Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2010., 10:36   #91
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Grafa vjerojetno nije certificirana prema ATX spec. Vjerojatno ni Mars nije bio
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 10:40   #92
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Pa kako ju smiju onda prodavati?
bluefluid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2010., 10:57   #93
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Grafa vjerojetno nije certificirana prema ATX spec. Vjerojatno ni Mars nije bio
O tome pričam

Mada opet na drugu ruku, dali oni mogu to prodavati/dijeliti/reklamirati/testirati(najbitnije po meni) mada nije po atx standardima?
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 15:53   #94
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
možda će se nekome činiti ovo kao glupo pitanje, no postoji li razlog zašto je sa ATX ograničena vataža grafičkih na 300W? Postoji li neki razlog, ili su odokativno odredili broj?
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 16:29   #95
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Moraš imati neku kontrolu. Inače nema standarda, a kad nema standarda ode sve u ... A onda najviše od svih bi gubili kupci!
  Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 16:35   #96
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Nije ATX zakonsko ograničenje, nego samo standard koji ograničava neke stvari radi kompatibilnosti. A 300W limit je postavljen valjda kad su grafičke vukle 15W...

Tu karticu ionako kupuju entuzijasti, koji valjda dovoljno znaju o snazi i naponima da znaju što kupuju. ATX je bitan za OEM tržište i slično, a ova grafička ne ide u OEM kompjutere, to je 100%
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 11:04   #97
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Pozdrav,

relativno sam nov u PC gamingu (sa konzola) a glavni razlog prelaska je bio Eyefinity. Trenutno koristim HD 5850 pa razmišljam o prelasku na HD 5970 no postoji problem, procesor. Naime imam E4600, doduše radi na 3.0 Ghz-a pa me zanima koliko ima smisla upariti ovu grafičku sa spomenutim procesorom....barem neko vrijeme dok ne nabavim q9550.tnx
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 11:08   #98
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nema smisla, za HD5970 trebaš nešto snažnije, sa 4 jezgre.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 11:28   #99
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
HD Audio izlaz postavi kao default, također u playeru koji koristiš namjesti da koristi bilo default audio izlaz (ako je već HDA default) ili ručno namjesti na HDAudio. To bi trebalo raditi.
Ako ne radi probaj prebacit na drugi DVI izlaz.
Prošeći još jednom po postavkama u Catalystima.

Na kraju postoji i mogućnost da HDMI na tvojoj telki nije kompatibilan s HDMI verzijom na kartici.

Znam da je ovo sad posve drugi par cipela no zašto uopće forsaš slanje zvuka na TV. Zar ti nije bolje nabavit kvalitetan 5.1 setup i puštat audio preko njih?
Gle foru, nakon sta sam poslusao te sve tvoje savjete hebo ce pola danas instaliravsi sve razne drivere itd.. Proradilo je bilo i tako je radilo taj tjedan kada sam koristio to, i onda nisam nista gledo cca mjesec i tako prije cca par tjedana sam bio dobio zelju da opet gledam kad ono banan na niti jedan nacim zvuk mi nece proradit stvarno sam svasta probavo ali vise ga nemogu dobit da je isus..

i onda sam odusto i dana sam poludio i zelim osposobit prokleti zvuk na tvu, ali nejde i nejde... neznam koji vrag malo radi malo ne itd..
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 11:30   #100
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Pozdrav,

relativno sam nov u PC gamingu (sa konzola) a glavni razlog prelaska je bio Eyefinity. Trenutno koristim HD 5850 pa razmišljam o prelasku na HD 5970 no postoji problem, procesor. Naime imam E4600, doduše radi na 3.0 Ghz-a pa me zanima koliko ima smisla upariti ovu grafičku sa spomenutim procesorom....barem neko vrijeme dok ne nabavim q9550.tnx
I 5850 je overkill za taj proc. Ako ti je samo zbog performansi bitna 5970 bolje investiraj u novi proc pa sagledaj da li će boost sa novim procesorom biti dovoljan da umanji želju za 5970
blackened je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2010., 17:56   #101
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
http://www.tweaktown.com/articles/32...ard/index.html

Debilan izbor igri al dovoljno da se vidi ko je pravi gazda u kvartu
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 18:40   #102
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
http://www.tweaktown.com/articles/32...ard/index.html

