Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2012., 23:50   #91
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
OT
Neznam dali tko prati priču u SAD-u...vezano uz "vrtlarenje" .
LINK
Pratimo, pratimo

__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 00:08   #92
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ja imam real-debrid, mislim da ne može bolje od toga
Kako to radi sa JDownloader-om?
Sori na OT.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2012., 00:24   #93
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ja imam real-debrid, mislim da ne može bolje od toga
Ufff.. korisno, veoma korisno, hvala na inf. Postoje i neki drugi servisi ali ovaj se cini najbolji. 20 dana kupljeno za probu (3€, bagatela), sve složeno u JDownloaderu, radi, odlicna stvar. Krecem dodati support u i u MediaPortal (OnlineVideos) Sorry na OT.
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 01:07   #94
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mansky Hunt Pregled postova
Kako to radi sa JDownloader-om?
Sori na OT.
Ovako: http://real-debrid.fr/jdownloader-plugin
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 08:50   #95
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Bolje se tih fileservera okanite... Po mom misljenju bolji je alt.binaries preko news mreze. u to nitko ne dira godinama ode tu i tamo koja stranica ali uvijek ti ostane trazilica po indexu. Sve radi po principu torrenata napravite si file sa datotekama koje vam trebaju tj nzb stavite ih u program i deri mile. Stvari na serverima se cuvaju oko 1200dana (po cijelom svijetu su serveri) i ameri u to ne diraju jer se ne usude. Jedino sto se placa je provajder koji ti dopusta spajanje na svoj server pomocu kojeg pristupas podacima na serverima. Provajdera ima stvarno podosta od 11$ pa do 35$/mj ogranicenja na kolicinu ne postoje svi nude nesto ekstra za tu cijenu. Pa koga zanima vise neka se javi na pp. Ako nekome smeta ovaj post neka ga slobodno obrise.

Evo video pa koga zanima nek si pogleda to ukratko pokazuje rad usenet tj news.a
http://youtu.be/yUuHvTayWoM

Zadnje izmijenjeno od: jurbAs. 26.01.2012. u 10:17.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 12:45   #96
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
bas se pitam koliko studenata strojarstva, građevine i sl. kod nas ima original autocad, catia, pro-e, solidworks, ansys licencu i ostalo sto im je neophodno za napraviti neki zadatak
bas da mi je i znati koliko je profesoru reklo da nije napravilo zadatak jer je to ilegalno
studenti tintu i pero u ruke
svi trebamo k'o mormoni zivjet' te obradjivat' zemlju za zivot i kad se zelimo odmorit' za zabavu pravit' maslac
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 12:47   #97
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
Autor Deathclaw13 Pregled postova
bas se pitam koliko studenata strojarstva, građevine i sl. kod nas ima original autocad, catia, pro-e, solidworks, ansys licencu i ostalo sto im je neophodno za napraviti neki zadatak
bas da mi je i znati koliko je profesoru reklo da nije napravilo zadatak jer je to ilegalno
studenti tintu i pero u ruke
svi trebamo k'o mormoni zivjet' te obradjivat' zemlju za zivot i kad se zelimo odmorit' za zabavu pravit' maslac
Samo oni koji znaju da preko faxa dobe autocad sa studentskom licencom đabe. Malo nas je takvih. Možda 15 do 20.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 12:56   #98
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
Vezano uz blokade na domacem terenu....izgleda da iskon blokira a b/net jos nije...
stvarno ne razumin o cemu se radi a kako vidim,ovdje vas nema sa slicnim situacijama...
__________________
Puno judi,a nigdi čovika

Zadnje izmijenjeno od: Splitsko dite. 26.01.2012. u 13:13.
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 16:35   #99
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Negdje sam mislim pročitao da je server PCE foruma hostan u americi zar ne?

Znači li to da ako je hostana na njemu pjesma neka, znači li to da ova Sopa može deletati taj sadržaj?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 16:39   #100
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_...fikxEcb&pv=268
-->
Citiraj:
Autor Splitsko dite Pregled postova
Vezano uz blokade na domacem terenu....izgleda da iskon blokira a b/net jos nije...
stvarno ne razumin o cemu se radi a kako vidim,ovdje vas nema sa slicnim situacijama...
blokira sta tocno ?

moze neko bacit oko na ovaj link. izgleda da je to skupljanje potpisa protiv ovog zakona u EU. meni je blokan link jer sam na jobu.

