Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2020., 18:04   #1
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Upgrade PHP verzije wordpress theme

Vjerojatno nema mi pomoći ali ipak ću postaviti pitanje ovdje nikad se ne zna.

Naime imam neke wordpress stranice koje sam izgrađivao priko teme odnosno predloška koja se više ne nadograđuje, developer ne odgovara na email, jednostavno nedostupan je iz tko zna kojeg razloga.

I sad ta tema uredno radi do verzije PHP 5.6, a hosting na kojem su mi stranice ne dozvoljava downgrade odnosno aktivaciju starijih verzija (hostin ge je inače na 7.4 verziji.

I sad mi te stranice na kojima je ta tema ne funkcioniraju u potpunosti.

Sad pretpostavljate najvjerojatnije na što se odnosi pitanje koje glasi

Može li se ta tema nadograditi na noviju verziju manualno bez autora teme ili se moram okaniti ćoravog posla i početi raditi na novoj temi.

P.S. Izgubio sam dane i dane da bi tu temu prilagodio svojim potrebama i sad ako moram opet krenuti od početka ajme meni
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 18:14   #2
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Ovisi koliko se snalaziš u PHP-u i zbog čega točno tema ne radi. Ne postoji one-click rješenje.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2020., 18:17   #3
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 433
Probaj ukljucit debug mode i onda gledaj gdje je error i sto mozes ucinit po tom pitanju. Tako sam ja sredio na Joomli i sa 5.6 uspio nategnut na 7.3.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 19:59   #4
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Probaj ukljucit debug mode i onda gledaj gdje je error i sto mozes ucinit po tom pitanju. Tako sam ja sredio na Joomli i sa 5.6 uspio nategnut na 7.3.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Iskreno rečeno nisi mi puno pomogao. (a i nisam baš za programiranje)

Po nekom tutorijalu na youtubu sam u config php u debug umjesto false promjenio u true

I onda mi je pri ponovnom pokretanju stranice izbacilo dvije greške za ovu temu

nešto ovako
A to je u biti što me muči najviše kod teme, u widgetu koji se odnosi na temu nemogu spremiti promjene

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; WP_Widget_Videos_Listings has a deprecated constructor in includes/widgets-videos.php on line 19

Došao sam do tog mjesta odnosno linije 19. gdje stoji ovo
class WP_Widget_Videos_Listings extends WP_Widget { gdje je ovo extends mjesto u notepad++ označeno plavo
I ne znam što dalje
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 20:12   #5
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 96
To je upozorenje, nije greška. Ima workaround za to. Šta piše dalje? I koji je plugin u pitanju?
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 23:56   #6
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
To je upozorenje, nije greška. Ima workaround za to. Šta piše dalje? I koji je plugin u pitanju?
Nije plugin već tema doduše profesionalna krakirana i radi još kako tako, jedino u widgetima koji se odnose na samu temu nemogu sejvati promjene postavki.
Tema se zove novavideo.
Evo jedne stranice koju radim na njoj link
Postavljena je na free serveru a koristim se poddomenom jer je free., plaćena domena mi je istekla a nisam je produžio jer moram se prilagoditi novonastaloj situaciji oko flasha.

Rječ je o flash igricama, a kako flash krajem godine odlazi u povijest sad će mi tribat neko vrime da popunim stranicu s html5 igricama

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 18.11.2020. u 00:02.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 01:18   #7
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 96
extends je ključna riječ pa je valjda zato označena s plavo u notepad++. Ne koristim notepad++ pa nezam koju šemu koristi za označavanje sintakse.

