Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2003., 14:04   #1
Fhor4Thre
Banned
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Čakovec
Postovi: 7
2 problema sa mrežom

1.Često organiziramo lan partye,na kojem često dođe do poteškoča ali ih rjesimo bez veče muke osim jednog,večina nas koji su na lanu koriste windows xp,kada se spojimo na mrezu windowsi se dizu jako sporo.Nakon poruke welcome,digne se par programa ali trebamo čekat barem 2 min. da se mreza digne,što nas po malo živcira.No to se ne događa svima koji koriste xp,kod nekih se dize kao i normalno ali večini sporije,pa ako ko zna rjesenje za to neka javi

2.Imam D-link dwl-520+,prilikom bootanja mi računalo zasteka.Ili ako dođe do windowsi,prilikom instalacije drivera mi krepa,prvo sam mislio da mi je kartica ne sljaka,ali sam probao na drugom računalo i tamo sve sljaka.Onda mi je palo na pamet da mi je napajanje samo 300W,a u računalo imam sat. karticu,mreznu,isdn karticu,zvučnu,dva diska i cd-rw.Tada sam pokusao sa 500W napajanjem,problem je isti.Pa sam onda nadogradio bios ali ni to nije pomoglo.Pokusao sam i sa windows 98 i xp,isti problem,isa svim mogučim pci utorima.Molim pomoč..

Intel4 2.4Ghz(533mhz)
gigabyte GA-8pe667 pro(intel 845pe chip)
256 ddr(333mhz)
hd-baracuda(40gb)
hd-ibm(20gb)
Gainward geforce 4mx 460
Fhor4Thre je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 14:21   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
1. To je normalno jer se kartice dogovaraju oko IP adresa. Malo pomaže ako postaviš statične u istom opsegu (192.168.100.XXX). Jedino kako bi to bilo momentalno je da postavite jedan server. On bi vam automatski dodijelio adrese pa nema dogovaranja.

2. Teško da ćeš moći popuniti sve PCI slotove na kompu. Osobito ako imaš i kakvu TV ili satelitsku karticu. Možda bi to malo trebalo izmiješati. Postavi ih u nekom drugom rasporedu. Ne bi bilo loše da staviš bolje napajanje za taj stroj ali ne bilo kako. Nije svakih 500W isto. Moraš uzeti kvalitetno pa može biti i 350W.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2003., 14:43   #3
Fhor4Thre
Banned
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Čakovec
Postovi: 7
Hvala na tako brzom odogovoru.Ovo prvo pitanje smo rjesili.
Za ovo drugo.Pokusao sam i isprjemesat kartice ali ne pomaze.Kad izvadim wireless mreznu van sve radi normalno.Pokusao sam staviti samo wierless mreznu u računalo,to mi je pomoglo donekle,ali mi tada windowsi rade vrlo nestabilno.Jedino je moguče kao i sto si rekao,napajanje,jer sam 500W napajanje posudio od frenda koji ima istu tu wireless mreznu,a ima i slične simptome,samo da on moze imat i mreznu i wireless mreznu u računalo bez problema a kad stavi satelitsku kaarticu,windowsi mu blokiraju .
Fhor4Thre je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 16:43   #4
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
HHmmmm, sve mi to smrdi na probleme s driverima. Kao što RAK reće napajanje je ziher preslabo ( ako je no name iliti MS isl. pogotovo ).

Probaj od mekoga posuditi 350-400W kvalitetno ( Enermax,Well Tech, Antec isl ). Ako nitko nema ta prokleto skupa napajanja možda imaju Task - iako spadaju u budget napajanja od širota su ipak nešto bolja

Pogledaj u Device Manageru da se možda ne kolju IRQ adrese :confused: Mrežna, wireless i satelitska možda koriste isti IRQ, pogledaj pa javi.

my 2 cents ....
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 18:19   #5
Fhor4Thre
Banned
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Čakovec
Postovi: 7
Nema mi conflicta sa irq-em.A pokusao sam i staviti samo wireless mreznu u računalo,velim radi nesto bolje ali mi zablokira svakih par minuta,čak sam si i isključio u biosu sve portove.Ne poznam nikog koji bi imo napajanje veče od 300W osim onog na kojem sam isprobavao.Nista u ponedeljak kupujem napajanje.Ako znate koje da si uzmem do 600kn,molim napisite.Sasvim je moguče da su i driveri krivi jer mi utility koji dolazi sa karticom veli da ih nemoze nači,ne uvjek ali zna se dogodit.Upravo skidam neke nove drivere pa čemo da vidimo.
Fhor4Thre je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 19:32   #6
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
pa ako stavis sve kompove da imaju static IP, onda samo zamjeni taj Hub sa nekim Switch(om) i stvari ce ti se srediti sto se brzine tice.

Sto se tice ovog drugog problema probaj sve izvaditi osim CPU, memorije, HD, Video karte, i NIC i onda probaj to raditi, samo da vidis da nije do kompatibilnosti izmedju NIC i nekog drugog urdzaja, takodje provjeri IRQ konflikte i slicne stvari.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 19:46   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ili jednostavnije - sta nekoristis na disable u device manageru......
pretpostavljam da ti je wlan kad si kuci a obicni na partyu.
isto poiskljucuj u biosu sva sranja na ploci (portove i to) koja nekoristis.
mozda pomogne, mozda ne
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 21:54   #8
Fhor4Thre
Banned
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Čakovec
Postovi: 7
Za ovo prvo pitanje sam skuzio,a i to sam pretpostavlajo da je problem,ali posto na lanu jedino ja znam postavit te sranjske protokole i sharinge,nisam imao volju dodjeljivat statičke adrese svim 15 računalima na lanu,aha i imamo switch.

Za ovo drugo.Sve sam pokusao,sve i u biosu sam isključio sve portove,probao sam sa svim driverima i PCI utorima,nista ne pomaze.Nema conflicti na irq-uima.Pokusao sam čak i sa NTFS particijom,nist ne pomaze.

Wireless sam nabavio jer se zelim spojit sa gradskim Ap-eom,a sada me jeb..... onako,ako tako nastavi kupujem i novu mreznu i novu matičnu,pa neka se onda jeb.... ona
Fhor4Thre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na