Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2022., 13:44   #1021
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
da li je netko nedavno isao iz ZG prema Grazu? htio bih napraviti dir do Louisa u Grazu i naravno, izbjeci vinjete. isao sam prije nekih 5 godina i znao sam put kako izbjeci u Sloveniji, u Austriji nije bio problem.
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 09:31   #1022
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
da li je netko nedavno isao iz ZG prema Grazu? htio bih napraviti dir do Louisa u Grazu i naravno, izbjeci vinjete. isao sam prije nekih 5 godina i znao sam put kako izbjeci u Sloveniji, u Austriji nije bio problem.
Ne znam ti odgovor na pitanje, ali pazi da ne dizes na zadnji. Kazne u Austriji i do 10k€ za to.

Inace, nisam dugo izdrzao da nesto ne promijenim na Banditu, pa sam ipak stavio male LED zmige koje puuuuno bolje izgledaju nego ovi originalni falusoidi. Bio sam stavio i one retrovizore na krajeve upravljaca, ali sam se jako brzo vratio na originalne. Kad su okrenuti prema gore izgledaju uzasno, a prema dole izgledaju odlicno ali su neupotrebljivi. Za sada ostaju originalni.
Jucer sam bacio djir bez DB killera u auspuhu i moram priznati da mi je jasno zasto je voznja bez njega zabranjena. Par puta sam u tunelu i sam sebe uplasio jer sam mislio da je neki mlaznjak ili sta vec iza mene
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 09:37   #1023
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Kako se gleda kod električnih motora i skutera snaga do koje se ne treba imati vozačka za motore (ekvivalent 50cc za benzince)?


Želio bih si ubosti električni skuter za po kvratu pa ako netko ima prijedlog, slušam
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 10:49   #1024
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Zakon o sigurnosti prometa na cestama:
"moped" je motorno vozilo s dva ili tri kotača čiji radni obujam benzinskog motora nije veći od 50 cm3 ili čija trajna snaga u slučaju elektromotora ne prelazi 4kW i koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 45 km/h
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 21:32   #1025
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Hocu promjeniti na yamahi xj6 ulje i uljni filter

Treba mi zatezač filtera ili kako se to vec zove, jer je nepristupačan i moze se samo sa tim alatom zategnit.gdje to kupiti
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 22:40   #1026
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
https://www.jeftinije.hr/Trazenje/Pr...za+filter+ulja

https://pevex.hr/kljuc-za-uljne-filt...35-015194.html

https://www.amazon.com/oil-filter-re...r+removal+tool

Ja sam svoj uzeo u lidlu, ne sjecam se koliko je bio, a bome ga nisam ni koristio pa ne znam kakav je. Da si blize posudio bi ti.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 17:09   #1027
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Zamoli bio da mi netko od motorista bikera, da koju ideju na temu:



Zalio bih napraviti mod na romobilu, kad mi stoji puno stvari na drzacu za teret, da katkad u prilikama, kad je teret veci i nece mirno stajati uza zid. Da imam neku platformu koja ce ga drzati stabilnim.

Jel se netko sjeca, jesu li Tomosi, ili stari motori kakve su postati prije vozii, imali slicne ali masivnije dvostruke nogare, s sirokom bazom, da je stvarno motor stajao super stabilno.

Jasno da cu morati modificirati, kratiti i prilagodjavati, ali cini mi se najbolja ideja za realizaciju.

Hvala


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2022., 09:52   #1028
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imaju ti to i skuteri današnji i tomosi stari, ali brijem da će i to biti preveliko za preuređivat. Jedino vidjet koncept pa iz nule složiti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 22:07   #1029
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Jedno akademsko pitanje jer ja vozim samo u full opremi .

Kad bi netko vozio u kratkim hlacama bez dzepova sa cifom gdje bi drzao mob i novcanik?

