Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2008., 22:25   #1
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
NOva konfa, plavi ekran smrti i 85c temperatura maticne??

Znaci radi se o sljedecem:

Ubo, tj. sastavio danas novu konfu, sve uredno instalirao, novi win bacio gore, i desio mi se j. plavi ektancic smrti, nisam nista radio(tj. nesto po everestu prckao) ponovno sam ga restartao i do sada se nije ponavljalo. Nakon toga sam otkrio da je temperatura maticne 85-90c!Pregledao sam ponovno sve, fino se okrece, na kulleru se osjeti da je malo vruc, ali ne kao cijevi od centralnog koje su na 80c odprilike,e sad neznam u cemu je problem??

Garanciju na maticnu imam, tak da nije bed, samo se bojim plavog ekrancica smrti??

Pomoc
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 22:28   #2
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Gdje god da si ocitao 85 - 90 - ili program laze ili senzor ...
istestiraj za svaki slucaj memu sa memtestom , da budes ziher da se vole mema i ploca .
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2008., 22:38   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ajd baci sshot temperatura iz everesta npr.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 22:48   #4
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
eo...



btw...mema mi neradi na 4-4-4-8 nego 5-5-5-18 latencijama..prve su specificirane...a druge su trenutne??wtf?


Hvala
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 23:23   #5
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
evo, odvrtio sam jedan dio nekog MEMtesta i ovo mi se pojavilo..

Halos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 01:55   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Eto pise u cem je problem, probaj svaki keks posebno.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 11:49   #7
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
da...eo bas sam ga sad izvrtio, kaks i reko svaki posebno...i dodje do 110% svaki sa 0 errora??Zasto sad nema nikakvih problema odjednom??

sto bi mogo biti uzrok problema kod prve vrtnje memtesta!!?
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 12:18   #8
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
da...eo bas sam ga sad izvrtio, kaks i reko svaki posebno...i dodje do 110% svaki sa 0 errora??Zasto sad nema nikakvih problema odjednom??

sto bi mogo biti uzrok problema kod prve vrtnje memtesta!!?
mema se ne voli sa plocom u dc-u ... ak imas cetiri utora probaj u druga dva , a ne bi bilo suvisno ni odvrtiti onaj pravi memtest a ne ovaj iz win-a
Router je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:51   #9
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
ma totalno sam ukomiran e...kako sporo rade e

Bolje sam rezultate imao sa starom konfom...uzas



dali da ih stavim obadva ali ne u DC mod??
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 18:36   #10
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
e da i jos jedna stvar...ovi moduli moraju raditi na 2.1 v, a ovdje pise da je napon modula 1.8??wt??

Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2008., 18:41   #11
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Jesi li u biosu postavio u biosu tu V?
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 18:56   #12
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
ne...fora je u tome sto mi u biosu nepise kolika je , vec mi samo pise za koliko dizem..(nisam nista mijenjao...bios mi je na default)

e sad, instalirao sam sa CD-a od maticne utilty TIGERONE , na kojem mi pisu voltaze frekvencije temperature i ta sranja, e sad...

...pod DDR voltage mi je pisalo 1.8???

sad sam to digao na 2.11, i dali da sad opet probam mem test izvrtit?
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 19:05   #13
cuna
te je a...
Moj komp
 
cuna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 598
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
ne...fora je u tome sto mi u biosu nepise kolika je , vec mi samo pise za koliko dizem..(nisam nista mijenjao...bios mi je na default)

e sad, instalirao sam sa CD-a od maticne utilty TIGERONE , na kojem mi pisu voltaze frekvencije temperature i ta sranja, e sad...

...pod DDR voltage mi je pisalo 1.8???

sad sam to digao na 2.11, i dali da sad opet probam mem test izvrtit?
Zašto si to dizao? Jesi digao frkvenciju memorije?
cuna je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 19:09   #14
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
HINT: Pogledajte samo okretaje ventova u kućištu: 3000 CPU i 6000 chasis. Očito da senzori lažu na veliko
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 19:20   #15
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
ovako...

Citiraj:
Autor Tomislav Č Pregled postova
Zašto si to dizao? Jesi digao frkvenciju memorije?
Ovako...na ramima mi pise da moraju raditi na 2.1(to je i prodavac rekao), i sad instaliravši ovaj TIGERONE sam ocitao trenutnu voltazu DDR a, koja je iznosila 1.95v(ispravak), pa sam otisao u BIOS i poidigao ju za 0.15v i sad mi je 2.1 kako pise da treba biti...

