Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2018., 16:03   #34141
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Onda ti nije niti bitna cijena niti on. Samoposluzna će te zadovoljiti.

Kod Black Pearl-a idem i ja, stvarno preporuka, auto je oglancan i čist. Cijena je isto ok, a plaćao sam već isto ili više, a nisam bio zadovoljan. Ja sam dao i urediti auto kod njega, poliranje, coating i zadovoljan sam. Sve konkretno odradeno.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 16:15   #34142
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
koliko to košća ? nekakvo regularno pranje vodom, ne izdrkavanje sa suhim pjenama i mastima čovječje ribice
jebem ti sunce lijeno, imaju na stranici sve

90kn ti je unutarnje i vanjsko
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2018., 16:34   #34143
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ovo s Kiom je isto kao s Hondom Civic Type-R. Vani je valjda 35000 USD, a kod nas 50000 EUR, lopovluk na sve strane.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 17:25   #34144
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Nisam na to mislio. Mislio sam da ako već imam te pare zakaj da kupujem dosadni auto "premium marke" koji posjeduje i susjed koji ima cajkaroški birc.
Kužiš? Kod nas ak se dođe do para odma prva misao "da si kupim neku mečku, avdi ili bemve". A toliki je izbor fora auta u toj cjenovnoj kategoriji...A i to "premium" bi se dalo raspravljat..nije ovo '82 i ne izlaze modeli svakih 4-5 godina...
Znam da je teško očekivati na jednom hrvatskom forumu (pa bio to i pi-si-ekspert) da se ne dobije jezikova juha za svaki i naoko negativni komentar na švapski auto....ali jebemu dokad više...
BTW, slažem se sa zadnjim X-Plosiv-ovim napisom...
Ne kuzim zasto dosadni? Kakav to auto mora biti, kakvu opremu imati, koliko jak/slab da bi dobio epitet "dosadnog"? Stvarno ne razumijem evo iskreno.
Ocito da nije bez razloga ta trojka naj-zastupljenija,viđenija tu. Mora biti nekakva pozadina iza toga jer cisto sumnjam da ima toliko cajkaroskih birtija koliko mercedesa, bmwa na našim cestama.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 17:34   #34145
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Pod dosadnim očito smatra crne, srebrne i bijele bmw-e, audije i mercedese kojih ima toliko na cestama da ih čovjek više ni ne doživljava.
Dosadni u smislu da su ziheraški dizajnirani već 20 godina, bez previše rizika. Vidiš jednog i vidio si sve.

Neki žele izaći iz okvira stereotipa, pa će uzeti ono što se njima sviđa, a ne ono što će susjedi odobravati. Malo je takvih na ovim prostorima, ali nađe se
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 18:39   #34146
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Od te spike o odobravanju susjeda mi se već povraća. Svako malo neko spomene nešto u tom kontekstu... Jebate, uzimam auto za sebe ne za susjede. Da hoću dat 450 k kn za auto, definitivno bi prvo gledao sveto trojstvo. Prvenstveno zbog dizajna i kvalitete. Jel ih ima na cesti more, zabole me, bitno da se meni sviđa. Svaka čast stingeru, odlično izgleda, no mislim da su malo previsoko digli letvicu...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:05   #34147
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Previsoko su stavili cifru, za ono što sve nudi.

Znači, evo napraviti ću usporedbu sa Focus ST 2.0 250 KS i Focus RS 2.3 350 KS što imam u obitelji.

Znači Kia Stinger vs Focus ST

Kia 2.0 252 KS == 408 tisuća kuna, ili u GT izvedbi 452 tisuće kune
Focus ST 2.0 250 KS == 220-230 tisuće kuna za stock, ili do 270 tkn za full oprema

Kia 3.3 365 KS == 580 tisuća kuna
Focus RS 2.3 350 KS == 330 tisuća kuna, ili nabij sa opremom 380 (bacam cifru, neka je i 400).

Znači doslvoce možeš kupiti RS i još jedan auto do 180-200 tkn.

Previsoko su postavili ljestvicu sa tom cifrom. Meni je osobno auto sasvim lijep, čak razmišljam da probam otići na test vožnju, sviđa mi se što je "sedan", sljedeći auto koji budem uzimao će vjerojatno biti sedan, ovako nešto jače...ali brate pretjerali su.

Gledam sada Subaru WRX Sti, ima verzija od 508 tkn i 544 tkn...sjećam se prošle godine da je to bilo čak malo ispod cijena, digli i oni.


Ponavljam, Stinger je meni osobno jako lijep model, vjerujem da se lijepo i vozi, ali su stavili pogrešnu cijenu. A čovjek koji će keširati 500 tkn, naravno da gleda i BMW/Mercedes/Audi, bogami u HR i Volvo.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:10   #34148
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Kia Stinger - podsjeća na kopiju A7

Sent from my X using Tapatalk
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:13   #34149
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Od te spike o odobravanju susjeda mi se već povraća. Svako malo neko spomene nešto u tom kontekstu... Jebate, uzimam auto za sebe ne za susjede. Da hoću dat 450 k kn za auto, definitivno bi prvo gledao sveto trojstvo. Prvenstveno zbog dizajna i kvalitete. Jel ih ima na cesti more, zabole me, bitno da se meni sviđa. Svaka čast stingeru, odlično izgleda, no mislim da su malo previsoko digli letvicu...
Nisam alfista nego uvijek gledam da mi se auto sviđa, ali giulia koja je vrlo slična i dosta povoljnija mi je puno logičniji izbor. Da ne kažem koliko ima bolju servisnu mrežu i koliko će za 5-10 godina biti dijelova za alfu a koliko za kiu (što novih što polovnih).


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Moj frend ju je prodavao prošle godine, 2.4 JTD, 200 ks, 77k km, 8k eura. Kupio bi ju ziher samo da stanem u nju, no mojih 195cm nema šanse da normalno sjedne unutra.
Inače, prekrasan auto, vanjski dizajn savršen, ajd unutarnji više nije u skladu s vremenom al pregrizo bi to samo da mogu noge normalno stavit ispod volana.
Moja jedina zamjerka na prvu je bila da ima prilično malo mjesta ispod volana, pogotovo oko papučica ali sam se već i naviknuo da moram stavit nogu ispod papučice kvačila kad ulazim. Sad mi je to nesvjesna radnja kao i saginjanje glave prilikom ulaska u auto - radnja koju ne radiš kad ulaziš u npr. monovolumen.
Dizajn svatko doživljava na svoj način pa o tome možda i ne treba diskutirati no ima sve što treba imati - čak i puno više nego konkurencija.
Alfu ili voliš ili mrziš. Ja sam ju dovukao izvana iz ovlaštenog (ostavljena staro za novo) prije novih trošarina i mogu samo reći da sam zadovoljan unatrag 20000 km i cca godinu i pol. Od kvarova jedno gornje rame (reparacija sa trw kuglama i 2 selena je bila 200 kuna) i pokidana žica osvjetljenja zadnje tablice kad sam nagazio na dubok snijeg.
I opet ponavljam, nisam alfista nego volim kupiti najbolje moguće za novce koje imam. Idući će biti možda bmw, možda fiat a možda i mazda.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:14   #34150
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Previsoko su stavili cifru, za ono što sve nudi.

Znači, evo napraviti ću usporedbu sa Focus ST 2.0 250 KS i Focus RS 2.3 350 KS što imam u obitelji.

Znači Kia Stinger vs Focus ST

Kia 2.0 252 KS == 408 tisuća kuna, ili u GT izvedbi 452 tisuće kune
Focus ST 2.0 250 KS == 220-230 tisuće kuna za stock, ili do 270 tkn za full oprema

Kia 3.3 365 KS == 580 tisuća kuna
Focus RS 2.3 350 KS == 330 tisuća kuna, ili nabij sa opremom 380 (bacam cifru, neka je i 400).

Znači doslvoce možeš kupiti RS i još jedan auto do 180-200 tkn.

Previsoko su postavili ljestvicu sa tom cifrom. Meni je osobno auto sasvim lijep, čak razmišljam da probam otići na test vožnju, sviđa mi se što je "sedan", sljedeći auto koji budem uzimao će vjerojatno biti sedan, ovako nešto jače...ali brate pretjerali su.

Gledam sada Subaru WRX Sti, ima verzija od 508 tkn i 544 tkn...sjećam se prošle godine da je to bilo čak malo ispod cijena, digli i oni.


Ponavljam, Stinger je meni osobno jako lijep model, vjerujem da se lijepo i vozi, ali su stavili pogrešnu cijenu. A čovjek koji će keširati 500 tkn, naravno da gleda i BMW/Mercedes/Audi, bogami u HR i Volvo.

Uspoređuješ dvije skroz različite klase, a samim time i dvije skroz različite skupine kupaca.
Juan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2018., 20:19   #34151
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Slažem se 300% s time da su pohabani bmw3 uvezenih za 10 k eura i manje dosadni, u rangu golfa dosadni, audi je svaki isti, jedino Mercedes ajde de.
No, za isti novac možeš dobiti Panameru ili GTR. Halo???
Kolega je spomenuo Ficus ST o RS, dodao bi i Megane. U pola cijene su jeftiji. Ne znam bas da Stinger vrijedi baß toliko, nekome zasigurno da.
No da me netko pita hoću li Porsche Panameru ili Kiu Stinger, mislio bi da me zaj...
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:21   #34152
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
@juan

Misliš?

Ako gledaš na ovaj auto kao sedan, polu obiteljski, onda mislim da Stinger ne ide u tu domenu. A ako ide u domenu jurilica, od sedan jurilica onda ulazi u BMW/Mercedes/Subaru(jedan model)/Audi i to je manje više to...Sada imaš ti i Panameru korišteni. Sve ovisi što tko hoće, ali radi se o tome da su se sa cijenom zeznuli.

Giulia je prekrasna, ali koliko je ono najači model prije Q izvedbe? 280 KS ? A koliko košta? Manje neki Kia Stinger. A osobno tu ne bih niti razmišljao, Giulia bi bila way to go.


Ja kada budem uzimao sedan izvedbu, isto ću gledati da je jača, ali sigurno ne bih kao kupac dao 450-550 tisuća kuna na Kiu pored konkurencije..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:26   #34153
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Jel ima netko prijedlog nekakvog normalnog nosača za navigaciju (mobitel) za auto ?

Ne bih onaj vakumski što se lijepi na staklo. Kakvi su oni za ventilaciju što se zakače ?

Hvala.
Chandler je offline   Reply With Quote