Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2016., 11:33   #2971
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Vidim u opisima providera da rade samo na 0.3.1. Je li moguce da je u tome problem? Kod mene je 0.7.1.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 12:11   #2972
VDarth
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Kod mene je isto 0 7.1.
Koristim Pulsar unofficial repo za providere.
Upravo mi klinci gledaju film.
VDarth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2016., 12:32   #2973
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nemam pojma kako i zasto, aloi sad sam uradio uninstall providera i pulsara, ponovo sve instalirao i sad sve radi.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 17:10   #2974
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
I onda kad mi netko kaže da bih trebao platiti čak 50% cijene netflixa/maxdomea/amazon primea za uslugu koja suštinski nije legalna, samo je plugin/addon za isto tako besplatni program (KODI) koji trenutno ne funkcionira 100% na android TV-u... Mislim, tko je tu lud?

Gabre je dobro reko, u skorije vrijeme nećeš imati više isplativosti od bilo kojeg vida piratluka.

Trenutno sam odustao od kodija i vratio sam se starom dobrom skidanju torrenta...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 17:24   #2975
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
A cuj ... Kodi je player sa bezbroj mogucnosti.
Na tebi je, ovisno o vještinama da ga adekvatno iskoristis.
Ako nikako drugacije, platis netflix pa ga opet gledas iz kodija

Glede pulsara...
Vec je netko pominjao, a meni se pokazalo kao zlatno pravilo.
Sto manje enejblanih providera, to bolje.
Vecina MC providera radi vrlo dobro. Naravno, ako je tracker jos na zivotu.
Kod TPB treba editirati domenu u postavkama.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 17:39   #2976
VDarth
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Ja Xbmc koristim godinama kao player lokalnog sadržaja, Pulsar je samo dodatak ako mi se nešto trenutno gleda, a nemam skinuto.
Ostale addone ne koristim iz razloga što su nepouzdani.
VDarth je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 19:38   #2977
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Molio bi malu pomoč oko bezbolnog prijelaza sa xbmc mislim da je verzija 13.1 na kodi 14,mislim ono kao da mi ostanu svi addonovi i podešenja koja su mi na xbmc 13.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 19:43   #2978
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Instaliraj novu preko stare verzije.

Imas i backup addon koji se zove, neces vjerovati: backup

(Pod program addons)

Zasto v14? Aktualna je 15.2
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 20:51   #2979
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
I onda kad mi netko kaže da bih trebao platiti čak 50% cijene netflixa/maxdomea/amazon primea za uslugu koja suštinski nije legalna, samo je plugin/addon za isto tako besplatni program (KODI) koji trenutno ne funkcionira 100% na android TV-u... Mislim, tko je tu lud?

Gabre je dobro reko, u skorije vrijeme nećeš imati više isplativosti od bilo kojeg vida piratluka.

Trenutno sam odustao od kodija i vratio sam se starom dobrom skidanju torrenta...
Sta na kraju treba platiti? Ono sto sam ja spominjao gore za Real Debrid account? Pa ne trebas ti njega placati, ali on olakasava koristenje nekih plugina. I bez njega ti Kodi daje hrpu mogucnosti i puno vise sadrzaja nego recimo Netflix.
Sta ne funkcionira dobro na Android TV-u? Ako mislis na Kodi, ja inace nisam pobornik tih Android box-ova, pa sam uvijek za soluciju HTPC-a ili nekog Windows boxa. Ako bas to ne zelis, onda je Openelec odlicno rjesenje koje radi savrseno.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 22:17   #2980
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sta na kraju treba platiti? Ono sto sam ja spominjao gore za Real Debrid account? Pa ne trebas ti njega placati, ali on olakasava koristenje nekih plugina. I bez njega ti Kodi daje hrpu mogucnosti i puno vise sadrzaja nego recimo Netflix.
Genesis tj njegov nasljednik kojeg lambda i ostali na tvaddon razvijaju neće biti besplatan. S jedne strane podupirem to, s druge se pitam zar to plaćanje premium providera opet nije ilegalan provider? Radije uzmem Netflix koji će imati 2/3 svih interesantnih serija za 30-50% veću cijenu, kad već plaćam. Radi se o <10€, tako da taj postotak nije značajan.