Evo proguglao sam i nemogu naći temu a nema je ni kod pretraživanja tema iz wp dashboarda. Moguće je da ono upozorenje lomi kod negdje pa ako je možda slučajno to, probaj isključit upozorenja na razini PHP-a i na razini wordpress aplikacije. Evo ovako: https://aristath.github.io/blog/wp-hide-php-errors
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 01:43   #8
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
profesionalna krakirana
Zato se dev i ne javlja, propao nije neka drama od teme i dizajna koliko vidim, KUPI elegantant themes - divi temu i sve uspostavis za tjedan dana. Nemoras plaćati mjesečno mozes za 5 god opet uzet pretplatu i upgradeat temu ako bude potrebe. Bar je tako bilo prike 5 god kad sam se bavio sa tim, mozda je sad drugačije, prouci.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 18.11.2020. u 01:52.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 12:18   #9
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Zato se dev i ne javlja, propao nije neka drama od teme i dizajna koliko vidim, KUPI elegantant themes - divi temu i sve uspostavis za tjedan dana. Nemoras plaćati mjesečno mozes za 5 god opet uzet pretplatu i upgradeat temu ako bude potrebe. Bar je tako bilo prike 5 god kad sam se bavio sa tim, mozda je sad drugačije, prouci.
Novije teme se sve više prilagođavaju Gutenbergu, a ja i gutenberg nisam na Ti.
Evo već dvije godine su mi stranice na ClassicPressu, vilici od Wordpressa, pokrenula ga je ekipa koja je napustila wordpress nakon gutenberga, i pokrenula CP u CP imamo wordpress do verzije 4.9 i bez gutenberga

Rade teme i pluginove samo za CP.
Imaju i vilicu od woocommerca.

Imao sam jednu temu (ne znam kako se zvala) na jednoj drugoj stranici koje je s updateom izišla prilagođena gutenbergu i potpuno mi je razbila tu stranicu da sam je morao nanovo raditi.
Zato se više držim starijih tema
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 12:51   #10
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Novavideo tema ona je prije svega namjenjena za video stranicu, a onda sam uvidio da se može iskoristiti i za igrice.
Sama tema u postu ima ugrađena polja za istaknutu sliku (istaknuta slika u vilici wordpressa nema mogućnost ljepljenja URL-a već se mora napraviti upload slike), ljepljenje koda videa ili igrice ili URLa, vrijeme trajanja videa, tako da mi ne tribaju dodatni pluginovi
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2020., 13:06   #11
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
extends je ključna riječ pa je valjda zato označena s plavo u notepad++. Ne koristim notepad++ pa nezam koju šemu koristi za označavanje sintakse.

Evo proguglao sam i nemogu naći temu a nema je ni kod pretraživanja tema iz wp dashboarda. Moguće je da ono upozorenje lomi kod negdje pa ako je možda slučajno to, probaj isključit upozorenja na razini PHP-a i na razini wordpress aplikacije. Evo ovako: https://aristath.github.io/blog/wp-hide-php-errors
Ova upozorenja o grešci nemam na hostu di su mi igrice, ali mi se pojavljuju npr u XAMPP-u, i s ovim kodom iz tvog linka nestala su upozorenja na XAMPP u .

No problem koji mene najviše muči jest u widgetima od same teme ne mogu spremiti promjene (npr najpopularnije igrice, po defaultu je npr 4, a ja ne mogu promjeniti to u 6. Ako to ne rješim morat ću to rješiti nekim pluginom

Widgeti koji nisu od novavideo teme uredno ih mogu spremiti
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 20:16   #12
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 96



$foo = '';
if($condition){
$foo = [1,2,3];
}
return count($foo);

---

i tako. Tu je još i loše overrajdanje metoda parent klase koje rade studenti prve godine, početnici i lijeni programeri.


Ne čudim se da je wordpress enormno polularan

Nisam gledao dalje. Nema ti ovdje sreće. Tu konkretnu stvar s kojom imaš problem možeš pokušati postići ručno i promjeniti broj 4 u 6 u bazi. A to je loše jer ne poznaješ poslovnu logiku koja radi promjene vrijednosti 4 u 6. Možda proradi, možda ne. Ako i proradi na prvu, nemožeš bit siguran da je proradilo jer opet može uskrsnuti neki bug.
-->
Evo pogledao sam malo kod, tj. pratio sam onako kako su se pojavljivale greške i upozorenja.

Izgleda da wordpress i novavideo tema ne koriste istu verziju jQuery javascript frameworka. Pravo čudo za temu koja se ne održava već pet godina.


Twikao sam jQuery, upotrebio drugu metodu i eto proradilo je. Moguće da bi to rješilo taj tvoj problem. Vjerojatnost za to je jedan posto.


Slijedeći drugo upozorenje, u PHP-u sam našao na lošu programersku praksu.



