Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.06.2009., 18:36   #91
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kakav apple laptop. Pogledaj malo Panasonic toughbook seriju. Ne fully rugged, nego business. E to je poslovni laptop koji ce napraviti sto treba, kad treba. A ni baterija te nece kao ni mobilnost iznevjeriti. Da imam peneza, to bi imao, a ne apple!
uuf da,. Panasonic toughbook,, nice,.. sva sreca sto ga nema kod nas u RH, barem ga ja nisam vidio,. a i koliko ja znam skuplji su od APPLE-a, i da, upravu si robusniji su,. znam,. ali $$$,
Snail je offline  
Staro 17.06.2009., 21:57   #92
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
uuf da,. Panasonic toughbook,, nice,.. sva sreca sto ga nema kod nas u RH, barem ga ja nisam vidio,. a i koliko ja znam skuplji su od APPLE-a, i da, upravu si robusniji su,. znam,. ali $$$,
a to je ono, svugdje vrijedi ,koliko para toliko muzike...
ali ono,dno ponude apple-a, bijeli macbook, laptop čvrst za podemonit,nečujan u radu s baterijom koja traje 4 i po sata sa naravno uključenim wifi i bluetoothom, konstantno...a baterija je jednostavno mala...
laptop sa stršećom 9-cell baterijom koja uz ovo uključeno traje nešto preko 3 sata...koja je tu caka...zašto mi ne povuče onda više...

a što se os-a tiče...meni osobno uvijek fali raznorazno prčkanje tweakanje i drugo tako da mi windowsi s te strane posve pašu..nekad mi se čini da mi to postane svrha sama po sebi..ali eto, imam par frendova kojima komp im služi isključivo za posao(i btw znam da ih neke glossy apple fore ne pale)...recepti, baze podataka, računi bla bla..radili su na pcu ali svi su se redom prebacili na mac..zašto..jednostavno, nije im radio nikakve probleme dok su na pcu u skladu sa svojim znanjem svako toliko bili na telefonu s pitanjem a zašto mi neće ovo ili ono..instalirali su potrebne programe i ćao..

čini mi se da su neke stvari na macu toliko jednostavne da su meni čak i komplicirane ali eto kod usera koji osim nužnosti posla kompjuter za drugo ne treba niti ga znaju nešto posebno koristit to izgleda funkcionira..

just my cup of tea, no offense to anyone or argue intended..
schetz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2009., 22:24   #93
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
a to je ono, svugdje vrijedi ,koliko para toliko muzike...
ali ono,dno ponude apple-a, bijeli macbook, laptop čvrst za podemonit,nečujan u radu s baterijom koja traje 4 i po sata sa naravno uključenim wifi i bluetoothom, konstantno...a baterija je jednostavno mala...
laptop sa stršećom 9-cell baterijom koja uz ovo uključeno traje nešto preko 3 sata...koja je tu caka...zašto mi ne povuče onda više...

http://www.toughbook.eu/ENG/notebook_cf-t8.aspx
http://www.toughbook.eu/ENG/notebook_cf-w8.aspx
http://www.toughbook.eu/ENG/notebook_cf-f8.aspx

Meni je u usporedbi sa ovima apple lijepa igračka.
 