Cijena dodatno raste kad se kupi neki VPN, ali opet ne preznačajano, ali se dobiva sav US sadržaj, što nije nikako za baciti

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sta ne funkcionira dobro na Android TV-u? Ako mislis na Kodi, ja inace nisam pobornik tih Android box-ova, pa sam uvijek za soluciju HTPC-a ili nekog Windows boxa. Ako bas to ne zelis, onda je Openelec odlicno rjesenje koje radi savrseno.
Nije bitno jesi li ti pobornik nekog rješenja, bitno je da krajnji korisnik, u ovom slučaju ja, ima UX koje je pozitivno tj. ispunjava očekivanja.
Kupio sam Sony Android TV s ciljem da vrtim što poželim na njemu. Gledam na to da sam platio eXtra da dobijem tu funkcionalnost sa Sonyem, iako je postotak udjela u odlucio bio značajno manji od kvalitete slike i izgleda TV-a.

Kodi se da instalirati, da se sve podesiti ali je to daleko od proizvoda koji radi stabilno.

Kad se spoji labilna stabilnost Kodija pod Android TV-om i plaćanje plugina koji omogućava gledanje, dolazim na istu točku zbog koje sam otkazao netflix pretplatu - aplikacija je javljala grešku prilikom logina.
Greška je bila na relaciji moj ISP - Netflix serveri i riješena je, ali odlučio sam dati priliku Kodiju s Genesisom, a probao sam i TRW i još onaj treći i četvrti plugin istih mogućnosti kojima se ne sjećam više imena, doduše, spomenuti su više puta u temi.

Većinom sam film gledao napreskokce zbog bufferiranja koje ni uz najagresivnije custom postavke nije nestalo ili se smanjilo na zadovoljavajuću razinu.

Osobno sam pobornik HTPC-a, a pored TV-a otpočetka stoji mali PC. Nema nikakvih super izbornika s velikim thumbnailovima, ali kad god si povučem film ili seriju radi 100%, nema prekidanja, nema štekanja. Ako već koristim PC, Kodi mi na njemu ne treba jer mi nije teško otvoriti mrežni ili lokalni disk, dvokliknuti na medijsku datoteku i napraviti fullscreen. Neš ti problema da moram Kodi za to imati

U svakom slučaju sam htio rješenje koje za pogledati pol satnu do satnu seriju ne zahtijeva računalo koje mi stoji van namještaja. Kućište nije ružno, dapače, ali ako vizualno soba može biti skladna, bez nekakvih metalnih objekata, zašto ne
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2016., 22:28   #2981
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Cek .... Dosao si na kodijev topic da bi izjavio da ti kodi ne treba?!
Gabre2 ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 22:48   #2982
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Zasto mi universal media scraper promijenio imena folderima u engleske ili ih skrati po originalu?

Da li se moze to izbjeci nekako? Da ostanu nazivi kakvi jesu.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 23:16   #2983
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kako netko zdravog razuma uopce ide placati ilegalne sadrzaje?! Sva ta stremanja serija filmova itd su ilegalna.
A placanjem toga postaje jos ilegalnije, kako da se izrazim.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 23:19   #2984
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Cek .... Dosao si na kodijev topic da bi izjavio da ti kodi ne treba?!
Gabre2 ...
Vidiš, kroz glavu mi je prošlo što je Gabre rekao prije stranicu dvije, da uskoro neće biti nečega što ćeš dobiti besplatno. I to je bolna istina i izaziva reakcije poput tvoje.

Na kodijev topic sam došao prvenstveno da bih podijelio iskustvo koje je u konačnici takvo da stvarno mogu reći da mi Kodi ne treba. Pluginovi koji su ga činili vrlo primamljivim više ne rade i u budućnosti će se plaćati, a pitanje je koliki postotak korisnika koristi Kodi za išta drugo.

Pri tome sam eventualno uštedio nekome vremena da ne pokušava trkeljati po Genesisu i sličnim addonovima jer će samo protratiti vrijeme u slučaju da želi 720p/HD sadržaj besplatno.
Preporuka će uvijek biti, ako se nešto već plaća, plati za pravu stvar. U ovom slučaju provideri poput netflixa u potpunosti će progutati Kodi i potencijal koji je imao će pomalo jenjavati.

Da, moje mišljenje o Kodiju kao čistom media playeru je da ima boljih i jednostavnijih rješenja od njega. Ono što ga je činilo drugačijim su addonovi kojim si mogao znatno proširiti sadržaj besplatno.

Kad i ako se pojavi dostojna zamjena takvog addona, rado ću biti prvi koji će isprobati.

