Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2013., 09:48   #4681
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Pitanje, ako je netko imao sličan problem (makar po meni je odgovor jasan, al reko da pitam).
Dakle, kupio Canyon slušalice, i lijeva ima 30-50 % (ovisi o vrsti glazbe) slabiji zvuk. Jel to spada pod normalne stvari za garanciju?

Edit: Tak sam i mislio, zahvaljujem
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated

Zadnje izmijenjeno od: Thorax. 12.01.2013. u 15:51.
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 13:55   #4682
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Naravno da da. Nosi to na garanciju.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2013., 15:10   #4683
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Samo jedna napomena vezana uz Protis.
Dakle u utorak 22. siječnja u toku popodneva, zovem ja tamo i pitam ih za određenu komponentu i ako je uplatim kad mi je najranije! mogu poslati..jer sam vidio da piše da im je rok slanja od 2-3 dana. Kažu danas ne mogu ali sutra odmah, rekoh super - otišao i uplatio istu odmah. Mislio sam im poslati i sken uplate na taj njihov mail,za da se to ubrza..ali nije bilo potrebe jer mi je kroz neznatno vremena stigao njihov pretpostavljam automatizirani odgovor, da je uplata zaprimljena, i da ću dobiti obavijest s brojem paketa kad je Overseas preuzme.
I tako cijelu srijedu ništa od tog mail-a, a nisam o njemu niti razmišljao jer je čovjek rekao odmah sutra jer sam napomenuo da mi treba, upućen je da sam odmah uplatio itd... i u četvrtak isto ništa, skoro pa podne i sad zovem ja Protis, oni kažu nisu poslali ali danas to ide jer je spremljeno i on gleda u to. Rekoh dobro..eto treba mi do subote obavezno,ali doći će u petak kad pošalju i to je to. Namjerno sam zvao prijepodne jer im ovi iz Oversesa preuzimaju robu u podne ili malo iza.
I tako u petak opet ništa..i opet zovem oko 11h da di je taj paket odnosno moja komponenta, rekoh nisam dobio nikakav mail i naravno nisam dobio paket..i onda mi tip kaže da gleda sad u to i da danas svakako šalju. Na to sam mu rekao da su neodgovorni te da mi je to isto jučer rekao on ili neki njegov kolega! I ništa..čekaj sad i gotovo.
Naravno meni je komponenta danas bila neophodna i naravno da sam je sad prijepodne morao uzeti tu u Rijeci. I šta sad kad mi dođe ova iz Protisa da im vraćam to i njakam se s povratom novca ili neznam šta..za 300 kusur kuna..
Ma mislim, pare koje jesu da jesu - nije za baciti ; a da oni jedan mali ali minimalni paket nisu mogli poslati sutradan....a nisu dobavljali komponentu ni ništa jer dok sam zvao u utorak još su mi rekli da je imaju na stanju i naravno - DA ON SAD GLEDA U NJU...
Pa i da je nisu imali i da laže,pa zato da nije poslano odmah..ali to nema logike a i opet - onda su lagali...ali imaju komponentu na stanju, uplatim odmah i sve super i onda je šalju kroz 3 dana..i još naravno neće doći prije ponedjeljka jer je jučer poslana i ja danas opet morao kupiti drugu memoriju i potrošiti pare.
U najmanju ruku krajnje neodgovorno, da ne kažem bezobrazno od firme PROTIS d.o.o. i njenih djelatnika...i šta meni znači jučer isprika na mail zbog kašnjenja i to što je njima bila gužva - svakom se može desiti,ali ne ista stvar na istom kupcu kroz dva-tri dana zaredom ; ako neznaju raditi svoj posao neka nađu nekoga tko zna..i meni je gužva i frka kao i svima drugima u današnje vrijeme - tko ima vremena čekati nekoga dok se vucara a da bi obavio kvalitetno i pravovremeno svoje poslovanje...
Hvala vam PROTIS. d.o.o
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 17:03   #4684
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Samo jedna napomena vezana uz Protis.
Dakle u utorak 22. siječnja u toku popodneva, zovem ja tamo i pitam ih za određenu komponentu i ako je uplatim kad mi je najranije! mogu poslati..jer sam vidio da piše da im je rok slanja od 2-3 dana. Kažu danas ne mogu ali sutra odmah, rekoh super - otišao i uplatio istu odmah. Mislio sam im poslati i sken uplate na taj njihov mail,za da se to ubrza..ali nije bilo potrebe jer mi je kroz neznatno vremena stigao njihov pretpostavljam automatizirani odgovor, da je uplata zaprimljena, i da ću dobiti obavijest s brojem paketa kad je Overseas preuzme.
I tako cijelu srijedu ništa od tog mail-a, a nisam o njemu niti razmišljao jer je čovjek rekao odmah sutra jer sam napomenuo da mi treba, upućen je da sam odmah uplatio itd... i u četvrtak isto ništa, skoro pa podne i sad zovem ja Protis, oni kažu nisu poslali ali danas to ide jer je spremljeno i on gleda u to. Rekoh dobro..eto treba mi do subote obavezno,ali doći će u petak kad pošalju i to je to. Namjerno sam zvao prijepodne jer im ovi iz Oversesa preuzimaju robu u podne ili malo iza.
I tako u petak opet ništa..i opet zovem oko 11h da di je taj paket odnosno moja komponenta, rekoh nisam dobio nikakav mail i naravno nisam dobio paket..i onda mi tip kaže da gleda sad u to i da danas svakako šalju. Na to sam mu rekao da su neodgovorni te da mi je to isto jučer rekao on ili neki njegov kolega! I ništa..čekaj sad i gotovo.
Naravno meni je komponenta danas bila neophodna i naravno da sam je sad prijepodne morao uzeti tu u Rijeci. I šta sad kad mi dođe ova iz Protisa da im vraćam to i njakam se s povratom novca ili neznam šta..za 300 kusur kuna..
Ma mislim, pare koje jesu da jesu - nije za baciti ; a da oni jedan mali ali minimalni paket nisu mogli poslati sutradan....a nisu dobavljali komponentu ni ništa jer dok sam zvao u utorak još su mi rekli da je imaju na stanju i naravno - DA ON SAD GLEDA U NJU...
Pa i da je nisu imali i da laže,pa zato da nije poslano odmah..ali to nema logike a i opet - onda su lagali...ali imaju komponentu na stanju, uplatim odmah i sve super i onda je šalju kroz 3 dana..i još naravno neće doći prije ponedjeljka jer je jučer poslana i ja danas opet morao kupiti drugu memoriju i potrošiti pare.
U najmanju ruku krajnje neodgovorno, da ne kažem bezobrazno od firme PROTIS d.o.o. i njenih djelatnika...i šta meni znači jučer isprika na mail zbog kašnjenja i to što je njima bila gužva - svakom se može desiti,ali ne ista stvar na istom kupcu kroz dva-tri dana zaredom ; ako neznaju raditi svoj posao neka nađu nekoga tko zna..i meni je gužva i frka kao i svima drugima u današnje vrijeme - tko ima vremena čekati nekoga dok se vucara a da bi obavio kvalitetno i pravovremeno svoje poslovanje...
Hvala vam PROTIS. d.o.o
vrati bez otvaranja i trazi povrat love.
napravi raskid ugovora i posalji ga odvojeno postom preporuceno. do 30 dana te imaju pravo zakonski razvlacit za povrat.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 12:48   #4685
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Riknula mi je tipkovnica Razer BlackWidow i servis je izdao potvrdu za zamjenu. Samo što točno tog modela više nema u prodaji. Zanima me je li realno očekivat da mi ponude model 2013, koji košta cca 200 kuna više. Odnosno, imam li pravo to tražit jer jedino ta tipkovnica u njihovoj ponudi odgovara specifikacijama (glavna stvar plavi Cherry switch)?
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 13:24   #4686
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Realno bi bilo da nadoplatiš tih 200 kn.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 14:14   #4687
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ok, to mi je donekle i logično. Ali u tom bi slučaju rađe pare nazad jer mi se ne daje 200 kuna za par kozmetičkih promjena
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2013., 01:44   #4688
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
onda ćeš točno tako to obrazložiti, zatražiti i dobiti pare nazad. Dobio bi ih i bez obrazloženja, ali eto...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 17:46   #4689
Kratkius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 116
Pozdrav.
Imam pitanje, vezano uz garanciju.
Prije skoro 3 godine sam kupio Corsair hydro h50 hlađenje. Nisu mi ovjerili garanciju, imam je i dalje praznu (znam da sam trebao to tada riješiti, ali...).
Jedino sto sam dobio je račun na kojem već imaju standardno navedena trajanja garancija za sve proizvode. I u tome standardnom piše sljedeće:
Jamstvo na scsi hdd i corsair - 60 mjeseci.
Da li imam osnovu tražiti da mi uvaže da je garancija 60 mjeseci ili da se ne zamaram s tim. Sve druge trgovine navode garanciju od 24 mjeseca.
Mislio sam ga možda prodavati, ali bez garancije vjerovatno ne bih dobio vise od 200-250 kn, pa ga onda radije dam prijatelju za pizzu i pivo.
Iako ni s garancijom vjerovatno ne bih dobio vise...
Uglavnom, hvala unaprijed.
Kratkius je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 18:20   #4690
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Na računu je datum, zar ne? Onda ti ispunjena garancija nije ni potrebna.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2013., 08:54   #4691
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Možda se već spominjalo, no neuspjevam ništa suvislo s tražilicom.

