Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2020., 19:40   #931
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Multidevizni u HPB-u bi bio poželjan...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 12:42   #932
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ima li netko info kada ostale banke u RH planiraju uvesti NKSInst (instant plaćanje)?
Za sada su u igri PBZ, HPB i Partner banka, a OTP i Raiffeisen su najavili uvođenje s nepoznatim datumom.
Od većih ostaju još ZABA, Erste i Addiko.

Također, zna li netko da li to instant plaćanje radi i za EU transfere?
Mislim da sam vidio da Revolut reklamira to instant plaćanje, ali nisam siguran da je kompatibilno.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2020., 14:58   #933
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
ZABA krece u novi pohod od 1.3.2021.

Opet hrpa izmjena u "naknadama". Gledam za poslovne subjekte neke stvari rastu 25 i vise posto gore (minimum sa 8kn max 75kn ide na min 12kn max 125kn) i slicno.

https://www.zaba.hr/home/footer/uvje...-1-ozujka-2021
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 15:39   #934
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Fino dižu naknade za fizičke osobe za sve što se radi u poslovnici. Tjeraju te zapravo na online bankarstvo gdje su minimalne razlike.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 15:34   #935
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ZABA krece u novi pohod od 1.3.2021.

Opet hrpa izmjena u "naknadama". Gledam za poslovne subjekte neke stvari rastu 25 i vise posto gore (minimum sa 8kn max 75kn ide na min 12kn max 125kn) i slicno.

https://www.zaba.hr/home/footer/uvje...-1-ozujka-2021
doslovno me tjeraju politikom da mjenjam banku. jer za fizicke osobe podizu naknade takoreci "nevidiljivo" zbog jebenog zakonskog jezika kojeg normalni ljudi nece ni razumjeti i samo ce "kliknuti" accept na uvjete poslovanja

Citiraj:
B5.2.4. Podizanje gotovog novca – debitnom karticom na ostalim isplatnim mjestima – na isplatnim
mjestima izvan RH u zemljama Europskog gospodarskog područja s 2,00 % + 9,00 kn od isplaćenog
iznosa po transakciji na 2,50 % + 9,00 kn od isplaćenog iznosa po transakciji
i onda zasto imam Revolut...pa oni nisu normalni. Umjesto da poboljsavaju uvjete oni ih pogorsavaju, ocito imaju influx klijenata.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 17:09   #936
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
i onda zasto imam Revolut...pa oni nisu normalni. Umjesto da poboljsavaju uvjete oni ih pogorsavaju, ocito imaju influx klijenata.
Dokle god je za isplatu place OBAVEZAN racun u banci mogu radit sta hoce, pogotov sto ljudi zive van mogucnosti i sve provlace na milion rata na kartice tako da banke rade sta ih volja, jos malo i uvest ce "naknade" i za hvatanje kvake od poslovnice...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 18:15   #937
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dokle god je za isplatu place OBAVEZAN racun u banci mogu radit sta hoce, ....
tak je. nažalost.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 20:02   #938
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Za 90% ljudi sto vise treba od HPB supersmarta. Aplikacije je super, nema naknada za nista (ni internet bankarstvo, ni vodjenje racuna), nemoras u banku uopce... Ako nekome smeta dostupnost bankomata, revolut i dizi gdje ti srce zeli. Mada danas se stvarno sve prebacilo na beskontaktno, meni u mjesec dana ne ode ni 300-400kn u gotovini.
Htio bih samo ovo iskomentirati. U pravu si, otvoriš račun preko mobitela, besplatan je (imam tekući i žiro - oba su besplatna), aplikacija je jednostavna i dobro radi.
Ali za svaku drugu glupost moraš ići u poslovnicu. Hoćeš promijeniti adresu? Moraš u poslovnicu. Mijenjaš mobitel? Idi u poslovnicu po one kodove. Na šalteru 100 pitanja, zašto ovo i ono, jesam li politički izložen i još kojekakve nebuloze. Kod zatvaranja računa formular na 5 strana sa 1000 pitanja.
U dva navrata sam pokušao kod njih podići gotovinski kredit, baš sam htio biti njihov klijent. Oba puta je bio fail. Toliko to iskompliciraju, pa zovu 10 puta da treba još ovaj papir, pa onaj. Na kraju su me tražili da idem po drugim bankama tražiti potvrde da nemaju potraživanja prema meni?! U pitanju je bio gotovinski cca 30.000 kn.
E da - ako želiš neki kredit u HPB moraš uzeti njihov "paket", ne možeš sa besplatnim računom.

