Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2010., 19:33   #61
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Ne znam, dakle prema logu ne uspijevas uopce kontaktirati SIP server, jer da samo ne valjaju podaci za login dobio bi nekakav odgovor...

Ja sam se na router konfigurirao kao root, i promijenio sam username i to sve, da se ne moze T-com logirat, i takodjer disejblao sam remote assistance (al to ti je disejblano po defaultu, ja mislim, s ovim konf fajlom).

Ja nisam mijenjao firmver, firmver mi je 6.2.17.5 (odes na Speedtouch -> Information).

Probaj otic na user management i izbrisat eventualno sve od t-coma ako sta ima i stvori username root levela sa svojim imenom...

Probaj i restartat router tj iskljucit pet sekundi pa ukjlucit.
meni isto ovo piše 6.2.17.5 (odes na Speedtouch -> Information).

goranbo možeš li mi reći kako promijenuti podatke za ulazak na 192.168.1.1 , možda tada proradi.

a hvala Nikky na informacijama, ali kad ti meni kažeš da treba promijeniti FW meni to ništa ne znači jer sam ja odnedavno krenuo proučavati VOIP možda kad riješim svoj problem nešto naučim pa pomognem drugima....ako mi ne uspije ovo što mi goranbo kaže, probat ću promijeniti FW, i da zanima me kad promijenim FW hoće mi maxtv raditi....??
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 19:38   #62
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor zeljko09 Pregled postova
goranbo možeš li mi reći kako promijenuti podatke za ulazak na 192.168.1.1 , možda tada proradi.
to ti nema veze

ocito firmver ne treba mijenjat, ne znam kaj drugo...
(jedina razlika izmedju mene it ebe stoja vidim je da ja nemam MaxTV )

Uglavnom, nadam se da si displaynamer upiso (to je isto razlika) i logiraj se s userom root levela, stvori takvog usera u User managementu.

I restartaj router, jos jedanput probaj uploadat konf fajl i tako to. Perckaj malo, mozda ti sine nešto

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 28.06.2010. u 19:44.
goranbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2010., 19:52   #63
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Napisao sam ti na pvt, prvo trebaš promjenit FW (firmware, pamet) uređaja na spominjanu ver. 6.2.29.2, tada si Administrator (imaš full ovlasti) i nema nikakvih postavki od T-Kome.
Zatim rješavaš Internet, treba promjenit parametre konekcije (VPI, VCI), a nakom toga VOIP.
Ova dva koraka možeš napravit zajedno uređujući "user.ini". Nakon uspješne promjene fw (nezaboravi da se mijenja i defaultna ip adresa uređaja), na komp snimiš trenutnu konfiguraciju, napraviš kopiju za rezervu, a onda u Notepadu editiraš potrebno. Iza toga sa Restore funkcijom vratiš u uređaj.
još mi preostaje probati ovo, pa ako ne upali, onda neka sve ide, zajedno s t-com-om i betamaxom

Nikky kako promijeniti FW, možeš li mi reći link odakle da downloadam ver. 6.2.29.2 i gdje da je stavim, što s njom??
dali će mi tada raditi maxtv?
kad to napravim, mogu li vratiti na staro, kako?
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 20:40   #64
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Hm, ako nisi na "ti" sa ovim stvarima bolje da nađeš nekog da ti pomogne, prije provjeri jeli zna šta radi.
Nakon promjene FW (čitaj pameti) uređaja neće sam po sebi radit ni Internet, ni MaxTv, ali nakon šta ispravno konfiguriraš onda hoće.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 00:19   #65
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Samo kaj nema ama baš nikakve, nikakve potrebe mijenjati firmver..
Zašto? Pa recim zasto što meni s istim firmverom sve savršeno radi
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 15:25   #66
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Kako hoćeš, ako radi onda super. Info koji govorim (prenosim) nisam ja izmislio, samo kažem da na navedenoj verziji fw VOIP sigurno radi a usput si se rješio balasta T-Kome (nema njihovog remote managmenta, nema njihove customizacije).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 20:48   #67
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
a goranbo, možda je problem što si ti koristio drugi user ini fajl a mi ostali drugi, možda ti imaš neki bolji...možeš dati točan link odakle si ga skinuo, i ti si onda išao na remote, i sve ti je kasnije (mislim na voip) radilo bez problema, zar ne??a router isto imaš od t-coma kao i mi svi ostali....
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 23:48   #68
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Sve je isto, i koliko se ja sjeca (siguran sam 98%) skinuo sam tasj isti file kao i ti, s ovog topika. nazalost ne znam sta bi moglo biti krivo, meni je sve proradilo bez problema.

