Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2007., 00:18   #331
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Upravo se ovdje moze iscitati da proizvod, koji je radio nakoliko mjeseci nema nedostatak.
Dakle ako nakon nekojiko njeseci rada predmet "krepa", to nije nedostatak i pada u vodu ono da je prodavac duzan vratiti uplacen novac.
Nazalost, ali je tako.
Moze.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili
sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 13:19   #332
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
zatražio sam od njih da mi daju kontakt od dobavljača koji im neda 256bitnu karticu nego mi pokušavaju uvaliti 128bitnu...

ali naravno nema odgovora. ovo je 36 dan da sam bez grafe na rubu živaca sam jer mi je već pomalo zlo kaj me diskont24 i njegovi dobavljači vozaju ko mladog majmuna.

a i na onaj mail za zaštitu potrosaca sam poslao mail ali naravno da nisam dobio odgovor. ne znam dali je problem u meni pa da ne znam pisati mailove ili sam totalno ne razumljiv ili kaj....
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2007., 08:54   #333
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
FORMEL..dosao reklamirat kupljeno, i bez ikakvih suvisnih pitanja su mi zamjenili. tako se to radi. jedan plus za njih
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 10:03   #334
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@hamm.. de strpi se jos tih 9 dana pa trazi svoje novcice natrag, a onda biraj graficku koju zelis i gdje zelis

to je problem kod diskonta s garancijama sto njih prodavaci zaj., jos da je to jedino, ja kad sam kupovao fotic kod njih im je odbavljac rekao da im nece dostavit ga jer cjena po kojoj ga oni dilaju rusi cjene ostalih trgovaca, i mean, wtf!?!? - naravno, nabavili su ga od nekud dalje, tak da sve 5 za decke tamo (doduse od tad ga nema vise u ponudi kod njih, hehe) i vjerujem da ce napravit sve sto mogu da dobijes ono sto hoces..
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 10:22   #335
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
ma znam da je i njima banana ali ti ne mogu opisati osjecaj kako se zivcan kada mi netko pokusava uvaliti muda pod bubrege.

iako ne vjerujem da bi oni pristali na novac nakon 9 dana. jer su mi oni ponudili zamjenski proizvod koji se meni ne svida tj. nije prema pravilima pa ne znam koja je procedura nakon toga.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 13:49   #336
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
ma znam da je i njima banana ali ti ne mogu opisati osjecaj kako se zivcan kada mi netko pokusava uvaliti muda pod bubrege.

iako ne vjerujem da bi oni pristali na novac nakon 9 dana. jer su mi oni ponudili zamjenski proizvod koji se meni ne svida tj. nije prema pravilima pa ne znam koja je procedura nakon toga.
Mislim da za 9 dana za tebe vrijedi ovo:
Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 13:58   #337
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Vec im je dao 36dana , vise im nema sta dati
Router je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 14:01   #338
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
da evo ovo je 37. dan.

ma mislim da ću ih nazvati čim sredim neke stvari na poslu. drugim riječima..nikada više ništa ne kupiti u diskontu24 niti ikada više uzeti ništa što ima garancije u diskontu24. zgadili su mi se.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 14:40   #339
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
nakon 37 dana

Postovani,
Sredio sam vam kod dobavljaca da dobijete XFX 7900gs ali dobit cu ju tek u
ponedjeljak.
________________


ajde hvala bogu napokon..stvarno napokon.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 16:08   #340
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Oho jesi zadovoljan sa rezultatom?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2007., 16:12   #341
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Vaaaau. Dobar ubod. Može se reći da si dobio moralnu satisfakciju za 37 dana patnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 16:42   #342
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Oho jesi zadovoljan sa rezultatom?
jesam

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vaaaau. Dobar ubod. Može se reći da si dobio moralnu satisfakciju za 37 dana patnje.
pa ono..moralna sadisfakcija bi bila 8800gt ovo je samo dobar ulov

niš bude i ona krepala nakon dvije godine pa....
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 16:59   #343
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Evo, i ja imam jedan problem; radi se o TV kartici - Terratec Cinergy HT PCI - vec sam opisao problem ovdje: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86390
Probao sam sve moguće (najnoviji driveri za karticu, bete Home Cineme, Vista up to date) i nema šanse da gledam TV na Visti 64 iako na njihovoj stranici piše da podržava: http://tvuk.terratec.net/index.php?n...nu=3&page_id=4

Uglavnom, odnio sam karticu na servis i tip ju je preuzeo, iako sam rekao da je hardverski dio ok, samo ne radi Home Cinema (to je i napisao u opisu "kvara"). Dva dana poslije zovu me da dodjem po karticu. Testirali su je na Visti 32 i radi ok. I onda je počeo da oni meni mogu složit da radi na 64 bitnoj, al da ja sigurno nemam origigi windowse - na što sam odgovorio da imam, zatim da mi software ne ulazi u garanciju - sad pitanje, zašto su je uopće zaprimili ako sam rekao da je ispravna i tako piše u opisu kvara, i ako software ne ulazi u garanciju?

