Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2020., 21:16   #8311
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Što se tiče ovog materijalnog nedostatka...

Lažeš ili ti ili tvoj frend jer sigurno da nije dućan tužio radi izgubljenog vremena jer to ne može.

Da skratimo... Netko od vas laze...

Ako je nedostatak unutar 6 mi plaća firma troškove sudskog vještaka i da je stranka i u krivu opet plaća firma . Nakon toga plaća stranka i ako je nedostatak dobit će novi a ako nije neće.

Nikakve basne nemoj tu bacati o dodatnim troškovima koje bi vi koji imate firme voljeli da ljudi povjeruju i manje pokušavaju ostvariti svoja prava 😂😂

Bljuje mi se....

I brkate stvari. Garancija je jedno a odgovornost za materijalne nedostatke drugo

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 20:39   #8312
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
....

Kolega mi radi u jednoj IT trgovini, neću imenovati. Frajer kupio artikl i tvrdio da ima materijalni nedostatak. Naravno bio je nedokazan i firma je išla do kraja. Na kraju ga je dućan i tužio radi izgubljenog vremena i novaca i frajer je platio vrlo veliki iznos.

......
Koliko je vremena i novaca konkretno ducan izgubio? I kako je to u tuzbi izgledalo? Daj malo detalja, jer ovakav SF nisam dugo cuo moram priznati.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2020., 21:25   #8313
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Da imam firmu i vremena baš bi gurao zakon takvima ko ti. Kakve su to gluposti ti pristaneš na kupnju di piše na računu da imaš 12mj, a onda se pozivaš na nepostojeći zakon. Samo na brdovitom Balkanu toga ima.
ALI nemaš firmu jer je za to ipak potrebno neko znanje, vremena svakako imaš jer visiš na forumu i pišeš gluposti i dezinformacije.
Čovjek je sve dobro napisao, trgovac odgovara 2 godine za svaki artikl koji je prodao (materijalni nedostatak) i ako je njemu krepao printer nakon 1 godine i 3 mjeseca, ima pravo tražiti od trgovca da otkloni kvar.
Bajke o tvom imaginarnom IT kolegi ne vrijedi komentirati.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 21:51   #8314
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Gore sve fino objasnim i onda dođe padobranac kao ti.

Ne komuniciraj krive stvari. Po zakonu nisi u pravu. Dali su ti novi printer jer si bio dosadan i nedokazan (pretpostavljam i vjerujem da sam u pravu).

Nisu ti trebali dati ništa niti bi inspektorat išta tu mogao poduzeti. Na kraju bi platio ko 10 tih printera troškove vještačenja ali trgovini se nije dalo zaj. sa time.

Kolega mi radi u jednoj IT trgovini, neću imenovati. Frajer kupio artikl i tvrdio da ima materijalni nedostatak. Naravno bio je nedokazan i firma je išla do kraja. Na kraju ga je dućan i tužio radi izgubljenog vremena i novaca i frajer je platio vrlo veliki iznos.

Da imam firmu i vremena baš bi gurao zakon takvima ko ti. Kakve su to gluposti ti pristaneš na kupnju di piše na računu da imaš 12mj, a onda se pozivaš na nepostojeći zakon. Samo na brdovitom Balkanu toga ima.
Ovo jednostavno ne može biti istina. Kompletno si u krivu što se garancije tiče, ali ovo gore, ovo je više vic nego izjava.

Citiraj:
Ako je jamstveni rok, naveden u jamstvenom listu kraći od 2 godine još uvijek može zahtijevati ostvarenje potrošačkih prava koja proizlaze iz materijalnog nedostatka proizvoda.
Citiraj:
Svoje zahtjeve za otklanjanje nedostatka možete uputiti u roku od 2 godine od kupnje proizvoda.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 22:11   #8315
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
ALI nemaš firmu jer je za to ipak potrebno neko znanje, vremena svakako imaš jer visiš na forumu i pišeš gluposti i dezinformacije.
Čovjek je sve dobro napisao, trgovac odgovara 2 godine za svaki artikl koji je prodao (materijalni nedostatak) i ako je njemu krepao printer nakon 1 godine i 3 mjeseca, ima pravo tražiti od trgovca da otkloni kvar.
Bajke o tvom imaginarnom IT kolegi ne vrijedi komentirati.
Ne znam zašto me na osobnoj razini napadaš, radim svaki dan za razliku od vjerojatno većine foruma koja ladi jajca doma već 2 tjedna.

Tvoj post je provokacija jer očito da si ti taj koji nema pametnija posla. Frend mi nije imaginaran ne brini... a ime dućana neću reći.

Pola sata dođem na forum za to imam vremena.

ON TOPIC:

Kupac je sam otvorio proizvod i išao lemit unutar prizvoda, zato je popio tužbu.

Naravno da firma gubi vrijeme sa natezanjem sa takvim likom jer neko je trebao trošiti vrijeme na te mailove, trgovci u dućanu su morali zaprimati to na servis itd itd, a sve zato jer je krelac išao sam otvarati uređaj, lemiti ga i onda na kraju kad ga je uništio išao se žaliti na materijalni. Nisam pravnik, a niste ni vi pa neću ulaziti u detalje tužbe niti je to bitno.

Doduše vidim da ste zapeli za moj post i taj konkretan slučaj, a ne ovog padobranca sa prošle stranice koji tvrdi da svaki proizvod ima jamstvo 24mj i on je to na svoj način istjerao pravdu prema zločestom dućanu koji ga je htio zakinuti.

Ehhh ti zločesti dućani sa rogovima... sram ih bilo.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ovo jednostavno ne može biti istina. Kompletno si u krivu što se garancije tiče, ali ovo gore, ovo je više vic nego izjava.
Ne nisam u krivu, ovo što si citirao samo govori da sam u pravu.

Brkaš jamstveni rok i materijalni nedostatak ko i većina ljudi.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 22:18   #8316
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Kupac je sam otvorio proizvod i išao lemit unutar prizvoda, zato je popio tužbu.
Dodatno se ukopavaš u svojim lažima, bolje nemoj više ništa izmišljat i dodavat.
Nema šta trgovac tužiti tog lika, ako je ovaj nešto lemio onda mu se poništava jamstvo i bilo kakvo pravo na materijalni nedostatak.
Trgovac nema nikakve osnove da bilo koga tuži "jer im je dosađivao".


Citiraj:
Doduše vidim da ste zapeli za moj post i taj konkretan slučaj, a ne ovog padobranca sa prošle stranice koji tvrdi da svaki proizvod ima jamstvo 24mj i on je to na svoj način istjerao pravdu prema zločestom dućanu koji ga je htio zakinuti.
I dobro tvrdi, stvar je samo u baratanju pojmovima, nema svaki proizvod 2 godine jamstva ali ima 2 godine materijalnog nedostatka.
To je on i napisao i to su mu i savjetovali u udruzi da se na to pozove.

Zadnje izmijenjeno od: zalman1. 04.04.2020. u 22:26.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 22:28   #8317
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Dodatno se ukopavaš u svojim lažima, bolje nemoj više ništa izmišljat i dodavat.
Nema šta trgovac tužiti tog lika, ako je ovaj nešto lemio onda mu se poništava jamstvo i bilo kakvo pravo na materijalni nedostatak.
Trgovac nema nikakve osnove da bilo koga tuži "jer im je dosađivao".
Nemam ja što izmišljati niti se ukopavati... ti možeš vjerovati ili ne.

Molim te ne obraćaj mi se više, ja sam dovoljno kulturan i ne napadam te, ali ti mene nazivaš lažovom, frendove mi nazivaš imaginarne itd.

Inače, trgovina nema nikakvu obvezu otkloniti kvar nakon isteka jamstvenog roka, ne baljezgaj.

Ovaj lik je na silu dobio drugi printer jer se dućanu nije dalo natezati sa materijalnim nedostatkom za printer koji je vjerojatno bio 200-300kn iliti inkjet šrot od HP-a. Tako dućani rade, riješavaju se daveža.

Ako nemaš iskustva u trgovini i prodaji ne javlja se, ja hvala bogu ili na nesreću imam višegodišnje iskustvo u maloprodaji, webshopu i nabavi.


Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova

I dobro tvrdi, stvar je samo u baratanju pojmovima, nema svaki proizvod 2 godine jamstva ali ima 2 godine materijalnog nedostatka.
To je on i napisao i to su mu i savjetovali u udruzi da se na to pozove.
Da se on pozvao na materijalni i da je to išlo na dokazivanje materijalnog onda bi vjerojatno napisao na forumu da je vještak ustvrđivao nedostatak i da je on to morao platiti jer je prošlo 6mj od kupnje... pošto to nije napisao stojim kod tvrdnje da je trgovina dala novi printer da ga se riješi.


Odlazim iz topica, nije čak ni poanta rasprave ko je u pravu nego da se ne šire dezinformacije po forumima. Materijalni je 24mjeseci i treba se dokazivati, jamstvo je koliko trgovina odredi... EOD.

pozz

Zadnje izmijenjeno od: Nixis. 04.04.2020. u 22:43.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 22:43   #8318
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Inače, trgovina nema nikakvu obvezu otkloniti kvar nakon isteka jamstvenog roka, ne baljezgaj.
Ne širi dezinformacije po forumu i nauči se čitati zakone.
U google ukucaj materijalni nedostatak ili zakonsko jamstvo (kako se naziva u EU) pa čitaj, valjda si toliko sposoban.


