Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2007., 04:19   #1
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
AMD ath. XP 2100+ @ 2000 mhz....48 Stupnjeva....

E sad me zanima, tek sam malo poceo prckat oko ovog starog kompa pa neznam nista, dali je ovo normalno....

Imam amd ath. xp 2100+ i u biosu sam mu namjestio 160x12.5 i sad je na 2000 mhz....Pokrenuo sam u Everestu ultimate onaj Stability test...i nakon 1 h paralelnog slusanja win. media playera, skeniranja sa AVG-om, surfanjem...temperatura CPU-a nije isla iznad 48 stupnjeva....

Zasebno sam probao igrat i CoD2 ..i nakon sat i pol. temp. je bila 44 stupnja(s tim da sam igrao extra detaljima, sync every frame, anti all 4x...1024x768...shadows..i to)

Dali da ostavim na na 2000 mhz ili da vratim na default????jer nisam siguran imam 235w napajanje...i ovu graficku...i 2 harda, 2 cd-dvd przilice....da mi se nebi sto desilo....

BTW..odkad imam spojenu ovu graficku..komp se pri paljenju nekako stilta....kao da pocne citat hard--i stane ..i tako 2-3 puta a onda tek zapišti i upali se normalno....

Hvala na pomoci!!!
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 07:51   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja bi ti preporučio da si nabaviš bolje napajanje, inače u međuvremenu naći si u BIOSu opciju za HDD start delay ako imaš i stavi na 2s to bi trebalo pomoći kod boota dok ne kupiš novo napjanje i to hitno a što se kloka tiče i temperatura to je izgleda Tbred-B kad se ne grije jako prema tome njemu se neće ništa desiti da ga i na 2.2Ghz voziš a kamoli na 2 (provjereno) tako da možeš mirnno spavati što se njega tiče...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2007., 12:09   #3
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Aha...ok...e hvala ti, definitivno budem kupio drugo napajanje...da Tbred-B je moj...

OK onda...sad se ne bojim!

HVALA
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 15:56   #4
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Ma evo...stavio sam ga i na 2100 mhz...i opet ne prelazi 50 stupnjeva na CPU-stability testu na everest ultimatu...
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 09:05   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa naravno da ne prelazi...

Reko sam ti da njega i do 2.2 voziš baz da uopće gledaš na sonde pa i više od toga, problem je samo što će ti malo koji tbred ići preko 2.2 bez značajnog dizanja napona pa onda raste i grijanje...

Nemoj ići preko 1.8V s njim i možeš mu radit što oćeš unutar toga...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 09:46   #6
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Hehe....e napon ni nemislim dizat, a ni nemogu mijenjat napon (barem brijem...gledo sam u bios-u!)....necu ga vise dizat...imam problema sa naponom!!!

Kad sam jucer mijenjao sa 1800 mhz--na 2100 komp nije htio dic windows....pa sam morao kablove prebacivat...posto mi je sve (2 harda i grafa) bilo spojeno na jedan kabel....a na drugi 2xdvd/rW....i tako sam se mucio jedno sat i pol vremena...dok nisam uspio..

neznam dali to ima veze, ali kada sam isprobavao(pokusavao namjestit!) dogodi mi se to da jedonstavno zacvrci u igasi se nakon paljenja!!! A ako ga upalim nakon toga..nista samo radi bez paljenja ekrana i bez cvrčanja na pocetku!!!

Evo nabavih si 200 kn..pa idem jedan dan u ve-mil po ATX napajanje od 350w!!!He he...

BTW....SAD PRIMJETIH DA JA ZAPRAVO NEMAM 2100+..NEGO 2000+(PO DEFAULTU MU JE 1667 MHZ...A JA SAM GA CIJELO VRIJEME IMAO 1786MHZ...PA MI JE cpu-Z I eVEREST PRIKAZIVAO 2100+!)...SAD MI POKAZUJE DA IMAM 2600+???
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 11:54   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da tako je... Kad nabaviš PNF fortrona onda dalje isprobavaj...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na