Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2016., 01:05   #151
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
U posljednje vrijeme sam obnovio iskustva s Powerline adapterima. Osobno ih koristim samo povremeno. Dakle:

Ne moraju raditi u parovima. Minimalno dva, maksimalno 16 mislim ovisno o standardu. Treba ih samo upariti i to je to.

Kod mene doma TP-Link AV500 preskače dva brojila, dvije stare razvodne kutije sa rastalnim osiguračima od kuće do garaže. Troughput je oko 30Mbps. Ako upalim neonsku rasvjetu u garaži padne na oko 15Mbps. Neoni inače prilično smetaju. Kad odem kod susjeda u kuću pored i piknem powerline tamo vidim svoj LAN. Ide par Mbps, ali ide.

APC prenaponske letve spuste brzinu sa 90Mbps na 30Mbps na istoj fazi u istoj sobi. EMI filter u letvi pravi probleme. Powerline je meni drastično narušio kvalitetu ADSL veze. Morao sam izmjestiti ADSL paricu da ne prolazi blizu struje i onda je bilo puno bolje.

Da, Powerline adapteri zrače. Rade na frekvencijama 2-68MHz (AV500) odnosno na kratkom valu i pretvore kućnu instalaciju u jednu veliku antenu. Također niže frekvencije imaju veći utjecaj na tijelo nego više frekvencije. Niže frekvencije se manje guše kroz zrak. Pitajte bilo kojeg radioamatera. Njima su powerline adapteri noćna mora pogotovo zato jer preskoče brojilo i odu na ulični stup.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2016., 21:20   #152
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
U posljednje vrijeme sam obnovio iskustva s Powerline adapterima. Osobno ih koristim samo povremeno. Dakle:
Ne moraju raditi u parovima. Minimalno dva, maksimalno 16 mislim ovisno o standardu. Treba ih samo upariti i to je to.
Kod mene doma TP-Link AV500 preskače dva brojila, dvije stare razvodne kutije sa rastalnim osiguračima od kuće do garaže. Troughput je oko 30Mbps. Ako upalim neonsku rasvjetu u garaži padne na oko 15Mbps. Neoni inače prilično smetaju. Kad odem kod susjeda u kuću pored i piknem powerline tamo vidim svoj LAN. Ide par Mbps, ali ide.

APC prenaponske letve spuste brzinu sa 90Mbps na 30Mbps na istoj fazi u istoj sobi. EMI filter u letvi pravi probleme. Powerline je meni drastično narušio kvalitetu ADSL veze. Morao sam izmjestiti ADSL paricu da ne prolazi blizu struje i onda je bilo puno bolje.

Da, Powerline adapteri zrače. Rade na frekvencijama 2-68MHz (AV500) odnosno na kratkom valu i pretvore kućnu instalaciju u jednu veliku antenu. Također niže frekvencije imaju veći utjecaj na tijelo nego više frekvencije. Niže frekvencije se manje guše kroz zrak. Pitajte bilo kojeg radioamatera. Njima su powerline adapteri noćna mora pogotovo zato jer preskoče brojilo i odu na ulični stup.
Koliko je to zračenje, za zabrinuti se ili za ignorirati?
erda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2016., 10:57   #153
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Zračenje powerline adaptera je potpuno zanemarivo. Radioamaterima su noćna mora jer pokušavaju ostvariti prijem signala preko cjele zemlje a powerline im iz okolice pravi smetnje na prijemniku, a koriste predajnike i preko 1KW snage na tim frekvencijama jer kratki val tj. niže frekvencije nemaju zabilježene smetnje na ljudsko tkivo kao što to imaju frekvencije od VHF, UHF ,SHF itd. Zato su Mobiteli , wifi itd. ograničeni snagom za bar 100 puta manje od snaga gdje je primjećeno da utječe na ljude. Ima dosta ljudi koji rade profesionalno na odašiljačima godinama do penzije pa ni kod njih nije pronađen bilo kakav utjecaj jakih EM polja, a po nekim paranoičnim osobama bili bi davno pokojni .
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 13:06   #154
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Ajme šta si sve napisao.... Radio sam više od jednog desetljeća u telekomima na konkretnim stvarima s konkretnim ljudima pa ću si dopustiti da te ispravim zbog drugih koji ovo sve čitaju.

