Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2013., 01:06   #4921
Xero5000
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 2
XFX HD6950 1GB DDR5 800M

Molio bi savjet što da radim. Dakle problem je sljedeći: prije nešto manje od dvije godine prijatelj je kupio računalo u koponentama iz Protisa. To računalo od prvog dana se blokiralo sa sivim ekranom i vertikalnim crtama ali na žalost njemu je bilo potrebno i odlučio je ignorirati problem dok nije prije mjesec dana nabavio novo računalo te je ovo dao meni da vidim u čemu je problem.
Ja sam računalo rastavio i procesom eliminacije uz svoja dva računala došao do toga da je grafička u kvaru.
Dakle grafička XFX HD6950 1GB DDR5 800M u sva tri računala (moja dva i njegovom) od čega dva su na Windows 7 x64 i jednom windows xp od čega su dvije instalacije widowsa (xp i 7x64) bile svježe, inače radim na linuxima tako da sam ih samo zato i instalirao, sa najnovijim catalyst driverima jednostavno blokira nakon nekog vremena prikazujući sivi ekran sa vertikalnim crtama. Ponekad je to dvije minute ali može biti i dva sata i dva dana ali ona blokira i to bez obzira na opterećenje jer sam furmarkom radio gpu stress test, najviša temp je došla na 90 stupnjeva i grafička se nije blokirala, koristio računalo satima ništa, ali sljedeće jutro se blokirao komp dok sam surfao u chromeu, par dana kasnije se blokirao dok je komp samo stajao u idle.
Što se tiče točnih konfiguracija mogu poslati ako mislite da je potrebno ali mislim da su bitne stavke da jedna kutija ima xfx 550W napajanje a druga Thermaltake Smart 630W, jedna je amd a druga intel konfiguracija sa asrockovim pločama.
Kad sam se uvjerio da je grafička malo sam googlao i došao sam do toga da se takvo blokiranje relativno često događa sa atijevim karticama da je dobilo ime grey screen of death (GSOD) i da se dalo riješiti novim driverima i hotfixevima (što nije uspjelo) ili zamjenom firmwarea grafičke kartice sa nekim custom firmwarima (što nisam probao). Grafičku karticu sam poslao u protis sa cijelom pričom o mom testiranju i izgledu kvara, a oni su je na servis proslijedili firmi EZY Infotech sa opisom "Blokira nakon nekog vremena" koja je obavila testiranje, vratila u Protis i tvrdi da je grafička ispravna. Znam da je grafička neispravna i da je njihovo testiranje bilo očito prekratko da im se dogodi problem. Da iskoristim usporedbu to bi bilo kao da kažem automehaničaru da mi se svako toliko u frekvenciji od barem jednom u 100 kilometara blokira servo, on sjedne u auto napravi 100 metara i tvrdi da je servo ispravan. I da za kraj, najbitnija informacija, grafička je još pod garancijom 20 dana i imam čudan osjećaj da oni pokušavaju izbjeći zamjenu ili popravak grafičke praveći se da nikad nisu čuli za ovaj problem.
Što da radim dalje?

P.S.
to izgleda točno ovako
http://www.youtube.com/watch?v=BooP43JTc4Y

Zadnje izmijenjeno od: Xero5000. 20.06.2013. u 01:16. Razlog: Dodan youtube link
Xero5000 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 09:40   #4922
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Situacija ti je ovdje poprilično jasna...uzmi karticu i sam je odnesi na reklamaciju (zaobiđi protis) i nikako je ne podiži dok ju ne zamijene....objasni im da nema sanse da ces je podici i da ovisi samo o njima da li ce ju detaljno istestirati i koliko ce im trebati da ustanove kvar....

Ja sam 2006 kupio smece od hp-ove radne stanice (lapa) koji se nakon nekog random vremena sam od sebe gasio..i isto su mi na servisu rekli da je kod njih ok dok nisam rekao da odnesu doma djetetu lap da se igra jer ja takav lap necu podici.....odmah su drugi dan javili da ne valja...tada su hpove radne stanice kostale oko 18 hiljada kuna....

Uglavnom ne odustaj jer je tu u igri app metoda....



Btw cuvaj potvrde prvog i drugog slanja kartice na reklamaciju....moglo bi ti zatrebati ako se budu i dalje pravili grbavi...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2013., 17:06   #4923
Xero5000
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 2
Hvala na savjetu, mali problem je što sam ja u Puli a servis u Zagrebu ali ću se potruditi biti jasan preko telefona. Javim rezultate
Xero5000 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2013., 14:03   #4924
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
pitanjce ,ako sam odnesem monitor na reklamaciju u trgovinu, jesu li onda oni duzni meni to poslat nazad postom ili opet moram sam doci po to? il da jednostavno platim postarinu i posaljem im? telebit u pitanju...
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2013., 15:13   #4925
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Moraš sam opet doć po njega.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2013., 16:20   #4926
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Moraš sam opet doć po njega.
onda saljem poštom.. ni mi 300km do zg baš usput ponovo...tnx
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 16:48   #4927
simke
Premium
 
simke's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Nuštar
Postovi: 63
Laptop

Jedno brzopotezno pitanje.Kupljen lap u subotu,ali se otkrilo danas da je neispravan (nema slike,lampice gore,čuje se ventić od proca).Ide li na servis ili postoji mogućnost zamjene drugim na licu mjesta ?
simke je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 19:03   #4928
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ide na servis.
Ali nekad se to ubrza pa dobiješ novi u kraćem roku nego inače, to ovisi o trgovini gdje si uzeo i o njihovom dobavljaču koji diktira te uvjete.
Znam da neke trgovine čak daju zamjenski laptop dok čekaš svoj (Links).
Zapakiraj laptop nazad u kutiju i vrati im pa vidi šta će reći.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 01:28   #4929
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor simke Pregled postova
Jedno brzopotezno pitanje.Kupljen lap u subotu,ali se otkrilo danas da je neispravan (nema slike,lampice gore,čuje se ventić od proca).Ide li na servis ili postoji mogućnost zamjene drugim na licu mjesta ?
Nosi laptop odmah sutra tj. danas u dućan gdje si ga i kupio. Kod takvih skupljih artikala većina dućana je fer pa ti ga zamijene istog dana, ako imaju drugi komad na stanju.
Ali obavezno vratiti i komplet ambalažu i njezin sadržaj, poželjno s celofanom.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 14:26   #4930
simke
Premium
 
simke's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Nuštar
Postovi: 63
laptop

Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
Nosi laptop odmah sutra tj. danas u dućan gdje si ga i kupio. Kod takvih skupljih artikala većina dućana je fer pa ti ga zamijene istog dana, ako imaju drugi komad na stanju.
Ali obavezno vratiti i komplet ambalažu i njezin sadržaj, poželjno s celofanom.

Bio danas,zamjenili ga drugim.
simke je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 26.06.2013., 17:04   #4931
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
jos jeno pitanjce: jel bolje slati monitor na reklamaciju u trgovinu gdje je kupljen il odmah da šaljem u mr servis koji je zadužen za servis? ili je svejedno kome šalje ,pitam zbog eventualnih natezanja. direkt servis mi paše zbog pick up and return opcije.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 17:06   #4932
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Šalji u MR servis, biti će brže riješeno, a i pick up je odlična stvar.
Rade0n je offline   Reply With Quote