Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2015., 02:17   #1621
Rover83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Dr.Gonzo Pregled postova
Mene su vec doveli do ludila, cekam skoro 12 mj da mi ukljuce tu usranu optiku, pogledajte postove u ovom threadu unatrag godinu dana. Toliko zajebancije, toliko igranja pokvarenog telefona, toliko doslovne nesposobnosti T-com sluzbe za korisnike da mi je sve vec prisjelo. Najgore od svega je sto zbog jebene optike nisu nadogradjivali centralu za VDSL pa sad nemam izbora, ili cekat ko kreten ili ic kod nekog drugog na 10Mbit bakar. Iskon mi nudi preko vlastite infrastrukture do 50mbita al to je isto T-Comova prcija pa ko da i nisam presao. Uglavnom, trebalo im je ravno 8 mjeseci da naprave "miniprojekt" (kabliraju opticke kablove od ormarica na zgradi do svih stanova) a sad vec cekam 3 mjeseca da se netko udostoji donijet ONT pa da me kinacno prikopcaju. Vec sam bar 10 puta intervenirao preko maila, telefona, osobno u T-centru, ma cuda, stalno mi tvrde da salju pozurnice al kurac, jos uvijek nista nije rijeseno. U medjuvremenu mi je istekao i ugovor (na kojeg su me isto na prevaru dobili kad sam trebao dobit tablet a dobio sam k* i jos nisu htjeli priznat gresku i pustit me bez penala). Uglavnom o T-comu mislim sve najgore i preklinjem sve one koji razmisljaju o tome da se upuste u bilo kakvu avanturu s njima da razmisle jos jednom. Zaista ne vrijedi zivaca. Sto se mene tice, cekam do 6.6 (12. mj. od originalnog zahtjeva, a onda najvjerojatnije idem na Iskon).

Znaš da je Iskon zapravo T-com ?
Rover83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 09:30   #1622
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rover83 Pregled postova
Znaš da je Iskon zapravo T-com ?
Tehnički gledano, nije. U vlasništvu je, što nije isto.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2015., 10:48   #1623
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Al im je oprema ista,računovodstvo isto...samo je broj korisničke službe drugačiji

Gonzo đaba ti u tim slučajevima vodit osvetničke džihade kad se nikom neš osvetit. Uzmi Iskonovih 50mbita ako možeš i misliš da bu ti brže došli i probaj što prije zaboraviti zadnjih godinu dana jer buš samo obolio od inkontinencije u snu a ne isplati se
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 11:02   #1624
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Al im je oprema ista,računovodstvo isto...samo je broj korisničke službe drugačiji
Koliko znam (tj. koliko se sjećam), ni jedno ni drugo im nije isto, dapače.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 20:34   #1625
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Naravno da znam da je Iskon u T-Com vlasnistvu, zato sam u prijasnjem postu i napisao da je Iskon "T-Com prcija". Znaci izbor mi je da nemam izbora, osim ako hocu max 10 Mbita na H1 ili Optimi. Napomenuo bi jos da se nalazim u uzem centru Zgb, a ne u Špičkovini.

Uglavnom takav bezobrazluk jos nisam dozivio od niti jednog operatera osim T-Coma, a zbog istog sam im vec prije par godina otkazao sve sto sam mogao (a nekad sam stvarno sve imao na T-comu, cisto zbog inercije), sto ukljucuje poslovne mobitele, internet i telefon u firmi, internet i telefon drugom stanu, obiteljske mobitele, ma sve. Jedino sto nisam mogao otkazati (jer tada nije bilo bas nikakvog izbora) je ova usrana internetska linija kod kuce. Uopce mi nije jasno kako tako nesposobna firma masovno ne gubi korisnike buduci da ne samo da su najlosiji i najbezobrazniji nego su i daleko najskuplji. Ajde jos za fiksne prikljucke, ali nije mi nikako jasno da se itko zeli izlagati toj torturi na mobilnim...

