Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2008., 11:05   #31
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova
CM690 nedostupan tamo gdje je jeftin, a i nema reset tipku (mislim stvarno)
Naravno da ima!
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 11:09   #32
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova
Ok za materijal, ionako sam se poceo predomisljati ako uzmem Antec SOLO, da mi nece ni trebati. Racunalo prvnestveno koristim za surf i rad, manje za gejm, a ovoga cujem i kad izadjem iz sobe van, zato sam ga htio utisati jer ponekad radim i do 2-3 u noci (nije da bas trazim fanless hladjenje i zero noise reduction).
Stvar se pogorsala otkad sam kupio WD-a od 320GB.
Po specifikacijama i NSK6000 i Solo imaju nekakvi ovjes za diskove, Solo ima sistem jako slican onom s gumom od gaca: http://www.xsreviews.co.uk/reviews/c...i-tower-case/4 . NSK6000 ima to drukcije rijeseno, nisam nasao dovoljno detaljnu sliku...

Kod oba kucista je malo zez sto naprijed nije 120mm nego 2 92mm venta (makar, ak iams hladne diskove, nece ti naprijed vent ni trebat). Kako god, dat ce se i od NSK6000 napravit tih komp (mozda i tisi od stock Sola) samo ces trebat lijepit spuzvu i mozda jos negdje kemijati. Solo je tih out of the box.

Treca opcija je Rebel fino natrpan spuzvom (za primjer pogledaj kuciste clana domy_os), najjeftinije, mozda i najtise, ali s definitivno najvise prtljanja. U rebelu se da lako izvesti krasan nacin ovjesa za disk - sa zracnicom od bicikla. Ugl, izrezes prsten od gume, zasarafis na jednom mjestu za disk, a onaj drugi dio proguras kroz rupu na 5.25" nosacu i osiguras recimo olovkom. Pogledaj za detalje na podforumu tvrdi diskovi.

Nisam ti rekao koje uzeti nego sam probao skupiti sve pro et contra faktore na jedno mjesto...pa razmisli.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2008., 12:04   #33
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Sve stoji da, i ja sam tako razmisljao sto se tice 2x92 (posto vec imam stodvadesetke), pa sam mislio ubost samo jedan. Prvo sam i ja mislio uzet nesto tipa sharkoon, i oblijepit ga, no vidim da se ljudi ne pouzdaju previse u trecepartijske spuzve...
Btw, CM690 zbilja ima reset? Gdje? Ja ga nisam vidio, mozda mi je promako
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 12:12   #34
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa ispod power tipke bogte... Ide odozgo prema dolje - power tipka, power led, hdd led, reset tipka...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 12:13   #35
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Najbolja bi bila dvoslojna izolacija, recimo guma+recena spuzva ili stiropor+spuzva (na stranicu se nalijepi stiropor pa na stiropor spuzva). Ali mislim da ce i ta relativno porozna spuzva (uz cepljenje berspotrebnih rupa recimo kartonom) biti bolja od sendvic - stranica...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 12:53   #36
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Nije ni cudo sto nisam vidio, pogledao sam 3 reviewa i ni u jednom nisam vidio sliku tog dijela kucista... Anblivbl!
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 13:51   #37
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa imaš na coolermasterovim stranicama galeriju od casea sa slikama sa svih strana, što nisi tamo pogledao za početak...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:48   #38
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Pa imaš na coolermasterovim stranicama galeriju od casea sa slikama sa svih strana, što nisi tamo pogledao za početak...
Da, slike su velike - ne.
Btw nisam navikao da kuciste ima s glupe strane tipke, pogotovo stoga sto mi je kuciste s desne strane kompa. Ali prvo sam pogledao na toj stranici slike i moram reci da bas nisu uocljive kad ih nisam vidio isprve, no nvm... Hdd activity led na strani gdje ga ne vidim, eto jos jedan razlog za neuzimanje.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 15:11   #39
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
pa niko te ne tjera da uzmeš CM690 uzmi kaj god oćeš...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 21:39   #40
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
pa niko te ne tjera da uzmeš CM690 uzmi kaj god oćeš...
A sta's, tipicna ljudska mana... Imas kao nedoumicu a zapravo si se vec odlucio i onda zapravo samo trazis potvrdu svojeg izbora da ti savjest bude cista... Nadam se da to nisam ja radio
No ipak ukazali ste mi na anteca, pa zahvaljujem.
Oblak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na