Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2018., 12:14   #151
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dropbox nije namijenjen da se vrti na serveru.
a for individuals varijanta nije za poslovne svrhe...
Hvala ti što si istaknuo nešto što saznam za par sekundi guglanja.


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nit znaš kakva je situacija kod bilo koga, niti je to zapravo bitno. Ja si hoću tak složit i to je jedino bitno za forum, čemu ulazit u neke rasprave koje nemaju veze s pitanjem.
A i neznam odakle ti da je dropbox backup alat, jer nije, tj. tko ga koristi kao backup je idiot.
Ja ga koristim kao backup, zašto sam idiot?


Od pitanja koja je alternativa dropboxu, svakakvih postova a nitko nije rekao alternativu imenom i prezimenom. Imam 'master' direktorij na serveru i želim backup ako mi hdd servera crkne. Dropbox je besplatan i odrađuje posao kako treba.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 12:26   #152
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa eo, prvo, osnovno i jedino je to što dropbox nije backup agent. Ako ti recimo uleti kripto nekakav, dropbox će ti posinkat kriptirane datoteke.

Google je nešto mjenjao s gdriveom prije par mjeseci, tj, sad je to ovaj Backup and Sync koji navodno ima verziranje al kažem, nisam testirao. Ovako iz glave mi pada na pamet Azure Backup, kao Cloud backup al se on plaća.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 13:34   #153
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
Da dropbox nije backup agent, isto mi je poznato.
Azure se plaća, i to mi je poznato. Gle, firma je mala i neće dati par tisuća dolara na backup. Štoviše, da nisam stavio dropbox backupa nebi ni bilo. A ipak mislim da je bolje imati nešto nego ništa. Nije moje da odlučujem što i kakav ćemo backup imati, ako je instance iznad mene odlučila da ne daje pare za online backup, ha, štaš.

Dakle, ja i dalje nisam čuo koji softver je alternativa dropboxu. Nisam sistemaš, ne bavim se backupom i onda sam idiot jer sam stavio dropbox. A radi dobro posao za koji je stavljen.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 13:50   #154
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nisam sto posto, ali zar nije Dropbox imao versioning od starta ?

Uglavnom, copy/pasta : Fortunately, if your files are in Dropbox, you can restore them to the time before the malware took effect.

If you have a Basic (free) or Plus account, you can restore a previous version of a file within 30 days of the change.*
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 13:54   #155
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Dakle, ja i dalje nisam čuo koji softver je alternativa dropboxu.
Provjeri da li ti Resilio Sync odgovara. Kaj se tiče nadređenih u firmi, probaj ih bar uvjeriti na temelju svakodnevnih primjera da će im bez konkretne backup solucije, trenutna štednja kad-tad doći na naplatu. Bar da ti odobre kupnju pristojnog NAS uređaja, ako već sve ostalo ne dolazi u obzir. U slučaju havarije u panici budu svalili krivnju za izgubljene/kriptirane podatke na prvog koji naleti.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 13:59   #156
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Da dropbox nije backup agent, isto mi je poznato.
Azure se plaća, i to mi je poznato. Gle, firma je mala i neće dati par tisuća dolara na backup. Štoviše, da nisam stavio dropbox backupa nebi ni bilo. A ipak mislim da je bolje imati nešto nego ništa. Nije moje da odlučujem što i kakav ćemo backup imati, ako je instance iznad mene odlučila da ne daje pare za online backup, ha, štaš.

Dakle, ja i dalje nisam čuo koji softver je alternativa dropboxu. Nisam sistemaš, ne bavim se backupom i onda sam idiot jer sam stavio dropbox. A radi dobro posao za koji je stavljen.
Aj nemoj bit tak osjetljiv, a i ako znaš limitaciju, sve ok, ergo, nisi idiot Dropbox ima alternativa, imaš OneDrive, imaš gDrive, onaj Box il kako se zove i hrpa nekih manje poznatih alternativa. Ali da, to su alternative Dropboxu, ne backup agenti.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 14:15   #157
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nit znaš kakva je situacija kod bilo koga, niti je to zapravo bitno. Ja si hoću tak složit i to je jedino bitno za forum, čemu ulazit u neke rasprave koje nemaju veze s pitanjem.
A i neznam odakle ti da je dropbox backup alat, jer nije, tj. tko ga koristi kao backup je idiot.
pa ne znam zato sam pitao, a onda me se napadalo da trolam.
cinjenica da dropbox nije serverski alat, a varijante instalacija na servere mozda rade, mozda ne, no nisu pouzdane ni podrzane: 2 parametra koja bi za poslovnu primjenu trebala biti obavezna.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 14:17   #158
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Da dropbox nije backup agent, isto mi je poznato.
Azure se plaća, i to mi je poznato. Gle, firma je mala i neće dati par tisuća dolara na backup. Štoviše, da nisam stavio dropbox backupa nebi ni bilo. A ipak mislim da je bolje imati nešto nego ništa. Nije moje da odlučujem što i kakav ćemo backup imati, ako je instance iznad mene odlučila da ne daje pare za online backup, ha, štaš.

Dakle, ja i dalje nisam čuo koji softver je alternativa dropboxu. Nisam sistemaš, ne bavim se backupom i onda sam idiot jer sam stavio dropbox. A radi dobro posao za koji je stavljen.
ako vam podaci vrijede onoliko koliko placate backup, odnosno nula, onda vam backup i gubljenje vremena prtljajuci s krivim alatom ni ne treba.

znaci za backup servera je najbolje koristiti Azure Backup i AWS Backup.

Zadnje izmijenjeno od: ivo_k. 13.02.2018. u 14:24.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 09:33   #159
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jel se to meni čini ili je Dropbox izgubio mogucnost (free acc) editiranja office fileova preko web browsera?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na