Debilan izbor igri al dovoljno da se vidi ko je pravi gazda u kvartu
Definitivno ludara od kartulje!
Ali triple slot, uh pa to bi nekima mogao biti proble samo s jednom a kamoli u crossfireX kombinaciji!
Ali isto tako tko ovo uzima zna kaj uzima jelda
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 19:25   #103
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Definitivno ludara od kartulje!
Ali triple slot, uh pa to bi nekima mogao biti proble samo s jednom a kamoli u crossfireX kombinaciji!
Ali isto tako tko ovo uzima zna kaj uzima jelda
Bez brige za one koji če ju uzet.
puno sreče Nvidiji s njihovom dvoglavom jer če im trebati ak žele ikad skinut tog monstruma s vrha. Sve ovdje testirane igre dobro pašu nvidiji a kaj je tek s igrama tipa bfbc2,crysis kolika je tu tek razlika....
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 21:34   #104
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Ok ne navijam za nikog, ali koliko ja znam upravo obratno? Hawkx, farcry2, vantage su sve aplikacije u kojima je ati bolje stojao. Osim toga, samo je u zadnjem testu ukljucen HQ AA/AF, i tu je zastucala atica na minimum fps. Plus, citam nevjerojatne izjave da ce ovo cudo kostat 1000 $ ?!?! I jos plus toga, ovako overclockana, guta vise struje nego termi 480
Dakle, da rezimiramo: skupa, i gladna struje sa nekih 10% gaina u odnosu na stock model. Bogati, zvuci koda ju je sklepao Jen-Hsun Huang osobno... jos samo fale drveni sarafi :P
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 22:42   #105
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Ok ne navijam za nikog, ali koliko ja znam upravo obratno? Hawkx, farcry2, vantage su sve aplikacije u kojima je ati bolje stojao. Osim toga, samo je u zadnjem testu ukljucen HQ AA/AF, i tu je zastucala atica na minimum fps. Plus, citam nevjerojatne izjave da ce ovo cudo kostat 1000 $ ?!?! I jos plus toga, ovako overclockana, guta vise struje nego termi 480
Dakle, da rezimiramo: skupa, i gladna struje sa nekih 10% gaina u odnosu na stock model. Bogati, zvuci koda ju je sklepao Jen-Hsun Huang osobno... jos samo fale drveni sarafi :P

Farcry2 nikak ne leži atijevim grafama prema testovima koje smo vidli pri izlasku femija . Ima drugih igri gdje je razlika puno manja(5870 vs 480) i gdje bi ova sapphire bila možada i duplo brža.
Ne znam kak uopče možeš spominjat potrošnju dvoglave kad su joj preformanse brutalne za razliku od 480 koji svoju potrošnju ne opravdava.
J.h.h. tek treba sklepat svoju dvoglavu pred kojom je težak zadatak ak hoče skinut ovog monstruma,jer prema potrošnji ,zagrijavanju a cijeni femija to izgleda skoro pa nemohguče(trenutno).
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 23:02   #106
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
E sad, performanse brutalne...opet bih rekao da su testovi bili bez ukljucenog HQ AA/AF, bez directX11 teselacije, tak da ne vidim poantu novog hardvera sa starim directX-om... A pa brutalne su preformanse i valjda duplo jeftinijoj stock HD5970? Ovo vec nije toliko brutalno ako je spominjana cijena i potrosnja tocna. Valjda se gleda performanse po ulozenoj kuni, a ne koliko su oni stavili "glava" ? A i sam sebi uskaces u usta kada se grozis kako se usudjujem usporedjivati potrosnju dvoprocesorske brutalno ocane 5970 sa jednoglavom termi - onda treba u tom svjetlu spominjati i testove i reci da su pristrani jer su usmjereni protiv jednoprocesorskih termica. Treabalo je dakle, ako su cifre o cijeni tocne, za isti novac suprotstaviti dvije 480tke u SLI. Jer ovdje stvarno na 3 slota ne pricamo o nikakvoj eleganciji sa single pcb versus dvije jednoglave kartice. Kazem, sve je to uvjetno ako je istina to o cijeni. Jer onda ce kodnas kostat 7000 kn. To je para za koju
stavljas tri HD5870 u crossfire, pa pricas o brutalnosti

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 15.04.2010. u 23:09.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 23:29