Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2018., 13:54   #31
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne dolaze svi bez ethernet porta. Svaki kvalitetan poslovni laptop ima eth. port, jer svaki mrežaš će ti reći da wifi ne dolazi u obzir Kabel je kabel
dell xps - nema ethernet port
ms surface - nema ethernet port
macbook air/pro - nema ethernet port
hp elite - nema ethernet port
lenovo thinkpad - nema ethernet port

ne dolaze svi bez, nego svi iole moderni koji nisu cigle, koji valjaju i koje ljudi vole koristiti.
a mrezasi koji to govore melju gluposti iz neznanja ili otpora modernom.

na kraju krajeva, kako ces spojiti mobitel i/ili tablet nego na wifi? pa poslovnjaci su vise na takvim uredjajima nego na ciglama za stolom!
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 13:57   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
na kraju krajeva, kako ces spojiti mobitel i/ili tablet nego na wifi? pa poslovnjaci su vise na takvim uredjajima nego na ciglama za stolom!
Nisam još vidio nijedan od navedenih bez NIC-a, kao ni što ne znam niti jedno poslovno okruženje bez bakra.
WLAN je samo "hendi", no ne baš i primaran

Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Pa i to je opcija, ali ovo je netko slagao, vjerojatno NAS kao backup..
Tu i je problematika koja se vrti u krug - s jedne strane 12 kkn, što je dosta knap za bilo što ozbiljno, a onda i podosta nedefinirani zahtjevi.
Znači, imamo potrebu za "serverom" (iliti picekom koji mora moži vrtiti neki WinServ OS readi AD-a), onda se malo dijele datoteke, pa neka aplikacija (još nisam vidio koja) s nekim za sada nedefiniranim zahtjevima i nešto sa strane mreže i tak...

Pa onda se nadoda malo parmezana, kap bučinog ulja i tak....
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2018., 14:26   #33
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Što ga vi zakomplicirate..stave se 2x2 diska u server, 2x2 raid 1..podaci se sinkaju na nas koji je kao backup i mirna Bosna..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 14:29   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Što ga vi zakomplicirate..stave se 2x2 diska u server, 2x2 raid 1..podaci se sinkaju na nas koji je kao backup i mirna Bosna..
To onda nije backup.
Sve je stvar definicije hoće li se nešto raditi po PS-u ili ne, posebno kad je poslovno okruženje u pitanju i gdje će se ići u kompromise.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 14:49   #35
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Što ga vi zakomplicirate..stave se 2x2 diska u server, 2x2 raid 1..podaci se sinkaju na nas koji je kao backup i mirna Bosna..
pa u biti ti kompliciraš. Pitaš jedno, a budeš ionako napravio po svom
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 14:55   #36
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
pa u biti ti kompliciraš. Pitaš jedno, a budeš ionako napravio po svom
Nisam dobio niti jedan konkretan odgovor na postavljeno pitanje..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 14:57   #37
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Što ga vi zakomplicirate..stave se 2x2 diska u server, 2x2 raid 1..podaci se sinkaju na nas koji je kao backup i mirna Bosna..
Steta nas samo kao backup koristiti. Eto ti backblaze 50USD godisnje, unlimited storage. Synology 2 bay 1200kn + jos toliko diskovi. Za 7 godina tek isplatis nas sa diskovima.

https://www.backblaze.com/backup-pricing.html
mann je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 15:01   #38
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Nisam dobio niti jedan konkretan odgovor na postavljeno pitanje..
Zato što i nisi postavio niti jedno konkretno pitanje !
Meni treba server za neke aplikacije, ili meni treba mreža donekle da radi, ili meni trebaju na kraju komponente itd itd...

U biti sretno ti bilo, pozdrav
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 15:33   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dell xps - nema ethernet port
ms surface - nema ethernet port
macbook air/pro - nema ethernet port
hp elite - nema ethernet port
lenovo thinkpad - nema ethernet port

ne dolaze svi bez, nego svi iole moderni koji nisu cigle, koji valjaju i koje ljudi vole koristiti.
a mrezasi koji to govore melju gluposti iz neznanja ili otpora modernom.

na kraju krajeva, kako ces spojiti mobitel i/ili tablet nego na wifi? pa poslovnjaci su vise na takvim uredjajima nego na ciglama za stolom!
kako volim tvoje napredne postove... fenomenalno nešto.

još ako možeš objasniti zašto biznisaši imaju vga port pod normalno bilo bi super.