Do tada i uz sadašnju svepristutnost netflixa savjet je ljudima da si uštede tačke živaca i pretplate na probni mjesec netflixa, ako neće biti dobro lako se isproba Kodi+addon.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kako netko zdravog razuma uopce ide placati ilegalne sadrzaje?! Sva ta stremanja serija filmova itd su ilegalna.
A placanjem toga postaje jos ilegalnije, kako da se izrazim.
Iako je Gabreov odgovor impulzivan, u potpunosti se slažem. Ako već plaćam, radije ću da zarade prave osobe, a ne one koje će primati novac da bi ga nekom drugom uzimale, ma koliko te druge osobe imale milijardi para.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 23:51   #2985
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
To sto ti ne znas, ne znaci da se ne moze

Kodi je prvenstveno multimedijalni video i glazbeni player. I tu je tocka.
Vecina ostaloga je underground, poglavito tvAddons dodaci ... oko cega se dize prasina; dok se officijelni developeri ogradjuju od istih.

Genesisu i ostalima su blokirani HD sadrzaji zbog masovnosti koju su napravili kinezi predinstalacijama na boxove.
Opet to ne znaci da ne postoje nacini da se dodje do tih HD sadrzaja.

Idemo dalje, evoluirati ce nesto trece. Kad to propadne doci ce opet nesto drugo.

Pulsar/quasar rade fantasticno, moze ih se integrirati u librarys, moze ih se sinhronizirati putem trakt.tv, punem timeTvShow idr... A sljakati ce dok god torenti budu postojali.

Netflix, superiska. Imam netflix, zali boze podrske, ali ga uredno placam i integrirao sam ga u Kodija radi titlova. Radi jednako dobro kao iz maticne aplikacije ili browser.

10 godina koristim Xbmc/kodi i nije se desilo da je islo nagore, uvijek nabolje.
BR, 3dBR, dts, dd, materijale i kolekcije ces jos jako dugo morati imati lokalno, a Kodi je ko stvoren za prezentaciju istoga.

Razvija se i razvijati ce se. Razvijaju ga isti ti ljudi kojima je dostupan i netflix i ostali servisi.

A to placanje tvAddons dodataka ... ako ce budala platiti, nek plati, ko ga hebe.
(Uglavnom, pojeo vuk magare - nista od toga nece biti)
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 31.01.2016. u 00:18.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 00:29   #2986
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ziiky, kratko i jasno: zajebancija koju imam da dovedem Kodi do stanja u kojem bi sve radilo kako želim mi se čini previše dugotrajna. Moguće je da sam u krivu, ali dosadašnje iskustvo s Kodijem kaže suprotno.

Je li ovo pravo mjesto da pitam, pošto ne znam: kako najlakše konfigurirati Kodi (s bilo kojim addonom) da mogu streamati minimalno 720p sadržaj aktualnih serija i filmova bez bufferanja?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 00:31   #2987
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Za podesiti to sto tebe i gabru yebe treba cijelih 10 minuta.

Kazem, to sto ti ne znas, ne znaci da se ne moze !!!!
Eod
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 00:45   #2988
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Dakle vi hoce djabe, da radi out of box, strima HD filmove sa DTSHD zvukom... ofkors. I da to radi na hardware-u od 25$....

I bez obzira sto Kodi ispunjava sve gore navedeno, osim onog "out of the box" (bez obzira sto mu to nije primarna namjena), tvrdite da Kodi ne valja...

E pa momtzi... mislim da je problem u vama, a ne u hardware/software-u.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 01:27   #2989
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Za podesiti to sto tebe i gabru yebe treba cijelih 10 minuta.

Kazem, to sto ti ne znas, ne znaci da se ne moze !!!!
Eod
Tebi koji godinama koristiš Kodi i srasao je s tobom kao simbiot normalno je da mu ne vidiš mane.

Teoretski bi ti onda trebalo 20min kao iskusnjari da nam objasniš kako, ovih 10min ekstra je za hvatanje screenshotova i upload

--

Moj primjer je bio ovakav, uslijed svog neznanja kojeg sam imao:

Instalacija kodija na android tv: ne možeš preko storea. Pa mrdaj vamo tamo, cca 10min. Nije da nisam znao kako.

Dok sam se igrao s buffer sizeom za Kodi potrošio sam brat bratu pola sata. Svaki put povećaj, pa povećaj jer ne radi, pa još malo, pa onda ne radi više, pa vrati nazad. Nije da nisam znao kako, nego je bilo drž-nedaj.

Instalacija Genesisa i konfiguriranje, isto mrdaj vamo tamo, 10min. Nije da nisam znao kako.

Nakon potrošenih 45min rekoh da ću sutra nastaviti. Sutradan isto sranje. Otišao sam provjeravati sve, od routera, brzine veze, ma sve samo da ne pošaljem kodi i genesis u tri strine. I opet nije funkcioniralo

U današnje vrijeme kad imam tutorial za obrisat dupe na internetu vrlo je hrabro napisati da netko nešto ne zna uz stav da je za konfiguriranje kodija potrebna uža specijalizacija i doktorat. Umjesto da si već objasnio što i kako koristiti, ti si samo naprasito digao glavu i našao upirati prstom da netko ne zna, jer eto, tebi je konfiguriranje kodija u malom prstu.

