Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2023., 23:14   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Asus Prime X370-PRO i USB3.1_EC1 konektor

pozdrav.

moze mi netko pojasnit ovo na maticnoj:





dali iz toga idu 2 USB3.0/3.1 porta ili samo 1 ?

znaci uzeo bih ovo dvoje i htio dobit 2 dodatna USB3.0 porta pozadi


link


link

malo sam preletio ovu specifikaciju i meni se cini obzirom na br pinova (20) da je to samo jedan "utikac" ne 2? za 2 porta bi trebalo bit 40 pin-ova or not ?
https://www.usb.org/sites/default/fi...Doc_Rev1p1.pdf

fala

edit:

opcija 2 je uzet neki PCIe usb3.0/3.1 kontroler sa 2/4 porta. moze savjet koji, da to fercera kak spada. nadam se da ne terba ic na neke cijene vise od 40e za to jer vidim da ih ima suludo skupih.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 10:05   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Sitno je za gledati sad na mobu ali po defaultu taj USB3 20-pin "daje" 2 porta,
znači treba ti ovaj sa zadnje slike.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2023., 12:35   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
trebaju mi sa obe slike jer moram prvo ubost taj usb_ec1 u maticnu koji ima na drugom kraju 19/20 pinski muski i onda idem sa ovim sa druge slike sa zenski 19/20pin na back bracket (2 kom).
samo mi je treba potvrda da taj usb/_ec1 konektor je u biti isti k ko i 19/20 pin zenski koji se inace ubode u maticnu (ima maticna i taj na sebi al od tuda idu front portovi 2 kom). mislim da nisu nesto fantazirali pa da bezveze roknem pare na sve te silne konektore.


lp
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 14:21   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
A ne možeš naći karticu s USB izlazima a da ima konektor kao na prvoj slici? Ili da si uzmeš PCI-E karticu sa USB-ovima?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 14:29   #5
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
prva opcija mi je iskoristit ovaj utikac na maticnoj, ako mogu i ako mi daje 2 porta sto mi je dovoljno. nisam uspio naci kabel koji ide u taj usb_ec1 konektor, a da na kraju ima 2 porta. ili ima samo jedan port ili ima utikac, najcesce 19/20 pin s kojeg onda ides dalje.


2. opcija mi je ic na PCIe karticu sa 2 porta, al cijene i nisu malene ak oces nesto preporuceno sto je kolko vidim StarTech.com (cca 38e; pogodi gdje lol).


e sad jedino ako je netko kupova ove jeftilen orico, landberd, roline i sl i da mi moze potvrdit da je to ok sa kvalitetom i brzinom.


edit: i ak idem na pcie karticu moram provjerit jel to dovoljno daleko od GPU-a.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 19:41   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Sad sam na kompu i na miru pogledao ...
manual od te mobo > https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...IME%20X370-PRO
stranica 1-12,

stvarno ima "stari / klasični" USB 3.0 20-pin, USB3_12 port na dnu mobo
+
USB 3.1 kao novi konektor USB 3.1 20-pin, USB 3.1_EC1,
na gornjem linku sa Alije oni ga označavaju kao USB 3.1 Type-E

USB 3.0 front panel riješi sa "starim / klasičnim".

Koliko vidim po Aliji iz tog USB 3.1 Type-E možeš dobiti samo jedan USB 3.1 Type C,
primjer > https://www.aliexpress.us/item/3256805687018797.html
kojega možeš staviti zada na PCI bracket ili ako si vičan i spretan negdje naprijed na kućištu.

Druga opcija je (šta si već gore rekao),
prvo ovaj USB 3.1 Front Panel Header to USB 3.0 20-Pin Header Extension Cable 30cm for ASUS Motherboard > https://www.aliexpress.us/item/3256805699761824.html
(USB 3.1 Type-E to USB 3.0 20-Pin muški)
+
tvoj link od gore > https://www.aliexpress.us/item/2251832584732181.html
(USB 3.0 20-pin Header to 2X USB A Female on Rear PCI Bracket Panel)
toga zna biti i kod nas.

