Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2015., 15:29   #301
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Mislim se krenit ovo malo igrat kad san vec odusta od WoT ,dopizdia i pun smeca

Moze preporuke koji server, koju klasu,koju drzavu...
ono,za pocetnika, di je najbolje ic
battleship,destroyer,carrier? koja drzava? igra bi do tiera 10 s tim
i bez premiuma,kupovanja i sl

edit: i koje modove koristit?

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 22.09.2015. u 16:56.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 18:11   #302
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Od mene nekoliko informacija. . Kad kreneš imati ćeš obje nacije otvorene, igraj obje pa vidi sam što ti više odgovara. Što se tiče brodova u početku ćeš imati samo krstarice i destroyere (ako se dobro sjećam) . Od modova ništa ne koristim iako sam probao asilan ili kako se već zove za drugi izgled scopea ali mi difiltni najbolje odgovara. Što se tiče servera samo kliknem batlle i to je to. Naravno na eu serverima igram i random batlle. Za početak igraj coop batlle ti su ti ai neprijatelji ali pravi igrači na tvom timu dok se ne uhodaš.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 18:42   #303
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Rekoh ti da je Aoba nakon furatake preporod. Aoba je odlican brod, al iza toga Myoko, e tek onda vidis sta je brodcina. Imas dmg, imas brzinu, torpeda...ma uzivancija.

Sa amerima sam stao na pensacoli, nakon sta sam opalio zid sa furatakom, otisao izgrindat clevelanda. To je bilo ludo brzo. Onda nakon furataka buffa sam je presao poprilicno lako, Aoba je bila brzo predjena, a Myoko je na pola puta do Mogami. Kad to sredim, idem nazad na amere.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 22.09.2015. u 20:14.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 22:08   #304
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Ja moram imat: Zao, Yamato, Des Moines, Bismarck.

Osim toga, ostavljam si: Cleveland, Myoko, Mogami i još nekog destroyera, nisam još odlučio kojeg.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 13:44   #305
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
na neku sam foru jučer uletio u t8 misiju...ja jedini u Aobi (t6) i možda dvojica t7 Uglavnom kad sam vidio Tirpitza rekao sam sam sebi "ionako nemam puno šanse, idem frontalku". Osim toga bila je povoljna prilika jer je bilo dosta moje ekipe oko mene, koji su rokali po njemu. Premiumi znaju zalutati u masu hehe... Uspio sam ga pogodit sa dva puna plotuna, sjebat mu jednu kupolu i ja sretan ko malo dijete...Uglavnom više je bilo zabavno negoli sam se usrao od nemoći...
Nego, na wikiju se pojavio i Bismarck kao premium brod pa ne kužim jel su se oni to zeznuli ili?
http://wiki.wargaming.net/en/Ship_nations_germany
I ako je Bismarck/Tirpitz t8, koji će to brod biti t10 kod njemaca? Valjda nešto s projektnih papira što je ostalo na stolvima švaba 45te...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 23.09.2015. u 14:01.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 14:01   #306
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
H-41.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 14:23   #307
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
H-41.
Da. Zanimljivo je da su na tom brodu (H-39) počeli raditi još prije rata...kolko sam shvatio to je u biti trebao biti veći Bismarck s 420mm topovima....djubre



Sad vidim da neki šibaju samo sa AP na Aobi a HE koriste samo za DD. Ja sam šorao HE i na krstarice...pa čak nekad i na BB....u čemu je kvaka s tim projektilima? Mislim, kužim da ako opalim AP u destroyera, da je velika šansa da samo prođe kroz njega..ili kad je brod okomito onda HE radi ricocheta i nije bok izložen itd... ali bi volio da neko iskusniji napiše nešto višeo tome kad koristiti HE a kad AP...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 23.09.2015. u 16:54.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 21:24   #308
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Cek cek, zar Tirp nije bio upgradeana verzija Bismarka? Po tome je Bismark trebao biti kao standardni brod, tj, unlockable sa expom, a Tirp premium.

Glede HE vs AP. Daklem, na DD obavezno HE, inace imas overpenetrate ili shell proleti kroz brod i dmg je nikakav. Ovako ce HE napravit dmg, nesto i unisit i zapalit ga.

Na cruisere, opet govorim sa onim sa cime igram/sam igrao, je ovisno o situaciji. Npr ako ti neprijatelj plovi broadside, onda mu mozes sasut sve u citadelu, ako je pogodis (vece shanse nego kad ide ravno na tebe il bjezi), sad sve ovisi kako gadjas, ako si precizan i znas gdje su citadele (hitboxovi su razliciti) onda je AP mila majka, ako ne pogodis citadelu dmg se zna kretat od retardiranih 500ak do 5000+, al opalit cijeli rafal za napravit 500 dmga je glupost. HE bi barem unistio sta opreme il zapalio brod.

Moja shema je da ako tucem broadside na nekoga i ja nisam glavna meta, AP, mogu na miru nisanit i radit korekcije dok ne nadjem citadelu, ako sam u razmjeni vatre, prvo ga zapalim da ga natjeram da potrosi repair, onda ga zapalim opet, tada u 80% slucajeva ekipa pocne panicarit i bjezat. Onda ga samo punim sa HE, jer ako mota lijevo i desno teze je sa AP pogodit i napravit bitan dmg. Tu i tamo se provuce neki pogodak ali je HE pouzdaniji, unisti zadnje topove + rudder je lakse sa HE ako netko bjezi.

Za Carriere, HE, imaju nikakav oklop, al bitna stvar je da ako je zapaljen, nemoze lansirat avione. Znaci HE dok se zapali, a onda mozes nastavit sa HE il preci na AP. Al bitno je da gori.

Za BB, ovisno o dometu i kalibru. Ako je plunging fire, tj extremni domet pa shelovi padaju na palubu onda moze i AP. Al ovisi o kalibru topova.
Npr Cleveland ima manji kalibar pa su shanse za penetraciju puno manje, al zato imas rate of fire. Furataka npr il bilo sta od japanaca sa 203mm topovima, e tu vec pocinje bit komedija. Dogadjalo mi se da sa Myoko na 10km opalim AP na Tier 7 BB i bez citadele ga oderem za 8-9k. A nekada nema penetracije pa da neznam gdje pucas.

Opet se sve svede na HE sta je Dmg over time + prosjecan dmg i unistenje modula vs AP dmg, sta je min-max dmg. Minimalni je bas minimalan, al max i bez citadele je veci nego 2 HE rafala sa max dmgom. Sa myoko sam radio po 80-90k dmga sa AP po rundi ako te krene, ako sve zivo dingas..e jebat ga. Kad nece onda nece.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 21:39   #309
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Cek cek, zar Tirp nije bio upgradeana verzija Bismarka? Po tome je Bismark trebao biti kao standardni brod, tj, unlockable sa expom, a Tirp premium.

Točno, pa tako i je. Bismarck će biti unlockable sa XP-om.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 21:49   #310
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Vrsta shella ti se ne može svesti na HE koristi u x situaciji , a AP u y situaciji. Kolega iznad je iznio je dobre činjenice. HE pri kontaktu eksplodira odmah dok AP ne, već eksplodira nešto kasnije što omogućava penetraciju kroz deblji armor gdje se nalaze bitni dijelovi (citadel najvrijedniji). Kod AP sve se vrti oko kuta udara, koliki je kalibar i koliko je debel armor. AP ako imaš sreće možeš oneshotat brod. Sve ovisi od situacije. Treba malo promisliti što i koga gađaš. ali da definitivno dd gađaš sa HE.
Također nosače sa HE jer avioni ne mogu sletiti dok gori.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 22:06   #311
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Tu je i RNG - random number generator, šta znači da je damage zapravo samo pitanje sreće šta će te zapasti.
Katkad gađam pravilno u citadel, ne dobijem. Onda totalno promašim pogodak i većina shellova padne ispred ili iza broda, pa dobijem citadel...tako da nema pravila.

No nešto se ipak može napraviti, a to je smanjiti spread shellova.

Točnije, citadel je jedna točka (hitbox) na svakom brodu.

Moj crtež





Uvijek pokušajte stajati dijagonalno prema brodu kojeg gađate, bilo da idete prema njemu ili od njega, jer tako smanjujete spread shellova i grupiraniji su, šta znači da ih više pogađa blizu hitboxa citadele, šta znači da je veća šansa da skinete citadelu.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 22:27   #312
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Tu je i RNG - random number generator, šta znači da je damage zapravo samo pitanje sreće šta će te zapasti.
Katkad gađam pravilno u citadel, ne dobijem. Onda totalno promašim pogodak i većina shellova padne ispred ili iza broda, pa dobijem citadel...tako da nema pravila.

No nešto se ipak može napraviti, a to je smanjiti spread shellova.

Točnije, citadel je jedna točka (hitbox) na svakom brodu.

Moj crtež





Uvijek pokušajte stajati dijagonalno prema brodu kojeg gađate, bilo da idete prema njemu ili od njega, jer tako smanjujete spread shellova i grupiraniji su, šta znači da ih više pogađa blizu hitboxa citadele, šta znači da je veća šansa da skinete citadelu.
Dobar crtež 😃
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 22:57   #313
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Ne znam kak je vama al u zadnjih 20ak partija sam malte ne 15 izgubio zato kaj nam osvoje bazu

Ekipa sam ode na strane i ostave sredinu praznu i dodje DD i ode sve u ....
I onda kad vide kaj se desava nema nikoga da se okrene prema njemu i da ga zroka.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 23:07   #314
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Igraj ranked.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 08:54   #315
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Uf, jucer mi uletila jedna zanimljiva runda sa Amagijem, 155k damage...

