Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2014., 18:48   #3631
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Prije par h sam poslao mail da mi svakih par dana pukne veza i sad me lik zove da je primjetio prekide u signalu, dogovorili smo se termin u ponedjeljak za tehnicara

prvi put u 3 i pol godine od kad imam bnet da ce mi doc tehnicar
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 21:26   #3632
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Kratko pitanje za prisutne - da li sam ja jedini nesretnik kojem stekaju SportKlub HD kanali? Svi ostali HD kanali rade savrseno, ali na ovima mi se samo 'kockasti' slika a audio trza.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Trash. 15.12.2014. u 21:27. Razlog: tipfeler
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 21:44   #3633
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Trash Pregled postova
Kratko pitanje za prisutne - da li sam ja jedini nesretnik kojem stekaju SportKlub HD kanali? Svi ostali HD kanali rade savrseno, ali na ovima mi se samo 'kockasti' slika a audio trza.
Ne to je normalno kod b.neta i običan SD sportklub šteka, utakmice gledat na njemu je baš ono iritantno. A i ima još kanala šta štekaju kao History HD, običan History, 24 Kitchen, food ponekad i tako još neki. Prijavljivano više puta i rečeno mi je da oni takav stream dobivaju od distributera i da oni tu nemogu ništa napravit, zato sam im ja reko doviđenja uzeo Amis i na njemu mi ništa ne šteka, no istina da slika nije čista kao na b.netu, al bar ne šteka i nije iritantno tolko i ne gubiš novac i vrijeme zivkajući tehničare i čekajući ih da dođu popravljat i to u više navrata, a žalosno je to da ti ne kažu odma da ti nemogu popravit nego ti popravljaju ko zna kolko puta pa ti tek od ne znam kojeg puta kažu ipak se to nemože popravit da takav stream dobivaju ili da im je nešto crklo ili nešto treće izmisle, uglavnom uvijek nađu neki izgovor, a ovo sa SK se dešava već par godina, znači popravit će nikad.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.12.2014. u 21:52.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2014., 16:08   #3634
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
razmisljam o prelasku na b.net ali nigdje na njihovoj stranici ne mogu naci poslovne korisnike. jel oni uopce dijele korisnike na poslovne i privatne?
faal je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 17:38   #3635
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor faal Pregled postova
razmisljam o prelasku na b.net ali nigdje na njihovoj stranici ne mogu naci poslovne korisnike. jel oni uopce dijele korisnike na poslovne i privatne?
Možda najbolje da ih nazoveš pa pitaš. Osobno bi ti toplo preporučio da ne prelaziš ako želiš uštedit svoje vrijeme, novac i živce.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 23:05   #3636
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
jel ima netko od službenih b-netovaca ovdje koji bi mogli znati o skorom širenju na području zapadnog dijela zagreba.

a, za ostale...
pošto mi se gadi optima, koja mi je bolja solucija...
čekati b-net i piz?=)(/ sa trenutnim
ili
uzeti amis 3u1 ili 2u1+evo tv

jer vidim da ovdje ima ljudi koji nisu naručito zadovoljni niti sa b-netom.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 11:54   #3637
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
nazadovoljstva ce uvjek bit , ja sam takođe ima solidno problema ali isto tako moram priznat da su uvjek reagirali brzo (bilo tehnička podrška ili slanje tehničara kod mene).
Optika od tcom-a ili vdsl 2 (mislim da i H1 ima u ponudi vdsl2) ti nisu dostupni ?
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 11:57   #3638
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
jel ima netko od službenih b-netovaca ovdje koji bi mogli znati o skorom širenju na području zapadnog dijela zagreba.

a, za ostale...
pošto mi se gadi optima, koja mi je bolja solucija...
čekati b-net i piz?=)(/ sa trenutnim
ili
uzeti amis 3u1 ili 2u1+evo tv

jer vidim da ovdje ima ljudi koji nisu naručito zadovoljni niti sa b-netom.
Uzmi amis 2u1 moja preporuka, ja imam 3u1(optika) i sa telkom nisam zadovoljan još uvijek nije ok po mojem mišljenju pa kad bude pisat će se o tome u amis topiku.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 14:18   #3639
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Quick trigger pitanje,dal si se da spojiti recimo Netgearov router na njihov putem WAN porta za wireless?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 22:08   #3640
websenseavoid
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Pozdrav! Zna li netko koje wireless routere B.net instalira kod korisnika u zadnje vrijeme? Imam WD-ov My Book Live pa bi mi odgovarao router s gigabitnim Ethernet sučeljima. Vidio sam da ih Thomson ima na TWG-870 pa me zanima postoji li mogućnost da uz B.netovu uslugu dobijem sličan uređaj.
websenseavoid je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 23:43   #3641
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Korisnik prije mene u stanu je imao, i ja evo od proslog tjedna imam Technicolor tc7200.20(novi prikljucci). Solidno radi, samo je port forwarding pain in the ass.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 06:12   #3642
websenseavoid
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Korisnik prije mene u stanu je imao, i ja evo od proslog tjedna imam Technicolor tc7200.20(novi prikljucci). Solidno radi, samo je port forwarding pain in the ass.
Hvala na odgovoru!
websenseavoid je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2015., 13:43   #3643
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Potvrđujem,imam isti router ovaj tc7200 sa 4 gigabitna lana,i wifi-n...radi izvrsno,ima usb koji može poslužiti kao mrežni disk,ima čak i solidan media centar koji pegla sve šta sam ubacio,jedino titlove ne.Nije da je neki problem pridružit titlove u mkv merge,al bilo bi ljepše da rade srt po defaultu
No valjda bu i to sredili nekim narednim firmwerom...
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 23:09   #3644
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ima li netko da je nedavno uzeo nešto od B.net-a sa TV?
Dal dijele uređaje sa karticom ili one neke nove Albise bez kartice?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 13:37   #3645
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Kolko sam čuo dijele ti po defaultu sad albis8100 više ne dijele one TTmicro sa karticom i samo scart izlazom. Ali ljudi se žešće žale na svakodnevno smrzavanje i zabrejkavanje uređaja, očito su opet nešto sa softverom skucali. Srećom pa više nemam te probleme, čitaj pobjego od b.neta na vrijeme.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 14:18   #3646
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Nije istina,evo ja sam uzeo prije mjesec dana 3d paket i dobio ovaj novi albis 9300,u tih mjesec dana nijedno resetiranje,radi ko beba.Slika mu je izvrsna,dobar upscalling ima,hd kanali su odlični,mana što ih ugase nakon mjesec dana
Svi ti problemi koje pojedini korisnici imaju nisu plod receivera po meni nego preopterećenosti mreže.Mislim kako ti neće štekat kad se cila zgrada nakači na bnetovu mrežu.Onda u vršnim satima po prirodi kabelske mreže mora doći do gušenja.
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 14:47   #3647
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
A onda nove očito dijele jer ja sam imao 8100, za ovaj 9300 nemogu reć kako je stanje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 01:06   #3648
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Imam opciju da mi dovedu optiku do zgrade (manja zgrada sa 30 stanova) i sad dvojim dal da uzmem Bnet ili Iskon VDSL novu opciju za 50mbps. Zainteresiran sam za internet i tv.

I jedan i drugi paket ima svoje pluseve i minuseve, makar Bnet ima više plusića, jedino brzina od 15mbps predstavlja lošu stranu priče jer se veće brzine - npr. 30mbps plaćaju 100 kuna više. 120mbps je 500 kuna, dok je nadoplata za 100mbps kod HT-a 10 kuna u nekom trio paketu.

Čudi me kako me je HT odjebao, a siguran sam da isto imaju optiku pored moje zgrade, a Bnet se proaktivno nudi i može mi sve uvesti jer zgrada do ima njihov priključak.

Isto se postavlja pitanje koliko često Bnet povećava osnovne brzine, odnosno smanjuje cijenu povećanja brzine.