That's it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 20:11   #7
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
zauzet mi je vec onaj za front i to fercera bez greske. poanta je dobit jos 1 il 2 porta (USB 3.0) i to sam mislio izvuc iz ovoga ec_1/type E konektora. type C me ne zanima straga imat. imam vec jedan na maticnoj iza, al to ne koristim jos uvjek jer nemam nis sta ima type c konektor za sad.


druga opcija je ono sto z elim ,ali nisam siguran sta ce se tocno desiti ako je taj ec_1 konektor namjenjen samo za jedan port? radit ce samo jedan il nece radit niti jedan jer ce bit neki konflikt. totlano mi nejasno i oni sa njihovim ne-objasnjenjem u manual-u .


mislim koji klinac napravit taj "komplicirani" ec_1 konektor da bi iz toga dobio samo jedan port umjesto da stave jos jedan obicni 19/20 pin konektor kakav ima jedan vec na maticnoj.



edit: a zanimljivo je da u textu iz manuala kazu u mnozini "ports", znaci reko bi covjek da je ipak za 2 porta


edit2: nis, narucio sam ovo gore. javim kad dode jel dela i kako. valjda bu 2 porta i valjda bu stabilno.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 31.10.2023. u 00:56.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 18.11.2023., 18:44   #8
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
pozdrav.
stigao kabel i 2x usb3.0 port/bracket za ovaj famozni ec1 konektor.


fercera, ALI, quality check od kineza je ko i obicno na razini. u jedan od portova se nemoze ubost usb konektor jer je unutra izgleda jedan pin/lim iskrivljen. drugi port radi normalno.
reklamirao pa sad cekam da vidim sta čajniz kaze.




edit: ispudio refund i poslao sam im slike defekta na ali-u, al mi nije jasno, tamo pise da treba slat nazad tokom ispunjavanja. nije valjda stvarno tak, jer postarina njima ce me kostat ko 5 ovakvih item-a ?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 18.11.2023. u 19:35.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2023., 08:02   #9
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
pozdrav.
stigao kabel i 2x usb3.0 port/bracket za ovaj famozni ec1 konektor.


fercera, ALI, quality check od kineza je ko i obicno na razini. u jedan od portova se nemoze ubost usb konektor jer je unutra izgleda jedan pin/lim iskrivljen. drugi port radi normalno.
reklamirao pa sad cekam da vidim sta čajniz kaze.




edit: ispudio refund i poslao sam im slike defekta na ali-u, al mi nije jasno, tamo pise da treba slat nazad tokom ispunjavanja. nije valjda stvarno tak, jer postarina njima ce me kostat ko 5 ovakvih item-a ?
Ma traži samo lovu. Imaš opciju za izabrati, defektan proizvod bez vraćanja. Ili si već odabrao i zeznuo se? Ili mi je to došlo kao ponuda od Alija nakon što sam tražio refund.....hebemu, ne sićan se. Ugl opcija salnje je bila da mi seller vrati poštarinu koju plaćam za vraćanje pa kad sam napisao da je 30ak€ su odmah isplatili lovu bez da vraćam.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2023., 09:31   #10
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
samo sam jednu opciju imo za kliknut kod slanja. nisam mogao birat ocu il necu slanje nazad il ne. samo se sjecam da je bio cijeli iznos. nekih 7 i nesto dolara i ispod je pisala nota da je postarina ukljucena u taj iznos.
hebga. cekam odgovor.




edit: update, brzi su:


"AliExpress has approved your refund. For a better shopping experience and to get your refund faster, you don't need to return the item."

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 19.11.2023. u 10:34.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2023., 10:28   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Sad traži po EU / DE ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 11:04   #12
dax-lax
Premium
Moj komp
 
dax-lax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 67
Imaš po aliju i klonove startechove quad bus kartice za cca 50-60 baksa.
Nije malo but it works good. Uz ta 4 konektora iza, ima još i interno 2x 20pin usb3 headera za još 4 usb trice pront panel, ak si hoćeš pojačat FP
Imam ju i to su renesasovi kontroleri. Radi bez greške.
dax-lax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na