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_...fikxEcb&pv=268
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2012., 17:00   #101
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Deathclaw13 Pregled postova
bas se pitam koliko studenata strojarstva, građevine i sl. kod nas ima original autocad, catia, pro-e, solidworks, ansys licencu i ostalo sto im je neophodno za napraviti neki zadatak
bas da mi je i znati koliko je profesoru reklo da nije napravilo zadatak jer je to ilegalno
studenti tintu i pero u ruke
svi trebamo k'o mormoni zivjet' te obradjivat' zemlju za zivot i kad se zelimo odmorit' za zabavu pravit' maslac
Pa evo moja sestra radi u skoli na Catia i AutoCad-u 2012, i normalno hrpu zadaca ima za napraviti kod kuce u tim programima, kazem njoj ja jel ima profesor licencu za te programe da im da za koristenje dok se skoluju, jer programi nisu nimalo jeftini! Pitala ga je i normalno odgovor je dobila neka si skine sa interneta! I onda moram lutat po netu i trazit neku ilegalu kaj sljaka normalno da bi ona mogla napravit zadacu...
Normalno kod nje svi u razredu, a i u skoli rade zadace na ilegali...
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 17:07   #102
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
a sta mislis kako je nama na faxu kad ti treba autocad, 3ds max ili neki drugi 3d program (ok ima sketchup), archicad ili allplan, photoshop, indesign, illustrator ili corel.. ok za neke programe postoje sada i studentske verzije.. ali nam to nitko nista ne govori i samo nam kazu da se snadjemo.. ok, nije bed meni se snac, ali ima ljudi koji nemaju blage kako di i kako da nabave.. neznam dali smeta nekim profesorima one razne oznake za studentsku verziju preko nacrta.. drzim se full verzija.. jedne godine su podijelili samo 10 licenci za studente, ali sta je to na nas 200 po godini
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 17:09   #103
klimama
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Što se tiče Autodeskovih proizvoda (Autocad, 3ds Max...), svi studenti i učenici ih mogu dobiti besplatno. Potrebno se samo registrirati s email adresom dobivenom od fakulteta/škole/Carneta na:
http://students.autodesk.com/
klimama je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:21   #104
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
ACTA Signed by the EU. Let's Defeat it Together!

ACTA: signed, not yet sealed - now it's up to us

ACTA je puno gora od SOPE. Ako prođe u potpunosti, ne znam, doć će doba potpune kontrole i to ne samo interneta, već mnogo šire.
Jedan od komentara:
Citiraj:
It's a disaster in every field of innovation.
edit- Poljaci su izašli na ulice zbog ACTE
People In Poland Come Out To Protest ACTA In Large Numbers; Polish Gov't Calls It 'Blackmail'