Imam li ja upće što tamo tražiti ili da uzmem karticu i gledam na xp-u? Jer prema ovome
Citiraj:
1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet,

2) ako stvar nema potrebna svojstva za posebnu uporabu za koju je kupac nabavlja, a koja je bila poznata
prodavatelju ili mu je morala biti poznata
rekao bih da kartica ima nedostatak, zato pitam ovdje da čujem što vi kažete.

Inače, nisam preuzeo karticu, tražio sam da je testiraju na 64 bit OSu na što je lik odgovorio da ga nemaju, a ja - da ću pričekat dok ne nabave.

Podrav
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 17:11   #344
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Evo, i ja imam jedan problem; radi se o TV kartici - Terratec Cinergy HT PCI - vec sam opisao problem ovdje: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86390
Probao sam sve moguće (najnoviji driveri za karticu, bete Home Cineme, Vista up to date) i nema šanse da gledam TV na Visti 64 iako na njihovoj stranici piše da podržava
Ako proizvodjac / zastupnik tvrdi da kartica podrzava nesto, a to ne radi, radi se o klasicnom nedostatku i mozes traziti povrat sredstava.

Pitanje je samo da li postoji neka specificna procedura instalacije (sto mi je malo SF za tako jednostavan dio).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 17:14   #345
Veroneze
Prešao na Intel i Nvidiu
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Evo jedna vemil pričica, upravo sam se vratio iz osjeckog centra.

Prije tjedan dana mi je krepala Gainward 7900GS. Lik nakon par dana rekao da cu dobiti zamjensku Leadtek 7900GS. Mislim si - ok ako je nova. Danas odem do njih i sto mi nude - repariranu grafu umotanu u najlonce. Tu se naravno pokrece rasprava - ja kazem da ja ovo ne prihvatam i neka predloze nesto drugo, ili povrat novca ili neku grafu sa cjenika. Natezali smo se neko vrijeme pri cemu smo prosli sve teme: umanjena lova koju mozda mogu dobiti, kako oni smatraju da je ovo adekvatna zamjena, kako necu dobiti garanciju ako dobijem novu grafu uz nadoplatu. Ok, sve ovo sam ocekivao ali ono sto me iznenadilo je sto lik tvrdi da vise nema onog roka od 45 dan u kojem oni moraju da srede moj problem. Jos je lik dodao (ono, prijeti se) kako oni mogu moju pokvarenu grafu "poslati u Tajvan na popravak" jer, eto, nema vise roka u kojem se mora rijesiti garancija.

Ocito likovi vec imaju iskustva pa su odmah spomenuli kako je sto se njih tice, sa stajalista inspekcija i slicnoga sve u redu. Na to sam im ja odgovorio da i sami znaju da nisu u pravu i da cu pozvati sve koje stignem ako bude trebalo. On kaze ok i doda kako ce serviser (koji po onome sto sam vidio zna sve i odlucuje sve) ce kontaktirati ZG pa ce da mi jave.

Znam, vec vidjenja prica. Kako se meni cini ici cu ja u kupovinu grafe, a s njima se natezati jos dugo vremena.

I, savjeti? Sto je s ovim sto lik tvrdi da vise nema roka (kao, slace grafu na popravak). Cime da ih jos stisnema i na sto da pristanem, ako ista ponude? Grafu sam prije godinu dana platio 1600 kn.

Eh, da, drugi lik sa strane se malo izlajao i rekao: "Izgubit cete na vrijednosti, mozda dobijete oko 1100 kn", na sto sam ja odgovorio: "Ok, moze" da bi se on, vidjevsi da meni cifra odgovara, ispravio: "Vjerojatno manje".

Toliko. Jos jednom - savjeti?
__________________
Pro Evolution Soccer - Winning Eleven @ www.issland.com/forum
Veroneze je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 17:19   #346
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako proizvodjac / zastupnik tvrdi da kartica podrzava nesto, a to ne radi, radi se o klasicnom nedostatku i mozes traziti povrat sredstava.

Pitanje je samo da li postoji neka specificna procedura instalacije (sto mi je malo SF za tako jednostavan dio).
Specifična procedura? - nisam našao ništa posebno, a opet nisam toliki n00b da ne bih znao instalirati TV karticu, kao što sam rekao na winxp radi uredno. Na linku gore stoji da podržava Vistu 32, Vistu 64 i Vista MCE.