@ovo sam ocitavanjima fanova, da...senzori mi naveliko lazu, trenutno mi je maticna na 85c, hehe...znaci senzori su totalno u banani(ide na garanciju sad jedan dan kad budem imao vremena)

@Tomislav...frekvenciju memorije dizao??nisam nista dizao...prije ovog dizanja voltaze BIOS mi je bio na DEFAULT
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 19:33   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ne trebaš ništa reklamirat jer sve Gigabyteice lažu ko političari. To je normalno
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 19:38   #17
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
eo, istestirao sam sve na 2.1v 30 minuta(do 105%) i nije bilo errora, znaci ja bih rekao da je problem rijesen, ali jos uvijek ostaje pitanje zasto mi memorija radi lako lose(pogledaj Screen shoot gore)

@modd-nemoj jos lokat temu, da nebi bilo...mozda se vrati problem, ostavi dok ne istestiram na dulje vrijeme!

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 29.03.2008. u 20:53. Razlog: dodajem...
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2008., 00:34   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
za pocetak mozes primjetiti da je downclockana. to je posljedica polovicnog mnozitelja tvog procesora, spusti ga na 10, digni FSB na 210. tako ce i mema i proc biti na defaultu.
naravno to nece napraviti cudo. ne vidim na SS da li ti je memorija na 1T, vjerovatno ne. probaj ju prebaciti rucno. ako bude htjela tako raditi u DCu morao bi vidjeti poprilicnu razliku u sintetickim testovima i onda ces valjda biti sretan
osobno ne vidim nikakvu svrhu ddr2 memorije ako cemo se ravnati po sintetici jer sa starim DDR1 transcendovim 1gb keksima (3-3-3-8 ako se dobro sjecam) na 500mhz@2.65V sam sve imao preko 10K/s s puno boljim latencijama naravno. a to je bio ono, jeftini ram za mase
sad bi valjda trebao pljuniti ne znam koliko love za keks koji ce raditi prilizno tako i to pod teskim OCom pri cemu cu ga hladiti tekucim dusikom?

ma jebo to sve, treba prestati gledat tu sintetiku jednom za sva vremena. komp je brz ako mu najmanje tri puta dnevno ne opsujes zato sto moras cekati da se nesto obavi. kad primjetis da to radis vise puta vrijeme je za nove komponente....a ne tu neka sintetika
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 01:40   #19
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
drito...

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
za pocetak mozes primjetiti da je downclockana. to je posljedica polovicnog mnozitelja tvog procesora, spusti ga na 10, digni FSB na 210. tako ce i mema i proc biti na defaultu.
naravno to nece napraviti cudo. ne vidim na SS da li ti je memorija na 1T, vjerovatno ne. probaj ju prebaciti rucno. ako bude htjela tako raditi u DCu morao bi vidjeti poprilicnu razliku u sintetickim testovima i onda ces valjda biti sretan
osobno ne vidim nikakvu svrhu ddr2 memorije ako cemo se ravnati po sintetici jer sa starim DDR1 transcendovim 1gb keksima (3-3-3-8 ako se dobro sjecam) na 500mhz@2.65V sam sve imao preko 10K/s s puno boljim latencijama naravno. a to je bio ono, jeftini ram za mase
sad bi valjda trebao pljuniti ne znam koliko love za keks koji ce raditi prilizno tako i to pod teskim OCom pri cemu cu ga hladiti tekucim dusikom?

ma jebo to sve, treba prestati gledat tu sintetiku jednom za sva vremena. komp je brz ako mu najmanje tri puta dnevno ne opsujes zato sto moras cekati da se nesto obavi. kad primjetis da to radis vise puta vrijeme je za nove komponente....a ne tu neka sintetika
Drito to, eo sad sam prezadovoljan kompom, sve ide glatko i nema nikakvih problema, samo sam digao FSB na 230, tako da mi je proc na 2415mhz, a ddr radi na 805- 4-4-4-12 (skoro default), sve istestirano onim mem testom, i cpu stress testom, i sve ok...



samo psujem tu i tamo na mozilu, nekad cekam 3 minute da se podigne...al ostalo ok.



Slobodno LOCK
Halos je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na