@turimtikitu, Ziiky:

Generalizacija nikom ne pomaže. Izrečeni su problemi i razlog zašto ga ne koristim, a nigdje nisam napisao da kodi ne valja. Aludirao sam upravo na to, da ako netko želi koristiti Kodi za istu namjenu kao ja, a to je free streaming 720p+ sadržaja kao zamjena za netflix, da neće to tako lako dobiti.
Po vašim komentarima sam očito u krivu, pa eto, umjesto da me ispravite vrši se pasivna opresija. Jebeš takvu forumsku zajednicu kad ti čovjek neće pomoći jer zna više od tebe.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 01:32   #2990
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Hebes tebe kad izjavljujes tako sta.
Prolistaj ovaj topic od pocetka i pogledaj koliki je udio mojih postova i tutorijala i koliko sam vremena proveo pomazuci i objasnjavajuci od najosnovnijih stvari do onih onih napresnijih i tezih!
Pocetak topica datira od 2008. Ako se ne varam.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 01:51   #2991
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ne budi lijen, klikom na prvu stranicu dobijem 19.09.2008., bit će da se ne varaš.
Svjestan sam toga da si dio ove teme od početka i dobro se sjećam da sam pratio tvoj tutorial za XBMC na windowsima.

Međutim, da si i milijun tutoriala napravio, da si pravi ne bi ti teško bilo napisati u 10 minuta ono što netko specifično treba. Ako si već o tome pisao, napomeneš da provrtim postove tamo negdje oko #1234 pa da pogledam. Pogotovo nisam očekivao ovako ohol nastup, baš zbog toga što si jedan od kodi-aktivista, onaj koji širi pozitivnu vibru o kodiju.

Moj originalni post koji je pokrenuo ovu lavinu je glasio ovako:

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kako mi je Genesis svakih 5-10 minuta stopirao film radi bufferanja, reko da isprobam neke alternative.

Na android TV Pulsar ne radi, plugin crasha čim se instalira, isprobao svašta, jednostavno ne radi.

The Royal We (TRW) - UI glađe radi od Genesisa, ali bufferanje je još češće.

--

Prvo moram riješiti pitanje je li mi veza prespora, teoretski bi 10/1 Mbit/s (kabel) i 20/10 Mbit/s (4G) trebalo biti dovoljno, pogotovo jer uvijek biram 720p sadržaje.

Pitanje korisnicima Genesisa/TRW-a:

Događa li vam se isto kao i meni, bufferanje više puta tokom filma? Ako ne, koju propusnost interneta imate (DL/UL)?

Želim pokušati eliminirati neke faktore zašto mi ne radi kako treba...
Primijeti da sam već u ovom stadiju napravio puno više nego što se u zadnjih par postova pokušava prikazati, tj. da sam želio out-of-the-box rješenje.

I eto na kraju i dalje stoji to da Genesis ne radi, Pulsar ne radi pod Android TV (razlika je i u Android vs Android TV).

Na temelju toga sam, ako ćemo generalizirati, rekao da Android TV i Kodi sa streaming pluginom ne radi.
Naravno, nigdje nisam napisao da je kodi sranje i da ne valja. Ej, pa dajte malo stanite na loptu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 02:43   #2992
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
jel netko probao nasljednika pulsara?
Quasar
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 07:14   #2993
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ne budi lijen, klikom na prvu stranicu dobijem 19.09.2008., bit će da se ne varaš.
Svjestan sam toga da si dio ove teme od početka i dobro se sjećam da sam pratio tvoj tutorial za XBMC na windowsima.

Međutim, da si i milijun tutoriala napravio, da si pravi ne bi ti teško bilo napisati u 10 minuta ono što netko specifično treba. Ako si već o tome pisao, napomeneš da provrtim postove tamo negdje oko #1234 pa da pogledam. Pogotovo nisam očekivao ovako ohol nastup, baš zbog toga što si jedan od kodi-aktivista, onaj koji širi pozitivnu vibru o kodiju.

Moj originalni post koji je pokrenuo ovu lavinu je glasio ovako:



Primijeti da sam već u ovom stadiju napravio puno više nego što se u zadnjih par postova pokušava prikazati, tj. da sam želio out-of-the-box rješenje.

I eto na kraju i dalje stoji to da Genesis ne radi, Pulsar ne radi pod Android TV (razlika je i u Android vs Android TV).