EDIT:

Zadnje izmijenjeno od: flajpan. 16.11.2007. u 17:39.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 17:42   #347
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Specifična procedura? - nisam našao ništa posebno, a opet nisam toliki n00b da ne bih znao instalirati TV karticu, kao što sam rekao na winxp radi uredno. Na linku gore stoji da podržava Vistu 32, Vistu 64 i Vista MCE.
Zato i kazem da mi je to lagani SF.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 17:57   #348
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Razumijem Spomenuo sam im također, kako bih volio vidjeti karticu "u akciji" u slučaju da "proradi" kod njih - a tip je odgovorio da su oni Servis i ako kažemo da radi onda radi. Znači, ja ne mogu tražit da mi pokažu kako to kartica radi? U slučaju da ipak zaključe da kartica ima "nedostatak" - ja bih bio zadovoljan i voucherom ili bonom u toj protuvrijednosti koji bih mogao zamijeniti u njihovoj poslovnici za neki komad hardwera ili što drugo, ne treba nužno biti povrat novca (gotovina).
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 19:21   #349
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Citiraj:
Autor Veroneze Pregled postova
Ok, sve ovo sam ocekivao ali ono sto me iznenadilo je sto lik tvrdi da vise nema onog roka od 45 dan u kojem oni moraju da srede moj problem.
Nažalost, u pravu je. U novom Zakonu o zaštiti potrošača govori se samo o 'razumnom roku', ali se nigdje ne navodi točno koliko dana to iznosi. Obično su firme u garancijskim listovima pisali točne dane pa predlažem da baciš oko na to. Ali imam neki feeling da više nemaš taj papirić.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 23:48   #350
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ja sam u ponedjeljak odfuro svoj aoc monitor u ADM jer mi slika nije stimala na njemu.
Zovem jucer dal je mozda gotovo (iako sam sumnjao, al da provjerim), naravno nije.
E sad, ono sto me jako iznenadilo, jer su mi inace oni bili najbolji sto se tice svega, odnesem ja monitor do njih tam na ferenscicu, jedva naso prijevoz sa drugog kraja grada tam (nemam auto, niti starci), i sve 5, al sad mi tip reko kad sam nazvao nest u stilu: "Nece vam to biti jos najmanje 2 tjedna gotovo, najvjerojatnije 4 tjedna" (!!!!), i onda mi jos dobaci kao "to nas kolega na servisu nije niti trebao uzet, nego ste ga vi trebali odnijet u CAKOVEC u servis"
reko bi mu svasta da nije monitor vec kod njih, ali ili je netko lijen nosit to tamo, ili su me htjeli zaobic u sirokom luku.

I kad sam bio jos u ducanu, pitao covjeka u prodaji tamo, sto ce se dogoditi ako monitor nije moguce popraviti, pitam dal moze neka razlika u cijeni po zadnjoj iz cjenika, on meni onako bas otresito i bahato: "ne, popravit ce ga". Pito sam ga jos jednom, ako ne bude slucaj da poprave, nesto je opet reko u stilu "je da, al taj vam monitor sad vrijedi 300kn max, bla bla" na sto ja nisam vise htio gurat dalje...

Tu me smeta vise stvari:
1.) ako si prodavac, pa nikad se ne odnosis prema kupcu na taj nacin, bahato i otresito...
2.) cini mi se da svi stariji smatraju da ljudi mladi od njih (ja, npr.) nemaju pojma o nicemu, i to jako smeta...

Opcenito odnos trgovac (odnosno covjek koji radi u prodaji tamo) i kupac izgleda ne postoji, nego smo mi kao kupci neki olos svaki put kad donesemo nesto na servis... u mojim ocima jedan ogroman minus (---)

Pohvale idu (relativno) mladom covjeku iz servisa koji je cijelu papirologiju sredio brzo, i bio ULJUDAN sto ocito ovaj drugi nije znao...

malo poduzi post al eto...

cekam ishod, i dotle sam na ebenom 14" adi-ju iz pretpovijesti
cini se da cu prije dobiti 22" lcd nego natrag svoj aoc...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 00:06   #351
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To se dešava kad se oćeš prokurvat za par posto nižu cijenu
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 15:52   #352
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Ovakav bahatluk me već poprilično živcira, iako me se trenutno ne tiče direktno, ali osim što sam već imao neugodnih iskustava u ADM-u još uvijek imam robe kupljene kod njih koja je pod garancijom.

Corsair HX520:

- sa uređajem dolaze dva jamstvena lista, jedno od uvoznika, nalijepljeno na kutiju, bez pečata; drugo od ADM-a, isprintano na papiru, također bez pečata
- na ADM-ovom jamstvu piše da kupac mora dostaviti neispravan proizvod upakiran u originalnu ambalažu!!! na SVOJE PRODAJNO MJESTO
- malo niže piše da se zamjena neispravne robe vrši tek kada njihov servis (ADM-ov) potvrdi neispravnost proizvoda
- još niže piše da ukoliko kvar nije uklonjen u roku od 45 dana, a proizvod NIJE POSLAN dobavljaču da se ADM obvezuje zamijeniti proizvod drugim ili će kupcu biti VRAĆEN IZNOS TRENUTNE TRŽIŠNE vrijednosti TAKOVOG ili SLIČNOG/BOLJEG proizvoda

Prema ovome što piše na njihovoj jamstvenoj izjavi, upitne valjanosti jer nije pečatirana, ti nisi morao nositi monitor dobavljaču, tako da ga slobodno možeš pitati razumije li on papir koji ti je dao skupa sa monitorom te da ako ne razumije da ćeš mu ga ti protumačiti, besplatno.