živimo u hrvackoj i u hrvackoj je to standard, deal with it.

lenovo nema lan? daj budi ozbiljniji čovječe.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 15:47   #40
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Zato što i nisi postavio niti jedno konkretno pitanje !
Meni treba server za neke aplikacije, ili meni treba mreža donekle da radi, ili meni trebaju na kraju komponente itd itd...

U biti sretno ti bilo, pozdrav
Mreža od 15 racunala koja koriste zajednicki folder, sad se shera sa klijentskog racunala. Ali idu na server varijantu. Takoder koriste program Link za ulazne i izlazne dokumente. Baza je na serveru. Treba i nesto za backup. Pucaj.
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2018., 15:56   #41
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Mreža od 15 racunala koja koriste zajednicki folder, sad se shera sa klijentskog racunala. Ali idu na server varijantu. Takoder koriste program Link za ulazne i izlazne dokumente. Baza je na serveru. Treba i nesto za backup. Pucaj.
Zašto "server"? Što podrazumijevaš pod "serverom"?

Gle ovako: da je ovo poslovno okruženje, ja bi te "napao" s tonom pitanja, doveo u pitanje budžet i promjene financiranja, išao u detalje sa zahtjevima za AD, aplikativni dio, file sharing, zahtjeve backupa (ne sinkronizacije), mrežne potrebe, sigurnosne potrebe i slično za tonu drugih stvari.
Izvedba projekta i presales aktivnosti bi pojela bar pola budžeta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 15:57   #42
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kojeg budžeta? 12k?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 16:11   #43
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dell xps - nema ethernet port
ms surface - nema ethernet port
macbook air/pro - nema ethernet port
hp elite - nema ethernet port
lenovo thinkpad - nema ethernet port

ne dolaze svi bez, nego svi iole moderni koji nisu cigle, koji valjaju i koje ljudi vole koristiti.
a mrezasi koji to govore melju gluposti iz neznanja ili otpora modernom.

na kraju krajeva, kako ces spojiti mobitel i/ili tablet nego na wifi? pa poslovnjaci su vise na takvim uredjajima nego na ciglama za stolom!

Dam bi broj moba od jednog od najboljih mrežaša koje ja znam, ujedno i direktora moj firme, pa mu objasni svoju teoriju o WIFI-u, pa će ti opaliti šamarčinu preko mobitela...

Ne pričam ja o direktorima i ostalim "ticketing" i "meeting" mrežašima, pričam o ljudima koji fakat rade stvari u produkciji, pričam o troubleshootingu, pričam o migracijama, pričam o slaganju mrežne infrastrukture za call centrove od 300-400 ljudi itd. Upravo pričam s ekipom u office-u, imamo 2 linuxaša, 2 windowsaša, 2 mrežaša i mladog juniora za windowse i više manje su se svi nasmijali kada sam rekao što si napisao.

Ja zadnje 2 godine radim samo WIFI, to mi je primarni posao trenutno, postavljam WIFI po većim eventima i objektima, i mogu ti pričati danima o pouzdanosti WIFI-a. Tj. više o nepouzdanosti.
Radim na macbooku pro, i prvo što smo uzeli u firmi su bili thunderbold na RJ45 adapteri Kolege linuxaši bez toga ni ne žele raditi.

Idi u ured gdje je 60-70 zaposelenih i složi im WIFI pa neka rade.. Možeš ti staviti isti broj AP-ova koliko i uređaja imaš, ali neće raditi kao bakar.

Ovaj dio za mobitele neću ni spominjati. Šta ti misliš da ljudi rade? Igraju Angry Birds?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 19.04.2018. u 16:22.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 17:02   #44
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Ja si brijem da gledamo stvari iz drugih perspektiva. Ivo iz vise marketing / sales firmica mi iz velikih produkcija. Male firme, ono management, ekonomija, premailavanje, word pisace masine, copywriting, sales, mila majka za takve djidje. Velike ozbiljne produkcije nece tako lako.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 10:46   #45
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kako volim tvoje napredne postove... fenomenalno nešto.

još ako možeš objasniti zašto biznisaši imaju vga port pod normalno bilo bi super.