Zadnje izmijenjeno od: von Schultz. 11.02.2015. u 01:18.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 12:47   #3649
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Isto se postavlja pitanje koliko često Bnet povećava osnovne brzine, odnosno smanjuje cijenu povećanja brzine.
Evo ja cu ti odgovoriti na to. Koristim Bnet 3D paket preko 10 godina vec i zadnjih oko 5 godina mi je brzina 12Mb.
Ako sad hocu na ovaj "novi super brzi 3D paket" koji ima 20Mb brzinu prisiljavaju me da produzim ugovor na 2 godine i da jos platim 30 kuna vise mjesecno.

Znaci iako vec imam 3D paket ne zele me prebaciti na "novi" 3D paket. Od kad ih je VIP kupio sve je otislo u 3pm i vise mi se gade.

A pazi i ovo sad, u 2015. godini imam TV reciver koji ima samo SCAR izlaz, a ako hocu HDMI kazu mi da se moram pretplatiti na neki HD paket da bi mi dali reciver koji ima HDMI. (HD paket kosta +50 kuna mjesecno)
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 13:05   #3650
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Evo ja cu ti odgovoriti na to. Koristim Bnet 3D paket preko 10 godina vec i zadnjih oko 5 godina mi je brzina 12Mb.
Ako sad hocu na ovaj "novi super brzi 3D paket" koji ima 20Mb brzinu prisiljavaju me da produzim ugovor na 2 godine i da jos platim 30 kuna vise mjesecno.

Znaci iako vec imam 3D paket ne zele me prebaciti na "novi" 3D paket. Od kad ih je VIP kupio sve je otislo u 3pm i vise mi se gade.

A pazi i ovo sad, u 2015. godini imam TV reciver koji ima samo SCAR izlaz, a ako hocu HDMI kazu mi da se moram pretplatiti na neki HD paket da bi mi dali reciver koji ima HDMI. (HD paket kosta +50 kuna mjesecno)
Katastrofa su od kad ih je VIP uzeo najgori provajder po mom mišljenju.

Ovo za prelazak na HDMI su i mene prešli dok sam bio gamad prokleta morao sam potpisat novi ugovor za HD kanale na mislim godinu dana za albis 8100 i ti HD kanali 2-3 su trzala konstantno. I nakon godinu dana sam odkantao HD i ostao mi je albis 8100 i dugo sam imao problema sa jedno 6-7 običnih kanala trzali su povremeno mislim da su bili History, SK, 24Kitchen i još par njih i konstantno u tih 5-6 godina su tvrdili da je do mene problem da bi na kraju kad su sve živo izmjenili od zvjezdišta, kablova novih do mene, risiver, router, skretnice rekli kao da je ipak do njih te da to nemogu popravit. Reko čekajte malo zašto ste me vukli za nos ko budalu sve te godine i stalno govorili da je do mene, a nije bio ? Kao nismo mogli znat vamo tamo, ma daj molim te reko... i odkanto sam ih prekidom ugovora bez penala s tim prekidom su mi stvorili namjerno još neugodnosti sa telefonskom linijom i prijenosom broja pa sam im morao sudski zaprijetit da bi tek nakon druge žaldbe popustili. I evo sad na amis optici već nekih 3 mjeseca i moram priznat net im je po mom mišljenju najbolji u hrvatskoj za tu cijenu koja se plaća, telefon ko telefon, a za telku još moraju poradit na kvaliteti slike jer im je previše kompresirana, ali bar za razliku od b.netove ne trza, ne smrzava se risiver svako malo, ne šteka bar eto meni osobno na dva risivera. Jednog sam znači dobio pod paket, a drugog za 20ak kn čini mi se dodatno, dok kod b.neta sam bio prisiljen za hdmi risiver uzet HD paket i potpisat novi ugovor od godinu dana, a za još jedan 40ak kn platit ako se ne varam, pa eto šta više da kažem osim da su prave muzare.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 13:37   #3651
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
U smislu cijene su mi super, ali me najviše muči to kaj imaju relativno male brzine spram Iskon VDSL-a ili HT optike.