Eto, samo da jos jednom demonstriram neozbiljnost, prosli tjedan sam zvao odlucan da storniram zahtjev, smanjim paket na najmanji moguci i isti dan zovem drugog operatera sa zahtjevom za prijenos, ali me zenska na sluzbi za korisnike uspjela nagovoriti da pricekam sa tvrdnjom da "u sistemu" vidi da je zahtjev proslijedjen "na teren" i da je doslovce pitanje dana kad ce doc i da ce me ona osobno zvat u roku 5 dana da provjeri dal je sve rijeseno. Sto mislite da li se ista od toga dogodilo u zadnjih 7 dana od mog poziva?

Ma pameti.
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 20:42   #1626
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Nije samo Iskon od T-coma, pogledaj podnožje web stranice od Optime, nedavno su i nju kupili.

A i ja sam okružen optikom i neboderima koji već 7-8g imaju optiku (HT i Bnet)- ja nemam a moja zgrada ima 26 stanara, ni mi nismo Špičkovina.
Čak štoviše, parica na bakru nema dovoljno, ovi samo na telefonu su spojeni na PCM te je jedino ulaganje bilo kada su prije 2g. promijenili PCM pa ih je umjesto dvoje sada 4 spojeno na njega.
A ja tugujem na VDSL-u bakra sa 20/2.6mbps kod Iskona.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 20:54   #1627
Rover83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Motaju ga ovi ko ludi..
Prvo su radili neke provjere po mojoj adresi da se vidi da li bude što od optike kod mene.
Sad pa ja moram ići u T-Centar promjenit adresu.
To mi je najsmješniji dio,jer nisam se selio pa da sam na drugoj adresi ili tako nešto.
Ista adresa koja je i na prvom ugovoru iz T-centra dok sam uzeo maxadsl
Jer oni vide adresu samo bez dodatka A ili B
Al đabe je što ja pišem kako je to zgrada s 2 ulaza samo i optika je provučena do svakog stana
Opet ću sutra dobit isti odgovor u T-centru i mislim da ću odustat od te famozne optike

To je lud,zbunjen - a normalnih nema u toj priči više

Zadnje izmijenjeno od: Rover83. 11.05.2015. u 21:01.
Rover83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 21:12   #1628
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Rover83 Pregled postova
Motaju ga ovi ko ludi..
Prvo su radili neke provjere po mojoj adresi da se vidi da li bude što od optike kod mene.
Sad pa ja moram ići u T-Centar promjenit adresu.
To mi je najsmješniji dio,jer nisam se selio pa da sam na drugoj adresi ili tako nešto.
Ista adresa koja je i na prvom ugovoru iz T-centra dok sam uzeo maxadsl
Jer oni vide adresu samo bez dodatka A ili B
Al đabe je što ja pišem kako je to zgrada s 2 ulaza samo i optika je provučena do svakog stana
Opet ću sutra dobit isti odgovor u T-centru i mislim da ću odustat od te famozne optike

To je lud,zbunjen - a normalnih nema u toj priči više
Ja cekam vise od 12 mjeseci da mi optiki naprave (moraju i po zgradi provuci optiku jer to jos nije napravljeno). Samo seru i muljaju ljude. Ja ne kuzim sta je njima tesko provuc 2km kabela zracne linije i postaviti onaj opticki sanducic u ulici? Ne rade ni k*rca, a glavno da im pare redovno dolaze. Da imam neku drugu opciju odavno bi otisao ca od njih. Prema nekim novim saznanjima trebao bi bnet u vlasnistvu vip-a provlaciti optiku u ulici tako da cu sigurno preci na njih bez obzira sto sam citao da je optika u vipu nestabilna nekolicini ljudi. Uvijek sam imao samo pozitivna iskustva sa vipom i mislim da oni najvise drze so svojih korisnika.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 21:17   #1629
Rover83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Ja cekam vise od 12 mjeseci da mi optiki naprave (moraju i po zgradi provuci optiku jer to jos nije napravljeno). Samo seru i muljaju ljude. Ja ne kuzim sta je njima tesko provuc 2km kabela zracne linije i postaviti onaj opticki sanducic u ulici? Ne rade ni k*rca, a glavno da im pare redovno dolaze. Da imam neku drugu opciju odavno bi otisao ca od njih. Prema nekim novim saznanjima trebao bi bnet u vlasnistvu vip-a provlaciti optiku u ulici tako da cu sigurno preci na njih bez obzira sto sam citao da je optika u vipu nestabilna nekolicini ljudi. Uvijek sam imao samo pozitivna iskustva sa vipom i mislim da oni najvise drze so svojih korisnika.

Ma ludi su skroz.Sad ih pitam lijepo ako postoje ormarići i sve di je problem.
Recimo oni na mojoj adresi vide kucni broj 32 gdje je moguća optika.A jedan ulaz je A a drugi B.I sad ja moram sutra da idem u T-Centar da se promjeni adresa na 32B.Pa ako javlja za cijelu zgradu da može optika onda ne znam šta ga kompliciraju s svakim ulazom
Rover83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 22:21   #1630
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Zato jer npr jedan ulaz može imati optiku, a drugi ne, ali to da nemogu ažurirati ulicu, mogli su samo poslati mail da riješe, a ne sad to t-centra da moraš ići...
.Delboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2015., 14:20   #1631
Rover83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Bio i u T-Centru i ništa od optike neko vrijeme.
Baš sam im reko,smiješno je i žaslosno da u cijelom gradu samo jedna ulica ima optiku.
Kaže mi ženska pa ako mi je dovedena optika do stana i postoji infrastruktura onda neću dugo čekat.
A prije 5 godina su složili to sve
Rover83 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 14:43   #1632
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Rover83 Pregled postova
Bio i u T-Centru i ništa od optike neko vrijeme.
Baš sam im reko,smiješno je i žaslosno da u cijelom gradu samo jedna ulica ima optiku.
Kaže mi ženska pa ako mi je dovedena optika do stana i postoji infrastruktura onda neću dugo čekat.
A prije 5 godina su složili to sve
Ja sam u Trakošćanskoj, znaci optika, bio lik prije par dana nudit opet
kaze da je cijela Radićeva i Trakošćanska pokrivena !
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 17:03   #1633
Rover83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Citiraj:
Autor zak75 Pregled postova
Ja sam u Trakošćanskoj, znaci optika, bio lik prije par dana nudit opet
kaze da je cijela Radićeva i Trakošćanska pokrivena !

Ko bi ih znao,meni reko danas da je samo Zrinskih i Frankopana pokriveno
A dobro je,znači da se radi na tome
Rover83 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 17:10   #1634
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Ja sam u Zrinskih i... ali je optika dovedena samo do zgrade.
Po stanovima još ništa. Valjda sam ja jedini bio zainteresiran i rekli su mi da odskakućem u troskoscima sa svojim zahtjevom za optikom.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 17:15   #1635
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
http://www.t-blog.com.hr/2015/05/3330/

Zakaj i dalje reklamiraju TeraStream?

Zakaj nema mogućnosti to dobit?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 17:25   #1636
Rover83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
http://www.t-blog.com.hr/2015/05/3330/

Zakaj i dalje reklamiraju TeraStream?

Zakaj nema mogućnosti to dobit?

Ja ne mogu ni 10 Mbit imat.
Imao sam prije,ali onda sam uzeo maxtv, i da bi uopće maxa mogao imat morali su mi spustit brzinu na 4.
A što je najbolje od svega,bratić koji je kat ispod mene odma,on ima brzinu 10 Mbit i maxtv bez problema.
Dok ih pitam kako je to moguće,ne znaju šta da mi odgovore
Rover83 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 18:00   #1637
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
http://www.t-blog.com.hr/2015/05/3330/

Zakaj i dalje reklamiraju TeraStream?

Zakaj nema mogućnosti to dobit?
Testni korisnici mogu biti samo postojeći privatni T-Com korisnici u Gradu Zagrebu, Zagrebačkoj, Varaždinskoj, Zadarskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji koji imaju sklopljen Pretplatnički ugovor sa T-Comom za minimalno dvije usluge u nepokretnoj komunikacijskoj mreži T-Coma od kojih je barem jedna usluga širokopojasnog pristupa Internetu (u daljnjem tekstu: MAXadsl usluga), te korisnici čija se pretplatnička terminalna oprema nalazi na lokaciji koja je u dosegu testne optičke infrastrukture.