Staro 17.06.2009., 22:30   #94
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Negdje u skladišti imam jednog toughbook-a 28 sa Pentiumom 3 procesorom kojeg sam uspio spasiti od rashodovanja stare opreme. Nije to zaslužio. Obišao je Bliski Istok, radio u pustinji na +bogzna koliko, preživio pješčane oluje. Jedno vrijeme je proveo u Sibiru i radio na -bogzna koliko. Frajer koji koji ga je zadnji imao kaže da ga je ostavio vani za vrijeme oluje. Nakon više od 2 sata sjetio se da mu je ostao na haubi automobila, otišao tamo i vidio screensaver kako vrti one pajpove. Možda spada u kategoriju urbanih legendi ali kad je taj tip trebao dobiti Dell-a M60 i vratiti Panasonica bio je najnesretniji čovjek na svijetu. Usput Dell je u sličnim uvjetima 2x otegnuo papke pod garancijom u prvih godinu dana. Poslije ga više nisu ni forcali jer nije on za to. Mislim da je Panasonic još funkcionalan. Baš ću provjerit nakon godišnjeg. Ako uspijem savladati emocije i sebičnost možda ga dam u Računalni muzej u Rijeci. To čudo jednostavno nema alternativu za određene zadatke.
herion je offline  
Staro 17.06.2009., 22:35   #95
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
a to je ono, svugdje vrijedi ,koliko para toliko muzike...
ali ono,dno ponude apple-a, bijeli macbook, laptop čvrst za podemonit,nečujan u radu s baterijom koja traje 4 i po sata sa naravno uključenim wifi i bluetoothom, konstantno...a baterija je jednostavno mala...
laptop sa stršećom 9-cell baterijom koja uz ovo uključeno traje nešto preko 3 sata...koja je tu caka...zašto mi ne povuče onda više...

a što se os-a tiče...meni osobno uvijek fali raznorazno prčkanje tweakanje i drugo tako da mi windowsi s te strane posve pašu..nekad mi se čini da mi to postane svrha sama po sebi..ali eto, imam par frendova kojima komp im služi isključivo za posao(i btw znam da ih neke glossy apple fore ne pale)...recepti, baze podataka, računi bla bla..radili su na pcu ali svi su se redom prebacili na mac..zašto..jednostavno, nije im radio nikakve probleme dok su na pcu u skladu sa svojim znanjem svako toliko bili na telefonu s pitanjem a zašto mi neće ovo ili ono..instalirali su potrebne programe i ćao..

čini mi se da su neke stvari na macu toliko jednostavne da su meni čak i komplicirane ali eto kod usera koji osim nužnosti posla kompjuter za drugo ne treba niti ga znaju nešto posebno koristit to izgleda funkcionira..

just my cup of tea, no offense to anyone or argue intended..
Opet ovisi kako uzmeš za mene je MB & MBP pojam notebook (koristio sam više straih i novih serija). Jednotavno su robusni, kvalitetni i brzi. Što se tiče samog OSa nemam šta reć. Doduše ja vozim OSX na nonApple laptopu, iako nije poptuno identičan ( u smislu EFIa i sl Apple đinđa) on je ubiti puno bolji od Winsa. Koristim se tim OSom ima cca 1godina, i stvarno ima prednosti koje su dobro došle. Sada dosta softwarea koji sam koristio na Windowsima (koristim) nema na OSXu, ali to ne znači da nema alternativa koje su podjednake i bolje

Što se tiče twaeakanja ima programa koji to omogućuju, tu je i terminal za milijun gluposti koje su skrivene, i jednostavno se treba ušemiti. Što se tiče tweakanja za bolji rad, to je možda na Winsima popularno ali na OSX nije

Ma što da bubba kaže, ja vjerujem da je OS ipak glavni, jer me užasno iritira činjenica da uz puste upgrade sistema kroz godine imam opet lazy sustav koji se sporo diže, i sporo pokreće neke stvari. I kad bih morao birat izabrao bi Mac jer jednostavno ima prednost u OSu.

Nije da sada havlim i jedno favoriziram Apple, imaju i oni bolnih točaka koje se meni ne sviđaju, ali ovo su za mene najjači argumenti. Pouzdanost, jednostavnost i kvaliteta.
Baja 001 je offline  
Staro 17.06.2009., 22:35   #96
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
prema ovome svasta izgleda kao igracka ..
bojim se i pitat cijenu...neke stvari koje su van dometa bolje je i ne vidjet..
schetz je offline  
Staro 17.06.2009., 22:40   #97
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Dobro, ja sam stavio business kategoriju. Ima i ova kategorija. Jest da se tu radi vec o 2.3 kile, ali koliko znam kod nas prosjecni laptop ima izmedju 2.5 i 3.