Veli mi HT da će mi kroz mjesec-dva moći uvesti optiku, ali tko zna jel to drži vodu ili ne.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 14:26   #3652
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Evo ja cu ti odgovoriti na to. Koristim Bnet 3D paket preko 10 godina vec i zadnjih oko 5 godina mi je brzina 12Mb.
Ako sad hocu na ovaj "novi super brzi 3D paket" koji ima 20Mb brzinu prisiljavaju me da produzim ugovor na 2 godine i da jos platim 30 kuna vise mjesecno.

Znaci iako vec imam 3D paket ne zele me prebaciti na "novi" 3D paket. Od kad ih je VIP kupio sve je otislo u 3pm i vise mi se gade.

A pazi i ovo sad, u 2015. godini imam TV reciver koji ima samo SCAR izlaz, a ako hocu HDMI kazu mi da se moram pretplatiti na neki HD paket da bi mi dali reciver koji ima HDMI. (HD paket kosta +50 kuna mjesecno)
a što se čudiš?
pa ne budu ti đabe dali uređaj samo zato što bi ti hdmi.... i kaj, svakih koju godinu bi tražio novi... plati uslugu pa češ i dobiti odgovarajući uređaj.

ili kupi drugi uređaj u dućanu.

svašta kolega
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 14:36   #3653
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
a što se čudiš?
pa ne budu ti đabe dali uređaj samo zato što bi ti hdmi.... i kaj, svakih koju godinu bi tražio novi... plati uslugu pa češ i dobiti odgovarajući uređaj.

ili kupi drugi uređaj u dućanu.

svašta kolega
Apsolutno se slažem....s obzirom da dok je imao uređaj sa scartom nije im plaćao ni lipe....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 14:39   #3654
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
a što se čudiš?
pa ne budu ti đabe dali uređaj samo zato što bi ti hdmi.... i kaj, svakih koju godinu bi tražio novi... plati uslugu pa češ i dobiti odgovarajući uređaj.

ili kupi drugi uređaj u dućanu.

svašta kolega
Kako sto se čudim? I sto mislis đabe uređaj? Pa plaćam im preko 10 godina 300+ kuna mjesecno.

Uvalili su mi neki reciver koji je vjerojatno 10 godina star. Slika preko SCARTA na HDTVu izgleda ko govno. I sto kao HDMI u danasnje doba je ko neki luksuz koji moram placati 50 kuna mjesecno vise?
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 14:39   #3655
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
@ Hrc
nisi kurac plaćao ni lipe, pa oprema je uračunata u cijenu tih osnovnih paketa, nije li?
ja sam izričito tražio i iskeširao za wifi router pred koju godinu (4+god) da mi ne bi naplaćivali 20 kn svaki mjesec za "najam", jer su nudili routere bez wifi-ja u osnovnom paketu.

@Wind
a kad su ti to uvalili?prije koliko?
obzirom da imam bnet tv ( ne HD!), nikakav reciever ne koristim, telka je direkt u zid spojena.
čak mi tv nema ni digit.tuner.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 11.02.2015. u 15:51.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 18:54   #3656
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Moja su iskustva jako dobra,10 godina sam imao 2d paket(net+tv) i sad sam prebacio i telefon na njih jer san htio sve maknut sa t-coma jer su mi se zgadili.I mogu reć da sam jako zadovoljan zasad.
Digli mi net sa 12 na 20 mbps,telefon osim uspostave 20 lipa poziv je neograničen,hd kanali i ovaj novi albis 9300 su ludilo,sve fluidno i nema štekanja nikad.
Također i dobio novi router sa 4 gigabitna porta i nelošim wirelessom.Meni dosta zasad
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 23:00   #3657
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Zna li tko kada ce imati posteni upload?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 23:19   #3658
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Možda kad počnu uvodit optiku i oni unutar zgrada
Zasad im je optika samo do ulaza u zgradu.
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:56   #3659
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
Zna li tko kada ce imati posteni upload?

Kad ih netko drugi kupi i maknu se od vip-a
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:56   #3660
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
sjecam se dok su dizali brzinu svaku godinu....a onda ih vip kupio
alen.s je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na