Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2013., 19:24   #4711
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Pitati cu ga jos za te naljepnice,cisto mi vise muka tlaciti covjeka,napisao mi da je mora djecu cuvati pa ce prvom prilikom se zaletiti do Tele2.
I sad mi javio da je sve potvrdio,i prilozio mi je fotografije sa jamstvenim listom ovjerenim,racunom i svojim ugovorom ( cak OIB nije zabijelio ).

Valjda ce sve proci oke,BSA jel problem da ti posaljem na PP da usporedis sa svojim otprilike ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 11:59   #4712
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Pozdrav,

imam pitanje. Kupio sam grafičku Sapphire HD 7870 (garancija kod Asbisa). U zadnje vrijeme desi mi se da mi se ekran zacrni, sound loop-a tj. ponavlja se neprestano, i moram restartati računalo. Sam Sapphire je na svom službenom forumu dao obavijest.

http://www.sapphireforum.com/showthr...en-quot-issues

Tu piše da se REKLAMACIJA mora prihvatiti. Ja sam kontaktirao sam Sapphire i rekli su da garanciju treba prihvatiti, a ako ne žele prihvatiti, da navedem tko je i da im pošaljem u Češku i da će mi je oni zamijeniti.

Asbis trenutačno ne želi zamijeniti, pa ih sada zovem (neuspješno), ali navodno će doći čovjek s kojim želim pričati.

Samo da pitam, mogu li dobiti neke informacije što se tiče zakona itd...

Jer radi se o tome da grafička može raditi 2 tjedna non stop BEZ problema, a onda u jedan dan 3 puta se desi crni ekran. Da je grafička od 300 kn, rekao bih "štogod" i kupio novu, ali ova je koštala 2000+.

Hvala svima na savjetima. Jer ako ništa ne radi, pošaljem u Češku.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2013., 12:08   #4713
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Re: Garancije, povrat novca, zamjena robe...

Zadrži je. Do isteka garancije možda ti i krepa pa dobiješ novu sa novom garancijom. Ovako gubiš prava kod nas, problemi sa carinom...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 12:10   #4714
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Riješeno sve, i Asbis se čuo s Sapphierom, tako da ću slijedeći tjedan dobiti novu grafičku ili grafičku u tom cjenovnom rangu (pošto sam ja naručio preko jedne tvrtke). Sve riješeno.

Nisam je htio zadržati, jer mi zna raditi, pa mi odjednom se zacrni ekran, izgubim sve što sam radio na kompu itd.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 12:11   #4715
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Račun je od kojeg dućana? Inače, reklamaciju je bolje predati u dućan gdje je kupljena, nego direktno kod uvoznika.

Edit:
Dobro onda. Valjda bude sve u redu prošlo.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 12:13   #4716
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Sredio sam sve. Preko jedne tvrtke je od prijatelja, pa je on poslao direktno tada u Asbis, samo što sam ja prvo potražio zbog čega se to dešava i kakav je popravak itd. Tako da je sada sve u redu, pustiti ću svoj post ako netko bude imao sličnog problema s tim grafičkama.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2013., 14:01   #4717
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Koja je razlika između tvorničke greške i korisničke greške. Postoji li uopče razlika ? Mislim konkretno na sitaciju kad nešto izdahne. Po kojem sistemu se 'određuje' razlog kvara? Pitam zbog toga jer mi se pokvarila matična ploča ali mi je odbijeno jamstvo zbog fizičkog oštečenja.


Radi se o ovoj maloj ploči. Koristim je za htpc u ovom malom kučištu.

Inače , kad sam vidio da nemam slike te se samo vrte ventilatori ,nagonski sam pogledao u kučište jel se što odspojilo u kučištu. Kako je sve bilo uredno spojeno , nisam vidio smisla da razbijam glavu što sad/zašto nevalja pa sam izvadio ploču , letimično je pogledao te je ugurao u onu srebrenu vrečicu.
Uvijek kad nešto nosim na reklamaciju , potrudim se da posložim do zadnje sitnice i papiriča. Onako kako sam i dobio u trgovini. Kako mi je jednom prije ostao limič na kučištu te mi bez toga nisu mogli zaprimiti reklamaciju (čovjek mi rekao da mu to ništa ne treba / važan mu je samo limić) , ovog puta mi se jednostavno nije dalo kopati po kutijama da to nađem. Ploču stavio u kutijicu od nečeg drugog i odnio u Linxa.
Čovjek pregleda ploču , fotografira je obje strane te mi napiše potvrdu. Kutija nije orginal pa mu ne treba / on če to spakirati za servis.

