Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2009., 02:11   #61
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Legalna 7-ica isto kosta, i to dosta, pa si na tih 5000kn dodaj i tu cifru. Uz IPS monitor, wireless misa i tipkovnicu.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 02:27   #62
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Ovisi, recimo wireless tipkovnicu i miša ne bi ni u ludilu imao, IPS meni osobno ne treba, a opet ne mora bit ni 27" monitor ako bi mi baš trebao IPS. Legalna 7ica dođe nešto novca, ali opet, ima jedan dobar članak Microsoft Apps - only suckers pay retail te Seven perfectly legal ways to get Windows 7 cheap, or even free.

Stoga baš i nije neki bed što se cijene Windowsa tiče Ja sam ih recimo dobio free jer sam student, ali ok, nisu svi studenti.
Ok, shvaćam da ono, nije toliko skup Mac koliko je nekad bio i sve je to ok, ali još uvijek je to "skupo" jer za >10000 kn dobiješ entry-level računalo s (valjda) odličnim monitorom i precjenjenim mišem i tipkovnicom. To je dosta bg, nastranu što postaješ fanboy i heretik jer krećeš štovat Jobsa i Apple, a ne crkvu i boga ko pravi 'rvat
velorien je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2009., 09:11   #63
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,308
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Ovisi, recimo wireless tipkovnicu i miša ne bi ni u ludilu imao, IPS meni osobno ne treba, a opet ne mora bit ni 27" monitor ako bi mi baš trebao IPS. Legalna 7ica dođe nešto novca, ali opet, ima jedan dobar članak Microsoft Apps - only suckers pay retail te Seven perfectly legal ways to get Windows 7 cheap, or even free.

Stoga baš i nije neki bed što se cijene Windowsa tiče Ja sam ih recimo dobio free jer sam student, ali ok, nisu svi studenti.
Ok, shvaćam da ono, nije toliko skup Mac koliko je nekad bio i sve je to ok, ali još uvijek je to "skupo" jer za >10000 kn dobiješ entry-level računalo s (valjda) odličnim monitorom i precjenjenim mišem i tipkovnicom. To je dosta bg, nastranu što postaješ fanboy i heretik jer krećeš štovat Jobsa i Apple, a ne crkvu i boga ko pravi 'rvat
I dalje ne kužiš poantu...Osobno mi se sviđju Mac-ovi i OS X ALI s obzirom da mi je buđet kakav je to ne dolazi u obzir i zasad mi je Ubuntu ipak puno draži (i brži) od Hackintosha na mom stroju, za moje potrebe. Što se samih Mac-ova tiče..da, ti možeš imat jeftiniji PC jer ne treba ti IPS, takvo kućište itd. kažeš ali eto-sa Mac-om to ipak dobiješ sve lijepo zapakirano, gotov proizvod koji Barica, Štefica i Jožek mogu rapakirat i koristiti. Nijednom od njih nije na pameti sastavljanje i rastavljanje PC-a i mijenjanje hardwera jer se u to ne kuže a i ne vise na kompu 0-24 ko ti i ja, pa ako se nekad nešto i pokvari nije problem odnjeti sve na servis (što ionako moraš raditi ako imaš klasičan laptop ili brand name PC). Ti kao i ja (barem se smatram) smo dovoljno bistri da znamo što želimo u svojoj kanti do zadnjeg detalja. Barica, Štefica i Jožek ne jer kad im kažeš kolko memorije ima komp on će reći veličinu diska i neće znati ništa drugo. Mac je napravljen upravo za takve koji se ne kuže a žele imat računalo kod kojeg neće trebati misliti, kod kojeg je plug 'n' play baš plug 'n' play i koje će lijepo izgledati u dnevnoj sobi i zauzimat što manje mjesta. I ne,oni nemogu imat legalan soft jeftinije jer neznaju kako do njega dok na Mac-u dobijeu sve lijepo zapakirano. Tebi i meni je računalo hobi,posao,strast dok njima totalna nepoznanica i samo alat za obavit posao. Mac uspijeva biti ono što PC nikada neće biti - totalno idiot friendly. I ako sve to uzmeš u obzir...cijena mu je itekako opravdana (vani). To je to.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 07.11.2009. u 10:19.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 11:26   #64
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Svaki veliki brand name proizvođač PCa na svjetu ima sa bilo kojim windowsima zadnjih generacija potpuno identično idiot frendly stroj kao što je i iMac, pa čak možda i više od njega...

