Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2017., 17:17   #7201
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Piše na linku: "View on iOS, Android, web, tvOS and Chromecast".
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:29   #7202
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Pretpostavljam da se dobije sifra za logiranje ili je vezano uz mejl i sifru koju sam odaberes. Pa me zanima jel mogu ja gledat na svom mobitelu i brat na svom, istovremeno? Znam da neke druge aplikacije imaju limitiran broj povezanih uređaja
android-split je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:40   #7203
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Svakako prouci FAQ, a nastavljamo dalje o Bnetu
https://hr.eurosportplayer.com/help
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:40   #7204
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 263
To i govorim. Postoji aplikacija za Android, ali kad se želim pretplatiti cifra je 45kn (ne znam točno). A tu mi govori da je 3 eura. Ajde ako netko uzme pretplatu nek napiše koliko je platio. Htio sam aplikaciju jer bi tako mogao strimati na Chromecast, pa PC ni ne moram paliti.
acmevagabundo je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 21:01   #7205
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
...nećete moći pratiti kanale iz portfelja Discovery Networksa, među kojima i najpoznatije: Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Investigation Discovery (ID)....
Pa jel bnet normalan? Izbacit discovery, jedino šta donekle valja na Bnetu? I TLC nije loš,dapače.
wotafak.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 10:32   #7206
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Na stranicama B.net-a azuriran je raspored digitalnih TV programa, vise nema "Discovery HD paketa"
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 11:00   #7207
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Discovery za sada još uvijek radi na analogiji.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 17:15   #7208
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na stranicama B.net-a azuriran je raspored digitalnih TV programa, vise nema "Discovery HD paketa"
Sad sam primjetio da na tom novom popisu vise nema ni TV programa Brava HD koji je isao u "Start HD paketu", na tom programskom mjestu imam crni ekran.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 17:37   #7209
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Koje postavke trebam unjeti u svoj ako je njihov u bridge modeu?
Njihov je agent bio zbunjen pa mi za pppoe username i password davao onaj od routera.
Dakle probao sam s pppoe, username i password onaj s papira koji se koristi za moj.bnet.hr i no go.
Ako spojim komp kablom net radi i dobijem adresu 100.x.x.x

Sent from my MX5 using Tapatalk
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 17:42   #7210
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Da si malo potražio po temi ili na Mrežama onda bi našao info
Ako je njihov router u Bridge modu na dodatnom routeru se na WAN strani bira / postavlja DHCP Client (Dynamic IP) tip konekcije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 15:56   #7211
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Znam da zvuči glupo, ali ipak mi se dešava. Ne mogu upaliti WPS na Tehnicoloru. Znam da ima s desne strane prekidač sa oznakom WPS i da bi trebalo samo njega pritisnit i da on zasvjetli i to je to, ali to se deševa. Dapaće, kad pritisnem taj prekidač isključi mi wi-fi!!! Tek ulaskom u router i ponovnim paljenjem, wi fi proradi. Treba li što u postavkama routera namjestiti za WPS?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 17:44   #7212
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Pitanje za one koji imaju "Prosireni TV paket", dali vam se pojavio kakav TV program na mjestima gdje su bili Animal planet HD; Discovery showcase HD i TLC, kod mene crni ekran i pise "Usluga nije dostupna".
A taj Doku TV HD, jel ga neko ima, na kojem programskom mjestu.
Imam samo Docu Box TV ali usprkos sto pise u logu da je HD on je SD TV program.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 03.01.2018. u 19:59.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 21:57   #7213
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Idem sutra do staraca pa ću vidjeti. Majka je bila poprilično pissed off zbog Animal Planeta.
Doduše, pisalo je 02.01 neki novi program na to mjesto ide. Vidim sutra pa javim.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 02:39   #7214
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Znam da zvuči glupo, ali ipak mi se dešava. Ne mogu upaliti WPS na Tehnicoloru. Znam da ima s desne strane prekidač sa oznakom WPS i da bi trebalo samo njega pritisnit i da on zasvjetli i to je to, ali to se deševa. Dapaće, kad pritisnem taj prekidač isključi mi wi-fi!!! Tek ulaskom u router i ponovnim paljenjem, wi fi proradi. Treba li što u postavkama routera namjestiti za WPS?
Kod mene je isto tako, ali preko te tipke mogu i isključiti i uključiti WLAN što mi je veliki plus. WPS ne koristim jer je to security hole.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 09:42   #7215
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Izbacili discovery, pa to im je jedan od boljih programa po meni..
Jer ga samo bnet izbacio ili i drugi operateri, dali ga Vip ima u ponudi?
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 09:49   #7216
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Nema ga ni Vip.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 10:22   #7217
eseper
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: St
Postovi: 21
Jutors je u digitali otključan i dostupan dio programa iz tematskih paketa. Od domaćih sam primijetio nestanak N1. Lokalci su potpuno izmiješani.
eseper je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 10:33   #7218
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam potpisivala novi ugovor tak da imam kao sve programe a nisam bas ni proucavala iskreno
  Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 10:42   #7219
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Citiraj:
Autor eseper Pregled postova
Jutors je u digitali otključan i dostupan dio programa iz tematskih paketa. Od domaćih sam primijetio nestanak N1. Lokalci su potpuno izmiješani.
Je li ovo pokušaj gašenja požara od strane Bneta ?
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 10:48   #7220
eseper
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: St
Postovi: 21
Čisto sumnjam. Uklanjanjem Discoverya i Eurosporta je pretpostavljam došlo do remećenja onog njihovog rasporeda koji su nedavno uveli po grupacijama kanala (sportski, zabavni i slično). Već danas će sve biti vraćeno u normalu
eseper je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 11:07   #7221
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor eseper Pregled postova
Jutors je u digitali otključan i dostupan dio programa iz tematskih paketa. Od domaćih sam primijetio nestanak N1. Lokalci su potpuno izmiješani.
Citiraj:
Autor eseper Pregled postova
Čisto sumnjam. Uklanjanjem Discoverya i Eurosporta je pretpostavljam došlo do remećenja onog njihovog rasporeda koji su nedavno uveli po grupacijama kanala (sportski, zabavni i slično). Već danas će sve biti vraćeno u normalu
To vjerojatno u ST, sad u ZG TV program N1 radi a i nisu otkljucani programi iz tematskih paketa,
Na stranicama B.net-a u "rasporedu digitalnih programa-zagreb" navedeni su kao zamjena ovi programi:
- Doku TV
- Viasat Epic
- Fine Living
- Woman

