Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2018., 16:41   #9541
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Kakva su iskustva sa Qacoustics 3020 na Marantzu? Soba cca 15m2.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 16:41   #9542
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
@ alen : Hm, pa brijem da ti je sysa htio dat savjet kojim bi uštedio novčeke za adekvatno dobar učinak (zvuk).
Ne znam čemu inače traženje savjeta - kao, tko je vidio koje zvučnike koji koštaju 5 somova kuna, ili šta?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 16:48   #9543
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Syss meni trebaju zvučnici većinom za gledanje filmova. Meni ne treba stereo sustav dvosistemaca gdje ganjam neku virtualnu pozornicu i mogu "vidjeti" treći red filharmonije gdje violinist struže po žicama
To me ne zanima. Treba mi jači trosistemac, u tom cjenovnom rangu i kasnije ću nabaviti sub i vjerojatno surround. Ali to je nevažno, za početak mi trebaju ti zvučnici. Bacanje para ili ne, moja stvar, to me veseli. Ako imaš neki savjet slobodno predloži. Ako ne, vrati se na druženje zlatouhima
Pljuješ Sys-a bezveze...za 5000 kuna kupiš od Jama cijeli 5.1 komplet koji nije loš.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 17:07   #9544
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ne kužim čime ga vrijeđam? ako je tako shvatio ispričavam se. Htio sam reći da nisam audiofil niti me to zanima. Ima masa ljudi po forumima koji zagovaraju strogi stereo sustav bez suba itd i da je sve osim toga loše, da ne valja i da je kako je napisao bacanje novaca. Htio bih baš uzeti dva trosistemca malo kvalitetnije pa sam zamolio savjet što uzeti, ne znam kako to da drugačije napišem, a da me stručnjaci ne napadnu.

Imao sam bowerse 603 s3 i nisam bio zadovoljan njima.

Uzeo bih možda nešto slično ovome:
https://www.ronis.hr/zvucnici-boston...Black/product/

i sad ako netko ima neki pametniji savjet slobodno javite.


EDIT: zanemarite, budem otišao do Ronisa ili u Zagreb pa vidim tko ima što spojeno u tom rangu pa poslušam. Ionako ću uzeti ono što mi najbolje zvuči. Hvala svima

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 31.10.2018. u 18:41.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 17:30   #9545
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
delete, krivo...
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 18:11   #9546
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Da te pustimo da daš 1000 kuna više nego kaj treba?...
https://sonusart.hr/zvucnici/samosto...ici-black.html

Pogledaj si i https://bojezvuka.hr/hr/proizvod/zvu...stics-3050-171
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 18:15   #9547
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
hvala na linku za BA

Q Acoustics ću svakako uzeti u obzir, ima ih čovjek iz Čk na njuški pa budem poslušao i kod njega.


Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 31.10.2018. u 18:40.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 21:48   #9548
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Yamaha HTR-6130 i spajanje zvucnika

Imam Yamaha HTR-6130 5.1 reciver na kog su spojeni Q Acoustics 3020 (6 Ohma). Zvucnici su spojeni na FRONT A izlaz.

Evo i slike za ilustraciju


Dobio sam nedavno Konig Onstage PA-SP100 (8 Ohma).
Ako je izvedivo, planirao sam i njih spojiti na Yamahu, samo ne bi htio da zbog mog nestrucnog spajanja nesto pregori. Uzevsi impedanciju u obzir, na koji izlaz da spojim Konig zvucnike?
Planirao sam ih spojit na FRONT B, ali zelim provjerit prije spajanja.
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 22:33   #9549
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Spoji slobodno na Front B, imaš prekidač na prednjoj ploči A i B?
Ajde reci kako si zadovoljan sa Q3020?

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 22:37   #9550
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Reciver znači koristiš za stereo ?

Ako da, onda taj drugi par kutija spojiš na surround izlaz i rec staviš u 5 CH stereo mod rada.

