Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2023., 09:29   #451
Desanka Šakić
Lijep avatar, jel da?
Moj komp
 
Desanka Šakić's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Imam i iskon play.tv. telefon nemam. Probao sam i bez speedporta ali ne radi. Ili je do iskona (baš traži mac adresu od speedporta čak i u bridge) ili je do mene (nepotpuna pppoe konfiguracija najvjerojatnije). budem probao stavit asusa u 2.1 pa ću vidjet kako se ponaša.
Desanka Šakić je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 09:33   #452
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kada je Asus direktno na ONT - u onda trebaš podesiti i Vlan - ove, treba naći u Iskon temi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 10:20   #453
Desanka Šakić
Lijep avatar, jel da?
Moj komp
 
Desanka Šakić's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Hvala. Za sad sve šljaka, našao VLAN id u onoj temi, postavio, radi bez speedšrota. Još budem popratio stabilnost ali za sada izgleda da mogu maknut speedšrot.
Desanka Šakić je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 15:31   #454
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
I Internet i IpTv će ti bolje raditi nego kad ide preko Speedšrota, to sigurno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 19:52   #455
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 186
Pozdrav, možda mi netko može pomoći kod problema oko postavljanja time rules. kako je krenula škola, klinci doma, želio sam im onemogućiti pristup internetu( smart tv)u ta neka određena doba, ali ne kužim / ne znam kako recimo namjestiti da mi internet recimo ponedjeljkom bude dostupan od 16 pa do utorka ujutro do 7, onda opet utorak isto itd..koliko vidim na ovom speedportu to mi nije moguće..al opet evo da pitam.

e da znam da mogu recimo taj ponedjeljak staviti dostupan 16 do 00 , onda utorak od 00 do 7 , ali mi taj način onemogućuje blokiranje utorka opet od 7 do 16...nadam se da se kuži ovo što sam sve nadrobio
G.ost je online   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 21:52   #456
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
To nemožeš napraviti na speedportu baš iz tog razloga što GUI to ne dopušta. Možda ima neki zaobilazni način, ali ja ga ne znam. Kupi svoj router, gledaj da ima to što ti treba i vozi.. Speedport je ionako dno od routera
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 20:41   #457
ruicosta
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Pozdrav, opet ja sa speedportom.

Imam na jednoj lokaciji wireguard vpn. Preko mobilne mreže kada spojim laptop i mob (A1) se najnormalnije spajam. Doma sa HT optike connection blocked. A1 fiksna isto radi normalno. Zaključujem HT ili speedport firewall blokiraju UDP traffic.

Iskljucio sam u moj telekom svu zaštitu, i dalje ne radi.

Zvao sam bisere na supportu pa mi je rekla da guglam jer oni ne pružaju support za otvaranje portova. Replicirao sam da ne šaljem raketu na mjesec nego samo ne želim plaćati uslugu koja me limitira pa da mi da supervisora. Naravno, to nije. Uputila me na neki 060 koji košta 4,70kn/min.

Imate li kakvu sugestiju osim promjene ISP-a?
ruicosta je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 20:50   #458
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Stavljanje njihovog Speedšrota u bridge i kupnja svog routera na kojem možeš podesiti što te volja. Oni ne blokiraju promet, ali možda Speedšrot u router modu blokira.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 21:03   #459
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor ruicosta Pregled postova
Pozdrav, opet ja sa speedportom.

Imam na jednoj lokaciji wireguard vpn. Preko mobilne mreže kada spojim laptop i mob (A1) se najnormalnije spajam. Doma sa HT optike connection blocked. A1 fiksna isto radi normalno. Zaključujem HT ili speedport firewall blokiraju UDP traffic.

Iskljucio sam u moj telekom svu zaštitu, i dalje ne radi.

Zvao sam bisere na supportu pa mi je rekla da guglam jer oni ne pružaju support za otvaranje portova. Replicirao sam da ne šaljem raketu na mjesec nego samo ne želim plaćati uslugu koja me limitira pa da mi da supervisora. Naravno, to nije. Uputila me na neki 060 koji košta 4,70kn/min.

Imate li kakvu sugestiju osim promjene ISP-a?
Uzmi neki od rutera po volji i setupaj internet.
HT daje sve informacije i postavke za spajanje vlastite opreme.

Preporuka kao BestBuy Asus RT-AX57
Ako ti treba i/ili VoIP uzmi nešto od TPLinka tipa VR2100v EU ili Fritzbox ako ti netreba MaxTV.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 22:23   #460
ruicosta
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Hvala na idejama, drago mi je da je do routera samo.

Hoce mi maxtv raditi sa drugim routerom ili ovaj srot mora u bridge pa onda moj iza njega?

Svidja mi se preporuka, pitam jos je li ona stoji ako mi wifi ne treba? Imam mesh u cijeloj kuci i iskljucen wifi na srotu. Telefonsku liniju imam također.

Zadnje izmijenjeno od: ruicosta. 14.01.2024. u 22:27. Razlog: Voip
ruicosta je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 22:48   #461
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
pa 2 su opcije, jedna ovaj u bridge i onda svoj samo kao router... a druga opcija je svoj ruter sa integriranim modemom pa na njemu sve podesiti... voip (telefon) i maxtv ovisi od routera do routera kako se podesava.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 23:05   #462
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Samo napomena, verzija sa modemom treba kada je xDSL konekcija, na optici ne treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 23:36   #463
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor ruicosta Pregled postova
Hvala na idejama, drago mi je da je do routera samo.

Hoce mi maxtv raditi sa drugim routerom ili ovaj srot mora u bridge pa onda moj iza njega?

Svidja mi se preporuka, pitam jos je li ona stoji ako mi wifi ne treba? Imam mesh u cijeloj kuci i iskljucen wifi na srotu. Telefonsku liniju imam također.
Ako nećeš koristiti VoIP netreba Router koji ima u sebi VoIP podršku.
Modem Router ti treba ako je u pitanju xDSL bakar.
Za FTTH možeš nabaviti All in One GPON HGU Router ali iskreno nepotrebno dodatno zafrkavanje oko traženja Seriala i PLOAM passworda.
Asus lijepo uštekaš direkt u ONT ONU i ukucaš postavke nama već poznate a i HT ih od nove godine dijeli na upit.
IPTV (MaxTV) bez problema radi ČAK i bolje nego na ISP opremi.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.01.2024. u 07:54.
Karlo666 je offline   Reply With Quote