Citiraj:
Ovaj lik je na silu dobio drugi printer jer se dućanu nije dalo natezati sa materijalnim nedostatkom za printer koji je vjerojatno bio 200-300kn iliti inkjet šrot od HP-a. Tako dućani rade, riješavaju se daveža.
Ma da, ti eto znaš zašto je on dobio drugi printer.
I zanimljivo kako sad kažeš da trgovci tako rade i riješavaju se daveža, a tvoj imaginarni frend čak podiže tužbu i nepotrebno se zamara s nekim likom.
Ukopao si se u svojim bajkama.


Citiraj:
Ako nemaš iskustva u trgovini i prodaji ne javlja se, ja hvala bogu ili na nesreću imam višegodišnje iskustvo u maloprodaji, webshopu i nabavi.
Još bolje, imam pravno iskustvo, a u prodaji radi i moja komšinica iz konzuma, to ne znači da zna zakone.


Citiraj:
Da se on pozvao na materijalni i da je to išlo na dokazivanje materijalnog onda bi vjerojatno napisao na forumu da je vještak ustvrđivao nedostatak i da je on to morao platiti jer je prošlo 6mj od kupnje... pošto to nije napisao stojim kod tvrdnje da je trgovina dala novi printer da ga se riješi.
Opet lupaš o nečemu što ne razumiješ.
Vještak će se uključiti samo ako trgovac osporava taj kvar, odnosno, ako trgovac krivi kupca da je on kriv za kvar.
Ni jedan trgovac neće dovesti slučaj do vještaka i komplicirati postupak jer ako se pokaže da kupac nije kriv za kvar, trgovac plaća cijeli slučaj.
Ukratko, za trgovca je najbezbolnije da uvaži reklamaciju i popravi proizvod ili da kupcu novi proizvod.
Tako zakon funkcionira, a to je moje područje, ne tvoje.


Nemoj biti tvrdoglav nego uvaži ono što ti se piše, za tvoje dobro.
Radiš u prodaji pa je svakako pametno da poznaješ zakone, a ne da teraš svoj inat.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 17:13   #8319
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

na koji zakon se mogu referirati po pitanju servisa, konkretnije po pitanju traženja novog proizvoda. znači proizvod je bio na servisu, poslije toga su vratili i sada je još gore. proizvod kada se uključi osjeti se miris gorevine, i curi voda...

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 18:14   #8320
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
2x servis, treći put novo. Tako nekako ide
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2020., 06:29   #8321
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
2x servis, treći put novo. Tako nekako ide
ok. tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 06:58   #8322
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Meni se čini da ovo "3x novo" nigdje nije propisano u Zakonu tj. da ovisi o proizvođaču/prodavaču.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 11:29   #8323
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
just to be sure, nova matična na laptopu = nova garancija na laptop?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 12:22   #8324
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
meni kad su u zel-cosu mjenjali na lenovo y700 nije išlo, išlo je produženje za vrijeme koje je bio na servisu, što je na kraju ispalo skoro 2 mjeseca, ali nisu htjeli novo jamstvo uz sve prijetnje(neispunjene doduše) sa inspektoratom, slanje mailova, citiranje zakona itd..
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 12:30   #8325
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ovdje je isto zelcos u pitanju, čekaj, neide li za ''bitan'' dio ako se mijenja, full nova garancija?

zoo, čl 425, stavak 2
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mamutarka. 17.04.2020. u 12:57.
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 13:25   #8326
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Meni mijenjali matičnu na Dell Inspironu 3552, dao u Links, slali u System One, vratili skoro mjesec dana kasnije i nitko ništa nije rekao - niti o produženju jamstva niti o novom jamstvu. Iskreno, nisam niti razmišljao o tome niti bi mi se dalo zaj jer je lap sranje, a za što je služio dobar je (i još uvijek je).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 13:28   #8327
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
a tak je valjda i najbolje njima, većina šuti pa zato i prolazi to, govnari su što sami to ne daju bez da im se mora govorit/prijetit

u svakom slučaju za lap od soma eura izganjat će se novo jamstvo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 13:34   #8328
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nije ni bitno. Natezati ćeš se ako ode, ne moraš odmah. Ne znači ako si preuzeo da si se odrekao svojih prava.
Ugl, dio koji su promjenili svakako ide nova garancija ispočetka, znači na cijelu matičnu, a ako ode nešto drugo izvan originalnog roka, a unutar novog onda probati preko inspektorata ako odbiju.

Dobro je inzistirati da negdje piše što su točno napravili kad se preuzima.