PS: ja isto nemam nista od t-coma na routeru niti ima njihovog remote-assistancea. Kolikoja znam, da bi se to "unistilo" treba samo promijenit con-file i izbrisat usera s njihovom sifrom, tj uzet sebi root userapermisije i to je to. Intuicija mi govori da je malo vjerojatno da je to nesto do T-coma, al ne mrem bit 100% ziher dok nisam ja za kompom i sve ne provjerim. zao mi je sto ne mogu vise pomoci
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 00:25   #69
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Kolikoja znam, da bi se to "unistilo" treba samo promijenit con-file i izbrisat usera s njihovom sifrom, tj uzet sebi root userapermisije i to je to.
kako promijeniti con-file? što točno? kako?

čekaj, imam novog korisnika s kojim se ulogiram na 192.168.1.1 ali kako izbrisati onog

user
0000

ili si samo mislio da se stavi novi korisnik s novom lozinkom
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 01:37   #70
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
ma to, conf fajl, to sto je na ovom forumu. User.ini fajl

Ne znam sad to s userima, ja samo znam da sam ja mislim izbriso ovoga od T-coma admina, i sda sam sebi stvorio usera s root permisijama u User managementu, al mislim da tebe enst drugo jebe a ne to. Velim, zao mi je sto ne mogu pomoc. Jedina opreoruka koju bi imao je da pozoves nekog frenda koji se bolje kuzi u sve to pa da se on malo pozabavi...

Realno konfigurirat to uopce nije neka teska stvar. MOzes probat i ovaj savjet sa firmverom novim, iako ja s obzirom na sve poznate nformacije ne bih ba sisao na to, bar ne još, to bi mi bilo zadnje. Ja nemma sad vremena suurfat netm da vidim koji bi jos problemi tu mogli iskrsnut, a i tesko je to jer je problem neodredjen, velimprobaj nekog frenda pozvat dea ti provjeri sve, resetiraj sve, provjeri jos jednom sve, provjeri firewalle koje god znas (na routeru), itd itd. To ti velim sto bi ja. Al ja da sam za kompom mozda bi skuzio nesto vise nego sto ti govoris i tak, velim zao mi je kaj ne mrem vise pomoc
goranbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2010., 10:23   #71
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor zeljko09 Pregled postova
pozdrav,

ljudi po ne znam ni ja koji put mislim da pitam isto pitanje, dakle treba mi pomoć da namjestim voip na svoj router, ako bi netko želio pomoći.

imam Thomson Speedtouch 780WL router T-Com-ov je.

i ja sam se prijavio kao administrator i išao na Save or Restore Configuration, te sam tu ubacio onaj user_T-com_internet_IPTV_VOIP_default (slika dolje, downloado sam to s ovog foruma), iz ove teme.




Uploaded with ImageShack.us


nakon toga sam isprobao unjeti podatke i nje radilo...zašto?
može li mi netko reći što i kojim redom moram sve napraviti kako bi sve radilo, i mora li se navedeni fajl koji sam skinuo s ovog foruma nekako promijeniti i sl. i što...molim vas detaljan opis....hvala
Dakle; nakon što restoraš ovaj ini file koji sam postavio, trebaš:

1. Ponovo upisati podatke za spajanje na net i verificirati da ti radi
2. Pod telephony unesti željene postavke, koje možeš naći na stranicama providera (moraš paziti na Tab "Configure" i "Exprert Configure").

Ne moraš ništa drugo čačkati, pošto su VP/VC postvake ta net i MAxtv od Tcom-a tamo.

Ukoliko je sve ok, Voice lampica svijetli.

Ajd pa javi kako ide.
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 00:19   #72
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
Citiraj:
Autor juky Pregled postova
(moraš paziti na Tab "Configure" i "Exprert Configure").
opisano sam već napravio par puta, i ne ide...router ne reagira(lampica ne pokazuje ništa), a onaj crveni x (iskič stoji na 192.168.1.1)

probat ću sutra, još jednom pa javim, ma gotovo sam odustao....ali možda još uvijek ima nade...kad kažeš ovo pazi na configure, popunim oba taba sa istim podatcima kao i goranbo (naravno različiti username i password) jer koristimo isu usluga...

javim vam zadnji pokušaj )
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 00:27   #73
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Cekaj malo, pa jel se s tim konfiguracijskim fajlom (s ovog foruma) na ruter ne spajaš na adresi 192.168.1.254 ?
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 00:37   #74
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Cekaj malo, pa jel se s tim konfiguracijskim fajlom (s ovog foruma) na ruter ne spajaš na adresi 192.168.1.254 ?
ne, evo ovako sam radio:

1.downloadam onaj fajl
2. odem na 192.168.1.1
3.tamo ga unesem u ono, sad ne znam točan postupak napament, no uglavnom kad se učita, prekine se internet, i sve ostalo, dakle router se sam resetira, nakon toga
4. se moram se spojiti žično s kablom na router i otiči na 192.168.1.1 i ondje unesem podatke t-coma da mogu korsititi ineterent, te postavim žaštitu Wlan mreže
5. odem u telephony i ondje sve namjestim u postavkama...

ŠTO JE KRIVO U KORACIMA??

kakav 192.168.1.254 i sad kad pokušam otići na to javlja grešku???
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 09:03   #75
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Već sam naveo u temi, promjeni cijeli fw i tada će 99.9% stvar radit. Postupak imaš opisan u drugoj temi.
Ovaj uređaj se "javlja" na više ip adresa, customizirani T-Koma fw se javlja na 192.168.1.1 a origigi Thompson / SpeedTouch "univerzal" fw na 192.168.1.254. Druga ip adresa za sada nije bitna.
Dok god u uređaju imaš aktivne postavke njihovog remote managmenta (možda još nečega), možeš očekivat bleme u podešavanju alternativnog VoIp operatera.
Podešavanje MaxTv - a sa origigi fw - om nebi trebao predstavljat blem jer je sav potreban info dostupan.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 14:48   #76
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
može mi netko reći sad ovo, kad sam sve napravio, i sve mi radi..

sad kad se ulogiram preko 192.168.1.254 vjerujem kako T-Com nema ovlasti nad mojim routerom. i sad me zanima kako ću npr. ja kad nazovem njihovu SZK (0800/9000) i kažem npr. da mi ne radi internet kako će mi pomoći i vidjeti u čemu je problem kad nemaju ovasti?? i kako da se ja tada ponašam (to pitam za ubuduće, ako mi SZK bude trebala??) jeli ovo uopće ovlašteno, ili je protuzakonito, mislim na te ini fajlove i to sve što sam napravio??

Mogu im slobodno reći što sam napravio? ili?
i kad ih npr. nazovem da mi ugase neki dodatni paket na maxtv-u hoće oni to sve moći napraviti, kad nemaju ovlasti nad routerom?

MOLIM VAS- recite svoje mišljenje,kako biste vi postupili na mojem mjestu? ima li netko iskustva s time?
odgovorite bez obzira na post ispod..

Može li T-Com nešto protiv mene poduzeti, ili kako će postupiti?? Svi detalji i sva mišljenja (pametna) su dobrodošla

Zadnje izmijenjeno od: zeljko09. 17.07.2010. u 17:20.
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2010., 15:22   #77
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
sve sam sredio....o hvala Bogu )

radio sam skora cijela dva dana...i uspjelo mi je....

hvala svima

Zadnje izmijenjeno od: zeljko09. 17.07.2010. u 17:15.
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 13:14   #78
serke
Premium
Moj komp
 
serke's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 49
Imam pitanje, da li vam radi prikaz broja pozivatelja (CLIP) sa PSTN linije?

Meni ne . Thompson vozi 6.2.29.3 FW. Kada nije spojen na VoIP radi bez ikakve greške, čim se spoji na VoIP server - ništa.

Ako je netko uspio složiti CLIP da mu radi, molim za pomoć ...