Poles Protest ACTA Online and on the Streets

edit2-
Peticija protiv ACTE

Zadnje izmijenjeno od: Juice. 26.01.2012. u 22:30.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:39   #105
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ima li smisla da to potpisujemo pošto nismo EU...još...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 05:06   #106
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ma mislim stvarno...
Po ovome gore, kao da nas netko tjera da skidamo prek torrenta to "smeće".
I sam sam korisnik torrenta, tak da ne bi bilo da sam neki lažni dušebrižnik, al treba shvatit i drugu stranu.
Svi tu jambramo o nekom ograničavanju slobode interneta itd, bla bla, a s druge strane ilegalno skidamo sadržaje za koje znamo da tim skidanjem kršimo sto zakona/patenata itd. Jel kršimo? Kršimo.
Čemu toliko licemjerje? Pazi sad, uvreda za 7. umjetnost? Pa momak, odi u kino, iskeširaj 35 kn za kartu, ili 50-150 kn za DVD pa onda vajnaj o kvaliteti filmskog uradka. Ljudi filmove rade da zarade, to je valjda svima jasno.
Jebote, ovak ispada da te netko nožem tjera da gledaš R5 verzije raznoraznih blocbustera 45 dana nakon izlaska u kinima. I onda siroček nemreš spavat od siline gluposti koje si upio gledanjem tog smeća, al pazi sad kontradikcije, odjednom cviliš zbog toga što ti netko želi ograničit mogućnost pristupa tome.
Mislim, sve 5, kužim ja spiku oko ograničavanja slobode medija itd, al svi se pravimo slijepi što se tiče pogleda na širu sliku događanja. Znam ja da je fino pogledat BR rip na plazmi doma 6 sati nakon što ga je lik prošvero iz štamparije, al svi se pravimo nevješti oko toga da netko ipak posjeduje autorska prava na to djelo. Živimo u doba liberalnog interneta, i navikli se fino na to, i svi smo demokrati, liberali itd, al nastaje frka kad netko želi ograničit pristup svom autorskom djelu.
Najte zamjerit, samo sam htio malčice pristupit problemu i s druge strane.
U tom grmu lezi zec, il ne lezi?!
Piratluk na stranu, on je najmanji problem ovdje.
Ono nevjerovatno i kontradiktorno, sa ... pa sigurno 99% ustava svih zemalja svjeta je stavka koju oni pokusavaju progurati...
Kriv si, pa ti dokazi da si nevin, dok ustavi demokratskog svijeta kazu:
"Nevin si dok ti se ne dokaze suprotno"
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 05:47   #107
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 08:00   #108
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
@Đuka
Prilicno neizvjesna situacija. Iako Europa na neki nacin prednjaci, propagira i stavlja na prvo mjesto ljudska prava (karikiram) … kad je lova u pitanju sve to pada u drugi plan.
Nekako sam siguran da ce EU parlament prihvatiti ACtU i dal se uopce mozemo nadati pobjedi zdravog razuma!? Sad ne znam kakav omjer glasova mora biti da bi nekakva rezolucija bila prihvacena? Dal sve zemlje clanice moraju reci "da" da bi nesto "proslo"?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 08:16   #109
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kako se kaže! Izvrnute vrijednosti
http://www.pohrani.com/f/F/ll/4Q5EXRtG/sentences.jpg
  Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 08:37   #110
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Nevjerovatno koje je to proporcije primilo!

Ionako je većina do sada kršila zakon, ACTA i SOPA su samo dovele do provođenja tih zakona.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 08:40   #111
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ma, da se provode trenutni zakoni, velik dio IT-shopova bi pobrao kazne. Ne smije se prodavati OEM software posebno, a na hrpi mjesta možeš kupit OEM windoze. Niti ih trgovina legalno prodaje, niti su takve windoze legalne kad nisu kupljene uz kompletan laptop/komp.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 08:43   #112
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Nevjerovatno koje je to proporcije primilo!

Ionako je većina do sada kršila zakon, ACTA i SOPA su samo dovele do provođenja tih zakona.
To je kao da kažeš da je legalno policiji da slučajnim odabirom kao na lutriji izvlače adrese ljudi i da im ulazi u kuće/stanove u potrazi za recimo drogom. Takav bi isto "zakon" doveo samo do "boljeg" provođenja sadašnjih!
  Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 10:07   #113
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Daj ne lupetaj duke.

Taj zakon postoji odavno, a on je sabio kako je piratluk jačao.

Nitko se nije u autu vezao dok nije kazna bila 500kn. (pod nitko mislim da one koji se nisu vezali dok je kazna bila malena).

Nažalost ljudi mogu naučiti jedino kad se lupi do novčaniku.
Naravno da je software i multimedia skupa kad od 100% korisnika, 80% kao ne i vise je to dobavilo na ilegalan način, što pokazuje da onaj koji to ima ne cijeni. A to tjera proizvodace na povisenje cijena da bi zadovoljili apetite i ponudili nesto novo narodu, a razvoj košta.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 10:21   #114
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
Citiraj:
We thought it’d be funny to leak a pirate version ourselves which is literally all about pirates and pirate hats. I mean, some people are going to torrent it either way, we might as well make something funny out of it.
We saw very positive WTF REALLY feedback from users, and saw reactions that people bought it simply because they liked the joke. So we don’t see it hurting sales in any way.
ovako treba postupiti

Citiraj:
"Basically, on release day, we rushed to make a version of the game that is actually all about pirates," Nichiporchik told sister site Gamasutra.
"Everything is pirates and rum. We're using piracy to boost sales and get the word out."
jos jean link
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 10:30   #115
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Daj ne lupetaj duke.

Taj zakon postoji odavno, a on je sabio kako je piratluk jačao.

Nitko se nije u autu vezao dok nije kazna bila 500kn. (pod nitko mislim da one koji se nisu vezali dok je kazna bila malena).