Kao prvo, kada budeš u Zagrebu posjeti Tehnički muzej. Kada puste struju kroz tebe da upale neonku koju držiš u ruci pitaj ih na kojoj frekvenciji je struja i zašto Kažeš da niske frekvencije nemaju utjecaj na ljudsko tkivo? Znači da te 50Hz iz utičnice ne može ubiti jer nema utjecaja na tijelo? Znači da su svi oni strujni ormari, trafostanice i strujne vertikale od čelika i skupog mumetala bezveze shieldani da ne zrače!? Reći ću svima da ti se jave jer očito bacaju novce, LOL

Kao drugo, znaš li kakvu antenu moraš imati i kakav valovod da spojiš 1kW radio na nju? Zgrada HRTa u ZG-Prisavlju nema ukupno toliko na MUXu A na svim onim sektorkama zajedno! Tipična wifi grid antena bi se rastopila od tolike kontinuirane snage. Zračenje tom snagom je ilegalno bez dozvole. Vjerojatno ima bisera koji povremeno zrače tolikom snagom ali to je vrlo kratkotrajno dok prenose poruke i to vrlo usmjerenim antenama jer u protivnom rasipaju previše. Ako znaš tko to radi ja ću ga prijaviti kao i bilo tko unutar radioamaterske zajednice jer svima čini štetu.

Radio sam s ljudima koji su radili na održavanjima na velikim tornjevima (Sljeme, Učka, Sv. Jure Biokovo, Stipanov Grič...). Pitaj njih da li EM polja imaju utjecaja ljude i zašto se ne zadržavaju predugo tamo gore
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 13:38   #155
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ajme šta si sve napisao.... Radio sam više od jednog desetljeća u telekomima na konkretnim stvarima s konkretnim ljudima pa ću si dopustiti da te ispravim zbog drugih koji ovo sve čitaju.
Zaključak o zračenju Powerline-a je?
erda je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 14:54   #156
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Ako baš hoćeš naučiti ...radio sam sa dozvolom godinama sa 2kW na kratkom valu ( 3,5 , 7 , 14 , 21 i 28MHz) žičnom dipol antenom sa RG213 koaksom jer valovodi se koriste samo za SHF. Toliko o kratkom valu među koje spada i POWERLINE .
Na Biokovu, L.Plješivici Učkoj itd. sam na stupovima montirao antene dok su postojeći odašiljači svi bili u radu te upoznao ljude koji tamo rade godinama. Kažu da samo iz predostrožnosti izbjegavaju dulje svakodnevno izlaganje jakim EM poljima iako ni u objektima nisu u nikakvim "kavezima" a nisu nikad imali sa tim zdravstvenih problema ( otišli u mirovine i uživaju kao i ja
Mobiteli su na UHF frekvencijama a WiFi na SHF kod kojih je primjećeno zagrijavanje tkiva izloženosti većim snagama pa je propisima jako ograničena snaga uređaja.
Trafostanice su u kavezima da nebi netko nepažnjom dodirnuo visoki napon (ljudi, životinje i ptice) a ne radi zračenja :P ...uostalom transformatori su u metalnoj posudi sa uljem radi hlađenja a kroz metal (faradejev kavez) ionako nemože izaći nikakvo zračenje.
Žao mi je samo paranoičnih ljudi na kojima pojedinci zarađuju prodajući im strah i razne kartončiće za mobitele i boje za zidove "protiv zračenja" LOL.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2016., 22:51   #157
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
@erda: Zračenje powerlinea ovisi o poziciji uređaja, kućnoj električnoj instalaciji, samim uređajima, te o prometu. Treba ti RF metar koji pokriva područje 1-70MHz da izmjeriš.

@d/g: Što više pišeš to mi je sve više očito da se nisi profesionalno bavio time. U zabludi si u puno toga što pišeš.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 08:47   #158
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Znači da te 50Hz iz utičnice ne može ubiti jer nema utjecaja na tijelo? Znači da su svi oni strujni ormari, trafostanice i strujne vertikale od čelika i skupog mumetala bezveze shieldani da ne zrače!? Reći ću svima da ti se jave jer očito bacaju novce, LOL
Plastični ormari bez ikakve brige o bilo kakvom zračenju, ne ubija ni 50 Hz ni 220V ni 380V, ako ne prolazi neka značajnija struja kroz organizam. Amperi. Sve razvodne kutije u kućnim instalacijama su plastične, kabeli imaju gumene i plastične izolacije na dodir, a nemaju oklopljenu zaštitu kao koaksijalci. Ok, trafostanice imaju željeza u konstrukciji ako su betonske ali to je iz sasvim drugih razloga. Također i gdje su ormari metalni, pogotovo u trafostanicama visokog napona sa velikim trafo poljima, poanta uzemljenih rešetki je zaštita od dodira, ostvarivanja eventualnog strujnog luka i jednsotavno, držanje na odstojanju.

E sad koja snaga zbilja može otpasti na nekakvu buuhuuuhuuuu zloćudno zračenje uz ovakvu potrošnju http://uk.hardware.info/reviews/3579...gy-consumption meni zbilja nije jasno. Imamo tu neko pretvaranje napona za rad kao i gubitke (toplinu), mrežno sučelje, kojekakvi pretvornici i koja diodica, neki imaju wireless, neki imaju ethernet switch za više portova ili oboje. Ne vidim neku mogućnost.

