Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2013., 12:00   #2881
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Pa i djeluje kao usko grlo al DIR600 nije bas slabasan, a sigurno ne 11 puta slabiji. A i kupija san ga po preporuci jer su ga nahvalili i da radi dobro na PPTP

Uspijen ga spojit priko kabela kad ugasin mreznu karticu kad ga spojin na Wlan onda nema vise nista, proba san i priko mobitela, drugog kompa, linux-a i sve isto tako da nije do moga kompa.

Pociman ludit, sad san se spoija direktno na Cisca i brzina je 15.10/0.71 Mbps
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 12:02   #2882
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Probaj skinuti novi firmware za router. Posudi od nekoga drugi i probaj s njime, po mogućnosti DIR-635 jer on 100% uredno radi. Druge ideje nemam.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 13:58   #2883
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Kaze da nema novog Firmwaer-a.
Moj ruter je D-link DIR-600 B5, Hardware Version : Bx, Firmware Version : 2.12

Edit: nasa san update na engleskoj stranici od D-linka sad je v. 2.15 al i dalje isti problemi nema promjena

Zadnje izmijenjeno od: Smarty. 18.02.2013. u 14:47.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 17:50   #2884
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Iman jos jedno pitanje, s obziron da iman ovoliko problema sa bnet/carnet opcijom, oce li bit problema ako recimo ukinem carnet i prebacin se na samo Bnet internet 97kn?

Jel ima tu kakve komplikacije ili je sve plug n play?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 18:39   #2885
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Problem je router 100%, poigraj se malo sa raznim postavkama, probaj guglati npr. "poor pptp performance on dlink home router" ili tako nešto slično pa čitaj tamo po forumima, nešto će se pronaći. Ovako još što mi pada napamet je da isključiš QoS ako ga ima i sve one PnP opcije koje postoje, razni automatski DMZ i port forward i slično.

B.net "obični" internet je standardni "DHCP client" s tvoje strane tako da bi trebao biti PnP, ja ga imam i nikakvih problema sa konekcijom nemam a spaja se u roku 10-ak sekundi, ovisno o stanju na mreži.

EDIT: Ako želiš isprobavati a nemaš od koga posuditi drugi router samo reci. Pošaljem ti ja svoj 635 pa isprobavaj koliko želiš. Kad si gotov samo ga pošalješ nazad. Još bolje ako imaš nekoga u ZG da ga pokupi. To mi je ionako backup router koji mi zapravo samo skuplja prašinu s obzirom na to da mi m0n0wall još nije prdnuo niti jedanput
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 18.02.2013. u 18:47.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 09:04   #2886
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Hvala na ponudi al neman sta napravit sa tvojim modemom ako me razumis.
Jer reka bi ti jedan metnimo pritpostvaku da mi sa tvojim modemom sve radi ispalo bi da san bacija 240kn koliko san platija DIR600

A ako bi sve radilo sa dir600 da iden obicno na Bnet bez carneta to bi mi financiski bila draza opcija, a razliku u brzini cu prezivit nekako

U svakom slucaju iman jos 10 dana fore za raskinit ugovor

Edit: e sinila mi je jedna ideja, meni starci imaju 2d paket u bneta sa bezicnim modemom. Jel mogu ja kako zaminit modeme da ja uzemn daj bezicni a njima dan ovoga cisca i dir600, jel zna itko oce to radit? (nesmin starce ostavit bez neta starome treba za posal tako da moran znat oce radit i moran bit brz )

Zadnje izmijenjeno od: Smarty. 19.02.2013. u 09:15.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 12:21   #2887
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Moguće je ali oni će onda imati isti problem kao i ti. Usluga nije provedena na adresu pretplatnika već na MAC modema, a s obzirom na to da je tvoj modem proveden na Carnet pitanje je da li će se spojiti uopće na mrežu. Njihov modem bi trebao kod tebe raditi bez problema, trebaš samo upisati frekvenciju downstreama ako je različita na te dvije lokacije.