Mislim da se to u t-centru radi, odi pa pitaj ako si u gore navedenim županijama.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 18:46   #1638
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Oho. Budem ih pitao. Hvala!
Iako to bi vjerojatno već bilo pretjerivanje, i 100/20 je više nego dosta, rijetko koristim 100% brzine.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 20:21   #1639
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Piše da je sada 1 Gbps na terastream.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 20:47   #1640
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kažu mi na Facebook podršci da nema.

Trebam doć do nekog tko se time bavi...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 22:02   #1641
Rover83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Zanimljivo je to,samo obzirom kakav je HT ne bi čudilo da stave Flat sa nekim ograničenjem za to Ko što bilo onih 250GB u startu za optiku
Rover83 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 11:05   #1642
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Koliko znam (tj. koliko se sjećam), ni jedno ni drugo im nije isto, dapače.
Kako nije? Koje routere su dijelili za ADSL?

Thomson i SX763..isto ko i T-Com(nakon spajanja)
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 11:28   #1643
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Kako nije? Koje routere su dijelili za ADSL?

Thomson i SX763..isto ko i T-Com(nakon spajanja)
Plus silne tone opreme koja nema veze jedna s drugom - od backbonea nadalje.

Terminalna oprema je najmanji problem, dapače. Tu je pametno "nastupiti zajedno" radi cijene. Ali tu radi što god staviš i želiš profilirati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 18:26   #1644
Gordon712
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
uvedena mi je optika prošli tjedan i imam pitanje za vas koji dulje vrijeme imate optiku...
dobio sam Ericsson i ZTE kombinaciju...
brzina preko žice je sasvim ok, 95/20 Mbit/s, međutim, na bežičnoj mreži imam maksimalno 30 Mbit/s, najčešće 22-23 Mbit/s (tim da se kazaljka na speedtestu stalno kreće i varira od 9 Mbit/s pa na dalje)... isprobao sam 3 uređaja, mobitel, laptop i MyGyca tv smartbox... dok mi za prva dva i nije tolika bitna nebeska brzina, za smartbox mi treba brza i stabilna veza zbog live streaminga... brzina uploada ide na sva 3 uređaja uredno preko 20 Mbit/s... na ovoj temi sam pročitao da treba promijeniti Bandwith sa 20 Mhz na 40 Mhz ali to mi nije pomoglo nego mi se brzina prepolovila, dakle max 14-15 Mbit/s...

naravno da sam nazvao SZK da na to prigovorim pa me je par sati kasnije nazvao neki tehničar i ubjeđivao da brzina wifi-a ovisi o wireless kartici ugrađenoj u uređaju... i kako on nikada nigdje nije izmjerio više od 32 Mbit/s preko wifi-a... gledajući specifikacije smartboxa našao sam da ima ugrađen Dual Band WiFi (2.4GHz/5GHz) 802.11 b/g/n...

jel taj tehničar u pravu ili me mulja ili ne zna ništa osim bušit zidove i lijepit kanalice, da tražim da mi zamijene ONT i router ili mogu nešto napraviti u postavkama routera?
Gordon712 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 18:39   #1645
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
ukoliko zelis iskoristiti prednost dual band wifi-ja koji podrzava mrezna kartica u smartboxu, trebat ce ti i bolji router umjesto trenutnog zte-a koji podrzava 5 ghz wifi. i uvijek imas opciju da smartbox zicno spojis sto je uglavnom najjeftinija solucija ako se uhvatis posla i sakrijes kabel na nacin na koji tvoja kuca/stan to omogucava.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 19:02   #1646
Gordon712
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
da, mogu se spojiti žično ali bih se radije spajao bežično... naravno da mi ne pada na pamet da kupujem novi router ali bih rado zamijenio ZTE s nečim drugim ako HT ima na lageru... a koliko sam čitao po forumima, upitne su i mogućnosti Ericsson ONT-a... ako nešto pošteno plaćam, onda je pošteno da za to dobijem i poštenu uslugu...
Gordon712 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 19:14   #1647
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Provjeri prvo da nisi sa jos 20 susjeda na istim kanalima. Vec sam na par mjesta vidio da svi tcom korisnici koriste 1, 2 i 3 kanal. Isto tako ako nije do toga, mozes iskoristiti ethernet over power umjesto da vuces ethernet kabel.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 19:43   #1648
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Testni korisnici mogu biti samo postojeći privatni T-Com korisnici u Gradu Zagrebu, Zagrebačkoj, Varaždinskoj, Zadarskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji koji imaju sklopljen Pretplatnički ugovor sa T-Comom za minimalno dvije usluge u nepokretnoj komunikacijskoj mreži T-Coma od kojih je barem jedna usluga širokopojasnog pristupa Internetu (u daljnjem tekstu: MAXadsl usluga), te korisnici čija se pretplatnička terminalna oprema nalazi na lokaciji koja je u dosegu testne optičke infrastrukture.

Mislim da se to u t-centru radi, odi pa pitaj ako si u gore navedenim županijama.
nema pgž još.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 20:10   #1649
Gordon712
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Provjeri prvo da nisi sa jos 20 susjeda na istim kanalima. Vec sam na par mjesta vidio da svi tcom korisnici koriste 1, 2 i 3 kanal. Isto tako ako nije do toga, mozes iskoristiti ethernet over power umjesto da vuces ethernet kabel.

isprobao sam sada više kombinacija, kanale od 7 do 13 i Bandwith 20 i 40 Mhz i External Channel lower i upper, ništa ne pomaže.... maksimalno 33 Mbit/s.... osim toga, koliko znam za sada sam jedini u zgradi sa optikom... nije mi problem spojiti ethernet kablom router i smartbox, udaljeni su 30 cm ali ako postoji mogućnost da brzina wifi-a bude veća i ako za to plaćam, onda to i hoću.... kao što mi ne pada na pamet da kupujem router tako mi ne pada na pamet da kupujem bilo kakvu dodatnu opremu...
Gordon712 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 20:45   #1650
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Citiraj:
Autor Gordon712 Pregled postova
isprobao sam sada više kombinacija, kanale od 7 do 13 i Bandwith 20 i 40 Mhz i External Channel lower i upper, ništa ne pomaže.... maksimalno 33 Mbit/s.... osim toga, koliko znam za sada sam jedini u zgradi sa optikom... nije mi problem spojiti ethernet kablom router i smartbox, udaljeni su 30 cm ali ako postoji mogućnost da brzina wifi-a bude veća i ako za to plaćam, onda to i hoću.... kao što mi ne pada na pamet da kupujem router tako mi ne pada na pamet da kupujem bilo kakvu dodatnu opremu...
Puno faktora utjece na brzinu WIFI-ja, ali prvo treba odvojiti realna ocekivanja od marketinga. Tako npr. 802.11n standard deklarativno podrzava 300Mbps, ali to je moguce samo u MIMO okruzenju gdje su svi klijenti minimalno 802.11n i ukljucen je channel bonding. Ako na isti router spajas i starije uredjaje koji koriste 802.11g ili nedajboze 802.11b, odmah mozes zaboraviti na tih 300Mbps i prepoloviti brzinu na max 150Mbps, zbog toga sto ce router raditi u single channel modu kako bi maksimizirao kompatibilnost. Osim toga, brzina najsporijeg uredjaja u bezicnoj mrezi spusta brzinu cijele mreze tako da mozes imati i do 80% gubitka na brzini cijele mreze samo zbog nekog prastarog kompa s 802.11b bezicnom karticom. Zbog toga je najpametnije takve starije b/g uredjaje spajati na posebnu bezicnu mrezu, a na 802.11n mrezu spajati samo n/ac uređaje. Ima tu još drugih stvari koje mogu utjecati na brzinu, kao npr 2.4Ghz vs 5Ghz itd., ali za vise informacija procitaj ova dva clanka pa probaj primjeniti nesto od savjeta.

http://www.smallnetbuilder.com/basic...w-80211n-speed

http://compnetworking.about.com/od/w...n-300-mbps.htm
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na