S druge strane kad se gleda omjer komponente/cjena u takvom brand name PCu isti i ne košta baš nešto manje od iMaca...

Mi koji raskapamo kante svakih par dana, mjenjanmo komponente i pod-komponente da nabrijemo stroj, igramo masne igre na kompu i sl smo u tome svemu posve nebitni jer ne spadamo u ciljnu publiku za iMac (makar se mora uvidjet da i PC sve više postaje periferija za gaming industriju) i da još nešto - da ga stvarno želim imat i imao bi ga, cjena mi ne predstavlja neki problem...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 12:07   #65
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Modding argument se ističe kao prednost PCa jer što ako nešto ne radi -> izvadiš taj dio i zamjeniš.
I koliko to useri rade kojima je PC za posao??? Isto koliko i Mac useri.
Citiraj:
Isto tako od doba Viste, a pogotovo sad Windowsa 7 nisam morao skinuti nijedan driver ako nisam htio što je pogotovo impresivno kad vidimo razmjer između dva modela, četiri kombinacije hardvera kod Applea i milijardu mogućih kombinacija na PC strani. Pod pretpostavkom da imaš legalne Windowse možeš transparentno skidati updatove (ili ručno ili automatski) i s sigurnosnim propustima i sl. stvarima nećeš imati garantirano problema.
Što te dovodi do zaključka da je Apple OS dobro prilagođen samo 4 tipa hwa, odnosno i manje jer su 1 Intel, i ostale varijacije grafika je slična.
Citiraj:
Također, ne razumijem ovaj svaki dan s PCjem imaš posla argument. Iole normalan korisnik stavi jednom Windowse, drivere i bok, vozi. Isto tako, ako kupi neko brand name računalo ne mora raditi ni to.
Hahaha, ima sigurno posla jer prvi virus ili neki shit, i PC je amen. Linux na stranu, pričam o Winsima.
Citiraj:
ima jedan dobar članak Microsoft Apps - only suckers pay retail te Seven perfectly legal ways to get Windows 7 cheap, or even free.
Ovo neću komentirati, 29$ dođe 10.5>10.6, W7 je puno skuplji, OEM,Retail, Upgrade tako da.
Citiraj:
Kad u računicu ubaciš da za 5000 kn dobiješ PC računalo višestruko moćnije od 14k kn Mac ekvivalenta i eto, dajte mi argument za Mac, a da nije S-IPS monitor. PC predstavlja slobodu izbora, Mac predstavlja zlo
A sada si stvarno sam sebi stavio govno u usta

Ako ideš uspoređivat iMac 27" i PC, onda ga uspoređuj po svim karakateristikama.
  1. iMac ima 27" IPS, i može se koristiti kao standalone monitor
  2. Ima i Intel i5/i7 mobilni CPU
  3. Ima predobru tipkovnicu i miš (možda)
  4. Sve ima ljepo upakirano predinstalirano, dobiješ sav software na DVDovima (kod OEMa mislim da ne)

Sada tebi se ne sviđa 27" IPS, wireless TIPKOVNICA/MIŠ, unibody kućište. Zar ti to ne govori da takav ekvivalent PC isto nije potreban (da ima nešto kao iMac identično, ali po manjoj cijeni koliko je moguće u takvim okolnostima)? Znači sudiš o Macu a ujedno kada bi sastavljao PC nebi uzimao slične komponente

Moram opet stavit par slika, jer nekima stvarno bi prije metar u guzicu nego cenat u glavu.



Mislim da je očito da ima razlika, i nemoj sada reć da je ovaj DELL OEM puno bolje stoji na stolu, da je tiši, i da zauzima isto mjesta i sl.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 14:31   #66
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
E ali ja ga uspoređujem po komponentama, đabe mi velik monitor kad ga ja vrednujem po drugim karakteristikama.

Što se tiče idiot friendlynessa, to sve razumijem, makar baš je tu i najveći problem. Recimo Štef i Barica hoće nešto što upale i da mogu gledat slike svojih unuka, hoće li uzeti iMac od 13-14k kn ili laptop/običan PC za 3-4k kn, naravno koji dolazi s predinstaliranim OS? Pa naravno da neće nitko uzet 10 000 kn skuplju opciju.

Također neće ni tvrtke uzimat iMacove kad gledaju da će što više uštedit, nastranu sad rijetke tvrtke koje iz nekog razloga trebaju Macove ili da budu kul ili su profesionalno uvjetovani (kao npr. izrada iPhone aplikacija, vide da bi radije onda iMac uzeli kad već ima S-IPS itd., a PC ekran + PC bi došao jednako/više onda ok)

Ono, razumijem ako već netko ide uzimat računalo iznad 10000 kn, treba monitor itd., onda bi vjerojatno i ja uzeo jer bi mi cijeli paket bio povoljniji od sastavljanja svog PC računala.

S druge strane imam kod PCa više slobode, veću garanciju itd. pa se meni osobno neće nikad dogodit da ću odabrat iMac naspram PCa.

Što se tiče komentara oko PCa i virusa, virus prvo treba doći na tvoje računalo što je s Fort Knoxom od W7 defaultnog firewalla malo teže. Drugo, antivirusa ima i besplatnih i komercijalnih stoga ne vidim razlog zašto netko ne bi imao antivirus na računalu. Treće, s brand računalima uvijek u pravilu dolazi i neka antivirusna zaštita, pa makar i free Mcafee trial od godine dana.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 15:18   #67
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,308
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
E ali ja ga uspoređujem po komponentama, đabe mi velik monitor kad ga ja vrednujem po drugim karakteristikama.

Što se tiče idiot friendlynessa, to sve razumijem, makar baš je tu i najveći problem. Recimo Štef i Barica hoće nešto što upale i da mogu gledat slike svojih unuka, hoće li uzeti iMac od 13-14k kn ili laptop/običan PC za 3-4k kn, naravno koji dolazi s predinstaliranim OS? Pa naravno da neće nitko uzet 10 000 kn skuplju opciju.

Također neće ni tvrtke uzimat iMacove kad gledaju da će što više uštedit, nastranu sad rijetke tvrtke koje iz nekog razloga trebaju Macove ili da budu kul ili su profesionalno uvjetovani (kao npr. izrada iPhone aplikacija, vide da bi radije onda iMac uzeli kad već ima S-IPS itd., a PC ekran + PC bi došao jednako/više onda ok)

Ono, razumijem ako već netko ide uzimat računalo iznad 10000 kn, treba monitor itd., onda bi vjerojatno i ja uzeo jer bi mi cijeli paket bio povoljniji od sastavljanja svog PC računala.

S druge strane imam kod PCa više slobode, veću garanciju itd. pa se meni osobno neće nikad dogodit da ću odabrat iMac naspram PCa.

Što se tiče komentara oko PCa i virusa, virus prvo treba doći na tvoje računalo što je s Fort Knoxom od W7 defaultnog firewalla malo teže. Drugo, antivirusa ima i besplatnih i komercijalnih stoga ne vidim razlog zašto netko ne bi imao antivirus na računalu. Treće, s brand računalima uvijek u pravilu dolazi i neka antivirusna zaštita, pa makar i free Mcafee trial od godine dana.
Ah...odustajem...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 18:03   #68
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ah...odustajem...
takoder....

Samo za zavrsnu rijec... ne poznajem niti jednu osobu koja je imala mac vise od 2-3 mjeseca i da se nakon toga vratila na pc ili rekla da mac nije vrijedan novce... poznajem samo one koji su nakon tog vremena prodali sve sto ima veze s pc-em...
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 18:47   #69
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
velorien - dosadan si. OK, tebi se ne sviđa i nećeš si ga nikad uzet, i onda se pljuje... bla bla..

iMac NIJE zapravo skup, vi koji pričate da složite za 5k kn komp koji je bolji od iMaca zapravo nikad u životu niste ni vidjeli iMac uživo, kamoli ga koristili. A ako i jeste, onda je to bilo na Apple štandu u avenu mallu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 18:56   #70
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
iMac NIJE zapravo skup, vi koji pričate da složite za 5k kn komp koji je bolji od iMaca zapravo nikad u životu niste ni vidjeli iMac uživo, kamoli ga koristili. A ako i jeste, onda je to bilo na Apple štandu u avenu mallu
iMac JE skup.
Druga stvar je ta šta ti proizvođači i trgovci boljih komponenti to adekvatno naplaćuju uz daleko veće marže od jeftinijih stvari.

Bilo bi "baza" kad bi sad imao za kupiti iMac za 5000kn sa recimo Atomom 330, 22-24" TN lcdom, 2gige rama i 500GB diskom.

Što ti vrijedi da ekstra-luksuzni iMac "vrijedi" 15000kn kad će ga kupiti mali broj ljudi (govorim za naša podneblja).

S druge strane, to prosječnom ameru nije bitno jer taj isti tamo košta 2000 dolara i usporediv je s sličnim PC-ima po isplativosti (tj nešto je skuplji na račun dizajna i zato jer je Apple).

Kod našeg prosječnog korisnika koji gleda di će ušparati svaku kunu iMac kao takav nema što tražiti, pogotovo ne na ovom forumu gdje su PC-aši i uglavnom ljudi koji slažu svoja računala.

Jednom kad ti živci budu popijeni od žene/punice/djece/posla i kad se više nebudeš igrao na računalu, a budeš bio solidno plaćen i situiran, mislim da je kupnja jednog takvog iMaca posve racionalna.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2009., 20:06   #71
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
velorien - dosadan si. OK, tebi se ne sviđa i nećeš si ga nikad uzet, i onda se pljuje... bla bla..

iMac NIJE zapravo skup, vi koji pričate da složite za 5k kn komp koji je bolji od iMaca zapravo nikad u životu niste ni vidjeli iMac uživo, kamoli ga koristili. A ako i jeste, onda je to bilo na Apple štandu u avenu mallu
Pa gdje sam ja pljuvao, nego tvrdim da je skup, vi tvrdite da nije. SKUPO JE ČETRNAEST TISUČA KUNA SA Č
Osim ako u Macu nije neki i5/i7 koji je 7 trilijuna puta bolji od i7 vulgaris, a i bilo koja druga komponenta koji se može naći u svakom pc dućanu onda ne znam po čemu je bolji.
S nefanatičke strane ovdje pričam.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 20:57   #72
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Recimo Štef i Barica hoće nešto što upale i da mogu gledat slike svojih unuka, hoće li uzeti iMac od 13-14k kn ili laptop/običan PC za 3-4k kn, naravno koji dolazi s predinstaliranim OS? Pa naravno da neće nitko uzet 10 000 kn skuplju opciju.
ne mozes ovakvu usporedbu napravit. svaka stvar je skupa ako ona ne donosi pare ili ju ti ne iskoristis kako treba
ajde sad slozi jedan pc sa istim komponentama i windowsima pa da vidimo kolika ce doci razlika
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 21:06   #73
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Očito nitko nije vidio alternativu na mojem linku s početka teme, ali ok. Eto sad opis i uz video
http://www.engadget.com/2009/10/09/s...rockin-moms-v/
Eto, da vidimo sad, da imate 1200$, što bi izabrali. iMac ili Vaio L??
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 21:11   #74
rossonero
Premium
 
rossonero's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krasic
Postovi: 28
Velorien, još si nas na forum hr uvjeravao u neka svoja uvjerenja, sad i ovdje.
Neznam kaj dolaziš uopće na ovakve teme, daj nas pusti da u miru raspravljamo o Mac-u.
Tebe to očito jako jeb. kaj mi koristimo Mac računala i nije ti jasno zašto to radimo ako možemo dobiti jeftiniji PC.

Apple ima svoju ciljanu grupu i svoje mušterije, da hoće napravili bi jeftiniji Mac za poslovne korisnike, da hoće napravili bi i jeftiniji Mac kojeg možeš nadograđivati po želji za tebe npr. Ali oni to neće napraviti jer ih ne zanima to i jer imaju svoju politiku koja im ionako donosi dosta love. Znači za tebe su PC i Windowsi, ti sretan, Apple sretan, svi sretni, za svakog ono kaj njemu odgovara.
rossonero je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 23:12   #75
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Tema je sviđa li mi se novi iMac, ja navodim zašto mi se ne sviđa
Baš ne vidim da ste se razvezali o Macu u ovoj temi osim što ste u zabludi da 14000 kn nije puno
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 23:23   #76
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Bilo bi "baza" kad bi sad imao za kupiti iMac za 5000kn sa recimo Atomom 330, 22-24" TN lcdom, 2gige rama i 500GB diskom.
Imas Mac Mini, za ne puno veci iznos sa TN-om po zelji i vozi.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 00:39   #77
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Imas Mac Mini, za ne puno veci iznos sa TN-om po zelji i vozi.
Nije to to, tako imaš i Acer Revo
Ja oću sve u monitoru.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 00:42   #78
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Nasarafi si Minija iza na mount rupe...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 03:07   #79
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Legalna 7-ica isto kosta, i to dosta, pa si na tih 5000kn dodaj i tu cifru. Uz IPS monitor, wireless misa i tipkovnicu.
MSDNAA
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 03:29   #80
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
MSDNAA
-5% na Apple proizvode ako si student

Mislim da nema svrhe raspravljat o OSovima, jer svaki ima svojih prednosti.

@Mar

Apple u nije cilj da napravi neki lowEND iMac, jer je iMac uvijek bio računalo koje je konkuriralo i postavaljalo standarde.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 03:43   #81
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
@Mar

Apple u nije cilj da napravi neki lowEND iMac, jer je iMac uvijek bio računalo koje je konkuriralo i postavaljalo standarde.
Teško da je iMac ikad postavlja standarde što se tiče harvera, a tako ni sada.
Kod njega je dobar dizajn, a ne hardver.

Hardver je "ok", ništa spektakularno.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 03:58   #82
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
stanimo na loptu malo

korisnicima pc/maca se sviđa mac iz dva razloga: os i fizički izgled.

os je se može riješiti na bilo čemu, izgled malo teže.

nemojte mislit da ću sad napljuvat mac pošto sam valjda na 2 komada u životu radio i ne volim kenjat po nečemu što ne znam dobro.

ali...

ne može biti zanemarena činjenica da ako BILO šta krepa na tom macu možeš se obratiti njihovom servisu i biti (doslovno) opljačkan za milju kuna.

upgrade bilo kakve vrste je totalna pljačka na macu pošto se radi o najobičnijem hardveru kojeg mogu u adm-u kupit.

sa tehničke strane ono integrirano čudo gore što je stavio baja sliku neće nikad nadživjet jednog "pc" brandanog desktopa u normalnom toweru. ako sam dobro shvatio daju samo godinu dana garancije na mac.

živimo di živimo i podrška je više-manje zaqrac (u usporedbi sa freedom country naravno).

da li mi se sviđa? da... guba je totalna imho.

da li bi ga kupio? sumnjam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 17:11   #83
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Očito nitko nije vidio alternativu na mojem linku s početka teme, ali ok. Eto sad opis i uz video
http://www.engadget.com/2009/10/09/s...rockin-moms-v/
Eto, da vidimo sad, da imate 1200$, što bi izabrali. iMac ili Vaio L??
Ovo je baš kul. Dir dir ekran. Samo da je veći.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 18:22   #84
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
prvo, oba glupost sa drkanjem prstima po ekranu mi je ravna SF filmovima, i to je samo FORA, a nikako praktično za bilo što osim izdrkavanja pred frendovima.

drugo, normalno da je 14k kn puno, ja te novce ne bih nikad dao za komp, pa bio to Apple, Sony, ili neki drugi složenac od komponenti.

treće, imac nije skup ako se pogleda što dobiješ za tu cifru i kakav gotovi proizvod. Slična PC konfiguracija koja bi po kriterijima kvalitete kućišta, ekrana, tišine rada, Os-ava i td itd, košta isto toliko.

Drugi je par rukava što ti moš kupit PC za 5-6k kn u nekom LC power kućištu, sa zujavim napajanjem i općenito ventovima, sa šrot monitorom od 20" i plastičnom BTC tipkovnicom i mišom...

jel me shvaćate?

to je priča ko s autima, zašto netko kupuje BMW serije 3, kad može kupit isto tako Hyndai elantru.. ista su klasa, jel... kužite me...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 19:01   #85
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
prvo, oba glupost sa drkanjem prstima po ekranu mi je ravna SF filmovima, i to je samo FORA, a nikako praktično za bilo što osim izdrkavanja pred frendovima.

drugo, normalno da je 14k kn puno, ja te novce ne bih nikad dao za komp, pa bio to Apple, Sony, ili neki drugi složenac od komponenti.

treće, imac nije skup ako se pogleda što dobiješ za tu cifru i kakav gotovi proizvod. Slična PC konfiguracija koja bi po kriterijima kvalitete kućišta, ekrana, tišine rada, Os-ava i td itd, košta isto toliko.
Može postati praktično, ako je dovoljno osjetljiv da u Photoshopu može imitirati tablet
Ma skup je s obzirom na to što nudi. Baš sam zato stavio link na taj Sony.
24",1080p, DVB-T, HDMI in, touchscreen Sony vs 21" iMac

Ja sam iMac shvatio kao nešto što nije poslovno (MacPro), a ni obično kućno multimedijalno (MacMini) računalo i po meni bi trebalo imati karakteristike oba svijeta. Apple očito više specifikacijama naginje poslovnom, dok multimedijalni dio ostaje na dizajnu.
Tu upada Sony koji je sve ubacio u isti kalup i dokazao da je Apple preskup za ono što nudi. Tko treba snagu i prednosti MacOS-a za posao, kupit će MacPro i veliki monitor, a tko ne treba, dovoljan mu je MacBook White. Ovo je za mene čisto bacanje novca za funcionalnost koju ima Macbook. Zamisli situaciju da si student, zarađenim novcem si kupiš stan i razmišljaš o računalu: kupim iMac - imam računalo....kupim Sony - imam računalo, TV, touchscreen... za istu cijenu. Šteta što ih samo u Americi ima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 20:33   #86
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Da se ukljucim u temu s nekoliko svojih misli.
Ja doma koristim OSX na PC konfiguraciji, na poslu WinXP (uskoro Win7).
Kako sam "racunalni entuzijast" samo me je zanimalo kako to OSX radi na PCu, je li ga uopce moguce instalirati i sto to Macovci vide u svemu tome. To je bilo prije vise od godinu dana i otada doma nisam pokrenuo windowse - jednostavno sam odusevljen OSXom, konkretno exposeom, spaces, spotlightom (posebice spotlightom), aliasima (u usporedbi sa shotcutima u Win), time machineom (idealno za backup cijelih diskova i migracije sustava), brzinom sucelja, aplikacijama, keyboard shortcutima s kojima prakticki ne trebam mis za 99% stvari, safarijem za browsanje, adiumom...

Također, svaka radnja koja se moze napraviti osmisljena je na najjednostaviniji moguci nacin - nema kompliciranja, sve je intuitivno... Nedavno je izasao i Snow Leopard koji mi radi savršeno, a OpenCL, GCD, a kako koristim vise od 4 GB memorije zgodno mi je sto je OS 64 bitan (iako je i Leopard vec bio dobrim dijelom 64 bitan).

Nakon sto sam iskusio OSX poceo sam gledati i Appleove hardwareske proizvode i definitivno kada dodje vrijeme za zamjenu racunala zamjenit cu ga s nekim Applovim gotovim proizvodom. Nacin na koji su Mac racunala slozena, materijali, kvaliteta, paznja posvecena detaljima, jednostavnost (kolicina kabela)... je ono sto mene privlaci tim racunalima. To ima svoju cijenu naravno, koju sam osobno spreman platiti.
S druge strane ako se u računicu uključi OS, tipkovnica i mis, iWork i iLife paketi, kompletno iMac all-in-one racunalo - cijena uopce nije prevelika.
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 21:23   #87
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Kako sada brljate sa MacMiniom??? Pa MacMini postoji od Intel serije, dok iMac se provlači sa PPCa. Davno sam koristio iMac PPC gljive, i tada sam bio oduševljen brzinom stabilnošću, funkcionalnošću. Plus odlično su im pristajali Harman Kardon mislim Soundstick zvučnici

To je komp koji je uvijek bio korak ispred, dizajnom, komponenetama i funkcionalnošću.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 21:27   #88
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Pa MacMini postoji od Intel serije
Jel? A kaj je ovo?
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 21:33   #89
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,308
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Može postati praktično, ako je dovoljno osjetljiv da u Photoshopu može imitirati tablet
Ma skup je s obzirom na to što nudi. Baš sam zato stavio link na taj Sony.
24",1080p, DVB-T, HDMI in, touchscreen Sony vs 21" iMac

Svaka čast tehnologiji al brate ružan je ko kobila Suzy.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 08.11.2009. u 22:07.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 21:54   #90
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
sviđa mi se jako ekran,27",16:9,IPS matrica,LED osvijetljenje i ogromna rezolucija,samo zbog toga je odlican izbor za neke.
Constantine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na