__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 14:37   #2888
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Evo malo novosti sta se tice moga problema, uspija san ga spojit na net al brzina je u najboljen slucaju 1.5 Mbts (umisto 11/16Mbts (citaj 15Mbps koliko je kad se spojin direktno na modem bez rutera) ).

Spaja sam ovi ruter na Bnet bez Carneta i sve jer radilo ok i dobra je bila brzina (preko 11Mbps (zaboravija san tocno koliko je bilo al bilo je u okviru deklariranoga)).

U svakom slucaju rezime price je da ovaj ruter Dlink DIR-600 kad se spoji na PPTP dogadja se neki problem sa mrezom i brzina je ajme majko, a kad ga se spoji na Lan bez Carneta radi sve 5, sad neznam jel ruter u kvaru ili je nesto trece.

Uglavnom odlucija san popodne otic do Bneta i odhebat Carnet i spojit se direktno na Bnet, je da je brzina duplo manja al bar znam da radi

Hvala svima na pomoci narocito gnjepar-u i mighty-u.

Lp.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 22:08   #2889
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603


"Turbo" 20 HA HA HA!
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2013., 18:23   #2890
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Ajde bar ti je ping pristojan ako nista.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 19:05   #2891
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Kaze da nema novog Firmwaer-a.
Moj ruter je D-link DIR-600 B5, Hardware Version : Bx, Firmware Version : 2.12

Edit: nasa san update na engleskoj stranici od D-linka sad je v. 2.15 al i dalje isti problemi nema promjena
Kupi tp link TL-WR741N / TL-WR741ND i nećeš imat nikakvih problema .... dlink ti je smeće i stalno radi probleme u surafnji s carnetom ...

TPlink radi bez greške i jeftin ti je isplatit ćeš ga u 3 mjeseca ako ostaneš na carnetu ... jedino što će ti torrenti pucat na većoj brzini od 5-6 mbita jer to ti je do carneta ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 11:55   #2892
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Zna li tko, ima li Bnet Internet na neki kraci vremenski rok s ugovorom. Mozda na jednu godinu. Ali samo internet?
Hvala
Red Worm je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 12:42   #2893
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Re: B.net

imas bez ugovorne obveze samo moras platitu dodatnu naknadu za to, kad sam ja uvodio u pitanju je bila cifra od 300-400 kn...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 10:01   #2894
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
imas bez ugovorne obveze samo moras platitu dodatnu naknadu za to, kad sam ja uvodio u pitanju je bila cifra od 300-400 kn...
Gledam na njihovoj stranici. Ali nazalost toga ne primjetih.
Moze se na dve godine. Ili na godinu ako platis 1000 i nesto kuna. Ali bez ugovora nema.
Red Worm je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 17:25   #2895
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Red Worm Pregled postova
Gledam na njihovoj stranici. Ali nazalost toga ne primjetih.
Moze se na dve godine. Ili na godinu ako platis 1000 i nesto kuna. Ali bez ugovora nema.
to im je onda neka nova politika, ja sam svoju liniju uveo prije 1,5-2 godine...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 20:24   #2896
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Red Worm Pregled postova
Gledam na njihovoj stranici. Ali nazalost toga ne primjetih.
Moze se na dve godine. Ili na godinu ako platis 1000 i nesto kuna. Ali bez ugovora nema.
Kako nema? Otvoriš cjenik i prva 3 broja su cijene bez pretplate, samo jedna godina te dvije godine.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 21:29   #2897
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
analogna je jos gora......ja na pola kanala imam crte...
da spomenem kako je slika bila stvarno odlična prije 3 godine kad sam se tek uselio u zgradu....očito su dobili još korisnika a oprema ne prati stanje....
Nije toliko problem u Bnetu koliko u tehnologiji multiplexinga (http://en.wikipedia.org/wiki/Multiplexing) koji kombinira anlogiju koju gledamo mi bez digitalnih receivera i digitaliju koju dobivamo sa modemom.

Dodatni nedostatak je i preklapanje nekih (analognih) kanala sa LTE frekvencijama koje sve jace pokrivaju gradove. Ja sam do 04/2012 bio korisnik Bneta sa analognom televizijom na drugoj lokaciji i preselio se 1km dalje (nova instalacija mi je napravljena ovaj tjedan) i imam takodjer sumnjive crte na pojedinim kanalima. Jednostavno - analogija je no-go

Provjerio sam na novisf.com forumu (izvrstan je, ne samo za satelite), pogledaj kako neki korisnici imaju sliku na analogiji:

http://www.youtube.com/watch?v=z1uy9bhKRjk

Sve u svemu, nema druge nego ubosti Conax CAM i veci/jaci paket, sutra valjda kupujem karticu pa vam javim rezultate
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2013., 09:41   #2898
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Odakle tebi te informacije, to su gluposti.

LTE se u ZG testirao (ili se još uvijek testira) na 800MHz što je za 300 MHz više od najviše frekvencije analognog signala (24 SATA TV je na 520MHz) tako da to nema veze sa smetnjama na analogiji. LTE bi mogao smetati (i smeta) digitalnom TV signalu čija je najviše frekvencija negdje 858MHz ako se ne varam. Ali i te smetnje su samo od ovog testnog signala jer LTE u gradovima radi na 1800 i 2600 MHz a ovih 800 MHz je predviđeno za znatno manje naseljena područja!

Ovo sa multipleksiranjem je isto glupost, pa upravo multipleksiranje omogućuje da preko istog coaxa imaš hrpu usluga. Frekvencije se sigurno ne preklapaju i to uredno radi.

Ovako ti to otprilike izgleda:
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2013., 17:35   #2899
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Trash. 02.03.2013. u 17:40. Razlog: dodao par linkova..
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2013., 18:52   #2900
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Sve to stoji ali ne možeš zaključivati prema informacijama iz drugih država. Ovo što sam ja napisao stoji za područje RH i operatere koji ovdje operiraju Frekvencije nisu svugdje jednake a nisu bome niti kod svih kabelskih operatera programi na istim frekvencijama. Možda recimo kod Btneta taj (testni, tek nakon 2015. ide u produkciju) LTE smeta ali kod B.neta sigurno ne.

Evo ti pa slušaj:
http://www.bnet.hr/content/download/...gno-ZAGREB.pdf
http://mob.hr/ht-zapoceo-s-izgradnjo...ektru-800-mhz/
http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/kvali...osti-vip-mreze
http://mob.hr/sve-sto-trebate-znati-...a-u-hrvatskoj/

BTW nisi baš neki messenger
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 02.03.2013. u 18:58.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 00:07   #2901
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Prezivio sam, dakle dobar sam
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 18:39   #2902
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Pozdrav, ima li netko mozda neke informacije sto ce biti sa brzinom interneta za ljude koji nemaju 2D/3D pakete? Osobno koristim Mega 16 paket koji vise ne postoji, a uveden je spori 1D paket bez dodatnih opcija koliko vidim.

Danas sam bio do bnet poslovnice nekim drugim poslom pa sam priupitao i za ovo, no naravno, student koji tamo radi ili ne zna ili ne smije reci... :/
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 20:40   #2903
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Da li je netko presao sa 3d carneta na 3d obican sa digitalnim kanalima.?
Zanima me da li kod prelaska moram uzeti i novi ruter ili mi ostaje ovaj moj stari?
Nisam vise pod ugovornom obvezom.