Na temelju toga sam, ako ćemo generalizirati, rekao da Android TV i Kodi sa streaming pluginom ne radi.
Naravno, nigdje nisam napisao da je kodi sranje i da ne valja. Ej, pa dajte malo stanite na loptu.
Jel mi mozes linkati gdje si nasao na tvaddons forumu da ce se taj novi plugin placati? Vidio sam i ja neka nagađanja, ali mislim da od toga nece biti nista. Uostalom, kako i Ziiky kaze, uvijek ima free rjesenja koja rade savrseno. Hajde probaj Phoenix za ovo sto tebi treba. Ima brdo 720p+ materijala i mislim da ces biti zadovoljan. Sto se tice Pulsara, i meni crasha kad ga recimo instaliram iz Addon Instalera, ali kad ga instaliram iz oficijelnog repozitorija i to verziju 0.6.1 onda radi bez problema. Ako ti ne radi Pulsar, probaj sa Quasarom koji mu je nasljednik. Uglavnom, poigraj se malo. Ipak je ovo forum za entuzijaste kojima nije fora uzeti Netflix i da sve radi out of the box
Silom prilika i ja cu morati van granica, pa se nadam da me nece taj entuzijazam napustiti nakon godinu dana kao tebe i Gabru
Nego, jesi uzeo neki VPN za ovaj Pulsar? U Njemackoj si, a znas i sam da za torrentanje gore dijele "čestitke". Ja bih na tvom mjestu ostao na streamovima i zaboravio na P2P.


Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
jel netko probao nasljednika pulsara?
Quasar
Probao ja jucer, ali nisam nasao neki izbor providera pa sam se vratio na Pulsar. Sacekati cu da se to poslozi ipak.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 08:03   #2994
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Zasto mi universal media scraper promijenio imena folderima u engleske ili ih skrati po originalu?

Da li se moze to izbjeci nekako? Da ostanu nazivi kakvi jesu.
Isto mi se dogodi i sa imenom filma. Ima li rijesenja.

Ili se samo prepucavamo u ovom topicu? :-)
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 08:21   #2995
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Universal media scraper?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 08:34   #2996
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Movie scraper. Sorry.

Evo ovdje sam našao da je netko istu stvar pitao, ali nema odgovora.

Znaći ja sam postavio da mi skenira na HR jeziku naslove (ovo koristim za crtiće da klincima bude zanimljivije) i dosta ih ostavi na HR jeziku, ali za njemu nepoznate on prebaci na egleski, talijanski, koji već jezik. A ja bi radje da on ostavi naziv filma kako se i sam folder/fajl zove.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Kruno M. 31.01.2016. u 09:29.
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 09:52   #2997
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Ja sam dosta dugo koristio taj scraper i nije mi se tako sta dogajalo.
Sad sam ga instalirao da testiram i radi normalno.

jedino sto vidim da bi moglo utjecati:
postavke addona/general/preferred title languag./(postavi na) keep original
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 10:01   #2998
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Na prvu se i meni činilo da radi super, nakon toga da odaberem keep original.

I onda mi je 101 dalmatians vratio na 101 dalmatinac, a onda recimo Stuart mali 2 stavi na Jason Stuart: Making it to the middle (ok to ne konta film), ali mi isto Ratatouille stavi na juhuhu što je naš prijevod.

Ti koristiš neki drugi/bolji scraper? I kad ne skonta crtić najlakše ga sa nfo datotekom ispraviti?

Koristim KODI 15.2 i android box, ako ima veze. Morat ću sve reset i ponovo postaviti library.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 11:11   #2999
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Instaliraj novu preko stare verzije.

Imas i backup addon koji se zove, neces vjerovati: backup

(Pod program addons)

Zasto v14? Aktualna je 15.2
Ma može bilo koja verzija samo da mi vuče titlove kada nešto gledam sa mrežnog dska,ili ja nisam nešto dobro podesio u xbmc,ali jednostavno ne vidim što treba podesiti da nemoram dodatno skidati titl koji se več nalazi u folderu sa filmom ali ga ovaj iz nekog razloga ne čita.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 11:15   #3000
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
Ma može bilo koja verzija samo da mi vuče titlove kada nešto gledam sa mrežnog dska,ili ja nisam nešto dobro podesio u xbmc,ali jednostavno ne vidim što treba podesiti da nemoram dodatno skidati titl koji se več nalazi u folderu sa filmom ali ga ovaj iz nekog razloga ne čita.
Imaju isto ime i titl i film?
Mada, ne vidim razlog zasto bi jos uvijek bio na XBMC kada je transfer na Kodi bezbolan i automatski...
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na