Nažalost ljudi mogu naučiti jedino kad se lupi do novčaniku.
Naravno da je software i multimedia skupa kad od 100% korisnika, 80% kao ne i vise je to dobavilo na ilegalan način, što pokazuje da onaj koji to ima ne cijeni. A to tjera proizvodace na povisenje cijena da bi zadovoljili apetite i ponudili nesto novo narodu, a razvoj košta.
Sorry, ali ovo je čisti primjer u kojem krajnji rezultat ne opravdava sredstva kojima se dolazi do njega. A ti budi hipster i kontra common sensea i prava na privatnost!
  Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 11:25   #116
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Evo što kaže Razer1911, sad se prave sveci a kao oni nisu u ilegali, oni samo rade no cd patcheve
Za cijelu ovu situaciju nisu krive Scene grupe nego p2p i velika količina ljudi koji to iskorištavaju. Scene je drugačije zamišljena i ima druge ciljeve, ne bih sad ulazio u moralna pitanja i teoriju. "Support the companies, which software you actually enjoy" i slične poruke se pojavljuju kod svake Scene grupe no šta im to vrijedi kad se gotovo niko toga ne drži. Ja osobno imam puno igri na Steamu i Originu te većinu glazbene kolekcije imam legalno kupljeno no rijetko kad sam išta od toga kupio bez da sam prvo "provjerio" dal mi se to sviđa.

Ovakvi zakoni su kad tad trebali doć jer se previše priča o piratizaciji i njenom štetnom utjecaju na tržište. Ne sviđa mi se nikako ta ACTA i stvarno nemogu predvidjet šta će i kako će ona biti uvedena no kolko vidim više štete nego koristi. Osobno bi čak i volio da se piratizacija smanji tj. postane manje mainstream jer bi se onda možda više pričalo o kvaliteti proizvoda.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 11:39   #117
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Daj ne lupetaj duke.

Taj zakon postoji odavno, a on je sabio kako je piratluk jačao.

Nitko se nije u autu vezao dok nije kazna bila 500kn. (pod nitko mislim da one koji se nisu vezali dok je kazna bila malena).
Bolje ti ne lupetaj. Kakve veze ima ugrožavanje svoje i tuđe sigurnosti sa dijeljenjem kupljenog sadržaja. Pokri se ušima .

Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Nažalost ljudi mogu naučiti jedino kad se lupi do novčaniku.
Naravno da je software i multimedia skupa kad od 100% korisnika, 80% kao ne i vise je to dobavilo na ilegalan način, što pokazuje da onaj koji to ima ne cijeni. A to tjera proizvodace na povisenje cijena da bi zadovoljili apetite i ponudili nesto novo narodu, a razvoj košta.
Neće ljudi ništa naučiti i neće koristiti ilegalno nedostupan software. Studenti mogu svašta dobiti, a šta je sa svima ostalima? Ne pada mi napamet plaćat bijesne svote za AutoCAD, samo da bi mogao nešto isprobati i malo naučiti kako se radi. Skinem, instaliram, isprobam i izbrišem. Igre se ionako moraju platiti (one koje ja igram) da bi se igralo na netu.
Nemoj, molim te, spominjat cijenu razvoja. Pa Blizzard ubire preko 100 milijuna eura svaki mjesec samo za WoW, EA je ubrala bijesne svote od CoD-a i ostalih igara, a licence koje firme plaćaju za software su bolesne.
Moš mislit da će smanjit cijene ako se smanji piratstvo. Neće ništa smanjit cijene, nego će se možda marginalno povećati broj korisnika, jer ostali ionako neće koristiti jer su cifre lude za kućno korištenje.
Ne opravdavam piratstvo, ali ovi zakoni nemaju nikakve veze s time. Svode se svi na cenzuru, a ne na borbu protiv piratstva.

U krajnjoj liniji, software i multimedija su bili još skuplji, prije nego je došao internet, a s njim i velik boom piratstva.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 15:37   #118
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Anti ACTA - Poljska 25.01.2012.


__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 19:26   #119
igiskor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
igiskor je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 19:50   #120
Andymur
Premium
Moj komp
 
Andymur's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Murter
Postovi: 111
Post ACTA

Evo ako netko želi pročitati ACTA;
http://www.international.gc.ca/trade...5-2011_eng.pdf

Andymur je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na