http://www.toughbook.eu/ENG/notebook_cf-19.aspx
http://www.toughbook.eu/ENG/notebook_cf-30.aspx

Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
prema ovome svasta izgleda kao igracka ..
bojim se i pitat cijenu...neke stvari koje su van dometa bolje je i ne vidjet..
Pa ispod 20.000 kuna je! koliko se sjecam. Znam jer sam ga ja mislio uzeti, ali sam se onda odlučio radje za kombinaciju plazma, htpc + Asus eee

I ako se sjecam da daju 3 godine garancije!

Ovdje imas u dolarima
http://www.buytough.com/tb_t8.asp

nije neko mjerilo ebga, ali sad ga ne trazim za kupiti, pa a neda mi se trazit po susjednim zemljama koliko dodje.

Prema tom site-u. 5year protection plus garancija kosta recimo 900$ plus. Sto je vise nego sto skoro ikom treba od jednog laptopa!

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 17.06.2009. u 22:52.
 
Staro 17.06.2009., 22:43   #98
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Nije da sada havlim i jedno favoriziram Apple, imaju i oni bolnih točaka koje se meni ne sviđaju, ali ovo su za mene najjači argumenti. Pouzdanost, jednostavnost i kvaliteta.
da, to i jesu glavni argumenti navedenih frendova..to je jednostavno jedino što oni od rada na kompjuteru zahtjevaju...
schetz je offline  
Staro 17.06.2009., 22:47   #99
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
da, to i jesu glavni argumenti navedenih frendova..to je jednostavno jedino što oni od rada na kompjuteru zahtjevaju...
Pouzdanost - Relativna stvar. Do korisnika. Meni je pouzdan bio i win XP i vista i debian i ubuntu i OSX

Jednostavnost - Program je program. Ako se radi o Mac only programu ajde, ali vecina programa je dostupna i na windowsima, tako da nema neke razlike

Kvaliteta - Ovisi o proizvodjacu. Sigurno forcebook nije isto kvalitetan, ali neki drugi jesu! :P
 
Staro 17.06.2009., 22:51   #100
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pouzdanost - Relativna stvar. Do korisnika. Meni je pouzdan bio i win XP i vista i debian i ubuntu i OSX
slažem se, i kod mene je donekle isto...
ali pitanje je koliko ta pouzdanost ovisi o kompjuterskom znanju ili volji korisnika..
sudeći po njima, puno....i to je taj point..
schetz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2009., 22:57   #101
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Pouzdanost - Relativna stvar. Do korisnika. Meni je pouzdan bio i win XP i vista i debian i ubuntu i OSX
Ne dotičen se sada na UNIX sisteme koji su ujedno i najpouzdaniji a na kojima je OSX baziran. Sada govorim na konkretno OSX vs Windows, a nitko mi nemože reć da je sa istom hrpom sranja Windows bolji od OSXa kad nije.
Citiraj:
Jednostavnost - Program je program. Ako se radi o Mac only programu ajde, ali vecina programa je dostupna i na windowsima, tako da nema neke razlike
Same gluposti u radu, od prebacivanja aktivnih prozora, više workspacea, drugačijih shortcutova, i svega ostalog jednostavno mi je lakše.
Citiraj:
Kvaliteta - Ovisi o proizvodjacu. Sigurno forcebook nije isto kvalitetan, ali neki drugi jesu! :P
Dosta mi je lapova prošlo kroz ruke, dosta sam ih rastavlja, sastavlja, mučio na razne načine. Odmah mi se kod MB(P) svidilo kućište koje je kavlitetnije za nekoliko klasa od *svih normalnih laptopa*. Unutrašnjost je uredna i nema previše mjesta za prčkanje, sve je jednostavno. Što se tiče njihove ergonomije, ekrani/tipkovnice su po meni savršeni (to neznači da nema drugih laptopa sa istim karakteristikama). Na kraju opet se moram baciti na OS koji me fascinira (još da mu je DX za igre )
Baja 001 je offline  
Staro 17.06.2009., 23:01   #102
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Što se tiče samog OSa nemam šta reć. Doduše ja vozim OSX na nonApple laptopu, iako nije poptuno identičan ( u smislu EFIa i sl Apple đinđa) on je ubiti puno bolji od Winsa. Koristim se tim OSom ima cca 1godina, i stvarno ima prednosti koje su dobro došle. Sada dosta softwarea koji sam koristio na Windowsima (koristim) nema na OSXu, ali to ne znači da nema alternativa koje su podjednake i bolje

Što se tiče twaeakanja ima programa koji to omogućuju, tu je i terminal za milijun gluposti koje su skrivene, i jednostavno se treba ušemiti. Što se tiče tweakanja za bolji rad, to je možda na Winsima popularno ali na OSX nije

Ma što da bubba kaže, ja vjerujem da je OS ipak glavni, jer me užasno iritira činjenica da uz puste upgrade sistema kroz godine imam opet lazy sustav koji se sporo diže, i sporo pokreće neke stvari. I kad bih morao birat izabrao bi Mac jer jednostavno ima prednost u OSu.

Nije da sada havlim i jedno favoriziram Apple, imaju i oni bolnih točaka koje se meni ne sviđaju, ali ovo su za mene najjači argumenti. Pouzdanost, jednostavnost i kvaliteta.
Mozes li napisati osvrt na konkretne prednosti/mane OSX-a u odnosu na Win? Zanimaju me i sitnice koje su bolje/losije, duze vremena lurkam po temi OSX na PC-u pa bi me zanimala takva usporedba.
morph je offline  
Staro 17.06.2009., 23:19   #103
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Mozes li napisati osvrt na konkretne prednosti/mane OSX-a u odnosu na Win? Zanimaju me i sitnice koje su bolje/losije, duze vremena lurkam po temi OSX na PC-u pa bi me zanimala takva usporedba.
Može sastavim kratki osvrt, bacit ću ga na OSX thread, pa možemo tamo paradirati (ovdje bubba pomno prati )
Baja 001 je offline  
Staro 17.06.2009., 23:19   #104
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Mozes li napisati osvrt na konkretne prednosti/mane OSX-a u odnosu na Win? Zanimaju me i sitnice koje su bolje/losije, duze vremena lurkam po temi OSX na PC-u pa bi me zanimala takva usporedba.
Ovdje bi sad trebala uletjeti Katarina
herion je offline  
Staro 17.06.2009., 23:31   #105
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Može sastavim kratki osvrt, bacit ću ga na OSX thread, pa možemo tamo paradirati (ovdje bubba pomno prati )
Prati on i tamo, pazi kaj pišeš


Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ovdje bi sad trebala uletjeti Katarina
Neće se Kata ovdje više vratit, budi bez brige.
A možda zapravo prikuplja argumente pa će sutra raspaliti ovdje

A možda su u šumi
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 18.06.2009., 00:25   #106
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Neće se Kata ovdje više vratit, budi bez brige.
evo me Roberto... ne misliš valjda da se bojim Bubbe i ostalih ignorantnih i isključivih kompleksaša. Samo sam danas imala važnija posla...

Vidim da ste se svi zapalili za temu. Hvala Snailu i Baji 001 koji su koliko toliko na mojoj strani, ne pate od kompleksa više vrijednosti i pristupaju temi "cum grano salis"

Samo tako nastavite... I'll be watching...
Katarina je offline  
Staro 18.06.2009., 00:42   #107
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
evo me Roberto... ne misliš valjda da se bojim Bubbe i ostalih ignorantnih i isključivih kompleksaša.
Mislim da je Bubba iskomplensiran jer mu mašina nije lijepa k'o Mek pa sad istovaruje svoj emocionalni teret na tebi jadnoj.

