Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Tvrdi diskovi
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 15.10.2017., 19:37   #3601
Cartmann
Premium
Moj komp

Cartmann's Avatar

Datum registracije: Nov 2007
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
razlika je u 100 kn, a samsung je dvije klase bolji ssd od tog sandiska, sto po garanciji (5 vs 3 god), sto po pouzdanosti, sto po performansma, sto po softverskoj podrsci
Thnx!

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2017., 18:35   #3602
tOta
Premium
Moj komp

Datum registracije: Jul 2006
Ekipa, trebam savjet.

Trenutno imam u konfi Samsung 840 EVO 128GB, koji je postao tijesan, a dobro bi mi došao SSD za Thinkpad, tako da bi radio upgrade.

Matična je Asus Hero VII, da li može nešto tipa Samsung SM961 na ovu ploču. Vidim da je na mojoj ploči M.2 slot x2 10GB/s, dok ovaj SSD traži x4 slot. Svi PCI Express slotovi su mi slobodni - integrirana se koristi ako išta znači.

Znam u isto vrijeme vrtiti par teških programa (Solidworks/AutoCAD/par browsera ), planiram SSD & RAM upgrade, pa računam da idem na nešto malo bolje ovaj put pošto sam se razočarao u ovaj 840 EVO sa svim onim problemima što su imali.

Volio bih čuti vaše mišljenje, da li ići na nešto kao gore navedeno ili će biti dovoljno samo trenutni mainstream SSD sa više prostora, pošto sam stalno na granici, trenutno 13GB slobodno.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2017., 18:43   #3603
nick praskaton
Asshole
Moj komp

nick praskaton's Avatar

Datum registracije: May 2007
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Ekipa, trebam savjet.

Trenutno imam u konfi Samsung 840 EVO 128GB, koji je postao tijesan, a dobro bi mi došao SSD za Thinkpad, tako da bi radio upgrade.

Matična je Asus Hero VII, da li može nešto tipa Samsung SM961 na ovu ploču. Vidim da je na mojoj ploči M.2 slot x2 10GB/s, dok ovaj SSD traži x4 slot. Svi PCI Express slotovi su mi slobodni - integrirana se koristi ako išta znači.

Znam u isto vrijeme vrtiti par teških programa (Solidworks/AutoCAD/par browsera ), planiram SSD & RAM upgrade, pa računam da idem na nešto malo bolje ovaj put pošto sam se razočarao u ovaj 840 EVO sa svim onim problemima što su imali.

Volio bih čuti vaše mišljenje, da li ići na nešto kao gore navedeno ili će biti dovoljno samo trenutni mainstream SSD sa više prostora, pošto sam stalno na granici, trenutno 13GB slobodno.

moze stat, tu stane m.2 do 80mm, vecina je takve dimenzije

kad vec gledas samsung sm961, bolje gledaj 960 evo

evo ovaj ce ti primjerice radit sasvim dobro, a i cijena je dobra
https://www.uzishop.hr/ssd-m2/11364-...ie-m2-ssd.html

iako mozes slobodno uzet provjereni i brzi SSD SAMSUNG 250GB 850 EVO, neces osjetit razliku u radu, a ustedit ces 300-njak kn

http://forum.pcekspert.com/showpost....8&postcount=17

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 21.10.2017. u 18:53.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 01:54   #3604
Revolver3844
Premium
Moj komp

Datum registracije: Apr 2017
Kak vidit total bytes written za kingston ssd ?
U onom kingston manageru to ne piše.
Exporto sam u txt obliku podatke iz tog managera i našao TBW 4TB, vljda je to to, a opet može bit 4.01tb a može bit 4.99tb pa opet mutavo.
Puno ili malo za disk star 8 mjeseci ?

Zadnje izmijenjeno od: Revolver3844. Jučer u 02:01.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 02:23   #3605
silver_tip
Premium

silver_tip's Avatar

Datum registracije: May 2010
Pa nije to puno. Ja za 2g i 1mj imam 13.2TB od maximalnih 300TBW koliko je obuhvaceno garancijom iliti deklariranim radnim vijekom.

Tih tvojih 4TB je tu negdje isto kao ovaj moj Samsung ako bi to podjelio na mjesece...

Valja vidjeti za taj tvoj model koliki je maximalni moguci TBW, to je najbitniji podatak ali da je tih 4TB puno - nije.
Staro Jučer, 07:40   #3606
cro_ryder
Lowryder
Moj komp

cro_ryder's Avatar

Datum registracije: Dec 2016
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Kak vidit total bytes written za kingston ssd ?
CrystalDiskInfo.

Evo moj Kingston nakon 2 i pol godine, i nisam baš neki potrošač https://imgur.com/a/T2jZ9
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno