Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2020., 15:07   #8371
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma samsung bi mogao riješit stoljetni problem sa OSom, da želi, naravno.
Ono što me bode u oči:
1.Štekanje, ljudi se praktički kunu da je to stvar prošlosti, al nije, to je "feature" koji samsung opet zaboravio sredit i tak iz godine u godinu, istinabog, razlika je sve manja, al sve je to mlako dok uzmeš jednog sonya ili One+, huawei p30 nikad brži, bar tak za potonjeg vele korisnici.

2.Baterry drain, kojem se ne zna uzrok curenja energije, a za možebitno rješenje se mora dost tog pročakat, al ni to ne znači da će poslije bit sve ok.

3. Nesretni exynos, pa dobro samsung dokle više s tim exynosima.

4.Isocell mi nikak ne leži, a sonyjev senzor je sonyjev senzor, gledal neke usporedbe, razlike ima, naravno dok se zagleda, ovak na prvu, sve je to tu negdje.

5. Baterija tj kapacitet baterije, pa daj me nemoj žderat, idu na što manji proizvodni proces, a baterije sve manje, a sam OS sve gladniji, resursi se troše nemilice a postotci samo padaju, a da stvar bude gora, u mid segment trpaju velike baterije a u flagšip nedostatne.

6.Cijena je svake godine sve veća, doduše ovo je globalni "problem" koje je zahvatilo i ostale proizvođače smartfona, al tu dajem prednost kinezima, oni nešto ponude za neveliku cijenu, mogu reći da donekle opravdaju, dok veliki igrači jedno veliko NE (Epl, Samsung).

7. Update, da li je to jača strana samsunga, okolo se svašta priča o tome, al nisu ni tu bogzna što ažurni.

Ionako su sad sve oči uprte na S20 seriju, strpit ćemo se i vidit što donose, koje prednosti a koje će bit stare-nove boljke, naravno "napredak" prati veću cijenu smartfona.

Jedino me manji model zanima, 6.2", 4000mAh, 120Hz, amoled, skoro pa odlična ergonomija, potonje mi je jako bitno..
Kamere? Svašta se priča, još nema nekih konkretnih informacija, priča se da bu bio senzor od Sonya IMX555, to govorim za najmanji model S20, za veličičinu samog senzora šuška se da bi trebao bit 1 1/7".
1) istina, samsung je oduvijek (u proslosti) imao stekav OS, no stvari ipak nisu kakve su bile. Mogu posvjedociti iz prve ruke (ako ti to ista znaci), imao sam S7 3 godine, frend ima s8 dan danas a drugi s9, ja trenutno imam s10. Moj bivsi s7 je definitivno imao trzavice, doduse ne stalno ali bile su primjetne. Tek sa kombinacijom custom kernel + optimizirani stock-based rom je doslovno prodisao, uz to se i trajanje baterije produzilo. No dobro, kuzim da to nije za svakoga, al poanta je da se nakon s7/s8 stanje popravilo dosta sto se tice stock firmwarea. Znaci dobrano sam se poigrao sa 4 generacije Galaxy-a i definitivno mogu reci da je razlika izmedju 7-ice i 8-ice minimalna, 9-tka je donila primjetan odskok ali nije bila potpuno imuna na trzavice, dok 10-tka prakticki radi glatko i brzo 99% vremena - pogotovo sa androidom 10. Huawei mozda djeluje brzi jer su mu animacije skracene po defaultu ali mnogi ljudi, ukljucujuci i moju malenkost, ne vole nedostatak ili dosta kratke animacije... Sto se tice same kvalitete OS-a, dorađenosti, prilagodbi, broju funkcija i izgledu, tu ni Huawei ni Xiaomi nemaju sto trazit pored One UI. Miui je dosta razbacan i neorganiziran dok EMUI jest nesto bolji, ali nije daleko... Ipak su svi kineski software-i dosta slicni i po izgledu i po rasporedu. OxygenOS je ispeglan, odlicno optimiziran al nema funkcionalnost OneUI-a, iako naravno netko preferira jedno prije drugoga i obrnuto...

2) battery drain je prisutan nekim ljudima sa odredjenom kombinacijom aplikacija i nacina koristenja, necu reci da ga nikad nisam iskusio - ali nikad mi se nije zadrzao na duze vrijeme. U proslosti sam nekoliko puta napravio clear cache u stock recovery-u, to bi rijesilo stvar za mene.

3) exynos kao takav uopce nije los SoC, sirove snage mu ne nedostaje no nesretni Samsung ga je odlucio stampati u 8nm umjesto u 7nm kao sto je stampao Snapdragona. Uz to dodaj neoptimizirani ili bolje receno lose postelan scheduler i to je dovoljno da se pokaze kao los. Naravno sve se to popeglalo updatesima, tako da se pocetna razlika u performansama prakticki istopila. Naravno stedljivost je i dalje ostala kao prednost Snapdragona - tu nema pomoci.

4) slicno kao i prethodno, updatesi su pokrpali pocetne razlike koje su ionako bile minimalne i jako tesko primjetne osim ako ne ciljas na "pixel peeping".

5) u potpunosti se slazem s tobom, stede na kapacitetu baterija sve od onog "battery gatea" Note-a 7. Navodno ce se tek sad sa S20 serijom oposteniti, vjerojatno zbog 5g modema koji ce opet anulirati moguce povecanje kapaciteta pa dodjemo na isto . Koliko vidim po netu nije ni s10+ los sto se tice baterije, dok s10 nije toliko bajan. Sa androidom 9 je baterija bila bolja, sad je nesto gora -vjerojatno po cijenu novih uglađenih animacija i brzine...

6) nemam komentara...

7) na ovom polju su se definitivno popravili. Ja vozim finalnu verziju androida 10 preko mjesec dana zajedno sa security patchom za 1.mj. Bete necu ni spominjati osim da su krenule negdje pocetkom 11. mjeseca dok mnogi drugi OEM-i nisu imali ni u planu beta program. Netko ce reci da nije toliko cudno za aktualnu flagship seriju ali evo kolega sa s9+ sinoc dobio update a frend sa note9 takodjer par dana prije, dok su po update-planu trebali dobit tek u 3 ili 4. mj... Ove godine su puno azurniji sto se tice updatea nego u proslosti.

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 30.01.2020. u 15:14.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 15:16   #8372
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
@sn4k3

Vidjet ćemo koliko su ažuriraniji kad izađe novi model.
Ja sam još na S8 plus (srećom nisam kupio nego dobio 2kom. )

Nekako sam zasitio Samsunga.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2020., 20:34   #8373
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@sn4k3

Vidjet ćemo koliko su ažuriraniji kad izađe novi model.
Ja sam još na S8 plus (srećom nisam kupio nego dobio 2kom. )

Nekako sam zasitio Samsunga.

Отправлено через Pixel
Naravno, pokazat ce se s vremenom.. Mislim da im je vrijeme da se ugledaju prvenstveno na Apple i da omoguce 3 velika updatea, barem na flagship modelima.. Iako su i ostali modeli (midrange pogotovo) dovoljno jaki da guraju buduce nadogradnje bez po muke...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 20:56   #8374
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Nevezano za Samsung, ali me čudi kako USA i EU nisu u pogledu ekologije napravili nešto po tome. Naime, gotovo niti jedan današnji mobitel ne dolazi sa zamjenjivom baterijom. S obzirom na milijun ekoloških i "ekoloških" nameta i regulacija te činjenicu da praktički 100% populacije ima mobitel, pravo je čudo da se proizvođačima to tolerira.

Tu bi definitivno države trebale intervenirati i tražiti da proizvođači drže zamjenske djelove bar 5g, te da su baterije user replaceable jer su današnji mobiteli već "dovoljno dobri" za veliku većinu ljudi i dosegli su tehnološku zrelost, te ukoliko bi bili softverski podržani i s izmjenjivom baterijom, definitivno bi se dulje koristili i manje zagađivali okoliš.


No, onda pada prodaja. Ekonomija slabije raste. Greta se nema na sto zaliti. Pa ako ne kupis novi mob nakon 2 god, dobijes kod svakog otkljucavanja ekrana, upozerenje da te je sramota vidjeti s tako starim mobitelim. Uostalom, krsis intelektualna prava (ne znak kako, al eto, jesi). -> tako nekako bi lobijisti opisali. (hint, pogledaj : https://www.youtube.com/watch?v=FBR8IvXVwsE )

/s

Pa ni Apple nisu natjerali da koristi USB (mini/micro/C) za prikljucak punjaca. Proizvodaci rade sto ih je volja, dok se vecina politicara podmaze domacom svinjskom masti tamo gdje sunce ne sja ne bi li primili prosvjetljenje svojih lordova iz Korporacija d.d.

Da ne budem OT:
stigao danas update na S10e, 127.80 MB, Security Patch level 1 January 2020, G970FXXS3BTA2/G970FODX3BSL1/G970FXXS3BTA2

Prvi reboot: ne radi mi mobilni net.. e sad, je li bas potrefilo da t-mobile ima neke probleme, ili je do updatea.. ide drugi reboot.

EDIT: drugi reboot -> proradio mobilni net.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 21:06   #8375
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Tmobile i bonbon su popodne zezali, nema neta, nema signala i sve pomalo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 21:26   #8376
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Meni na Note 9 koji je kupljen u t shitu, jos nista od 10-ke.

Zadnje azuriranje je prosinac 2019 (patch).

Jel se zna ili prepostavlja kad ce?
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 23:11   #8377
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dan danas mi zao sto nisam ostao na zadnjem Oreu. Znam da ovaj N9 nece vidjeti 10tku, ne u mojim rukama, nema vise updejtanja
bome da, ne mogu prezalit što sam se maknio s orea na noteu
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 23:48   #8378
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Ne znam dal je do updatea ili nečeg drugog, ali imam tehničkih problema...

Pozivi mi uopće ne rade.
Kad ja pokusam nekog zvati, samo mi nakon ~2 sekunde call screena izbaci "Call has ended".
A kad netko mene proba nazvat onda isto ništa.

SMS, internet i sve radi super, samo pozivi ne...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 00:36   #8379
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Factory reset je poželjan pogotovo kad se prelazi na novu android verziju. Ako ti nije tlaka sve posložit, garantiram da ce ti to proradit

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
android-split je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 05:45   #8380
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Factory reset je poželjan pogotovo kad se prelazi na novu android verziju. Ako ti nije tlaka sve posložit, garantiram da ce ti to proradit

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
Ma do mreže je izgleda pa čisto sumnjam da ce factory pomoć...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2020., 09:02   #8381
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
1) istina, samsung je oduvijek (u proslosti) imao stekav OS, no stvari ipak nisu kakve su bile. Mogu posvjedociti iz prve ruke (ako ti to ista znaci), imao sam S7 3 godine, frend ima s8 dan danas a drugi s9, ja trenutno imam s10. Moj bivsi s7 je definitivno imao trzavice, doduse ne stalno ali bile su primjetne. Tek sa kombinacijom custom kernel + optimizirani stock-based rom je doslovno prodisao, uz to se i trajanje baterije produzilo. No dobro, kuzim da to nije za svakoga, al poanta je da se nakon s7/s8 stanje popravilo dosta sto se tice stock firmwarea. Znaci dobrano sam se poigrao sa 4 generacije Galaxy-a i definitivno mogu reci da je razlika izmedju 7-ice i 8-ice minimalna, 9-tka je donila primjetan odskok ali nije bila potpuno imuna na trzavice, dok 10-tka prakticki radi glatko i brzo 99% vremena - pogotovo sa androidom 10. Huawei mozda djeluje brzi jer su mu animacije skracene po defaultu ali mnogi ljudi, ukljucujuci i moju malenkost, ne vole nedostatak ili dosta kratke animacije... Sto se tice same kvalitete OS-a, dorađenosti, prilagodbi, broju funkcija i izgledu, tu ni Huawei ni Xiaomi nemaju sto trazit pored One UI. Miui je dosta razbacan i neorganiziran dok EMUI jest nesto bolji, ali nije daleko... Ipak su svi kineski software-i dosta slicni i po izgledu i po rasporedu. OxygenOS je ispeglan, odlicno optimiziran al nema funkcionalnost OneUI-a, iako naravno netko preferira jedno prije drugoga i obrnuto...

2) battery drain je prisutan nekim ljudima sa odredjenom kombinacijom aplikacija i nacina koristenja, necu reci da ga nikad nisam iskusio - ali nikad mi se nije zadrzao na duze vrijeme. U proslosti sam nekoliko puta napravio clear cache u stock recovery-u, to bi rijesilo stvar za mene.

3) exynos kao takav uopce nije los SoC, sirove snage mu ne nedostaje no nesretni Samsung ga je odlucio stampati u 8nm umjesto u 7nm kao sto je stampao Snapdragona. Uz to dodaj neoptimizirani ili bolje receno lose postelan scheduler i to je dovoljno da se pokaze kao los. Naravno sve se to popeglalo updatesima, tako da se pocetna razlika u performansama prakticki istopila. Naravno stedljivost je i dalje ostala kao prednost Snapdragona - tu nema pomoci.

4) slicno kao i prethodno, updatesi su pokrpali pocetne razlike koje su ionako bile minimalne i jako tesko primjetne osim ako ne ciljas na "pixel peeping".

5) u potpunosti se slazem s tobom, stede na kapacitetu baterija sve od onog "battery gatea" Note-a 7. Navodno ce se tek sad sa S20 serijom oposteniti, vjerojatno zbog 5g modema koji ce opet anulirati moguce povecanje kapaciteta pa dodjemo na isto . Koliko vidim po netu nije ni s10+ los sto se tice baterije, dok s10 nije toliko bajan. Sa androidom 9 je baterija bila bolja, sad je nesto gora -vjerojatno po cijenu novih uglađenih animacija i brzine...

6) nemam komentara...

7) na ovom polju su se definitivno popravili. Ja vozim finalnu verziju androida 10 preko mjesec dana zajedno sa security patchom za 1.mj. Bete necu ni spominjati osim da su krenule negdje pocetkom 11. mjeseca dok mnogi drugi OEM-i nisu imali ni u planu beta program. Netko ce reci da nije toliko cudno za aktualnu flagship seriju ali evo kolega sa s9+ sinoc dobio update a frend sa note9 takodjer par dana prije, dok su po update-planu trebali dobit tek u 3 ili 4. mj... Ove godine su puno azurniji sto se tice updatea nego u proslosti.
Nekaj sam čital da su to dublje promjene u samom sistemu, nisu površne (kozmetičke).

2. Ne znam, meni baš ne ostavlja taj dojam "nekim ljudima", više manje se sve vrti oko potrošnje baterije, a enigma još nije riješena, battery drain je u fokusu i to je jedan od problema kod samsunga, samsung nema neku konstantu, danas je baterija super, sutra je već druga priča i baterija samo curi.

Generalno govoreći, nije samsung loš, jedan je od zaokruženijih smartfona, al ne bih ga stavljao na tron.
Dok čitam recenzije o S10, naravno hvalospjeva ne nedostaje, bar što se tiče (sve dok ne krene usporedba sa još bržima, onda je S10 na kraju, samo OK) brzine i pomak se vidi, al još tu ima posla da se to dovede u red, lag da se smanji na najmanju moguću mjeru i da je battery drain minimalan..

Mogu ti dat primjer, imam U11, je, to je već "stari mob", al baterija je začuđujuće jako dobra čak i nakon 2.5god. i sad sam iznenađen, a i ak se nekaj pošemeri s baterijom, ispraznim ga do kraja i poslije je ok nakon što ga napunim; trzanje samo u tragovima, eventualno ak je tvrdoglav, napravim restart i to je to, sve glavne ispravke riješene kroz 2-3 mjeseca kontinuiranih updejtova i razlika je značajna do te mjere, da sad više ne bih znao, jel treba još što pokrpat, osobno, to je to. Doduše, HTCov OS je daleko lakši neg samsungov OS.

I dalje me zanima S20, zapravo najviše me kamera zanima i baterija, al to ćemo sve saznat nakon prvih recenzija.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 09:23   #8382
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
I dalje me zanima S20, zapravo najviše me kamera zanima i baterija, al to ćemo sve saznat nakon prvih recenzija.
Ne moraš čekati recenzije, evo ja ću ti reći, kamera će biti biti vrhunska, a baterija prosječna, kao i na svakom S modelu unazad 10 godina.
Mogu ti odma reći i da će tako biti na S30.

Kao da svi već ne znamo na što se samsung orijentira svake godine...
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 10:41   #8383
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ne moraš čekati recenzije, evo ja ću ti reći, kamera će biti biti vrhunska, a baterija prosječna, kao i na svakom S modelu unazad 10 godina.
Mogu ti odma reći i da će tako biti na S30.

Kao da svi već ne znamo na što se samsung orijentira svake godine...
Kamera vrhunska? Možda ne na početku, pošto bu opet bilo popravljanja kroz update..

A i razlika u kamerama će bit u veličini senzora, Ultra će imat 1 1/3", a za obični S20 se još ne zna.

Baterija? U najbolju ruku bude nek bude bar prosječna, jer vidim da će ove godine bit aktualno 120Hz ekrani na smartfonima koje će ipak zahtjevat i veće baterije..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 12:22   #8384
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Sudeci po najnovijim informacijama, S20/S20+ ce imati 12Mp senzore velicine 1/1.7" oliti 14.94mm^2, sto rezultira 50%-tnim povecanjem povrsine u odnosu na stare 12Mp senzore koji imaju 1/2.55" ili 9.96mm^2. Velicina samih pixela je povecana sa 1.4um na 1.8um sto bi trebalo rezultirati boljom nocnom fotografijom te dinamickim rasponom koji je i sada vec jako dobar... Isto tako navodno vise nece biti varijabilnog otvora blende...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 15:07   #8385
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Pojavila se na Geekbenchu US i korejska verzija S20 porodice. Svi modeli imaju 12Gb rama.
https://www.gsmarena.com/all_three_s...news-41313.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 16:21   #8386
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pojavila se na Geekbenchu US i korejska verzija S20 porodice. Svi modeli imaju 12Gb rama.
https://www.gsmarena.com/all_three_s...news-41313.php
Ja ipak mislim da ce samo 5G modeli imati 12Gb po defaultu, 4G ce ostati na 8Gb.
Ipak je to dovoljno za 99% korisnika, al vrijeme ce uskoro pokazati ko je u pravu
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2020., 12:19   #8387
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Došao mi je And10 na S9 (A1). File ima 1.915Mb. Zanimljivo je da SmartSwitch uopće nije detektirao da postoji ikakav update za S9.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2020., 19:17   #8388
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Ekipica koja je popravljala ekrane na S9/+.
Jel netko bio u MRu pa da podjeli iskustva?
Kolko traje zamjena, zadovoljstvo i to?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 10:19   #8389
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Novi fičr na S20 - QuickTake. Ukratko: sve kamere naprave istovremeno fotku, a korisnik onda u galeriji odabire onu koju će sačuvati.
https://www.androidauthority.com/sam...tures-1079592/

EDIT: Galaxy Z Flip u akciji
https://twitter.com/BenGeskin/status...news-41335.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 03.02.2020. u 12:49.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 14:47   #8390
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
https://www.phonearena.com/news/sams...umors_id121942

Odoše cijene u nebo, samo svemir je granica.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 15:19   #8391
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
EDIT: Galaxy Z Flip u akciji
Moraju prestati davati djeci da demonstriraju mobitele jer ce netko pomisliti da su presiroki, predugacki i predebeli
#heboflipphonekojegnemoguotvoritijednomrukom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 17:07   #8392
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
https://www.phonearena.com/news/sams...umors_id121942

Odoše cijene u nebo, samo svemir je granica.
kod nas bu cijene 8-9k kn
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 17:09   #8393
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Ako vec netko ranije nije spomenuo Note10/+ nemaju DAC u sebi. Da stvar bude gora Samsung ne isporucuje usb-c -3.5mm adapter sa DAC-om nego su sve lijepo ugurali u adapter slusalica (32-bit/384kHz audio Tuned by AKG) koje dolaze u pakiranju. Problem najstaje kada kupite jeftini adapter koji nema DAC a imate skupe slusalice pa dodatno morate investirati u kvalitetni adapter sa DAC-om.



robee je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 22:48   #8394
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Ako vec netko ranije nije spomenuo Note10/+ nemaju DAC u sebi. Da stvar bude gora Samsung ne isporucuje usb-c -3.5mm adapter sa DAC-om nego su sve lijepo ugurali u adapter slusalica (32-bit/384kHz audio Tuned by AKG) koje dolaze u pakiranju. Problem najstaje kada kupite jeftini adapter koji nema DAC a imate skupe slusalice pa dodatno morate investirati u kvalitetni adapter sa DAC-om.



Za to riješiš sa Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter. Provjereno na Pixelima i Samsung.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 06:04   #8395
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Evo cijena S20 u UK
https://twitter.com/MaxWinebach/stat...07842199789568

btw, spominje se da će EU kupci putem preordera dobiti gratis Galaxy Buds+ sluške.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 07:11   #8396
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Evo cijena S20 u UK
https://twitter.com/MaxWinebach/stat...07842199789568

btw, spominje se da će EU kupci putem preordera dobiti gratis Galaxy Buds+ sluške.
Blago rečeno, cijene su bolesne.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 09:20   #8397
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Digli cijene u rang iPhonea.

Samo sta im cijena pada puno vise.

Nema sanse sa bi uzeo novog sammija po toj cijeni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 21:04   #8398
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Krasno, S10e kao bazni model je prije godinu dana bio 4500 kn, a sad je bazni model 6000 kn, samo 33% skuplje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 06:19   #8399
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Koliki skok u performansama, toliki skok u cijeni
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 07:24   #8400
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Iz tvojih usta u usi silicijskih bogova
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na