Zadnje izmijenjeno od: serke. 09.08.2010. u 14:47.
serke je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 21:26   #79
serke
Premium
Moj komp
 
serke's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 49
Any1?
serke je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 19:15   #80
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
imam jedan problem...naime koristim gratistalk, koji sam registrirao na ovaj speed touch...sve sam napravio i sve radi...ali kad nekoga zovem pise da pozivam s broja 015595500 a to je broj gratistalka koji se prikazuje ako netko samo uplatiti za pozive, bez da njega netko može dobiti...ja kod njih imam svoj broj na koji me ljudi mogu dobiti kao što imamo npr. fiksnu liniju...e sad ja kad nekoga pozivam pisem mi ovaj broj koji ne treba pisati 015595500, trebao bi pisati moj broj 01xxxxxxx...u gratistalku kazu da je kod njih sve u redu, i da vjerojatno nesto s routerom mojim nije u redu...moze netko pomoci??
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 19:21   #81
serke
Premium
Moj komp
 
serke's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor zeljko09 Pregled postova
imam jedan problem...naime koristim gratistalk, koji sam registrirao na ovaj speed touch...sve sam napravio i sve radi...ali kad nekoga zovem pise da pozivam s broja 015595500 a to je broj gratistalka koji se prikazuje ako netko samo uplatiti za pozive, bez da njega netko može dobiti...ja kod njih imam svoj broj na koji me ljudi mogu dobiti kao što imamo npr. fiksnu liniju...e sad ja kad nekoga pozivam pisem mi ovaj broj koji ne treba pisati 015595500, trebao bi pisati moj broj 01xxxxxxx...u gratistalku kazu da je kod njih sve u redu, i da vjerojatno nesto s routerom mojim nije u redu...moze netko pomoci??
Odustao sam od tog Thompsona jer je jako mušičav, ali ako se dobro sjećam imaš u VoIP postavkama kućicu u koju upišeš broj koji bi se trebao prikazati kad nekog nazoveš...?
serke je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 12:25   #82
dalidr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Samo kaj nema ama baš nikakve, nikakve potrebe mijenjati firmver..
Zašto? Pa recim zasto što meni s istim firmverom sve savršeno radi
Molim te kako se mjenja config file tj. kako da ubacim(gdje) ini file sa ovoga foruma??
dalidr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 12:43   #83
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Odeš na adresu routera, ne znamkoja ti je, valjda 192.168.1.1 (piše ti u uputama od T-coma ili pitaj korisnicku sluzbu), odes lijevo na meni speedtouch, pa na configuration, i onda dolje na set up

Tamo to napravis, a prije toga snimis stari fajl za svaki slucaj.

Samo pazi, adresa routera ce ti nakon toga biti 192.168.1.254

I s tim da u konf fajlu moras napraviti ovdje navedene izmjene za predbrojeve. Samo zamijenis taj dio.

Dosta davno sam to radio (za mene) pa sam vec zaboravio kako je tocno to meni islo, ali mislim da sam dobro napisao.

Uglavnom mislim da ti sve piše na ovoj temi. Najprije pročitaj sve pomno pa onda pitaj

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 03.12.2010. u 16:10.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 13:06   #84
dalidr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Bravo za rješen blem. Napomena za one koji budu radili ovo ili slične customizacije: Ranije je vjerojatno rečeno da treba "izvadit" / snimit config postavke prije bilo kakve modifikacije. Prilikom ubacivanja custom fw / postavki bilo bi teh. korektno da među ostalim postavkama postavite i MAC adrese koje su prije bile u/na uređaju.
Pozdrav kolega
Upravo me taj dio zanima.
Kako snimiti i ubaciti ini file?
dalidr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 13:13   #85
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Pa sad sam ti ja rekao
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 13:16   #86
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor serke Pregled postova
Odustao sam od tog Thompsona jer je jako mušičav, ali ako se dobro sjećam imaš u VoIP postavkama kućicu u koju upišeš broj koji bi se trebao prikazati kad nekog nazoveš...?
Meni thompson radi super,s retan sam, nikad jeftinije telefoniranje a mogu i inozemstvo zvat kadmi nest tatreba bez da ocajavam nad cijenom i žurim se ko idiot. Nekoliko stotina kuna mjesecno ustedim (calleasy coristim za VOIP).

Kod mene čak radi i prikaz dolaznog broja, a ne mrem vam objasniti kako, netko je to vec pitao, sam do toga dosao.


