Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2009., 11:40   #1
snowblind
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
problem s grafičkom valjda

problem mi se javio kada mi je xpsize javio error i tada mi se rezolucija smanjila, kad sam vratio na staru 1440 x 900 opet mi je nekako bilo čudno sve i ja napravio sys restore point sve je bilo ok do nedjelje navečer, tada kada sam igrao wic slika mi se zblokira, dobijem čudne linije i sve otkaže, ekran se zacrni i na monitoru dobijem digital analog i onda moram po nekoliko puta restartirati da mi se slika vrati. Ja pomislio to neki problem sa windowsima i stavio nove xp service pack 2, a kad ono problem ostao.

Ponovno ja uđem u wic budem u igri 2 min, dobijem vcp recovery i smanji mi rezoluciju na destkopu, vrati me u igru i opet zbrejkana slika na ekranu il samo crni ekran, zvukovi dolaze dok ni oni nestanu i onda il ja moram restartirati komp il se on sam, i digital analog problem je prisutan i opet po nekoliko puta moram restartirati komp da mi se slika vrati.

Kada probam ins igrati ista šema, vcp recovery nekad, nekad ne, blokiranje totalno i restartiranje dok sliku nedobijem. Probao sam hl2 igrat i to sam igrao jedno 15 min bez problema, dok ins i wic nemogu ni 4 minute, a kad dobijem vcp recorvery i kad ugasim igru i otvorim operu recimo i probam skrolati slika mi je usporena, onako se sporo prebacuje, ko da nemam nikakve drivere il tak nekako

Stavio sam nove drivere nije pomoglo u te 2 igre, malo sam ispuhao ventilator od grafičke ni to nije pomoglo, iako se on vrti, dofurao sam si dodatni ventilator u uperio u grafičku, ušao sam u ins i radilo je jedno 20 minuta i opet crni ekran i ista procedura dok nedobijem sliku i onda pustim da mi se win dignu. Nakon toga kad su mi se digli winsi, prije sam imao za max rezoluciju da biram 1440 x 900, sada imam za max 2xxx X xxxx. Problem mi se javlja u samo te 2 igre, tf2 nisam ni mogao probati jer kada upalim stim i mi se javljaju neki čudni zvukovi na grafičkoj pa ugasim stim.

Grafička je radeon x1950 pro i mogu ja surfat i to, al od igranja ništa, programe za crtanje nisam još instalirao pa neznam jel bi i tamo bilo kakvih problema. Mene zanima jel to grafička rikava u potpunosti il samo se previše pregrijava pa da ni taj dodatni ventilator ne pomaže. Ako netko zna u čem je problem zahvaljujem na odgovorima
snowblind je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 23:24   #2
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Jesi gledao temperaturu gpu-a kad igraš?
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2009., 13:06   #3
snowblind
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
86 stupnjeva dok igram
snowblind je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 13:12   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
'Samo' 86C i ti se pitaš zašto ti rikava grafa? LOLček.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 13:26   #5
privano
Premium
Moj komp
 
privano's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZADAR
Postovi: 80
Citiraj:
Autor snowblind Pregled postova
86 stupnjeva dok igram
da temperatura ti je ipak previsoka i pitanje koliko dugo će to izdržati grafa , radije poduzmi nešto po tom pitanju neka bude bolje rashlađena a što se tiče "zdravlja" dotične grafe imaš ati tool pa sa njim malo prekontroliraj da vidiš u kakvom je (jadnom?) stanju
privano je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 14:10   #6
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
meni se isto to desava... ima dole u temi "komp se gasi kad upalim igru" i rekli su da je mozda do napajanja...
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 15:43   #7
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
snizi temperaturu nekak i stvar rješena...jesi je možda oc-ao?
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 17:53   #8
snowblind
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
bio je sad neki čovjek do mene i kaže da je grafa otišla, vent se od grafe se vrti, drugi vent sam uperio u nju al ne pomaže, nisam oc-ao

sad da pitam pošto planiram uzet novu grafu matična je gigabyte s series 965P-DS3 i koju da uzmem do 500, 600 kn
snowblind je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 18:02   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Puno bi pomoglo kada bi rekao koje sve komponente imaš (popuni Moj komp) da možemo vidjeti hoće li tvoj komp moći grafu filati podacima. Inače, generalne su preporuke za tu lovu su 9600GSO ili HD4670.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 18:13   #10
snowblind
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
gigabyte s series 965P-DS3
intel core 2 cpu 4300 @ 1.80
2 gb rama
chieftec GPS 450AA-101A 450 W
snowblind je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na