Jer, prema ovom manualu, rec nema odvojena pojačala za A i B set zvučnika, pa bi opteretio samo dva kanala sa po meni premalom impedancijom od oko 3.5 Ω

https://de.yamaha.com/files/download...R-6130_U-1.pdf
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 23:33   #9551
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Sto sad, kog da slusam? ��
Mozda najbolje ne spajat nista.
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 09:37   #9552
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Eto...
Ti Q Acoustics su dobri zvučnici, dok ovi Konig izgledaju kao zvučnici za fešte.
Ako su oba para u istoj prostoriji, sa njima samo možeš pokvariti zvuk.

Ja bi ih prodao, dodao još malo love i na Njuškalu gledao neki pristojni aktivni subwoofer, koji bi se odrezan na 70-80 Hz fino uklopio sa Q Acoustics.

Citiraj:
Autor markan Pregled postova
Mozda najbolje ne spajat nista.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 20:12   #9553
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Jel imao netko iskustva sa aktivnim wooferima kojima je namjera za klubove i velike prostore? Mislim jel imao netko nesto slicno za kucnu primjenu? npr. https://www.audiopro.hr/proizvod/tur...8b?idPro=14752
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 20:16   #9554
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Spoji slobodno na Front B, imaš prekidač na prednjoj ploči A i B?
Kolega Doom misli drugacije. Imas li sto za nadodati?

Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ajde reci kako si zadovoljan sa Q3020?
Odusevljen. Kako ono ameri kazu... best bang for the buck. Dok sam kupoavao, prije 3-4 god. u igri su bili wharfedale diamond i jos jedni ( ne mogu se sjetit imena). Ovi 3020 su ih pomeli i cijenom i kvalitetom. Imam 2 para. Topla preporuka ako ih uspijes dobit ispod 2k kn.
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 21:29   #9555
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
@markan:
Pa spoji pa probaj. Ja mislim da ti se neće dopasti zvuk tih Konig škatula u bilo kojoj kombinaciji. U tom Recu imaš 5 istih pojačala, izlazi za front nisu ništa kvalitetniji ni snažniji od surround izlaza.

@M4rk0:
Imao sam istu ideju jer mi se na popravku našao plate amp od jednog PA subwoofera.
Ali sam odustao...Ti PA subovi nisu dizajnirani da idu nisko i precizno kao HT subovi.
Obično imaju bandpass kutije tunirane da postignu visoki spl na frekvencijama preko 50 Hz.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 21:31   #9556
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor markan Pregled postova
Kolega Doom misli drugacije. Imas li sto za nadodati?



Odusevljen. Kako ono ameri kazu... best bang for the buck. Dok sam kupoavao, prije 3-4 god. u igri su bili wharfedale diamond i jos jedni ( ne mogu se sjetit imena). Ovi 3020 su ih pomeli i cijenom i kvalitetom. Imam 2 para. Topla preporuka ako ih uspijes dobit ispod 2k kn.
Koliko vidim u manualu, ili radi A ili B, ne može oboje. Preporuka da ove druge staviš na surrounde i odabereš All channel stereo pa će ti isto svirati kao i na prednje.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 01:48   #9557
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ne kužim čime ga vrijeđam? ako je tako shvatio ispričavam se. Htio sam reći da nisam audiofil niti me to zanima. Ima masa ljudi po forumima koji zagovaraju strogi stereo sustav bez suba itd i da je sve osim toga loše, da ne valja i da je kako je napisao bacanje novaca. Htio bih baš uzeti dva trosistemca malo kvalitetnije pa sam zamolio savjet što uzeti, ne znam kako to da drugačije napišem, a da me stručnjaci ne napadnu.

Imao sam bowerse 603 s3 i nisam bio zadovoljan njima.

Uzeo bih možda nešto slično ovome:
https://www.ronis.hr/zvucnici-boston...Black/product/

i sad ako netko ima neki pametniji savjet slobodno javite.


EDIT: zanemarite, budem otišao do Ronisa ili u Zagreb pa vidim tko ima što spojeno u tom rangu pa poslušam. Ionako ću uzeti ono što mi najbolje zvuči. Hvala svima
Sisin savjet ti je zlata vrijedan (doslovno).
Ako već misliš uzimati sub, možeš naći iste drivere u bookshelf zvučnicima kao i towerima, s tim da će bookshelf naravno biti puno jeftiniji.

Jako dobre towere ćeš teško naći za 5k kuna, a za te iste novce možeš dobiti već jako dobre bookshelfe, npr ove:
https://www.ronis.hr/zvucnici-kef-q3...black/product/

Ne znam koliko se kužiš u audio i setup zvučnika, ali nakon što budeš dodao sub na svoje towere, ono što moraš podesiti na receiveru je crossover za sub (tipično 80Hz).

To znači da će sve tonove ispod 80Hz svirati tvoj sub, a iznad 80Hz će svirati tvoj tower. Glavna prednost towera je da mogu dobro svirati i niske frekvencije, tako da će glavna prednost tvojih towera biti potpuno anulirana kada dodaš sub, i ostat ćeš s lošijim driverima u towerima nego da si isprva kupio bookshelf zvučnike.

Naravno, tvoji novci su u pitanju, i možeš slobodno voziti towere pa towere i sub, ali uz bookshelfe i sub ćeš dobiti više bang for buck.

P.S. davno, kada sam počinjao raditi sam uzeo na rasprodaji towere od Monitor Audia i sub. Naravno, tad pojma nisam znao što danas znam. Za te novce koje sam ulupao tada sigurno ne bi ponovio tu grešku. Nemoj biti kao ja
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 11:34   #9558
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Hvala na odgovoru i savjetu. Kod mene je malo problem sa prostorom oko telke odnosno recievera. Naime imam ovaj reciever:
https://www.eu.onkyo.com/en/products...56-129914.html
Sad tv, zajedno sa recieverom je postavljen u sredini jedne velike i otvorene prostorije, dnevni boravak koji povezuje i sobe i blagavaonu i izlaz iz stana, centar svega je. Kod gledanja filmova bih volio dobiti efekt kao kad gledam u cinestaru, da bude glasno, da se sve fino čuje, basevi budu naglašeni itd. Jbg to mi je primarno, muziku baš i ne slušam. Najviše što slušam od muzike je internet radio.
No vratimo se na problem. Oko televizora koji je svojevrstan "otok" u toj velikoj prostoriji su mi Bowersi 603 S3 bili slabi odnosno nisu ispunili prostoriju dovoljno jako sa zvukom odnosno falilo mi je bassa. Zvučnici su bili korektni i davali lijep i čist zvuk ali mi je falilo niskih zvukova. Budući da su već bili malo stari, prodao sam ih i sad gledam što uzeti novoga.
Iz tog razloga bi za početak uzeo stupove trosistemce i imao bih sistem u 2.0 setupu. Kasnije, kroz možda godinu dana dok uspijem žice (a i financije ) provesti od tog "otoka" do iza, onda bih potegnuo i subwoofer i možda okolne satelite, no to će biti poslije. Za početak bih posložio samo prednje da budu u 2.0 setupu. Iz tog razloga sam htio uzeti trosistemce da mi zvuk bude ok dok ne nabavim ostatak zvučnika, a kasnije se na recieveru može podesiti da bass gura samo na sub. Bar mislim da može...
Zbog veličine prostora (i rasporeda) mislim da mi bookshelf neće biti dovoljan. Poslušao sam Q Acoustics koje je tu jedan čovjek imao na njuški za prodaju, ali stvar je slična kao i sa bowersom. Malo mi fali niskih u tom zvučniku, ne dopada mi se. Moram do Zagreba, Ronis kod Velesajma ima puno više zvučnika izloženih nego ovaj u Čk, a budem vidio tko od ostalih (Sonus Art, Nove boje itd) ima malo veću ponudu izloženih zvučnika da poslušam i odlučim.
5000 mi je max budžt što bih mogao izdvojiti na zvučnike sada, uzeo bih na kartice (jbg nema se baš cash) pa kad to otplatim onda bih uzimao ostatak setupa. Sub i sateliti po potrebi/mogućnosti

Još jednom hvala!
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 12:38   #9559
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Hvala na odgovoru i savjetu. Kod mene je malo problem sa prostorom oko telke odnosno recievera. Naime imam ovaj reciever:
https://www.eu.onkyo.com/en/products...56-129914.html
Sad tv, zajedno sa recieverom je postavljen u sredini jedne velike i otvorene prostorije, dnevni boravak koji povezuje i sobe i blagavaonu i izlaz iz stana, centar svega je. Kod gledanja filmova bih volio dobiti efekt kao kad gledam u cinestaru, da bude glasno, da se sve fino čuje, basevi budu naglašeni itd. Jbg to mi je primarno, muziku baš i ne slušam. Najviše što slušam od muzike je internet radio.
No vratimo se na problem. Oko televizora koji je svojevrstan "otok" u toj velikoj prostoriji su mi Bowersi 603 S3 bili slabi odnosno nisu ispunili prostoriju dovoljno jako sa zvukom odnosno falilo mi je bassa. Zvučnici su bili korektni i davali lijep i čist zvuk ali mi je falilo niskih zvukova. Budući da su već bili malo stari, prodao sam ih i sad gledam što uzeti novoga.
Iz tog razloga bi za početak uzeo stupove trosistemce i imao bih sistem u 2.0 setupu. Kasnije, kroz možda godinu dana dok uspijem žice (a i financije ) provesti od tog "otoka" do iza, onda bih potegnuo i subwoofer i možda okolne satelite, no to će biti poslije. Za početak bih posložio samo prednje da budu u 2.0 setupu. Iz tog razloga sam htio uzeti trosistemce da mi zvuk bude ok dok ne nabavim ostatak zvučnika, a kasnije se na recieveru može podesiti da bass gura samo na sub. Bar mislim da može...
Zbog veličine prostora (i rasporeda) mislim da mi bookshelf neće biti dovoljan. Poslušao sam Q Acoustics koje je tu jedan čovjek imao na njuški za prodaju, ali stvar je slična kao i sa bowersom. Malo mi fali niskih u tom zvučniku, ne dopada mi se. Moram do Zagreba, Ronis kod Velesajma ima puno više zvučnika izloženih nego ovaj u Čk, a budem vidio tko od ostalih (Sonus Art, Nove boje itd) ima malo veću ponudu izloženih zvučnika da poslušam i odlučim.
5000 mi je max budžt što bih mogao izdvojiti na zvučnike sada, uzeo bih na kartice (jbg nema se baš cash) pa kad to otplatim onda bih uzimao ostatak setupa. Sub i sateliti po potrebi/mogućnosti

Još jednom hvala!

Nisam neki audiofil, ne kuzim se toliko kao mozda neki na forumu u zvucnike.
Imam isto Onkyo pojacalo kao i ti, i trazio sam zvucnike prvenstveno za kucno kino ali i za glazbu a da opet nije preskupo.
Na kraju sam uzeo od Dali seriju Zensor, uzeo sam Zensor 5 za front, Zensor Vokal za centar i dva mala Zensor Pico za surround, mogu reci da sam poprilicno zadovoljan s kupljenim.
Nisam uzimao sub jer nisam bio pri novcima da si ga priustim, ali mogu ti reci da mi cak i sub i nije toliko potreban jer ima porilicno dovoljno niskih tonova iz ovih front zvucnika.
Imas ovdje review http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware...lizensor.shtml
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 13:13   #9560
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Alen, ako želiš bas u prostoru, uzmi što veći sub i satelite već koje možeš dobit za 5 somova ukupno. Mislim da bi Yamahin sub sa 25 cm basom mogao bit oko tri soma, onda za ostatak imaš izbor bukšelfa, već koji imaju u trgovini kad budeš tražio demonstraciju.

Novi samostojeći zvučnik za 5 tisuća sa velikim basom teško ćeš nać - trebaju ti velike membrane. Pogotovo ak ti veliki Bowers nije bio dovoljno dobar, a bio je baš poznat po velikom basu u svojoj klasi.

Probaj nariktat rez na 200 Hz između suba i satelita, sub dobro pokriva do tu a sateliti neće imat muke, neki ljudi koji imaju sub/sat sisteme su mi rekli da je to dobra konfiguracija.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 14:08   #9561
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Di Yamahu nađe za sub...
Ovo je sub za normalne novce: https://www.xtzsound.eu/product/sub-10-17
Čak ni shipping nije skup ali nema na rate.
Ako ćeš gotovo sigurno ići kasnije na sub uzmi za tih 5000 sada najbolji bookshelf koji možeš naći.
3-sistemac ti se ne isplati, ionako će ga svaki pošteni sub poslije zgaziti.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 15:02   #9562
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Zbog veličine prostora (i rasporeda) mislim da mi bookshelf neće biti dovoljan. Poslušao sam Q Acoustics koje je tu jedan čovjek imao na njuški za prodaju, ali stvar je slična kao i sa bowersom. Malo mi fali niskih u tom zvučniku, ne dopada mi se.
Ako ti je primarno gledanje filmova i cinestar efekt, nećeš biti sretan s nijednim towerima, moraš imati dediciran sub. To je čista fizika, ne možeš imati toliki driver i volumen u nekom jeftinom toweru. Da ne govorim koliko bi pojačalo moralo biti za takve towere. S razlogom su subovi aktivni

Ako ti nije problem narudžba preko interneta, imaš 2 izvrsna proizvođača koji imaju direkt prodaju (nemaju zastupstva), tako da imaju odličan omjer cijene/kvalitete. 9800pro ti je već linkao xtz:
https://www.xtzsound.eu/

Sub serija 10.17 i 12.17 su izvrsni subovi.

Imaš i https://www.bkelec.com/
Njihov cijeli range je odličan price/performance. Možda bi ti P12-300SB bio neki sweet spot ili XLS200 ili XXLS400 ako misliš izdvojiti malo više novaca.
Bkelec i xtz su daleko bolji subovi u tom cjenovnom rangu od bilo kojih subova poznatijih brandova zvučnika.

Po mom mišljenju, toweri su ti bacanje novca za filmske potrebe. Tu ti je najvažniji sub. Dva solidna bookshelfa i poslije možeš uzeti satelite i centralni.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 00:36   #9563
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Pričao sam već o ovome... Možda ovdje ali i sigurno na drugim forumima, i to po više tema. Ali mislio sam staviti i ovdje, podijeliti iskustva i eventualno olakšati izbor drugima po pitanju izbora i dvojbe...

Dakle ovako, riječ je o gramofonskoj zvučnici Audio Technica AT3600, (naj)jeftinijem modelu u ponudi AT.


Ima se dosta reći o njoj, ljudi su ispisali stranice i stranice podataka, (pozitivnih) dojmova i iskustava, ali ono što mogu osobno podijeliti iz osobnog iskustva je to da je ova zvučnica fenomenalna! OK, možda se ne može nositi sa skupljim modelima, ali stereo separacija i tonovi su baš kao na Shure M75 koju obično koristim, čak i bolja od M99! Što drugo mogu dodati ... možete je uzeti po cijeni od 70-ak kn, i to cijeli komplet. Dakle, ne samo iglu, već zvučnicu + iglu zajedno. A onima koji su koristili Rega gramofone (ili zvučnice) budu prepoznali ovaj model kao Rega Carbon, model koji u US košta $60, čak 6 puta skuplje od 3600! Ili čak Thorens, pa čak i Stanton..! Reklo bi se pametnom dosta...

Zaboravite ono što Audio Technica službeno tvrdi(*), ovaj model ima raspon gazne sile između 2.5 i 4.5g, s time da su se mnogi složili kako radi sasvim OK i na 2.00 ... iako je osobno držim na 2.5g, dakle u zadanom limitu.

Za sam kraj mogu samo dodati da meni osobno, 3600 zvuči daleko bolje od popularne 95E, gotovo legendarne zvučnice sa eliptičnom iglom, koja ima 0.3x0.7 mil vrh! Mišljenja se dakako razlikuju od osobe do osobe, ali koliko god sam se igrao sa 95E, nisam je mogao dobiti da zvuči kao 3600, koja ima sferni 0.6mil vrh i kantilever napravljen (zapravo presvučen) karbonskim vlaknima.

Linkovi na vezane teme i detaljnije analize:
AudioKarma, $11 Chinese AT3600L Thread Mk. II
YouTube - $65 Rega Carbon vs. $11 AT3600L phono cartridge - The same thing?
YouTube - AT CN5625al vs Rega Carbon

YouTube - AT95E vs CN5625al

(*)Da je Audio Technica isključivo prilagođena i napravljena za gramofone bez mogućnosti podešavanja gazne sile, te kao takva mora biti podešena na 3.5g, zbog čega preporučaju "nadogradnju na bolji model", AT 91 sa žutom bojom.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 09.11.2018. u 00:47.
  Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 08:03   #9564
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor markan Pregled postova
Sto sad, kog da slusam? ��
Mozda najbolje ne spajat nista.

Nadam se i da nisi jer taj uređaj po naljepnici desnoj radi na 120V a ne 240V koliko je kod nas napon.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 21:08   #9565
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Nadam se i da nisi jer taj uređaj po naljepnici desnoj radi na 120V a ne 240V koliko je kod nas napon.
Ma slika je sa neta skunuta, a uredjej je vjerovatno za US trziste. Ovo pojacalo kod mene radi na 220V. Ali jos uvijek nisam spojio Konig zvucnike.
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 00:04   #9566
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Dilema, q3020 vs Zensor1?
Soba cca 15m2

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 20:39   #9567
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Imao sam prilike čuti i jedne i druge u istom prostoru i meni Zensor bolje zvuči...ali naravno, ne mora biti tako i kod tebe...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:15   #9568
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor XXX_Man Pregled postova
Imao sam prilike čuti i jedne i druge u istom prostoru i meni Zensor bolje zvuči...ali naravno, ne mora biti tako i kod tebe...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
Hvala za komentar. Ako se sjećaš koji od njih je imao bolji bas?
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 14:54   #9569
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Ako se dobro sjećam zensori su imali više niskih, ali davno je bilo to...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 08:58   #9570
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
najprije da se ispričam što sam u krivoj temi vjerovatno, i molba da me ne objesite radi ovog svetogrđa koje slijedi

crkao mi od 5.1 kucnog kina lg (neznam koji je model točno, mogu provjerit kad doma dođem, uglavnom svi zvučnici su se spajali u njega direkt) player/risiver, i uspio sam jako jeftino nabavit yamaha rx-v375 risiver na kojeg bi spojio zvučnike sa kucnog kina (za prvu ruku).

Ovih 5 satelita mi nije problem, ali me sub brine i još ga nisam spojio. Jel mogu njega spojit u risiver bez brige da ću skurit isti (risiver, za sub me nije briga)? sub ima utičnicu što bi moglo značit da je aktivni jel? risiver ima sub preout, pa pretpostavljam da treba bit aktivni sa pojačalom? il sam pomješao lončiće, totalni sam noob u ovome očito...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na