Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2008., 01:02   #61
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
22% i nekih cca 40 kn raznih sranja.. i nije loše nekad i pročitati što piše prije pitanja onoga što je već napisano..
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 06:40   #62
mradje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 38
I apologize captain, sigurno mi je promaknulo, čisto mali apdejt jučer sam pričao sa carinom u rijeci i rekli su da su se dogovorili do 100 kuna da ne carine, kao ne da im se papirologiju radit, ostalo sve, a otvaraju svaki paket, tako su mi rekli, baš svaki, odnedavno valjda, i da je olovka otvore......e da plus ako im pošaljete račun od paypala oni mogu ići na vaš račun od paypala i vidjeti isti, u slučaju da muljate. pozzzz.
mradje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2008., 14:48   #63
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor captain picard Pregled postova
22% i nekih cca 40 kn raznih sranja.. i nije loše nekad i pročitati što piše prije pitanja onoga što je već napisano..
primite moje isprike kapetane!
ali tu se vecina odgovora odnosi na Ebay, a mene ne zanima Ebay nego kupovina od firme.
Znaci firma dostavi frendu u Ameriku, a on meni salje ovdje. Posalje mi ga kao stvar koja mi je ostala dok sam boravio kod njega(ili tako nesto), izvadi laptop iz kutije, upute itd. te mi to kasnije posalje obicnom postom. Placam li i u tom slucaju 22% ili mi to dolazi normalno?
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 15:02   #64
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor mradje Pregled postova
ja sam naručivao uglavnom male stvari, pa me zanima, ako naručim komp u vrijednosti npr. 500 usd, 22% je 110 usd, znači ja ću platiti 610 usd? nema carine. jer ako je tako opet se isplati


p.s. jučer sam dobio paket 6 dresova platio sam poštaru 15 kuna ( ebay iz kine)

danas sam dobio 3 dresa sa tajlanda dao sam 150 kuna na 200 kuna vrijednosti pošiljke
koji su to dresovi... moze info na pm? i meni treba nesto slicno
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 15:06   #65
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor mradje Pregled postova
......e da plus ako im pošaljete račun od paypala oni mogu ići na vaš račun od paypala i vidjeti isti, u slučaju da muljate. pozzzz.
mislim da je ovo : malo morgen
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 01:43   #66
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
Citiraj:
Autor zaebani Pregled postova
primite moje isprike kapetane!
ali tu se vecina odgovora odnosi na Ebay, a mene ne zanima Ebay nego kupovina od firme.
Znaci firma dostavi frendu u Ameriku, a on meni salje ovdje. Posalje mi ga kao stvar koja mi je ostala dok sam boravio kod njega(ili tako nesto), izvadi laptop iz kutije, upute itd. te mi to kasnije posalje obicnom postom. Placam li i u tom slucaju 22% ili mi to dolazi normalno?
Procedura je potpuno ista, bez obzira bio to ebay ili ne.. i ja na ebay-u kupujem od firme.. jedino što možeš probati iako ti to u Dubrovniku SIGURNO ne bi prošlo je da ti prijatelj napiše neko pisamce u kojem piše da ti šalje svoj stari laptop kao poklon i da se ne brineš jer ga je ionako platio sam 400 USD jer je bio refurbished.. i još falsificira kakav račun i ako ti zatreba pošalje ti ga mailom..


Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
mislim da je ovo : malo morgen
jeste malo morgen što se paypal-a tiče ali nije što se tiče ebay-a.. na ebay-u po broju item-a možeš sve naći..
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 01:52   #67
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Mrsko mi je bilo citati sve postovoe, ali evo kakva ja iskustav imam sa slanjem laptopa iz Amerike.
Rođak je na poklon dobio jedan lap od lika. On je htio taj lap baciti, ali je rođak rekao da mu posalje sto je ovaj i ucionio. Poslaje laptop u paketu sa baseball rukavicom i 8 baseball loptica. Paket je stigao avionom, postarinu je platio amer 60$, sve stiglo u roku 10 dana, carine nije bilo, poreza nije bilo. Lap je naravno polovan.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 04:15   #68
mradje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 38
Citiraj:
Autor captain picard Pregled postova
jeste malo morgen što se paypal-a tiče ali nije što se tiče ebay-a.. na ebay-u po broju item-a možeš sve naći..


tak oje emni jutros bravo ,prek otog item nambera, mamicu mu cigansku
mradje je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 12:26   #69
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Zna li netko neku firmu u Ameriki koja bi dostavila laptop ovdje?
jer bi uzimao na firmu pa da si vratim pdv koji bi mi stavili...a carine nebi trebalo biti...
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 20:27   #70
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Itko?
zaebani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2008., 19:03   #71
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
mali update - od ovih dana ebay ima novu feedback politiku.
Novost je da vam seller vise ne moze ostaviti neutralan ili negativan feedback (i vrijeme za ostavljanje se smanjuje na 60 dana) kao i još neke sitnice

http://pages.ebay.com/services/forum/new.html

i dodatan info

glede neisporuke i refundacije:
primanje novaca nije ali refund preko paypala (dobrovoljni od strane prodavaca) je moguc i kod nas no mora biti unutar 60 dana od transakcije
Otvaranje paypala dispute-a unutar 45 dana (ovo je ono na sto trebate paziti jer cete ovako u pravilu u slucaju problema biti zasticeni i uglavnom vratiti novac)
prijava ebayu unutar 60 dana. (ako se plaća paypalom onda ovo ide ako nije
iskorišteno 45 dana za zalbu paypalu)
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 19:52   #72
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
potvrđujem da se refund može uredno dobit i kod nas, ako se plaća PayPal-om
nedavno sam htio kupit neki mo