živimo u hrvackoj i u hrvackoj je to standard, deal with it.

lenovo nema lan? daj budi ozbiljniji čovječe.
drago mi je da volis moje napredne postove, jer ja nazalost ne volim tvoje i takve nazadne.

kakve veze sad ima vga? jer i njega iole moderniji laptopi nemaju vec godinama. sto ces s njim, spojiti los monitor ili projektor?

to sto smo u hrvatskoj ne znaci da moramo po definiciji biti zaostali u glavama. barem bi ocekivao na forumu PC entuzijasta da primjenjuju novo i bolje.

ps. ne, nema. govorimo o thinkpad ultrabooku.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 10:48   #46
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Možeš mi objasniti kako je to bolje u nekon pro okruženju?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 11:03   #47
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Može lock..jer ovo više nije tema..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 11:09   #48
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Dam bi broj moba od jednog od najboljih mrežaša koje ja znam, ujedno i direktora moj firme, pa mu objasni svoju teoriju o WIFI-u, pa će ti opaliti šamarčinu preko mobitela...

Ne pričam ja o direktorima i ostalim "ticketing" i "meeting" mrežašima, pričam o ljudima koji fakat rade stvari u produkciji, pričam o troubleshootingu, pričam o migracijama, pričam o slaganju mrežne infrastrukture za call centrove od 300-400 ljudi itd. Upravo pričam s ekipom u office-u, imamo 2 linuxaša, 2 windowsaša, 2 mrežaša i mladog juniora za windowse i više manje su se svi nasmijali kada sam rekao što si napisao.

Ja zadnje 2 godine radim samo WIFI, to mi je primarni posao trenutno, postavljam WIFI po većim eventima i objektima, i mogu ti pričati danima o pouzdanosti WIFI-a. Tj. više o nepouzdanosti.
Radim na macbooku pro, i prvo što smo uzeli u firmi su bili thunderbold na RJ45 adapteri Kolege linuxaši bez toga ni ne žele raditi.

Idi u ured gdje je 60-70 zaposelenih i složi im WIFI pa neka rade.. Možeš ti staviti isti broj AP-ova koliko i uređaja imaš, ali neće raditi kao bakar.

Ovaj dio za mobitele neću ni spominjati. Šta ti misliš da ljudi rade? Igraju Angry Birds?
znam da nema velike sanse da odes u neku ozbiljniju firmu vani i razgovaras sa stvarno nekim poslovnjakom, ali bi bilo zanimljivo cuti kako ga optuzujes da igra angry birds na mobitelu. no sigurno ne bi bilo govora o samarima.
kakva je to komunikacija, kakvi su to kompleksi vise vrijednosti nevjerojatno, kakva namjerna intelektualna izoliranost od svijeta.
zato nista i ne funkcionira u drzavi, svi ste veliki strucnjaci, a gotovo nigdje ne radi wifi, a i obicna mreza gdje god dodjem je groblje.
good job
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 11:36   #49
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
znam da nema velike sanse da odes u neku ozbiljniju firmu vani i razgovaras sa stvarno nekim poslovnjakom, ali bi bilo zanimljivo cuti kako ga optuzujes da igra angry birds na mobitelu. no sigurno ne bi bilo govora o samarima.
kakva je to komunikacija, kakvi su to kompleksi vise vrijednosti nevjerojatno, kakva namjerna intelektualna izoliranost od svijeta.
zato nista i ne funkcionira u drzavi, svi ste veliki strucnjaci, a gotovo nigdje ne radi wifi, a i obicna mreza gdje god dodjem je groblje.
good job
Bi li naveo gdje je to vani WLAN default?
Ne znam ni za jednog takvog korisnika, o igrama da ne govorimo u ozbiljnom okruženju.
WLAN jest plan, ali kompleksan plan, target millennialsi, security još problematičan.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 13:00   #50
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Bi li naveo gdje je to vani WLAN default?
Ne znam ni za jednog takvog korisnika, o igrama da ne govorimo u ozbiljnom okruženju.
WLAN jest plan, ali kompleksan plan, target millennialsi, security još problematičan.
prakticki u svakoj kompaniji koja je implementirala moderne aplikacije i dala zaposlenicima moderne uredjaje: od googlea, microsofta, salesforcea i ostalih tehnoloskih kompanija do whirlpoola, audija, cak i nuklearki i naftnih postrojenja.