Jedina stvar kaj me zanima, tj kaj me jos muci, ej dal ima kakva psotavka za autorecconect tog Thompsona.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 15:17   #87
dalidr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Odeš na adresu routera, ne znamkoja ti je, valjda 192.168.0.1 (piše ti u uputama od T-coma ili pitaj korisnicku sluzbu), odes lijevo na meni speedtouch, pa na configuration, i onda dolje na set up

Tamo to napravis, a prije toga snimis stari fajl za svaki slucaj.

Samo pazi, adresa routera ce ti nakon toga biti 192.168.1.254
I s tim da u konf fajlu moras napraviti ovdje navedene izmjene za predbrojeve. Samo zamijenis taj dio.

Dosta davno sam to radio (za mene) pa sam vec zaboravio kako je tocno to meni islo, ali mislim da sam dobro napisao.

Uglavnom mislim da ti sve piše na ovoj temi. Najprije pročitaj sve pomno pa
onda pitaj
Stvar je u tome da sam pročitao ovu temu i zaključio da se Voip može omogućiti bez mjenjanja FW.
kako vidim to si i uspio.
Ja s uspjem logirati na ovaj način
administrator
!M1PhoIAD2
s tim da sam ukucao 192.168.1.254.
Sad mi preostaje ubaciti ini file.
Taj ini file se ne nalazi ni u jednonm od ovdje priloženih rarova.
Zat sam malo zbunjen.
Kako uopće da pristupim tom ini file-u.
Gdje se nalazi?
dalidr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 15:24   #88
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Aha, tak reci.
Gle, prvo ti je postupak da napravis backup svog INi fajla koji ti je vec na routeru, znaci tog standardnog od T-coma... valjda si nasao kako se to radi...
a zatim uploadas ini fajl koji tebi pase, da ti omoguci VOIP.
Dakle ti ne mozes naci taj drugi fajl koji bi uploadao?

Ma evo budem ja tokom danasnjeg dana - kad nadjem vremena - postavio svoj conf. faj, kojki ima vec sve konfigurirane rpedbroje itd, samo moram iz nejga izbrisati svoje osobne podatke.
Pa ce ti to biti OK, a i svima drugma ce biti odlicno.
Samo sam sad u guzvi nemam vremena za to
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 15:32   #89
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor dalidr Pregled postova
Stvar je u tome da sam pročitao ovu temu i zaključio da se Voip može omogućiti bez mjenjanja FW.
kako vidim to si i uspio.
Ja s uspjem logirati na ovaj način
administrator
!M1PhoIAD2
s tim da sam ukucao 192.168.1.254.
Sad mi preostaje ubaciti ini file.
Taj ini file se ne nalazi ni u jednonm od ovdje priloženih rarova.
Zat sam malo zbunjen.
Kako uopće da pristupim tom ini file-u.
Gdje se nalazi?
Ne znam kako ga nisi našao, pa evo nalazi se ovdje
http://forum.pcekspert.com/showpost....0&postcount=14

A ako ga ne znas "ubaciti", pa daj se snadji malo, ja sma ti vec napisao gdje se to radi, en da mi se sad bas screenshotove radit svakog koraka. Dakle odes u postasvke routera kako sam ti detaljno naveo korak po korak i tamo to napravis, prvo snimis backup postojeceg conf fajla a zatim uploadas svoj ....
Ne znam sta ti sad nije jasno?
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2010., 23:54   #90
zeljko09
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 18
jel zna netko što bi ovdje moglo biti??

SIP (imam telefon uštenan u router speet touch thompson w780), i sve mi je radilo noramlo [adsl, maxtv, i telefon kućni i telefon voip)..jednog dana sam preko voip telefona išao zvati nekoga kad ono neku zvuk tuuu...i ne mogu nikoga nazvati...

ja ugasim i upalim router, kad ono voip lampica više ne svjetli...

zna li netko zašto je to samo od sebe prestalo raditi???

vrag mi nije dao mira i išao sam to popraviti kao što sam i sam sve otključao itd...i danas sam sve smrado...niša mi u kući nije radilo...jedva sam se nakako povezao s netom i ubacio u router ovaj ini fail

http://forum.pcekspert.com/showpost....0&postcount=14

sve je proradilo osim voip telefona i lampica se ne pali..može li mi netko protumačiti taj problem??i što sad da radim, da mi telefon voip proradi??
zeljko09 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na