Ukoliko monitor neće biti moguće popraviti, gledaj da ti vrate novac u vrijednosti koliko košta monitor iste dijagonale, istog ili boljeg refresh rate-a, dot pitch-a, dodatne opreme (jackovi, zvučnici, ili što već...).

S tim da za ovaj zadnji odlomak nisam 100% siguran jer u Zakonu o zaštiti potrošača piše, članak 5. stavak 2:
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.

Isto tako:

Kad stvar ima tekuću cijenu

Članak 446.

(1) Kad je kupoprodaja raskinuta zbog povrede ugovora od strane jednog ugovaratelja, a stvar ima tekuću cijenu, druga strana može zahtijevati razliku između cijene određene ugovorom i tekuće cijene na dan raskida ugovora na tržištu mjesta u kojem je posao obavljen.

(2) Ako na tržištu mjesta u kojem je posao obavljen nema tekuće cijene, za izračunavanje visine naknade uzima se u račun tekuća cijena tržišta koje bi ga moglo zamijeniti u danom slučaju, kojoj treba dodati razliku u troškovima prijevoza.

Ok, neka ti da cifru koliko košta ekvivalentan monitor, onda ga traži i troškove prijevoza.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 16:16   #353
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Imam pitanjce.

Ako netko možda zna kako stvari stoje sa zakonske strane.

HIS X800gto koja je krepala biti ce zamjenjena sa XFX 7900gs

X800gto imala je garanciju od 16.11.2005 do 16.11.2007 (što je bilo jučer).

E sada dali bi ja prema zakonu trebao dobiti novu garanciju koja važi za 7900gs što je pretpostavljam 2g ili kaj?

Lp
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 16:36   #354
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Novi proizvod nova garancija.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 16:38   #355
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
tnx buljo
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 19:50   #356
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, u pravu je. U novom Zakonu o zaštiti potrošača govori se samo o 'razumnom roku', ali se nigdje ne navodi točno koliko dana to iznosi. Obično su firme u garancijskim listovima pisali točne dane pa predlažem da baciš oko na to. Ali imam neki feeling da više nemaš taj papirić.
Nije samo u novom zakonu vec je oduvijek tako bilo. Zakon ne moze definirati rok.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 18:45   #357
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Evo u glavnom sam se vratio iz diskonta24 sa 7900gs ali mi se nastavlja garancija od stare x800gto. Ukupno se našlo tamo 4 prodavača koji kažu da se garancija ne produžava. Pa eto slijedeći put kada kupujete nekaj u diskontu razmislite isplati li vam se. Prvo sam čekao ukupno 40 dana da se riješi reklamacija. U tom međubremenu su pokušali podvaliti x1650xt a sada na kraju nisam dobio garanciju koja mi pripada zakonom. Pa eto...

tolko od mene
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 19:09   #358
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Evo u glavnom sam se vratio iz diskonta24 sa 7900gs ali mi se nastavlja garancija od stare x800gto
A kaj se čudiš, to je normalo.
Kaj si mislio da budeš dobio tu GS sa dvije godine garancije?
Pa nakon godinu i pol opet drugu sa dvije godine garancije...

Mislim-ne stoji ti to da nisi dobio garanciju koja ti pripada zakonom...
Super si prošao a još jambraš...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 19:14   #359
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pa jambram jer nemrem izači iz dučana s proizvodom bez garancije. Ono nemogu mi dati jedan dan garancije. Fakat ni fer. Da su mi bar dali ono tipa mjesec, dva itd...ali ne
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 19:24   #360
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa jambram jer nemrem izači iz dučana s proizvodom bez garancije. Ono nemogu mi dati jedan dan garancije. Fakat ni fer. Da su mi bar dali ono tipa mjesec, dva itd...ali ne
Koliko je imala ta GTO mora imati i GS.
Dakle ako si kupio tu GTO sa dvije kuke garancije 10.10. 2006 ti imaš garanciju do 10.10. 2008.

Mislim-u tvojoj branši je uobičajeno navesti samo to da je za eventualne nesuglasice nadležan trgovački sud u tom-i-tom gradu pa se ti tuži...
Trebao bi biti sretan kaj ti nisi morao ostvarivati svoja prava po toj formuli
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na