ja se slazem da nije trivijalno, no realnost je da ljudi koriste nativno bezicne uredjaje i sad ces ti kao podrska poslovanju njima to braniti i onemogucavati?

sigurnost je samo izlika za nesigurne aplikacije, a ne mreze.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 13:03   #51
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
prakticki u svakoj kompaniji koja je implementirala moderne aplikacije i dala zaposlenicima moderne uredjaje: od googlea, microsofta, salesforcea i ostalih tehnoloskih kompanija do whirlpoola, audija, cak i nuklearki i naftnih postrojenja.

ja se slazem da nije trivijalno, no realnost je da ljudi koriste nativno bezicne uredjaje i sad ces ti kao podrska poslovanju njima to braniti i onemogucavati?

sigurnost je samo izlika za nesigurne aplikacije, a ne mreze.
Nitko od navedenih nije izbacio bakar, dapače. Sve što je bitno ide isključivo preko bakra (posebno svi zadnji navedeni, iz prve ruke).
WLAN kod svih postoji, ali je daleko od bitne secure infrastrukture.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 13:18   #52
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dell xps - nema ethernet port
ms surface - nema ethernet port
macbook air/pro - nema ethernet port
hp elite - nema ethernet port
lenovo thinkpad - nema ethernet port

ne dolaze svi bez, nego svi iole moderni koji nisu cigle, koji valjaju i koje ljudi vole koristiti.
a mrezasi koji to govore melju gluposti iz neznanja ili otpora modernom.

na kraju krajeva, kako ces spojiti mobitel i/ili tablet nego na wifi? pa poslovnjaci su vise na takvim uredjajima nego na ciglama za stolom!

Ja još nisam vidio neki dock za poslovne laptope koji nema ethernet port.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 13:27   #53
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
drago mi je da volis moje napredne postove, jer ja nazalost ne volim tvoje i takve nazadne.

kakve veze sad ima vga? jer i njega iole moderniji laptopi nemaju vec godinama. sto ces s njim, spojiti los monitor ili projektor?

to sto smo u hrvatskoj ne znaci da moramo po definiciji biti zaostali u glavama. barem bi ocekivao na forumu PC entuzijasta da primjenjuju novo i bolje.

ps. ne, nema. govorimo o thinkpad ultrabooku.
da, spojit ćeš projektor, ne bi vjerovao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 14:29   #54
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nitko od navedenih nije izbacio bakar, dapače. Sve što je bitno ide isključivo preko bakra (posebno svi zadnji navedeni, iz prve ruke).
WLAN kod svih postoji, ali je daleko od bitne secure infrastrukture.
nisam rekao da su izbacili bakar, vec da koriste WLAN kao default u poslovanju za klijentske uredjaje. govorim o IT ne OT, tako da ako je poslovna aplikacija na ipadu, kako ces ju spojiti na mrezu ako ne Wifi ili 3G/LTE?

sto se tice sigurnosti, aplikacije se dizajniraju da budu sigurne i preko nesigurne mreze, u odnosu na legacy koje nisu sigurne pa zahtijevaju kakti "sigurne" mreze.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 14:33   #55
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da, spojit ćeš projektor, ne bi vjerovao.
ne bi vjerovao, ali slika na VGA projektoru je uzas i nije za ista vece od male sobe.
jasno da se koristi jos stara krama, no to ne znaci da zbog VGA porta moras kupovati kramu od laptopa.
na kraju krajeva, cemu uopce kablovinje ako postoji chromecast i slicni uredjaji za 300kn?
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 14:42   #56
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
nisam rekao da su izbacili bakar, vec da koriste WLAN kao default u poslovanju za klijentske uredjaje. govorim o IT ne OT, tako da ako je poslovna aplikacija na ipadu, kako ces ju spojiti na mrezu ako ne Wifi ili 3G/LTE?