Gledam ove tank top torbe al prvo, ruzne su mi i drugo, malo mi se to cini pretjerano za ovako sitnice ali ne nalazim bolju alternativu.
Tlaka mi je skidati rukavice i kacigu, a kamoli jos i vuc neku torbicu sa sobom ako idem na kavu ili slicno, a motor van vida.
Kak vi to rjesavate?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 22:40   #1030
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Ako se voziš u obleci kao za plažu staviš onu pederušu oko struka i to je to.
Za dugačke hlače imaš torbicu koja se veže oko noge.
Ja imam tank torbu i tu torbicu oko noge.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 23:49   #1031
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Je, pederusa oko struka se cini najprakticnija.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 00:05   #1032
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ja bio malo djir do Rijeke za vikend..
al me sutra dan tj u nedjelju opralo u povratku
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20220827_180131m.jpg‎
Views:	145
Size:	592.9 kB
ID:	25434   Click image for larger version

Name:	IMG-ec48782d78b30a84dc3c88f85afcb813-V2.jpg‎
Views:	150
Size:	62.2 kB
ID:	25435  
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 06:37   #1033
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ja si baš tražim neki jači skuter kojeg bi uzeo na firmu. Malo sam gledao i kao najbolji omjer uloženo/dobiveno mi se čini Honda SH serija (125i ili 150i) jer više volim ravnu podnicu nego one s 'grbom' u sredini.
Moram provjeriti da li se na SH kao standardna oprema dobiju vjetrobran, kufer i zaštita za ruke.
Medley mi izgleda bolje, ali nema ravnu podnicu i dobije se malo motora za puno para. Za razliku od SH niti ima ovu navedenu opremu niti ima wireless ključ za paljenje i otvaranje kufera. Kažu da je mekši i bolje upija neravnine, ali cijena je boli glava.
Poznanica bi uzela Hondu PCX koja je još jeftinija (25k na cesti). U odnosu na SH ima stariji, 2T motor. SH ima novi 4T motor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 11:26   #1034
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ja sam baš nedavno prodao Medley 150. Meni bio odličan skuter. Možeš dokupiti do 4 godine garancije. Prodao sam ga jer je primarno za jednu osobu. Stanu dvije ali onda je amortizacija prenategnuta naravno ovisno o težini s kojom ga zajaši. Kod mene nije bio za dvoje. Sada si gledam, planiram Beverly.

Ako gledaš piaggio onda ga treba uzeti oko nove godine jer tada znaju biti akcije sa koferom i/ili vizorom.

Neznam koliko je ova Honda ali izgled jednog naspram drugog je praktički neusporediv, meni barem.

Sent using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: mann. 31.08.2022. u 11:52.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2022., 12:21   #1035
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Do sada sam vozio Liberty 50, ali već ima 16g. i pomalo odlazi, tako da je vrijeme za promjenu.
Gledao sam na yt usporedni test Medleya i SH. SH ima daleko bolju opremu, ali kao manu navode krutost zadnjih amortizera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 18:06   #1036
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
SH je godinama najprodavaniji u Italiji.. to ti sve govori
Top skuter
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 23:41   #1037
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Šogor ima Medleya. Na 3 il 4 hiljade je zaribao motor, stavili novi motor u garanciji. Kaže da im je to boljka, da ima neki plastični dio kaj se rastopi il kaj već pa zezne motor. Ne znam detaljno, nisam zapamtio, mogu pitat.
Nakon tog sve dobro. Sve u svemu zadovoljan je.

A Aprilia SR GT 200? Navodono je dobar skuter.

I ja sam počeo gledat za iduću godinu da bi si uzeo. Prvi pick mi je Honda SH 150. Kod talijana uredno najprodavanija, brijem da nema dalje.
Samo se moram dogovorit sa sobom jel oću skuter do 150 ili ić na veći (BMW C400x mi je bomba). Al mislim da za grad i otfurat ga ljeti na more nema smisla ić na veći.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 06:03   #1038
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Snage nikad dosta. Meni je i ovaj 400 postao lagano slab iako ga vozim iskljucivo po gradu i okolici. Ja bih mozda gledao sada nesto sa 2 cilindra. AK550 mi izgleda odlicno, ali u zadnje vrijeme sve vise mjerkam i Integru 750.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 06:36   #1039
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Aprilia izgleda opako, jaka je i skupa, ali onaj centralni greben je skoro do visine sica. Kaže mi frend koji ima nešto slično da je par puta skoro pao jer je zapeo nogom za motor dok je prebacivao nogu preko tog grebena.
BMW ima gadnu cijenu - 60k, ali koliko vidim Erste ga do kraja godine nudi na financijski lizing od 3g. uz akontaciju od 33%.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 06:36   #1040
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Snage nikad dosta. Meni je i ovaj 400 postao lagano slab iako ga vozim iskljucivo po gradu i okolici. Ja bih mozda gledao sada nesto sa 2 cilindra. AK550 mi izgleda odlicno, ali u zadnje vrijeme sve vise mjerkam i Integru 750.
Koliko se slažem s tobom da ovi manji od 150 ubrzo postanu premali (nije tu samo snaga motora pitanje kao kod mene), toliko nikada nisam kuzio poantu skutera od 750. Pa zar nije onda bolje uzet konkretni motor jer se ta snaga uzima zbog agresivnije voznje.

Vjerojatno to i ovisi s čega dolaziš. Ja sam sa motora došao na skutere i taj položaj tijela na skuteru mi je dan danas čudan na većim brzinama gdje se treba nagnuti. Motor doslovno zajasis, skuter je blago foteljast u najmanju ruku i na tim maxi mrcinama jer im namjena jednostavno to diktira. Uz to, kada već idem u zavoj odgovaralo bi mi imati mjenjač da ga sutnem u nizu.

Valjda to sve ovisi od čovjeka do čovjeka, s time da skuteri od 750 koštaju da se smrznes kakav motor se za te novce uzme.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 07:11   #1041
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Aprilia izgleda opako, jaka je i skupa, ali onaj centralni greben je skoro do visine sica. Kaže mi frend koji ima nešto slično da je par puta skoro pao jer je zapeo nogom za motor dok je prebacivao nogu preko tog grebena.
BMW ima gadnu cijenu - 60k, ali koliko vidim Erste ga do kraja godine nudi na financijski lizing od 3g. uz akontaciju od 33%.

A svi oni (Aprilia, Honda SH, Medley) su tu cijenom, oko 30k.
Je, greben zna bit naporan. A nemreš ni stavit špeceraj pod noge
Kaj god uzmeš ne budeš fulao.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 07:53   #1042
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Koliko se slažem s tobom da ovi manji od 150 ubrzo postanu premali (nije tu samo snaga motora pitanje kao kod mene), toliko nikada nisam kuzio poantu skutera od 750. Pa zar nije onda bolje uzet konkretni motor jer se ta snaga uzima zbog agresivnije voznje.

Vjerojatno to i ovisi s čega dolaziš. Ja sam sa motora došao na skutere i taj položaj tijela na skuteru mi je dan danas čudan na većim brzinama gdje se treba nagnuti. Motor doslovno zajasis, skuter je blago foteljast u najmanju ruku i na tim maxi mrcinama jer im namjena jednostavno to diktira. Uz to, kada već idem u zavoj odgovaralo bi mi imati mjenjač da ga sutnem u nizu.

Valjda to sve ovisi od čovjeka do čovjeka, s time da skuteri od 750 koštaju da se smrznes kakav motor se za te novce uzme.

Sent using Tapatalk

Imam motor, a skuter mi je samo za po gradu i okolici. Ova Honda 750 bi mi bila zanimljiva iskljucivo radi 17" kotaca i DCT mjenjaca te 2 cilindra. Tih 750ccm i ja smatram overkillom za jedan skuter.
Ali ne mora znaciti da cu uopce nesto mijenjati. Mislim da me samo svrbe novci u dzepu

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 02.09.2022. u 08:53.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 11:57   #1043
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
'Potkožena' ekipa je ovdje kupovala BMW C600. Prije jedno 2g. cijena im je bila 93k kn.
Danas sam bio kod poznanika koji mi kaže da mu u dvorištu stoji Nexus od 350 kubika iz 2009.g sa 20k km i htio bi ga se riješiti da uzme nešto jače.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 09:43   #1044
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
'Potkožena' ekipa je ovdje kupovala BMW C600. Prije jedno 2g. cijena im je bila 93k kn.
Danas sam bio kod poznanika koji mi kaže da mu u dvorištu stoji Nexus od 350 kubika iz 2009.g sa 20k km i htio bi ga se riješiti da uzme nešto jače.
Nema nexusa od 350cc, 250, 300 i 500. Koliko traži poznanik? Htio sam kupiti 250 (jeftinija reg), da bih na kraju završio gledajući "prave" motore od 600 i 900cc
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 14:25   #1045
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ekipa, imam ogroman problem. Ne znam je li mi veci gust voziti Bandita ili Burgmana. Sinoc napravio na Banditu nekih 150km i izgustao se ko nikad. Govorim sam sebi, ovo je prava stvar, kakvi skuteri...
Jutros odem sa Burgmanom nesto brzinski rjesiti i vratim se doma 3h kasnije jer nisam htio stati koliko mi je bio gust onako lezerno i zavaljeno se vozikati.
Bojim se kupiti jos jedan motor jer ce tek onda biti problem odluciti se sta voziti...

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 08:45   #1046
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ekipa, imam ogroman problem. Ne znam je li mi veci gust voziti Bandita ili Burgmana. Sinoc napravio na Banditu nekih 150km i izgustao se ko nikad. Govorim sam sebi, ovo je prava stvar, kakvi skuteri...
Jutros odem sa Burgmanom nesto brzinski rjesiti i vratim se doma 3h kasnije jer nisam htio stati koliko mi je bio gust onako lezerno i zavaljeno se vozikati.
Bojim se kupiti jos jedan motor jer ce tek onda biti problem odluciti se sta voziti...

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Odgovor na dilemu je Honda Integra
Ja gledo i vozio, najbolji omjer motora i skutera.
Ima manulani mod, DTC, ma jebena, da se malo više vrti i ima bar 15KS više mislim da bi izbacila pola prometala iz opticaja jer bi isla ko tictac bomboni.
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:39   #1047
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Odgovor na dilemu je Honda Integra
Ja gledo i vozio, najbolji omjer motora i skutera.
Ima manulani mod, DTC, ma jebena, da se malo više vrti i ima bar 15KS više mislim da bi izbacila pola prometala iz opticaja jer bi isla ko tictac bomboni.
Razmisljam i ja o Integri 750 ako se natjeram da prodam Burgmana. Ali naravno, uz "pravi" motor u garazi
Jedino sto mi kod Integre fali je prostor pod sjedalom. Nekako me Burgman tu razmazio, pa sam navikao da mi ne treba topcase kad idem u Lidl. Ali da, u pravu si. DCT je superiroran u odnosu na CVT, a da o 17" kotacima i ne pricam. Iz pocetka se nisam mogao nikako naviknuti na izgled i bila mi je jako ruzna, ali sto je vise gledam vise mi se svidja
Inace, mislim da cu se morati rastati sa Banditom. Ma koliko mi se svidjao njegov izgled i brutalna snaga, ne odgovara mi polozaj nikako. Vec nakon sat vremena me krene zamarati u rukama i ramenima. Na visinu od skoro 2 metra nije ni cudno da mi ne odgovara, tj. da mi samo adventure klasa odgovara.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 10:04   #1048
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Bogami na 2 metra si dosta na rukama, i svaki motor jer ko tricikl slonu.
jedino GS, Vstrom itd igraju ali su potpuno različiti od bandita.

Tako sam i ja gledo sto bi uzeo i jedino sport touring klasa mi je ok, ali stara jer ovi novi su više enduro položaj i sve a to mi je pljuga.
Zato jos jašim CBFa ali me jebe sto sam 95% u zagrebu u guzvi s njim a odkad mi je frend posudio Integru svrbi me da pređem nazad na "maxi skuter" ali ajde našo neki kompromis.

Kako kažeš jedino je problem kofer pod sicom, ali to je ono bi-ne bi, jer ostali su smanjili zadnji kotač na 15 ili 16 da dobiju prostor, dok je honda ostala na 17 da ne izgubi moto gume itd.
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 15:27   #1049
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Koliko vidim, Integru je zamijenila Forza 750. Cijena 93k kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 14:07   #1050
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ode Bandit. Jucer objavljen, jutros prodan. Kaze covjek koji ga je kupio da vec godinu i pol trazi ovakvog. Evo jos sam u soku i nisam siguran jesam li ga trebao prodati iako sam dobio iznimno dobre novce za njega.
Al sta je tu je, moram traziti nesto sto ce mi ergonomski vise odgovarati. Borim se koliko mogu da ne gledam GS-ove, ali nakon toliko toga isprobanog mislim da mi nista drugo ne preostaje. Eventualno Versys 1000 jer volim redne 4cyl motore, ali to je potpuno drugi svijet u odnosu na GS.
WraGG je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na