(prostote )


Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Samo sam danas imala važnija posla....
Važnija posla od obrazovanja belosvetske javnosti o prednostima Meka nad konkurentskim riješenjima?
Nova verzija s aktivnim kisikom čisti 38% bolje!

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
"cum grano salis"
Morske ili kamene?

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Samo tako nastavite... I'll be watching...
U to ne sumnjamo, nego Katy, umjesto da druge nazivaš organski i mentalno zaostalima, možda da konačno objasniš to zašto je Mek bolji od PC-a i zašto bi ga znanstvenici tribali koristiti?

We're awaiting eagerly
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online  
Staro 18.06.2009., 00:48   #108
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ne dotičen se sada na UNIX sisteme koji su ujedno i najpouzdaniji a na kojima je OSX baziran. Sada govorim na konkretno OSX vs Windows, a nitko mi nemože reć da je sa istom hrpom sranja Windows bolji od OSXa kad nije.
Da, ja mogu. Radio sam na macovima pola godine isključivo za posao, te dok sam bio u bnet-u me dopalo da složim priručnik nekakav za mac.

Macovi su ok. Može proć. Dok radi sve normalno. Ako se nešto sjebe na OSX-u, masovne jebade dok se nađe problem. Recimo famozni biser sa wireless-om i OSX 10.4 ak se dobro sjećam. Ako je WEP enkripcija sa heksadecimalnom šifrom, naš voljeni mac je preglup da razazne hex od ASCII šifre, te prema tome, ne priznaje šifru kao hex ako se ne stavi ! ispred šifre ili 0x. Ovo je bila jedna od najvećih gluposti dosad što sam doživio sam macom al bilo je i drugih brojnih.

Također, OSX nije direktno baziran na UNIX-u nego BSD-u. Bilo koji malo više načitani wikipedijaš će ti to moć reč, a i samo loadanje mac-a ti to može pokazat (također, hebena konzola... joj što ju volim....)

Mac je za dibiduse koji nemaju ni vremena ni živaca ni mozga za PC. Priznat ću, vindožeri su grdi OS za početnike i one koji su malo računalno obrazovani. Al jebemu m***r. Nemreš mi tolko kenjat po OS-u koji je pun kufer rasprostranjeniji od bilokojeg drugog. Jel to možda zato što niš ne valja? Ili, da citiram Apple kampanju... "It just works..."


Citiraj:
Same gluposti u radu, od prebacivanja aktivnih prozora, više workspacea, drugačijih shortcutova, i svega ostalog jednostavno mi je lakše.
Lijenost prevladava.





Daklem, na windowsima sam od '97 godine, kada sam bio samo kikić od 7 godina. Počeo sam ustvari na dos-u što me stari učio. Prešo na 95 pa na 98 pa ME pa XP pa Vista pa rikverc pa opet vista i u nedogled. Sve od toga je radilo u svoje vrijeme.

XP se još uvijek drži hebeno solidno sa svim što se baci na njega, rekao bih čak bolje nego mac.

Popravljanje windowsa je grdi posao. Priznajem. To je nešto što radim već 9 godina kod sebe doma. Dizanje njih, rušenje njih, dizanje mreža, rušenje mreža, modifikacije mreže, sve moguće kerefeke.

Popravljanje macova je mazohizam. To je sve što ću reći na tu temu.



I pretpostavljam da ću uskoro dobit par flame-ova, prijetnji preko PM-a, Katicu kako pokušava neobrazovano odgovorit na nešto, tako da...


Da, Katarina, evo ti jedan savjet. Prije nego počneš srat, pročitaj barem na wikipediji o tome o čemu planiraš cvilit. Mac nije ništa drugo nego hrpa PC komponenata koje su prošle malo veću kontrolu kvalitete nego većina ostalih pre-made PC-eva, te koja ima jako fensi i relativno funkcionalan OS. To je odgovor na Mac vs. PC debatu.


Ako želiš zajedno s Bajom i ostalom ekipom bit na Mac-u, slobodno, tvoj izbor, zaboli me kofer za to. Ja ću tu biti sa ostatkom ekipe nas bijednih gikova koji nismo dovoljno ni kul ni plaćeni da se družimo s vama eliticom koja si može priuštit jako fensi kompove. Mi ćemo se tu u kutku igrati sa svojim komponenticama koje ćemo lijepo uguravati u razne slot-ove na svojim matičnim pločama i bit ćemo sretni bez vas luđaka nad glavom koji će nam stalno pizditi kako to da možemo bit tolko glupi da ne koristimo Mac-a.


Fala, samoprozvani predstavnik nepostojećeg udruženja geekova koji nisu dovoljno kul da se druže s mac-ovima, Vrga vas lijepo pozdravlja.
Vrga je offline  
Staro 18.06.2009., 00:49   #109
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Same gluposti u radu, od prebacivanja aktivnih prozora, više workspacea, drugačijih shortcutova, i svega ostalog jednostavno mi je lakše.
Potpisujem, nekako mi jednostavno bolje leži.

Da mogu igrat igrice (prvenstveno mislim na AA) mislim da bi se riješio windowsa. Ovako imam dual boot pa se samo prebacim kad mislim igrat.
Trenutno radim na hackintoshu, jer se za pravi mac nema love.

Koliko sam ja upućen, Bj-u se za DTP većinom koriste Mac-ovi (rekao bih 90% bez beda). Stari mi je grafičar, pa eto znam. Ali osim toga mislim da skoro nitko ne koristi Mac.
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline  
Staro 18.06.2009., 01:28   #110
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
/cut
Nisam ni rekao da ne znam da je baziran na BSDu koji je derivat UNIXa.
Nego sada, činjenica je da OSX ima gafova (pa ima ih i Windows). Konkretno kada se nešto pokvari je jeba** da se popravi, ali je i činjenica da bolje radi od Winsa. Kažem da sam ostao fasciniranošću kada sam vidio prvi MacBook (prva Intel linija) sa OSXom samo upgradeanim do danas, korisnik dotičnog se ok kuži u Macove, radi kao developer iPhone i web aplikacija, i Mac ga služi bez problema. Usoredba sa Macom koji sam probao je da je sistem sa hrpom alata, videom, mjuzom sve skupa brz i fludan, nakon 3-4 (koliko ima da je izišao MB sa Intel CD), bez ikakvih REINSTALACIJA.

Uglavnom, Mac je kontrolirana hrpa hwa koja ima svoj software i drivere i kao takava ne cilja kao Wins na širu publiku. Isto tako ko prelazi na Mac samo zato što nema virusa vara se. Ja imam svoje argumente, međutim i dalje nemogu bez Winsa

BTW nebi imao potrebe kada bi moj kompatibilni Windows HW radio bez greške (kao prvog dana) uz razne torture nakon barem 1godine korištenja
Baja 001 je offline  
Staro 18.06.2009., 01:29   #111
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
@Vrga

Citiraj:
Da, Katarina, evo ti jedan savjet. Prije nego počneš srat, pročitaj barem na wikipediji o tome o čemu planiraš cvilit. Mac nije ništa drugo nego hrpa PC komponenata koje su prošle malo veću kontrolu kvalitete nego većina ostalih pre-made PC-eva, te koja ima jako fensi i relativno funkcionalan OS. To je odgovor na Mac vs. PC debatu.
Ne balavče mali... to je hrpa komponenata, ali ne PC komponeneta. Razlika je u firmwareu ,a ne samo u driverima... A to što su prošle malo veću kontrolu kvalitete nego većina ostalih pre-made PC-eva i nije tako zanemariv podatak. Dakle, pravac wikipedija i ne cvili tim sitnim post-pubertetskim glasićem.
Katarina je offline  
Staro 18.06.2009., 01:32   #112
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
@Vrga



Ne balavče mali... to je hrpa komponenata, ali ne PC komponeneta. Razlika je u firmwareu ,a ne samo u driverima... A to što su prošle malo veću kvalitetu nego većina ostalih pre-made PC-eva i nije tako zanemariv podatak. Dakle, pravac wikipedija i ne cvili tim sitnim post-pubertetskim glasićem.
A Firmware je?