Da li stvari koje su kupljene u portiu, a links je uvoznik mogu odnjet u links ili moram slati u portio? I ako mogu u links, mogu u bilo koji il samo u zg?


Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Imaš na stranici od Portia popis ovlaštenih servisa. I mislim da možeš u bilo koji Links

Links d.o.o.
Ovlašteni servis za:
Archos, Arctic Cooling, Bitfenix, Chieftec, Coolermaster, Crucial, Enermax, G.Skill, Icy Box, LC Power, Lian li, Mach Extreme, Mushkin, Nzxt, Prolimatech, Scythe, Sharkoon, Silver power, Tagan, Terratec, Thermalright, Xfx, Xigmatek, Zalman

Znam to, tj. znao sam to i prije. No eo, može se odnjet u bilo koji Links. Zvao sam maloprije
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 05.02.2013. u 09:17.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 09:10   #4692
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Imaš na stranici od Portia popis ovlaštenih servisa. I mislim da možeš u bilo koji Links

Links d.o.o.
Ovlašteni servis za:
Archos, Arctic Cooling, Bitfenix, Chieftec, Coolermaster, Crucial, Enermax, G.Skill, Icy Box, LC Power, Lian li, Mach Extreme, Mushkin, Nzxt, Prolimatech, Scythe, Sharkoon, Silver power, Tagan, Terratec, Thermalright, Xfx, Xigmatek, Zalman
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 14:41   #4693
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Preko koje pošte je najbolje slati proizvod na RMA?

Radi se o EVGA GTX260 u okolicu Munchen-a.

Da li je moguće poslati HP-om i popuniti Jedinstvenu Carinsku Deklaraciju koja vrijedi kod FedEx-a, UPS-a i DHL-a jer preko njih će mi EVGA poslati nazad pa da me ne opelješe kao prošli put.

Koliko vidim slanje HP-om je 100kn dok ostali naplacuju 400-500kn!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 15:03   #4694
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325