S druge strane, otišao sam u Erste i riješio sve za čas.
Kad mi je drugi put trebao kredit isto sam prvo probao HPB, reko valjda se to malo popravilo, ali ista priča, natrag u Erste i u istom danu riješio sve.
Erste ima odličnu aplikaciju, čak sam prešao u njihove mirovinske fondove (obvezni i dobrovoljni) i stanje vidim u app, kao i stanje i transakcije po Diners kartici. Sam upravljam svojim tokenima, mogu ih napraviti više, prebacivati na druge mobitele itd. Mijenjam prebivalište - pošaljem im mailom sken osobne.
Visa kartica Erste banke se može dodati u Apple Pay.
To sve me košta 12kn mjesečno ali nema čupanja kose.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 20:24   #939
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Htio bih samo ovo iskomentirati. U pravu si, otvoriš račun preko mobitela, besplatan je (imam tekući i žiro - oba su besplatna), aplikacija je jednostavna i dobro radi.
Ali za svaku drugu glupost moraš ići u poslovnicu. Hoćeš promijeniti adresu? Moraš u poslovnicu. Mijenjaš mobitel? Idi u poslovnicu po one kodove. Na šalteru 100 pitanja, zašto ovo i ono, jesam li politički izložen i još kojekakve nebuloze.
Mijenjaš mobitel, reaktiviraš bankarstvo preko videopoziva, kao i kod prvog otvaranja računa. A nebuloze o izloženosti bi te svaka banka morala pitati.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 20:38   #940
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
HPB supersmart ima "samo" tekuci, ziro i mobilno bankarstvo za free. Sve ostalo moras uzeti druge pakete i placati. Tocka. Nema samo ovo samo ono. Free to troje i ni mrvicu vise. I dalje mislim da to troje pokriva 80-90 posto svih bankarskih potreba obicnog gradjanina.

Kad promjenis mobitel opet sve rijesis bez odlaska u banku kao sto si i prilikom otvaranja.

Sto se ERSTE tice, oni su definitivno pri vrhu digitalnih proizvoda u HR ali i dalje nemaju kartice na mobtelu (nfc), ne mozes ih dodati u google pay i slinco. Azuriranje podataka, to skeniranje osobne, inace moras ici direkt u poslovnicu u Erste, no sada tokom korone i HPB i ERSTE dozvoljavaju preko maila. Znam jer sam i jednima i drugima slao nema mjesec dana.
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2020., 22:16   #941
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Nisam znao da mogu videopozivom dobiti te kodove.

Erste podržava Apple pay, pa jel moguće da još ne podržava Google pay?
Obično Apple kod nas kaska.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 22:25   #942
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Nisam znao da mogu videopozivom dobiti te kodove.
Nema koda, prođeš istu proceduru kao kad otvaraš račun, dakle skeniraš osobnu, ispuniš podatke i kad dobiješ bankara zamoliš da ti aktivira bankarstvo.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 13:47   #943
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
HPB supersmart ima "samo" tekuci, ziro i mobilno bankarstvo za free. Sve ostalo moras uzeti druge pakete i placati. Tocka. Nema samo ovo samo ono. Free to troje i ni mrvicu vise. I dalje mislim da to troje pokriva 80-90 posto svih bankarskih potreba obicnog gradjanina.

Kad promjenis mobitel opet sve rijesis bez odlaska u banku kao sto si i prilikom otvaranja.

Sto se ERSTE tice, oni su definitivno pri vrhu digitalnih proizvoda u HR ali i dalje nemaju kartice na mobtelu (nfc), ne mozes ih dodati u google pay i slinco. Azuriranje podataka, to skeniranje osobne, inace moras ici direkt u poslovnicu u Erste, no sada tokom korone i HPB i ERSTE dozvoljavaju preko maila. Znam jer sam i jednima i drugima slao nema mjesec dana.
Pored toga imaju "samo" treba napomenuti da je to doslovno jer recimo nemaju plaćanje na rate preko kartice.
Moraš uzeti zasebnu karticu "za na rate", naplacuje se 10kn/mjesec i ona naravno nije bezkamatna, a marže su yebačke.