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 09.03.2016. u 08:53.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 11:02   #159
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Sumnjam Dac da će on usporedbom te dvi tabele uspjet vidit razliku koja se odnosi na proizvodnju VF energije.
Od 7. razreda sam sa lemilicom i predajnim radio uređajima , i od tada radioamater sa radom na antenama i konstrukciji istih kao i raznih VF pojačala uz rad na istima. Poslije rata sam profesionalno radio na radio komunikacijama sve do mirovine.
Evo Medo našao sam nešto tebi vjerovatno povoljnije za čitanje-informiranje jer nije previše tehničkim jezikom pisano pa bar slike probaj proučiti.
http://web.zpr.fer.hr/ergonomija/200...c/wireless.pdf
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2016., 21:10   #160
mala kula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Nedođija
Postovi: 2
Imam jednan neobičan problem.

Umrežio sam par uređaja preko powerline (TP-LINK TL-PA2010
AV200 Nano Powerline Adapter) i sve to nekako funkcionira.Mreža je postavljena u stanu ali brzina je mizerna tek nekih 20-30 mbs (tj oko 2.5 mb/s)
iako utility pokazuje čak 190 mbs. Kako je moguće da je brzina ovako mala ? To je prvo pitanje. Drugo pitanje je možda još neobičnije. Ne mogu uraditi update firmwarea.Pokušao sam iz raznih sistema od windows xp do windows 10 , utility me obavjesti da je sve urađeno uspješno ali tamo piše stara verzija firmware-a iz 2012 godine a nova je 2013 . Uradio sam sve po proceduri čak i više nego inače ali ne prolazi. Kako nadograditi firmware ? Skoro sam sve pokušao ali ...

I još nešto da li na brzinu utiču tzv "šuko" utičnice pošto su sve takove u stanu ...

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: mala kula. 20.03.2016. u 21:15.
mala kula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2016., 10:03   #161
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Ima neko za preporučiti neki ok komplet (2-3 kom)?
Bitno mi je da ne gube konekciju i da ne zuje ko kod frenda neki tplinkovi pa4010.
E da, jeste se dogovorili oko zračenja? Jel ih uopće pametno imati ili ne?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 14:43   #162
mala kula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Nedođija
Postovi: 2
Citiraj:
Autor mala kula Pregled postova
Imam jednan neobičan problem.

Umrežio sam par uređaja preko powerline (TP-LINK TL-PA2010
AV200 Nano Powerline Adapter) i sve to nekako funkcionira.Mreža je postavljena u stanu ali brzina je mizerna tek nekih 20-30 mbs (tj oko 2.5 mb/s)
iako utility pokazuje čak 190 mbs. Kako je moguće da je brzina ovako mala ? To je prvo pitanje. Drugo pitanje je možda još neobičnije. Ne mogu uraditi update firmwarea.Pokušao sam iz raznih sistema od windows xp do windows 10 , utility me obavjesti da je sve urađeno uspješno ali tamo piše stara verzija firmware-a iz 2012 godine a nova je 2013 . Uradio sam sve po proceduri čak i više nego inače ali ne prolazi. Kako nadograditi firmware ? Skoro sam sve pokušao ali ...

I još nešto da li na brzinu utiču tzv "šuko" utičnice pošto su sve takove u stanu ...

Hvala
Molio bih ako neko ima odgovor . Hvala jos jednom.
mala kula je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 09:46   #163
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Jedan čovjek, koji se bavi mrežama više od 15 godine, mi je rekao da današnji Powerline-ovi mogu raditi između kuća, čak i zgrada, i da stvar funkcionira. Pouzdano, relativno brzo i definitivno bolje nego WiFi.

Isto tako rekao je da se susreo sa nekoliko slučajeva gdje adapteri nisu bili na istoj fazi / brojilu i da je radilo, naravno da nije bilo najbrže moguće ali eto, radilo je i to jako dobro.

Došao sam tako na ideju da preskočim kompletno spajanje između sebe i susjede preko WiFi-ja i da isprobam ovo. Bitno mi je samo da je ping barem jednak wirelessu (~2ms) i da je propusnost veća od 20MBit-a (kolika je brzina VDSLa).

Cijena koju bih dao za 2 adaptera je do 500kn. Može i više ako dobijem kvalitetnije uređaje koji bi radili pouzdanije.

Udaljenost između mene i susjede je 15-ak metara zračne linije.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 09:49   #164
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Cijena koju bih dao za 2 adaptera je do 500kn. Može i više ako dobijem kvalitetnije uređaje koji bi radili pouzdanije.