Jos jedno pitanje, da li ima tko namjestenu digitalnu televiziju sa jednim receiverom na 2 tv-a ?ako da kako to izvesti?
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 19:51   #2904
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860


samo meni ili...? mozete probat pa javit? korisitm password manager tak da nema sanse da je krivo upisana sifra.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 20:33   #2905
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Vidiš taj broj na slici. Nazovi i dobiti ćeš novu zaporku.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 20:35   #2906
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
sNNooPY nije do tebe, niti meni neće.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 20:35   #2907
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor sNNooPY Pregled postova


samo meni ili...? mozete probat pa javit? korisitm password manager tak da nema sanse da je krivo upisana sifra.
i meni
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 12:39   #2908
rizibizi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor sNNooPY Pregled postova


samo meni ili...? mozete probat pa javit? korisitm password manager tak da nema sanse da je krivo upisana sifra.
Navodno su im se pri promjeni servera resetirale SVE šifre tako da ih za novu šifru treba kontaktirati telefonski.
Ok, jasno mi je da se ovako nešto može desiti, ali sad zašto ne stave neku kratku obavijest na stranice za prijavu to mi stvarno nije jasno.
rizibizi je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 14:14   #2909
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
e da mi samo to nije jasno što se njih tiče bilo bi super....meni nije jasno recimo zašto kad mi jedan tehničar napravi nešto sutra zove drugi da bi to isto došo napravit gledam wtf??(to je bio slučaj dva puta) šta ne komuniciraju tamo, ne vode neki zapisnik. I vječno kasne, dogovoriš vrijeme u mom slučaju je bilo recimo od 18-19, a oni dođu u 20 do 21 ili uopće ne dođe pa ja moram zvat i pitat di je zapelo pa čekat po 20 minuta na telefonu da ovi njih nazovu i pitaju, umjesto da oni sami nazovu i jave da nemogu il nešto pa će sutra kako god, nego ništa, pa moram ja zvat. Ok meni je jasno da dečki na terenu imaju puno posla i to, al onda mogu javit bar to im je minutu. Također zašto moram 5x svaki put u vezi istog problema pričat priču koja traje 20 minuta, a razgovor se snima da bi se poboljšala usluga, pa dajte onda poslušajte to šta se snimi prvi put da nemoram svaki put isto pričat. Ima još tu dosta tih zašto zašto, al to je tako i nitko tamo to neće napravit da se poboljša, a sumnjam da čitaju pce da vide sve ove naše komentare(neke korisne) pa da će onda poradit na tom, al eto ako budete imali problema kakvih da znate kakvi su što se tiče organizacije i ažurnosti, makar dosta vas već to i sami znaju.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.03.2013. u 14:30.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 21:33   #2910
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
e da mi samo to nije jasno što se njih tiče bilo bi super....meni nije jasno recimo zašto kad mi jedan tehničar napravi nešto sutra zove drugi da bi to isto došo napravit gledam wtf??(to je bio slučaj dva puta) šta ne komuniciraju tamo, ne vode neki zapisnik. I vječno kasne, dogovoriš vrijeme u mom slučaju je bilo recimo od 18-19, a oni dođu u 20 do 21 ili uopće ne dođe pa ja moram zvat i pitat di je zapelo pa čekat po 20 minuta na telefonu da ovi njih nazovu i pitaju, umjesto da oni sami nazovu i jave da nemogu il nešto pa će sutra kako god, nego ništa, pa moram ja zvat. Ok meni je jasno da dečki na terenu imaju puno posla i to, al onda mogu javit bar to im je minutu. Također zašto moram 5x svaki put u vezi istog problema pričat priču koja traje 20 minuta, a razgovor se snima da bi se poboljšala usluga, pa dajte onda poslušajte to šta se snimi prvi put da nemoram svaki put isto pričat. Ima još tu dosta tih zašto zašto, al to je tako i nitko tamo to neće napravit da se poboljša, a sumnjam da čitaju pce da vide sve ove naše komentare(neke korisne) pa da će onda poradit na tom, al eto ako budete imali problema kakvih da znate kakvi su što se tiče organizacije i ažurnosti, makar dosta vas već to i sami znaju.
ja imam identicne probleme i pun mi ih je qrac. zato sma narucio drugiog operatera i optiku. ne zelim imat posla s diletantima koji muzu ovaj neuki narod. kaj se mene tice bnet. smece.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na