Za kolegu kojemu su rekli da se produljuje koliko je bilo na servisu. Zanemarimo sad ono o bitnijem dijelu, nek se radi o hard disku, na novi hard ide nova garancija, a na laptop se produljuje koliko je bilo u servisu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 14:43   #8329
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
a tak je valjda i najbolje njima, većina šuti pa zato i prolazi to, govnari su što sami to ne daju bez da im se mora govorit/prijetit

u svakom slučaju za lap od soma eura izganjat će se novo jamstvo
i moj je toliko koštao pa niš od toga i slao sam im taj zakon koji si naveo gore u postu



Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nije ni bitno. Natezati ćeš se ako ode, ne moraš odmah. Ne znači ako si preuzeo da si se odrekao svojih prava.
Ugl, dio koji su promjenili svakako ide nova garancija ispočetka, znači na cijelu matičnu, a ako ode nešto drugo izvan originalnog roka, a unutar novog onda probati preko inspektorata ako odbiju.

Dobro je inzistirati da negdje piše što su točno napravili kad se preuzima.

Za kolegu kojemu su rekli da se produljuje koliko je bilo na servisu. Zanemarimo sad ono o bitnijem dijelu, nek se radi o hard disku, na novi hard ide nova garancija, a na laptop se produljuje koliko je bilo u servisu.

Tako je mislim da su mi na matičnu dali novo jamstvo (to sam inzistirao da mi daju napismeno, jer u startu nisu htjeli ni to) na ostatak laptopa samo produzili. Ne sjecam se i nemam papire vise, rjesio se laptopa pred neko vrijeme...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 14:47   #8330
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Sve pet, samo volim napomenuti to jer imam osjećaj da neki smatraju ako nisu dobili napisano da su propustili priliku tj izgubili nesto. A u biti to ništa ne mijenja.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 15:04   #8331
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
jesi slao mingo? ja što god sam do sad slao preko mingo, riješeno u moju korist


ajde baš ćemo vidjeti za 15ak dana kada mi vrate laptop kakav će biti ishod, sve je moguće
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 15:26   #8332
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jesi slao mingo? ja što god sam do sad slao preko mingo, riješeno u moju korist


ajde baš ćemo vidjeti za 15ak dana kada mi vrate laptop kakav će biti ishod, sve je moguće

držim ti fige da ti rješe u korist, ja sam odustao i rješio se laptopa na kraju.
Nisam poslao min go ali sam prijetio da oću...ćorak
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 15:29   #8333
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ovdje je isto zelcos u pitanju, čekaj, neide li za ''bitan'' dio ako se mijenja, full nova garancija?

zoo, čl 425, stavak 2
Ako se ne varam (ne mogu sada citati zoo), nije "bitan dio" nego nesto tipa "znacajan popravak".

S obzirom na modularnost laptopa, i da je promjena maticne ploce trivijalna stvar, nova garancija bi isla skoro sigurno samo za promijenjene dijelove.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 15:33   #8334
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Neznam za tebe, ali matična u laptopu je bitni popravak
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 09:50   #8335
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Bok,

naime trebam napraviti prijavu na https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp

iz razloga što ovlašteni servis nije popravio perilicu, nego ju je vratio još u gorem stanju.... curi voda i osjeti se smrad gorevine.... plus fizičko oštećenje koje ne mogu popraviti niti da žele.

uglavnom na koje zakone se mogu pozvati jer bi tražio povrat novca ili odobrenje za da mogu u trgovini tražiti novu perilicu od drugog proizvođača.

s obzirom da u servisu to ni ne pomišljaju nego bi ju oni neograničeno puta popravljali, sa upitnih ishodom.. a ja u međuvremenu da perem veš na ruke...

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 09:57   #8336
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Obrati se prvo trgovcu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 10:16   #8337
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Obrati se prvo trgovcu
ali ako ne uspijem ništa. onda koje zakone navedem ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 10:43   #8338
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Samo prijavi da trgovac odbija popraviti kvar.
Btw koja marka je u pitanju?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 10:58   #8339
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo prijavi da trgovac odbija popraviti kvar.
Btw koja marka je u pitanju?
Panasonic
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 14:43   #8340
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
just to be sure, nova matična na laptopu = nova garancija na laptop?
nastavno na ovo iznad, stigao laptop sa popravka, sve 5, zamjena matične, gg

nikakav jamstveni novi papir. Zvao, za sad se zelcos pravi grbav na moj upit o jamstvu, citiram dečka ''svaki dio laptopa ima istu vrijednost, nema bitniji/manje bitan dio'', to me čak malo i glasno nasmijalo, tako da gospon smatra da je matična ploča isto kao bilo koji drugi dio

enivej, za početak im ide mail, pa da imamo pismeno, i onda dalje


edit: nazvao sam i dućan di je kupljen, Lenovo Exclusive Store, oni su me zadnji put preusmjerili na zelcos ali sad sam reko da sam kod njih kupio i da me ne spajaju sa servisom, pa je dao mail pravne neke službe koja to rješava
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mamutarka. 23.04.2020. u 14:50.
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na