A od jucer pusteni sasvim drugi programi:
- DocuBox TV
- TravelXP
- wness TV
- Viasat Epic drama

Na mjestima gdje su bili Animal Planet HD; Discovery Showcase HD i TLC, samo crni ekran i poruka na ekranu "Usluga nije dostupna"

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 04.01.2018. u 11:23.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 15:40   #7222
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor eseper Pregled postova
Jutors je u digitali otključan i dostupan dio programa iz tematskih paketa. Od domaćih sam primijetio nestanak N1. Lokalci su potpuno izmiješani.
Koji?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 15:47   #7223
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Toplo se nadam da ovaj potez da se izbace svi programi Discovery grupe nije trajan jer se radi o vrlo solidnim programima koje nikakvi Womani, DocuBoxovi i Fine Livinzi neće zamijeniti 1:1.

I HT se nije mogao dogovoriti oko Eurosporta pa je likvidirao njih sa popisa, ali Discovery, Animal Planet i TLC su ostali.

Također, zašto nisu ubacili barem SK2 u osnovni paket kad su već sportski dio paketa osakatili za 2 programa i sveli ga na SK1, SK3 i vrhunski SPTV?!
zag0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 17:42   #7224
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor zag0 Pregled postova
Toplo se nadam da ovaj potez da se izbace svi programi Discovery grupe nije trajan jer se radi o vrlo solidnim programima koje nikakvi Womani, DocuBoxovi i Fine Livinzi neće zamijeniti 1:1.

I HT se nije mogao dogovoriti oko Eurosporta pa je likvidirao njih sa popisa, ali Discovery, Animal Planet i TLC su ostali.

Također, zašto nisu ubacili barem SK2 u osnovni paket kad su već sportski dio paketa osakatili za 2 programa i sveli ga na SK1, SK3 i vrhunski SPTV?!
Jer bi tada sportski paket valjda izgubio totalno svoj smisao i morali bi ga ukinuti, a ovako će kad ubace ligu prvaka moći bez problema još i dignuti njegovu cijenu.

Inače, prema objavama na fejsu, izgleda da discovery nije očekivao da će ih VIP otkantati, lako je moguće da se sad dogovore sa HT-om oko distribucije eurosporta.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 19:28   #7225
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Prenosim odgovor HAKOM-a, sa VIP foruma, na pitanje VIP korisnika vezano na ukidanje TV programa:

citiram"Poštovani,

nastavno na Vaš upit te s obzirom da je od 2. siječnja 2018. operator VIPnet d.o.o. je ukinuo programe iz Discovery portfelja koji se nalaze u osnovnom paketu IPTV usluge (Discovery, Animal Planet, TLC, Eurosport 1 i 2). Sukladno članku 41. stavku 7. Zakona o elektroničkim komunikacijama (NN br. 73/08, 90/11, 133/12, 80/13, 71/14 i 72/17), ako su izmjene općih uvjeta poslovanja za krajnjeg korisnika nepovoljnije u odnosu na ugovorene, krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade. Nadalje, u Uvjetima korištenja VIP TV usluge je propisano da Vipnet može mijenjati listu sadržaja, što će pravovremeno objavljivati na svojim internetskim stranicama i/ili TV korisničkom sučelju. Vipnet može mijenjati Raspored programa, između ostalog, i tako da dodaje ili izuzima pojedine programe iz paketa ili da pojedine programe iz paketa zamjenjuje novima. Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira Pretplatniku.