Da je ekipa otkrila toplu vodu na svojim proizvodima dok ih je "modificirala" za mac to bi napravili i na PC komponentama. Biznis, nista vise, nista manje. Svatko tko moze poboljsati svoj proizvod uz nesto takvo kao promjenu firmwarea bi napravio uz takvu konkurenciju!

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 18.06.2009. u 02:05.
 
Staro 18.06.2009., 01:32   #113
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
lolček XD

Aj nauči malo bolje pa se onda promoli iz rupice svoje.
Vrga je offline  
Staro 18.06.2009., 01:34   #114
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Mac_F Pregled postova
Potpisujem, nekako mi jednostavno bolje leži.

.
Slazem se s tobom, sve je brze, samo saltas stvari po ekranima,. i jos si spojis vanjski monitor, i zakon,.
Ne znam kako kod vas ali ja sam svakih pola godine morao brisati XP, zbog svakakvih gluposti sta mi se nasele na komp, dzaba sto imam NOD-a,
a eto OSX vec koristim isto dugo, i nemam nikakvih problema, nema nicega, stekanja, nicega, errora, nema toga tu, barem kod mene nije bilo,
ne znam kako vama, ali meni je bolje raditi u nekim grafickim programima na OSX nego na wind.

A sto se tice ovih robusnih laptopa ima i Dell, ne znam kako se zvao nesto E64xx, tako neka serija, sto americki vojnici koriste,. ali to nisu 'redovne' (normalne) serije notebook-ova, koje se standardno proizvode kao ne znam MAC, koji je svaki od Al-a, osim ovih plasticnih, iako je ta plastika dosta cvrsta koliko sam ja vidio,. A ti robusni lapovi (Dell, Panasonic) kostaju malo vise od Maca, koliko se sjecam oko 4k+$,
Snail je offline  
Staro 18.06.2009., 01:47   #115
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
Slazem se s tobom, sve je brze, samo saltas stvari po ekranima,. i jos si spojis vanjski monitor, i zakon,.
Ne znam kako kod vas ali ja sam svakih pola godine morao brisati XP, zbog svakakvih gluposti sta mi se nasele na komp, dzaba sto imam NOD-a,
Manje sumnjivih i pedo-medo web stranica?
tech je offline  
Staro 18.06.2009., 01:53   #116
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
define: Katarina

So called Katy by the members of PCe forum, thinks that knows eeeeverything bout OS-es.
Knows some you_do_not_know_their_name people that do biological research. Also, she has Mac at work and thinks she's awesome.

We suppose she is either middle-aged woman with menopause, some über g3ek that has never had sex, or she is just having PMS.

Bubba obviously wiped asphalt with her, so she wants revenge.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 18.06.2009., 01:58   #117
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Manje sumnjivih i pedo-medo web stranica?
hhh, da bas,., mozda bolje da smanjim korisnike za racunalom, svi ga muce, a nitko da ga ocisti, pun je gluposti, ali i na OSX imam gluposti, ali ocito on to zanemaruje,.
Snail je offline  
Staro 18.06.2009., 02:04   #118
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
Slazem se s tobom, sve je brze, samo saltas stvari po ekranima,. i jos si spojis vanjski monitor, i zakon,.
Ne znam kako kod vas ali ja sam svakih pola godine morao brisati XP, zbog svakakvih gluposti sta mi se nasele na komp, dzaba sto imam NOD-a,
a eto OSX vec koristim isto dugo, i nemam nikakvih problema, nema nicega, stekanja, nicega, errora, nema toga tu, barem kod mene nije bilo,
ne znam kako vama, ali meni je bolje raditi u nekim grafickim programima na OSX nego na wind.