Udaljenost između mene i susjede je 15-ak metara zračne linije.
Nema garancije da ce to raditi dok ne probas jer su druga brojila/instalacije. I da, zracna linija u vom slucjau je totalno nebitna, pitanje kolko metara zice ima izmedju kuca/stanova.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 10:08   #165
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Znam, to sam si i mislio da zračna udaljenost nije bitna ali eto, spomenuo sam reda radi

Rekao bih da je sveukupno dužina kablova kojih 30-ak metara, možda malo manje od 30.

Relativno novi kablovi sa nelošim instalacijama.

A ništa, kupit ću, probati ako ide-ide, ako nejde onda ću iskoristiti adaptere za bolje spajanje po samoj kući.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 10:15   #166
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Znam, to sam si i mislio da zračna udaljenost nije bitna ali eto, spomenuo sam reda radi
Ha, dobro, zracna linija izmedju tebe i susjedE moze biti bitna ali ne za Powerline .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 13:37   #167
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Znam da mi ne treba dalekozor da odredim udaljenost
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 23:08   #168
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Jeli može preporuka za powerline wi-fi ? Radi se o stanu od tri prostorije. Sve je na istom brojilu. Ne treba mi da imaju utičnicu na sebi. Jedan bi bio do routera spojen sa LAN kabelom, a drugi u jednoj od druge dvije prostorije za spajanje ostalih uređaja preko wi fi-a. Brzina neta je 50 Mbps (B-net).
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 09.05.2016. u 22:36.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 17:41   #169
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Kupio sam TP-Link PA4010PKIT, kad dođem doma testirat ću i javiti dojmove.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 17:51   #170
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Kupio sam TP-Link PA4010PKIT, kad dođem doma testirat ću i javiti dojmove.
Da, obavezno javi sta susjeda kaze jel dobar domet .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 18:01   #171
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Čim iskamčim dopuštenje da se prištekam njoj
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 23:35   #172
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Update:

Powerline opcija nije proradila. Probao sam nekoliko utičnica (sve direkt u zid) ali nisu se mogli upariti, kamoli vidjeti.

Unutar kuće radi super.

Srećom pa sam kupio dodatni access point koji sam stavio kod susjede tak da se mogu prištekati bez da ona to vidi Situacija je dosta bolja, od kako sam ugasio WiFi na TG788vn dobivam manje grešaka na liniji, sam router se manje grije i veza je dosta stabilnija.

Sljedeće je zamjena SX763 s moje strane s nečim malo jačim/boljim ali za sad ova opcija radi zadovoljavajuće.

Naravno, da rasčistim - sve je to u dogovoru s njom.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 14:11   #173
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Citiraj:
Autor mala kula Pregled postova
Molio bih ako neko ima odgovor . Hvala jos jednom.
Nikad nisam radio update firmwarea na powerlineovima. Veza ti je slaba (spora) zbog situacije koju imaš sa instalacijama i smetnjama. To svatko za sebe treba riješiti unutar svojeg prostora.

Ne vidim kako bi ti šuko utičnica mogla smetati ili bilo kako utjecati. Tek s novijim AV1200 standardom ima utjecaja jer on koristi žicu od uzemljenja da postigne MIMO (onaj gornji i donji pin na šuko utičnici).

I da, radim i ja profesionalno s mrežema >15god i powerlineovi su mi nekad radili između zgrada i kuća, ali to nije pravilo već više sretna okolnost i brzine su bile vrlo ograničene.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 11:36   #174
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Treba li powerline biti spojen direktno u npr. comp ili može biti spojen u switch ili drugi ruter pa da se može povezati više stvri preko jednog adaptera (jedan naravno ide u glavni ruter)?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 12:40   #175
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Meni je spojen na 5-portni switch i radi bez problema... pretpostavljam da ne bi tribalo biti problema ni sa drugim routerom.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 10:55   #176
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
@Mario92

Kako ti se čine TP-link powerlini nakon mjesec dana?
Mene posebno zanima kakva je stabilnost u radu tj. ima li pucanja veze i čuje li se iz njih kakvo zujanja (podatak o tome sam pročitao na nekim recenzijama istih pa me zanima info iz prve ruke...možda su to sad sredili)?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 11:17   #177
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Za sad nikakvih problema nisam imao sa samim powerlineom, bar koliko sam skuzio. Jedan sam stavio uz modem u prizemlju dok je drugi spojen u access point na katu, ping je 3-4ms.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 11:32   #178
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Ak ti se da baci malo uho na powerline čuje li se zujanje. Jedan bi trebao biti u spavaćoj sobi pa bi to bilo malo nezgodno da se čuje išta.
Ima li na njima kakva oznaka verzije i gdje si ih kupio?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 12:44   #179
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Ne čujem nikakvo zujanje ni u jednom adapteru.

I malo pogledaj prijašnje postove kao primjerice ovaj.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 15:30   #180
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Ok,tnx
tintin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na