$foo = '';
if($condition){
$foo = [1,2,3];
}
return count($foo);

---

i tako. Tu je još i loše overrajdanje metoda parent klase koje rade studenti prve godine, početnici i lijeni programeri.


Ne čudim se da je wordpress enormno polularan

Nisam gledao dalje. Nema ti ovdje sreće. Tu konkretnu stvar s kojom imaš problem možeš pokušati postići ručno i promjeniti broj 4 u 6 u bazi. A to je loše jer ne poznaješ poslovnu logiku koja radi promjene vrijednosti 4 u 6. Možda proradi, možda ne. Ako i proradi na prvu, nemožeš bit siguran da je proradilo jer opet može uskrsnuti neki bug.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 08:02   #13
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226



$foo = '';
if($condition){
$foo = [1,2,3];
}
return count($foo);

---

i tako. Tu je još i loše overrajdanje metoda parent klase koje rade studenti prve godine, početnici i lijeni programeri.


Ne čudim se da je wordpress enormno polularan

Nisam gledao dalje. Nema ti ovdje sreće. Tu konkretnu stvar s kojom imaš problem možeš pokušati postići ručno i promjeniti broj 4 u 6 u bazi. A to je loše jer ne poznaješ poslovnu logiku koja radi promjene vrijednosti 4 u 6. Možda proradi, možda ne. Ako i proradi na prvu, nemožeš bit siguran da je proradilo jer opet može uskrsnuti neki bug.
Možeš li objasniti ovo twikao sam jQueri.
Wordpress je sve manje popularan, pa pogleda koliko je instalirano classsic Editor, disable Gutenberg i sl pluginova.
Krajem iduće godine prestaje podrška za classsic Editor i ostale dodatke.
Tek onda će se milijuni korisnika wordpressa naći u nebranom grožđu
pa ćemo onda pričati o popularnosti WP
-->
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Evo pogledao sam malo kod, tj. pratio sam onako kako su se pojavljivale greške i upozorenja.

Izgleda da wordpress i novavideo tema ne koriste istu verziju jQuery javascript frameworka. Pravo čudo za temu koja se ne održava već pet godina.


Twikao sam jQuery, upotrebio drugu metodu i eto proradilo je. Moguće da bi to rješilo taj tvoj problem. Vjerojatnost za to je jedan posto.


Slijedeći drugo upozorenje, u PHP-u sam našao na lošu programersku praksu.



$foo = '';
if($condition){
$foo = [1,2,3];
}
return count($foo);

---

i tako. Tu je još i loše overrajdanje metoda parent klase koje rade studenti prve godine, početnici i lijeni programeri.


Ne čudim se da je wordpress enormno polularan

Nisam gledao dalje. Nema ti ovdje sreće. Tu konkretnu stvar s kojom imaš problem možeš pokušati postići ručno i promjeniti broj 4 u 6 u bazi. A to je loše jer ne poznaješ poslovnu logiku koja radi promjene vrijednosti 4 u 6. Možda proradi, možda ne. Ako i proradi na prvu, nemožeš bit siguran da je proradilo jer opet može uskrsnuti neki bug.
Možeš li objasniti ovo twikao sam jQueri.
Wordpress je sve manje popularan, pa pogleda koliko je instalirano classsic Editor, disable Gutenberg i sl pluginova.
Krajem iduće godine prestaje podrška za classsic Editor i ostale dodatke.
Tek onda će se milijuni korisnika wordpressa naći u nebranom grožđu
pa ćemo onda pričati o popularnosti WP
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 21:42   #14
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 96
Tema koristi verziju jQuery-ja koja koristi napuštenu funkciju .live(). Ta funkcija ne postoji u novijoj verziji koju koristi wordpress. Zamjenila je funkcija .on(). Funkcija radi istu stvar ali je sintaksaa drugačija.

U jednoj datoteci teme novavideo promjenio sam ovu liniju:
$( selector ).live( "click", function(){

u ovo:
$( document ).on( "click", selector, function(){


Našao sam kasnije helper plugin koji analizira javascript kod i pronalazi napuštene verzije. Plugin ne rješava ništa, namjenjen je developerima. Pronašao je .live() metodu najoš 4 mjesta.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na