Prešao iz pbz-a u hpb i nikako se navici na hpb ekosistem

Uglacnom pusiona od banke ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 17:45   #944
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Moraš uzeti zasebnu karticu "za na rate", naplacuje se 10kn/mjesec i ona naravno nije bezkamatna, a marže su yebačke.
Kod drugih ćeš vođenje računa i internet bankarstvo platiti minimalno 17 kn mjesečno, vjerojatno više, a nemaju ni svi drugi otplatu na rate, tako da si opet djelomično u plusu.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 18:01   #945
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
HPB supersmart ima "samo" tekuci, ziro i mobilno bankarstvo za free. Sve ostalo moras uzeti druge pakete i placati. Tocka. Nema samo ovo samo ono. Free to troje i ni mrvicu vise. I dalje mislim da to troje pokriva 80-90 posto svih bankarskih potreba obicnog gradjanina.
meni ovo pokriva 100% mojih potreba. iako sam više od 15 godina u RBA i ne plaćam puno - 16kn navedeno gore - dobro je znati da netko to daje free. naravno - ne razmišljam o prelasku, ali ako RBA digne cijene usluga možda iz principa pređem.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 18:19   #946
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Pored toga imaju "samo" treba napomenuti da je to doslovno jer recimo nemaju plaćanje na rate preko kartice.
Moraš uzeti zasebnu karticu "za na rate", naplacuje se 10kn/mjesec i ona naravno nije bezkamatna, a marže su yebačke.

Prešao iz pbz-a u hpb i nikako se navici na hpb ekosistem

Uglacnom pusiona od banke ...

Ja sam isto prešao u HPB zbog kredita i već sam par puta pomislio da sam se zaje**, da će me više koštati živaca i svega od tih par tisuća € što sam ušparao na kamatama

To za rate je takva debilana da to nema nigdje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 21:33   #947
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Upravo to i ja stalno razmišljam.
Izyebo sam se ko idiot da sve pogasim, prebacim štednje, izvucem fondove koji su trenutno u kuycu.
Pogotovo kad me hpb app krene spamati u notifikacijama. Te rezervirana sredstva, te korištena je ta i ta kartica, te skidanje love.
... Daj skini lovu odmah i to je to, nemoj me spamati 4x za jednu transakciju.
Nekad skine lovu odmah nekad za 2 sata nekad sljedeci dan ... uopće se ne mogu osloniti na app.

Kad sam aktivirao sve što imam i u pbz-u dođem na isto glede cijene paketa usluga.
Pušim na otplati na rate. Pušim jer nisam znao da deru kamatu.
Čim otplatim režem karticu.

Jedina prednost je što u Brodu nikad nije gužva u hpb. Dok je u pbz katastrofa.
Al to se pika jedino kod penzionera koji ne koriste app 😁
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 20.12.2020. u 21:51.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 22:01   #948
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Viš, ja san prešao sa PBZ na HPB, jer je PBZ skup i iznimno bezobrazan.
U HPB dočekan kao gospodin čovik, riješia stambeni kredit (APN) kroz par odlazaka, sve uljudno, normalno.
Možda je i do poslovnice,u ovoj glavnoj u ST rade normalni ljudi.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 22:11   #949
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
S poslovnicom tj. djelatnicima hpb-a nisam imao problema, super su i uslužni.
Osobni bankar je uvijek dostupan.
Službenici redovito na nivou.

... Al nisam imao problema ni u pbz-u sa djelatnicima.
Dojma sam da je mi je onaj "beskontaktni" dio poslovanja preko neta i app nekako bolje funkcionirao u pbz-u.

Edit;

Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Kod drugih ćeš vođenje računa i internet bankarstvo platiti minimalno 17 kn mjesečno, vjerojatno više, a nemaju ni svi drugi otplatu na rate, tako da si opet djelomično u plusu.
Pbz ima, zaba u kojoj je supruga, također ima obročnu otplatu. S PBZ-ovom se moglo i na netu kupovati na rate ako store podržava.

Kažem, kad aktiviram sve što trebam, dođem na isto, ako ne i skuplje. To su mane.

Prednosti su jeftiniji krediti zbog čega sam i sam završio kod njih.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 20.12.2020. u 22:28.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 11:03   #950
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Pogotovo kad me hpb app krene spamati u notifikacijama. Te rezervirana sredstva, te korištena je ta i ta kartica, te skidanje love.
Možeš isključiti notifikacije, ili barem notifikacije za rezervirana sredstva..
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 13:44   #951
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
S poslovnicom tj. djelatnicima hpb-a nisam imao problema, super su i uslužni.
Osobni bankar je uvijek dostupan.
Službenici redovito na nivou.

... Al nisam imao problema ni u pbz-u sa djelatnicima.
Dojma sam da je mi je onaj "beskontaktni" dio poslovanja preko neta i app nekako bolje funkcionirao u pbz-u.

Edit;



Pbz ima, zaba u kojoj je supruga, također ima obročnu otplatu. S PBZ-ovom se moglo i na netu kupovati na rate ako store podržava.

Kažem, kad aktiviram sve što trebam, dođem na isto, ako ne i skuplje. To su mane.

Prednosti su jeftiniji krediti zbog čega sam i sam završio kod njih.
Ma uzmi si Diners HAK. Em imas free hak em ti vrate 0.5% cashback. Ja na toj diners hak i zaradim nesto sitno a imas i rate i sve.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 13:56   #952
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja idem il taj diners ili visu kreditnu. Ubija me ovo što je debilan način rata u HPB-u.


Kad smo već kod osobnih bankara, sve ovisi na koga se naleti. Moj osobni bankar u PBZ-u mi se nije udostojio ni odgovoriti na mail kada sam slao upit za kredit što je sramota u 21. stoljeću. Ako im se nije dalo, mogao je odgovorit jednu rečenicu da ne rade APN sa nepotpunim zahtjevima.
Da ne govorim da je to prvi i zadnji put kada sam trebao osobnog bankara u 15 godina korištenja pbz usluga.

OTP i HPB, totalno drugi kraj svemira što se tiče uslužnosti osobnih bankara.


No s druge strane, što mi to vrijedi kad je nemam rata, aplikacija je tak tako a ni bankomata nema previše. A ne mislim čekati red u pošti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 14:44   #953
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
No s druge strane, što mi to vrijedi kad je nemam rata, aplikacija je tak tako a ni bankomata nema previše. A ne mislim čekati red u pošti.
Tome sluzi revolut zivota mu.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 14:58   #954
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja idem il taj diners ili visu kreditnu. Ubija me ovo što je debilan način rata u HPB-u.
Netko mora platiti te tvoje rate. PBZ je imao monopol na AMEXU i uspio se pozicionirati (ucjeniti) trgovce da snose taj trošak od 3-6%, možda nekog žene i više.
HPB nema tu moć da ucjeni trgovce i oni žene tebe.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 23:12   #955
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja idem il taj diners ili visu kreditnu. Ubija me ovo što je debilan način rata u HPB-u.





Kad smo već kod osobnih bankara, sve ovisi na koga se naleti. Moj osobni bankar u PBZ-u mi se nije udostojio ni odgovoriti na mail kada sam slao upit za kredit što je sramota u 21. stoljeću. Ako im se nije dalo, mogao je odgovorit jednu rečenicu da ne rade APN sa nepotpunim zahtjevima.

Da ne govorim da je to prvi i zadnji put kada sam trebao osobnog bankara u 15 godina korištenja pbz usluga.



OTP i HPB, totalno drugi kraj svemira što se tiče uslužnosti osobnih bankara.





No s druge strane, što mi to vrijedi kad je nemam rata, aplikacija je tak tako a ni bankomata nema previše. A ne mislim čekati red u pošti.
Glede osobnog bankara u pbz tj bankarice, ja sam se s njom cjenkao i pokušao izmamipulirati bolje uvjete, al zamalo ... Na razgovoru sam argumentirao ponudom rba i hpb koje su bile daleko povoljnije, na što sam dobio ponudu identicnu hpb-ovoj, al uz uvijet omjera kredita i procjene nekretnine 1:1.5. Bolje od toga nisam uspio dobiti, a smatrao sam da ne mogu ostvariti tu procjenu pa sam na kraju ipak uzeo kredit u hpb.U hpb-u sam opet kredit sa osobnom bankaricom uz jedan posjet riješio praktički preko telefona.


Što se tiče hpb-ove "kartice na rate" danas sam zvao SZK ... stvari stoje ovako. Kod ugovaranja te kartice, a kasnije i u app biraš model otplate: na 3 rate, 6 rata ili 12 rata. Na svaki od tih modela naplaćuje se jednokratna marža od 1% za model na 3 rate, 2% za 6 rata i 3% za 12 rata. Marža sjeda jednokratno odmah sa prvom ratom, a najkasnije 48 sati nakon kupovine.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 00:10   #956
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Meni je HPB mobilna apk dobra, skroz u rangu s PBZ. Rate nemam niti su me ikad zanimale,pa stvarno ne znam ništa o tome,nisam znao da je HPB toliko lošiji od PBZ u tome.


Moje iskustvo sa PBZ kao poslovnim korisnikom je ok,dosta skupe naknade, jedan A4 papir naplate 150kn i tako to... ali privatni korisnik ajme. Za kredit i išta blizu toga je bia odma "odjeb" u startu,bez da su probali pogledat primanja i sve to.
U HPB ušao sa PDV obrascima iz porezne, cap-cap za 10 min izračunala kreditnu sposobnost, rekla šta sve triba, donia papirologiju, sredjeno... Nije da mi je triba apn, imam di živit,al kad se već nudi, why not.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:23   #957
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Koristim Telekom Bankarstvo kod Zabe. Imam tekući, devizni, standardni Mastercard, tu i plaću primam, klasika. Dal je moguće kod njih otvoriti dodatni tekući? Ili se mora imat samo jedan? Tipa na taj dodatni bi si odvajao neke novce kao oblik štednje, ali da ipak ako zatreba da mogu povući isti tren. To trenutno radim tako da prebacujem na eure na devizni, ali onda kad tu i tamo hoću povući moram opet konvert u kune po njihovim tečajevima.

Ili da otvorim Smart u HPB kao dodatni? Iako bi rađe u istoj banci da mogu šaltati instant.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:35   #958
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Dobro pitanje, pratim jer i mene zanima ima li to koja banka. Mislim da tekuci nije najsretnija opcija jer bi placao dodatno vodenje racuna?

Ja u pbzu odvajam na onaj njihov #withsave koji je super je instant mice tamo i nazad pare, ali bi volia da mogu takvih par virtualnih mjesta otvorit na koje mogu odvajat za razlicite namjene, kao nekakve virtualne kasice.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:48   #959
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja u pbzu odvajam na onaj njihov #withsave koji je super je instant mice tamo i nazad pare, ali bi volia da mogu takvih par virtualnih mjesta otvorit na koje mogu odvajat za razlicite namjene, kao nekakve virtualne kasice.
Oročena štednja s automatskim produžavanjem i dodatnim uplatama? Uplaćuješ koliko i kad hoćeš, nakon isteka prvog oročenja raskid je bez naknade, a kamate su ionako mizerne da ti se ne isplati uzimati na duže od minimalnog roka. Ista stvar kao withsave, samo ih možeš imati više.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:13   #960
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Oročena štednja s automatskim produžavanjem i dodatnim uplatama? Uplaćuješ koliko i kad hoćeš, nakon isteka prvog oročenja raskid je bez naknade, a kamate su ionako mizerne da ti se ne isplati uzimati na duže od minimalnog roka. Ista stvar kao withsave, samo ih možeš imati više.
Jel bi to bila Zaba otvorena štednja? Tipa ako ugovorim ovakvu štednju, karikiram 100 kn, na 12 mjeseci, meni će se sa tekućeg povući tih 100 kn i biti oročeno na 12 mjeseci po fiknsoj kamati(malte ne nepostojećoj). Šta ako odmah danas npr. povučem tih 100 kn nazad? Jel dobijem nazad 100 kn ili tipa 99? Isto tako ako ne diram istih 100 kn cijelih 12 mjeseci, dali to moram povući sam nakon 12 mjeseci ili se to automatski produžuje?

Sorry za debilna pitanja ali nisam nikad u bankama imao išta osim tekućeg. Sve što želim je svaki mjesec odvajati 100, 200, 500 kn koliko i kada mogu, kamate me ne zanimaju jer su nikakve, ali isto tako želim u svakom trenutku povući svoje pare ako mi trebaju bez da mi banka uzima proviziju za prijevremeno podizanje.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Izrezak.JPG‎
Views:	113
Size:	50.6 kB
ID:	23129  
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na