S obzirom na navedeno, svaki korisnik koji, imajući u vidu svoje korisničke navike korištenja IPTV usluge, smatra da je ukidanjem programa ugovor izmijenjen na njegovu štetu, može podnijeti prigovor VIPnet-u i zatražiti raskid pretplatničkog ugovora bez plaćanja naknade. U slučaju dobivanja negativnog odgovora, korisnici se mogu obratiti Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti za mrežne djelatnosti (HAKOM) te će se u postupku pred HAKOM-om utvrditi je li s obzirom na ugovorenu uslugu korisnik ima pravo na raskid bez plaćanja naknade. Imajući u vidu specifičnost i tržišnu pozadinu ovog slučaja, HAKOM u ovom trenutku, ne može prejudicirati konačni stav koji će zauzeti vezano za zahtjev svakog pojedinog korisnika.

S poštovanjem,
HAKOM" zavrsen citat.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 19:57   #7226
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Rezime cijelog citata: nema raskida bez penala
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 20:08   #7227
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Ne slažem se. Kad su izbacili Eurosport HD iz sportskog HD paketa, uredno su poslali uz račun poruku da imamo pravo na raskid ugovora u roku 30 dana. Ja sam to i napravio i dobio raskid bez penala, iako sam imao još godinu dana ugovora. Po čemu je ovo drugačije?

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 04.01.2018. u 20:13.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 20:18   #7228
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Po tome jer je došlo do izmjene usluga, jedni programi su zamijenili druge i navedeno se ne definira kao ukidanje. Te također, osnovni paket se drukčije defenira po uvjetima, ne kao zasebni programski paketi koji imaju svoje zasebne ugovorne obveze.
Evo ti i odgovore čak:
Citiraj:
hvala ti na opažanju, no uvjeti korištenja dozvoljavaju izmjenu usluge, dok se rok od 30 dana primjenjuje samo u slučaju ukidanja pojedine usluge, ne i kod izmjene usluga. U trenutnoj situaciji nismo ukinuli cijelu uslugu, već samo donijeli promjene unutar usluge, što je dopušteno te za to vrijede drugačiji uvjeti, zbog čega se ovaj članak ne može primijeniti na trenutnu situaciju.
Citiraj:
Nema mogućnost raskida ugovora bez naplate penala budući da nije došlo do značajne promjene paketa po uvjetima korištenja usluge. Vjerujem da ćeš pronaći nešto zanimljivo i u novoj ponudi programa, a mi ćemo se svakako potruditi unaprijediti našu uslugu kako bi ostala naš zadovoljan korisnik
I ovi senzacionalni naslovi u novinama, ako vas Bnet odbije, javite se Hakomu. Hakom je gornji odgovor morao napisati takav jer je on nadležno tijelo kao zadnji korak u prigovoru, a jasno je kao dan da će biti odbijeni, a ne da će Hakom omogućit ti raskida kad ti je u samom tom odgovoru odlomak iznad rekao sljedeće:
Citiraj:
Nadalje, u Uvjetima korištenja VIP TV usluge je propisano da Vipnet može mijenjati listu sadržaja, što će pravovremeno objavljivati na svojim internetskim stranicama i/ili TV korisničkom sučelju. Vipnet može mijenjati Raspored programa, između ostalog, i tako da dodaje ili izuzima pojedine programe iz paketa ili da pojedine programe iz paketa zamjenjuje novima. Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira Pretplatniku.
Btw. boldao sam ti zadnju rečenicu jer se odnosi na sami početak mog posta.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 08:40   #7229
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
da vam baš i daju raskid ugovor koje su alternative?
čak i t-com pokriva figurativno rečeno dvije i pol ulice optikom drugi su još i gorji
skračivanje petlje je šaroliko uvedeno negdje ih ima negdje ih nema,a i tamo gdje ih ima
je tehnički lošije od kabla,to što neko podlo koristi svoj monopolni položaj u hr nije ništa
novo,meni je znakovito da hakom kaže "javite nam se - krajnji rezultat je nepoznat",a ko
bi ga trebao znati ako ne oni?
meni se čini da će krajnji rezultat biti- poslje malo galame a brijem da će uskoro biti opet
neka akcija 50% ljudi će se pomiriti i život će teći dalje,.ebga živimo u državi gdje i za puno
ozbiljnije stvari nemreš skupiti ljude za belu što se prosvjeda tiće!
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 05.01.2018. u 08:52.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 09:36   #7230
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
da vam baš i daju raskid ugovor koje su alternative?
Da, to je najgore. I da ostavim internet na B.netu (jer, realno, nitko mi ne može ponuditi 120 Mb/s) i TV prebacim - nemam kome.

evotv - koma slika
MAXtv Sat / TotalTV - moram jebavat tanjur, razvlačit kabele itd.
bilo koji operator na bakru - neda samo televiziju

Držimo fige da se tokom godine dogovore i vrate te programe.
zag0 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na