A sto se tice ovih robusnih laptopa ima i Dell, ne znam kako se zvao nesto E64xx, tako neka serija, sto americki vojnici koriste,. ali to nisu 'redovne' (normalne) serije notebook-ova, koje se standardno proizvode kao ne znam MAC, koji je svaki od Al-a, osim ovih plasticnih, iako je ta plastika dosta cvrsta koliko sam ja vidio,. A ti robusni lapovi (Dell, Panasonic) kostaju malo vise od Maca, koliko se sjecam oko 4k+$,
Pitao sam par (čak mislim da su baš bila dvojica) mac korisnika kad su mi dali taj isti argument o smecu na OS-u koliko su stvari pokusavali instalirati na svoj windows komp, a koliko na Mac. Sami su priznali da su nebrojeno vise gluposti stavljali na windowse. Apple je bogme jako dobar kaj se tice kontroliranja svojih korisnika i programa koje mogu koristiti. Windoze imaju hrpendaru govno programa, isto kao sto linux ima paketa. Ali tu dolazimo zdravo seljacki do toga da Apple djeluje po principu "Reci cu ti sto je dobro za tebe i to ces i koristiti", dok je kod PC-a ovisno o OS-u modificirano " Ja cu odluciti sto je dobro za mene i sto cu koristiti". Istina je da mnogi ljudi trebaju nekog da ih zastiti od samih sebe. (sloboda izbora je dobra, ali ne smije biti prevelika neki bi rekli kad se tice prosjecnog korisnika). Ja ne trebam da netko bira za mene. Ako to znaci da cu dvaput razmislit o necem prije nego sto nekaj uštekam u komp (šrot napajanje npr.) ili instaliram (nešto sa secuROM zastitom npr.) neka bude. Dal ima ljudi kojima paše da ne moraju razmišljati pretjerano o tome što stavljaju na svoj komp i odakle je naravno da ima. Oni neka plate onda tu veću cijenu. Njihov izbor. Ali je činjenica da nije potrebno.

Kaj se tice cijene Panasonic lapova. Na prvom sajtu koji ih prodaje na koji sam naletio su cijene bile oko 2500$ za business rugged, te oko 3500$ za fully rugged. Tako da ajmo ne pricati od 4000$+
 
Staro 18.06.2009., 04:46   #119
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
ne misliš valjda da se bojim Bubbe i ostalih ignorantnih i isključivih kompleksaša. Samo sam danas imala važnija posla...
Oprosti mi Katrin, mozda nisam bio fin...

http://forum.pcekspert.com/showpost....7&postcount=24

...sve je sada samo dim, tvome mozgu ni traga.

I opet, pojednostavljeno, mozes li odgovoriti na pitanja i prestati biti pretili pedofil u srednjim pedesetima koji se igrom kadrovske krizaljke nasao na nezavidnom mjestu pa tu i tamo kad prosere nekakvu technobabble glupost koja dolazi od mladog strkljavog informaticara u drzavnoj sluzbi u kojoj si zaposlen na mjestu referenta?

Citiraj:
Vidim da ste se svi zapalili za temu.
Procitaj opet. "Zapalili" smo se na nesto sasvim drugo. Tvoje idiotarije.

Citiraj:
Razlika je u firmwareu ,a ne samo u driverima...
I opet zarko iscekujemo referat iz komparativne firmwareistike, kao i prije nekoliko postova. Kathy, jaka na rijecima, slaba na djelima i sisama.

Tits, arguments or GTFO!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 18.06.2009., 06:08   #120
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Da presjecem s jednom ljutom kad sam se vec morao rano probudit...

Jel se moze Mac overclockat?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na