sto se tice sigurnosti, aplikacije se dizajniraju da budu sigurne i preko nesigurne mreze, u odnosu na legacy koje nisu sigurne pa zahtijevaju kakti "sigurne" mreze.
Većina firmi nema ništa ozbiljno dostupno preko WLAN-a, posebno ne neki od navedenih. Tako ni mi nemamo pristup bitnome preko WLAN-a iako smo u uredu, ako želim nešto ozbiljnije moram na bakar. Na stranu gnjavaže s WLAN ristupom.

Isto tako i Audi i nuklerane elektrane (one posebno ne).

O restrikcijama pristupa preko xG / LTE da ne govorim, na stranu i MDM i biometrija i ostalo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 14:42   #57
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Ma shvatite, inzinjeri nece koristiti fancy gadgete. Koristiti ce ih management i ostala vojska podrske managementu. Inzinjerija / operativa sigurno nece klikati po svom telefonu ili tabletu. Pricate o kompletno razlicitim tipovima korisnika.
Oil, gas, power gdje je core svega inzinjerija / operativa ce imati iskljucivo bakar a onda u HQ zgradi wifi jer se u HQ uglavnom maila, tipka i koristi sistemima za podrsku. Operativa na terenu (osim logistike npr) vidi wifi samo u nekim common area prostorima / salama.

@Old Iggy
Ako je netko jako paranoican onda na WiFi -ju otvori jedino internet tocnije VPN s kojim ide na svoj korporativni VPN par sala dalje.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 15:09   #58
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
naprosto nije tocno, dajte prestanite govoriti o necemu kao da je zapisano u kamenu. svijet se mijenja, uvijek se mijenjao i mijenjat ce se.

operativci i inzenjeri u nuklearkama i naftnim postrojenjima idu okolo s ipadima na kojem su aplikacije za nadzor/inspekcije, odrzavanje itd. sjedio sam s ljudima iz te industrije i slusao, gledao sto koriste i sto namjeravaju dalje.

druga stvar, nedavno je google objavio kako su u potpunosti prestali koristiti VPN https://www.blog.google/topics/googl...-and-go-cloud/

ok, oni su 10ak godina ispred vecine, no s cloud aplikacijama i prijenosnim uredjajima se ovo vec odavno odvija...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 15:12   #59
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
naprosto nije tocno, dajte prestanite govoriti o necemu kao da je zapisano u kamenu. svijet se mijenja, uvijek se mijenjao i mijenjat ce se.

operativci i inzenjeri u nuklearkama i naftnim postrojenjima idu okolo s ipadima na kojem su aplikacije za nadzor/inspekcije, odrzavanje itd. sjedio sam s ljudima iz te industrije i slusao, gledao sto koriste i sto namjeravaju dalje.
Ajde uozbilji se. Samo u zadnje dvije godine radimo na transformaciji nekoliko nuklearki, radimo s NDA i u Audiju imamo nekoliko projekata u toj sferi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 15:23   #60
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
naprosto nije tocno, dajte prestanite govoriti o necemu kao da je zapisano u kamenu. svijet se mijenja, uvijek se mijenjao i mijenjat ce se.

operativci i inzenjeri u nuklearkama i naftnim postrojenjima idu okolo s ipadima na kojem su aplikacije za nadzor/inspekcije, odrzavanje itd. sjedio sam s ljudima iz te industrije i slusao, gledao sto koriste i sto namjeravaju dalje.

druga stvar, nedavno je google objavio kako su u potpunosti prestali koristiti VPN https://www.blog.google/topics/googl...-and-go-cloud/

ok, oni su 10ak godina ispred vecine, no s cloud aplikacijama i prijenosnim uredjajima se ovo vec odavno odvija...
QA/QC je jedan na stotinu inzinjeraca. Taj mozda i klikce. 99% drugih ne. Ja jedino gdje radim je sektor energije, oil and gas. I ne, ne radim sa Inom ili Croscom...
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na