Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2017., 17:21   #661
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Samo da se javim, ja sam baš u trokutu, 3 bazne stanice - sve 3 cca 1.8 - 2 kilometra od mene. Ima tko tko je dalje a da ima solidnu brzinu? Ili barem iskustva s time?

Našao link za kartu baznih stanica, pa sam uspio zoomirat.
Najbolje bi ti bilo nazvati SZK jer je na karti pokrivenosti prikazano pokrivanje otvorenih, ali ne i zatvorenih područja, što ti igra veliku ulogu ako nećeš stavljati antenu na tavan i slično.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 17:24   #662
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Svakako idem u tele2 pitati neke stvari kad ugovor istekne. I prijatelj mi ima tele2 4g mobitel, pa ću valjda danas isprobati signal preko mobitela. Pošto nitko oko mene nema tele2 pokućni.. valjda će to biti dovoljno.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 17:37   #663
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
tele 2 planira radit jos baznih stanica pa ce bit ok brzine.
__________________





warlock25 je online   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 18:00   #664
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Dundimonio Pregled postova
Ovo za pravo na raskid u slučaju brzine manje od 1mb/s nije istina. A ako je istina, molim te info kojom odredbom čega je to definirano.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
HAKOM je donio odredbu ili ti šta već da svi moraju imati dostupnu brzinu neta od najmanje 1Mbit/s u downloadu, zato i t-com, vip i tele2 smanjuju brzinu u slučaju prekoračne potrošnje na 1Mbit

U slučaju da imaš manje od 1Mbit a imaš ugovor potpisan na 2 godine možeš raskinuti ugovor bez penala.

Zato sad kada ideš uzeti internet ako prilikom provjere imaš lošu paricu oni ti odmah nude homebox i onaj t-comov preko 3G-a
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 18:11   #665
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
HAKOM je donio odredbu ili ti šta već da svi moraju imati dostupnu brzinu neta od najmanje 1Mbit/s u downloadu, zato i t-com, vip i tele2 smanjuju brzinu u slučaju prekoračne potrošnje na 1Mbit

U slučaju da imaš manje od 1Mbit a imaš ugovor potpisan na 2 godine možeš raskinuti ugovor bez penala.

Zato sad kada ideš uzeti internet ako prilikom provjere imaš lošu paricu oni ti odmah nude homebox i onaj t-comov preko 3G-a
Spomenuta HAKOM odredba odnosi se na univerzalnog davatelja usluga koji mora osigurati pristup internetu na adresi korisnika od minimalno 1mb/s i to tek ako agencija odluči da je zahtjev korisnika razuman. Navedeno se odnosi na operatora nepokretnih usluga, a univerzalni davatelja usluga je HT. Operatori pokretnih mreža su nevezani uz spomenutu odredbu te ne postoji odredba koja omogućava prijevremeni raskid bez penala uslijed kakvoće pružene usluge uslijed kvalitete signala od strane operatora pokretnih usluga. Ako me sjećanje dobro služi, osim u HAKOM Pravilniku, odgovarajuće odredbe nalaze se primarno u Zakonu o elektroničkim komunikacijama te se nema prijenosno primijeniti odredba, koja je važeća za operatore nepokretnih usluga, na operatore pokretnih usluga, ukoliko takva nije istovremeno definirana za oba tipa davatelja u sebi zasebnim člancima.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 22:16   #666
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
HAKOM je donio odredbu ili ti šta već da svi moraju imati dostupnu brzinu neta od najmanje 1Mbit/s u downloadu, zato i t-com, vip i tele2 smanjuju brzinu u slučaju prekoračne potrošnje na 1Mbit

U slučaju da imaš manje od 1Mbit a imaš ugovor potpisan na 2 godine možeš raskinuti ugovor bez penala.

Zato sad kada ideš uzeti internet ako prilikom provjere imaš lošu paricu oni ti odmah nude homebox i onaj t-comov preko 3G-a
T com je još uvijek po starom :
Uz Najbolje tarife ne trebate brinuti o nepredviđenim troškovima nastalim korištenjem interneta.
Kada potrošite podatkovni promet iz tarife, brzina se smanjuje na najviše 64 kbit/s, a nakon 24h se gasi pristup internetu.
Za nastavak odaberite jednokratnu ili reaktivirajuću Internet opciju i surfajte dalje po najvećoj brzini.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 23:16   #667
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ja sam govorio o zamjenama za fiksni internet što ovaj pokućni je kao i vipov hombox turbo te ht-ov Maxnet mini. To je internet koji je zamjena za fiksni te njima nakon potrošnje određenog broja GB pada brzina na 1Mbit/s.

Kako je kolega napisao gore za mobilne tarife to nevrijedi ali za fiskne i njihove zamjene 1Mbit vrijedi
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 13:45   #668
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Samo da se javim, testirao frend 4g tele2 net preko svojeg moba, u mojoj rupi od mjesta. Ovo su brzine.

https://ibb.co/hVPVBk

Ovo izgleda jako jako obećavajuće.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 14:26   #669
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Brzina 7/24 mora biti napro obečavajuća. Sve što je ispod 30/30 o bodova.
Ak je tebi ok i meni.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 20.08.2017. u 16:47.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 14:29   #670
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Ma za ono što meni treba - bitno je da je upload više od 10. Lako za ostalo.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 07:47   #671
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
Brad, kad je testirano? navecer je najgore, ocito je puno ekipe uzelo pokucni i navecer svi nesto surfaju, skidaju i ne moze biti isporucena bolja brzina, bar bude kod mene tako slucaj, znam povuci do 60, a recimo sinoc mi krene 20 i spusti se na 8, kako se priblizavala ponoc, tako je i brzina rasla
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 07:57   #672
webmaster750
Premium
 
webmaster750's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Spirit Pregled postova
Brad, kad je testirano? navecer je najgore, ocito je puno ekipe uzelo pokucni i navecer svi nesto surfaju, skidaju i ne moze biti isporucena bolja brzina, bar bude kod mene tako slucaj, znam povuci do 60, a recimo sinoc mi krene 20 i spusti se na 8, kako se priblizavala ponoc, tako je i brzina rasla
Piše na SC-u da je testirano u 13:28
Ali da, kako ide ponoć tako brzina raste
webmaster750 je offline   Reply With Quote