__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 08:56   #316
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Kakav je Amagi u odnosu na Nagata?
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 13:08   #317
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Igraj ranked.
Nemam jos T6 brod
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 13:12   #318
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Dokle si došao ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 13:33   #319
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Imam NewYork/Wyoming/Kawachi | Phoenix/Kuma | Minekaze
Imo i Langley-a al sam odusto od nosaca za sada.

Sa minekazeom sam jos jedno 3-4 dobre partije od Mutsuki-a
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:12   #320
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Imam NewYork/Wyoming/Kawachi | Phoenix/Kuma | Minekaze
Imo i Langley-a al sam odusto od nosaca za sada.

Sa minekazeom sam jos jedno 3-4 dobre partije od Mutsuki-a
Tek ćeš onda vidjet koliki je to downgrade sa Minekaze.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:26   #321
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Kakav vam je kongo u odnosu na myogija? Čitam malo po netu i nekako sam dobio dojam da neće biti neki veliki upgrade? Zapeo sam za japanske BBe ali sve mi se nekako čini da su ameri jači.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:28   #322
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Beetlejuice Pregled postova
Kakav vam je kongo u odnosu na myogija? Čitam malo po netu i nekako sam dobio dojam da neće biti neki veliki upgrade? Zapeo sam za japanske BBe ali sve mi se nekako čini da su ameri jači.
Kongo je najbolji BB u cijeloj igri. Uzivaces, samo se drži na distanci.
Meni su Kongo i Fuso divota.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:34   #323
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Znači probao si sve BBove u igri ?
Svaka čast.

Kongo je miljama ispred Myogija ali daleko od najboljeg u igri.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:34   #324
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
I ja bi igrao ranked ali je manji XP....a sinoć sam od 7 partija u 5 igrao sa totalnim demosima...odoše svi na jednu bazu ja na drugu a na trećoj niko...haha
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:59   #325
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Tek ćeš onda vidjet koliki je to downgrade sa Minekaze.
Znam. Imam frenda kaj ga vozi i vratio se nazad Mutsukia.
uglavnom u zadnje vrijeme sve neki n00bovi igraju, valjda se ovi bolji igraci rpebacili na ranked mode.

Zadnje izmijenjeno od: zgmmax. 24.09.2015. u 15:42.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 15:04   #326
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Znači probao si sve BBove u igri ?
Svaka čast.

Kongo je miljama ispred Myogija ali daleko od najboljeg u igri.
Kongo i Fuso su najbolji BB,ne samo u svom Tieru.

Sve do Yamata nemas niti jedan brod sa vecim dpg od Fusa,pa ti vidi.
Kongo ima 30 cvorova brzine u T5 i 21km domet topova. Ko zna to koristit....

Osobno,Fuso mi je sosta bolji od Nagata npr. i s njim imam dosta bolji damage.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 22:21   #327
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 492
Koja lolcina. Japanski BB fino skaliraju s levelom i imas osjecaj da su brodovi sve bolji za razliku od nekih cruiser linija.

Nagato je za Fusa ajme. Fuso nema sanse protiv vecih levela, a Nagato topovi lupaju citadele ko od sale. Nagato tuce Tirpitza u svemu osim u armoru npr. Fuso dobiva takve citadele i sa ledja da to nije za vjerovati. S Nagatom samo treba znati pogoditi, sve ostalo dolazi samo, jako dobar brod.
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 22:31   #328
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Čekaj, vidiš da nije došao ni do Amagija. Kad dođe onda će bit "Amagi je najbolji BB u igri", itd.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2015., 00:50   #329
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Koja lolcina. Japanski BB fino skaliraju s levelom i imas osjecaj da su brodovi sve bolji za razliku od nekih cruiser linija.

Nagato je za Fusa ajme. Fuso nema sanse protiv vecih levela, a Nagato topovi lupaju citadele ko od sale. Nagato tuce Tirpitza u svemu osim u armoru npr. Fuso dobiva takve citadele i sa ledja da to nije za vjerovati. S Nagatom samo treba znati pogoditi, sve ostalo dolazi samo, jako dobar brod.
Meni je sa Fusom veci dpg nego sa Nagatom (70k odnosno 68k)
Rekord dmg sa Fusom 160k, rekord sa Nagatom 135k

Fuso ima najbolji dpg od svih Japanaca do Yamata,barem po statistici.

Citiraj:
Čekaj, vidiš da nije došao ni do Amagija. Kad dođe onda će bit "Amagi je najbolji BB u igri", itd.
O cemu ti? Prosao sam Nagata i Fusa te se Fuso pokazao bolji.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 25.09.2015. u 00:56.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2015., 15:44   #330
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
exkluziva..ruski DD tree...OP do jaja hehe. Jako sam se "začudio". Iako, concealment im je lošiji nego kod američkih DDa.

http://worldofwarships.asia/en/news/...stroyers-tree/

mislim da ću se konačno odvažiti na DD i to na ove OP ruse hihi

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 25.09.2015. u 15:53.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na