7 itd sa iphoneovima iznad 6s se nisam igrao pa ne znam.
Cura što ima S7 doživljava miniorgazme na slike i govori da će joj ovo bit iduci mobitel i općenito su komentari ljudi na slike wau, ponajviše zbog dobrog bokeh efetka slika po danu. Po noći nije wau al je okej skorz

A za vodene boje je istina kad slikaš sa "x2 looseles zoom" al ne u drugim slučajevima, al taj x2 je smece feature
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 16:07   #12
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
meni je taj x2 super future.. bio sam često u slučajevima kada mi je trebao zoom i dobro dođe..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 21:52   #13
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
hvala na informaciji. Što ako se mobitel naruči preko gearbesta npr?
Ne vidim razloga zasto bi kupio na gearbestu kad je skuplje nego na sluzbenoj stranici...takoder pitanje kako gearbest rijesava reklamaciju ali sigurno puno duze i losije nego oneplus.net

Takoder uzmes iksicu od nekog studenta i dobijes 5% popusta na cijenu moba

Btw sto se tice gearbesta ne bi nikad vise tamo kupio..narucio sam dva tv boxa ukupno 94$ + 4$ za shipping sa pracenjem sa njemackog lagera, debili poslali paket za brazil, otvorim support odmah i napisem da je ili krivi tracking ili su poslali na krivu adresu, oni tvrde sa ima delaya i da sacekam par dana, ono wtf, uneseno je vec da ide u brazil, pa nece se promjeniti samo od sebe, zovite postu ali nista...prode rok za dostavu i otvaram novi ticket, tvrdim da su sjebali adresu i da ocu novce nazad, vele "kao znak dobre volje vratit cemo ti 50% jer nisi uzeo "shipping insurance" i da oni sebe ne smatraju krivim sto je posta izgubila paket", naravno ja lud, kakvo osiguranje, uzeo sam sa brojem za pracenje namjerno ako se sto desi, odem vidjeti kad stvarno ima jos posebna opcija za osigiranje, znaci moram platiti dodatno $3 da idioti ne stave krivu adresu na paket...jos uvijek se natezem no izgleda cu ostati bez pola novca...razumio bi da se radi o izgubljenom ili ostecenom paketu, ali fulali ste drzavu, pa ne mozes mi to gurati pod osiguranje
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 14:21   #14
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pitao je za gearbest jer pce daje kupon pa mob kosta 400 eur umjesto 500 eur. Ali ja se ne bi zajebavao s tim, rade bi preko njih direkt.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 15:49   #15
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Ah soo...nisam to bio vidio, uglavnom 430 eura vs 475 eura, premala razlika za ici preko trecih kanala
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 11:03   #16
MaliPisho
Stari prdonja
Moj komp
 
MaliPisho's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 39
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Nije sluzbeno vodootporan al je otporan na vodu
E ovo se nisam sjetio pogledat.. Steta jer sam vec uzeo novi telefon...Hvala sad si me izbedirao hahaha
MaliPisho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na