Prođe 10ak dana...

Kupujem ja kruv u pekari a zvoni mobitel. Nazvali iz servisa. Jednom rukom držim mob a drugom plačam kruv pa na prvu i ne kužim što mi se govori...a govori mi se da je matična fizički oštečena i da to ne spada u jamstvo. Drugi tren stojim van pekare , kruv se pari a ja buljim u pod i vrtim film nazad. Moguče da sam zagrebao ploču kad sam je vadio iz kučišta ali ploča nije radila u kučištu....

Dođem kuči a iz glave me ne izlazi ogrebana ploča. Kako je moguče da to nisam primjetio i kako je moguče da to nije primjetio čovjek koji je zaprimio reklamaciju. Vrag mi neda mira ali mi nije jednostavno otiči do trgovine. Srečom se sjetim kako je čovjek fotografirao ploču pri preuzimanju pa zovnem servis i tražim te fotografije. Jer ne mogu vjerovati da mi je to promaklo. Za desetak minuta dobijem fotografiju a 5 minuta poslje poslanog mejla sam nazvan da potvrde da sam primio što sam tražio. Svaka čast*

Odmah osjetim olakšanje jer oštečenje ne izgleda kao nešto što sam slušajno napravio.
Iako oštečenje ne izgleda kao slučajna ogrebotina to ne pobija činjenicu da se radi o fizičkom oštečenju zbog kojeg je odbijeno jamstvo . Što me vodi do početka ovog posta. Na koji način bi sami korisnik mogao napraviti takvo oštečenje / po kojem sistemu je jasno da je sam korisnik kriv za to a ne loša kvaliteta proizvoda. Kompjuteri nisu moja stvar pa moguče da pitam glupost ali svejedno - nadam se da je shvatljivo što me u biti zanima.




EDIT:* u biti i nisam dobio ono što sam tražio jer mi fotografija oštečenja nije izgledala napravljena pri preuzimanju reklamiranog iako mi je par puta potvrđeno da je to to. Pretpostavljam da je istu napravio servis jer je napravljena par dana poslje reklamacijske primke. I iako vjerovatno nema nikakve razlike u fotografijama ipak ne volim kad me se uvjerava u nešto što očito nije tako. U biti , uopče ne vidim razloga za tako nešto.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 02.03.2013. u 14:08. Razlog: fotografija komentar
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2013., 14:08   #4718
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako dobro vidim, to se korozija uhvatila na jednom vodu. To nije fizičko oštećenje koje si ti uzrokovao, nego tvornička greška i samim time garancija mora biti priznata.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2013., 14:34   #4719
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Re: Garancije, povrat novca, zamjena robe...

Počni sa dopisima i Di. Kontaktiraj proizvođača i pitaj da li je ovo na slici oštećenje koje je korisnik fizički uzrokovao.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2013., 20:13   #4720
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@Imagine

Pri predavanju komponente na reklamaciji nisu zabilježena nikakva oštećenja, a tebe nije briga što se događalo poslije tvoje predaje ploče na reklamaciju

Citiraj:
Troškovi i rizik

Članak 427.


(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
Zakon o obveznim odnosima
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2013., 21:34   #4721
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
@ShanTech +1

Imao sličnu situaciju s Linksom davno, predao artikal koji je pregledan detaljno, slikan, popisano sve. Zovu 10 dana nakon da je reklamacija odbijena jer fali dio hladnjaka?! Napisao i dokumentirao sve na papir, pozvao se na zakon te poslao preporučeno, dobio odgovor da će se reklamacija uvažiti i uvažila se na kraju
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX<