Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2020., 11:34   #47611
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Koliko sam čuo BMW motori 18d i 20d su podložni bezbolnom remapu, tako da, ako dosadi uvijek se može dići koju desetinu konja i ganjaš dalje. Čisto softverski, što je sasvim ok.

A i zabavno je voziti po ovom vremenu sa zadnjom vučom, barem meni
Ma jasno ali i tvornickih 150ks u 118d je sasvim dosta za namjenu tog auta a sa stage 1 remapom (400-500 EUR) ide na 200ks bez nekih nuspojava.

Za taj 118d znam kolka je potrosnja u takvim rezimima voznje i tu je negdje oko 4.5l. Ali opet to je sad vec 5 godina star auto u toj klasi i tesko je kod nas naci neki da nije vec prebacio 100.000km a da kosta do 14-15k jer ovi sa manje km su blize 18k i onda jos prijepis--rega, lanac vamo tamao mogo bi ispasti 20k da je tip top a opet auto koji je van garancije .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:49   #47612
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
...
Naravno prije 10 godina i do nedavno sam nosio naočale te mi se u vozačkoj navodi da trebam ponoviti Liječnički pregled, nošenje naočala ili leća.
Prije cca godinu i pol sam obavio lasersku korekciju vida pa me zanima što u tom slučaju?
da li i dalje trebam u dom zdravlja kod okuliste na pregled(isti platiti mislim da je cca 250kn) te na heinzelovu po novu vozačku/plastiku....
hvala
Moraš ponovo na liječnički. Nije loše ponijet dokumentaciju sa operacije.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2020., 12:01   #47613
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mi imamo službene većinom 308-ice i Octavie, oboje 1.6 dizeli, pug je 120ks, a škodilak je mislim 95-100. Ugl, idu tu negdje, škoda čak kao da je življa, ali pug se vozi bogovski, ima onaj mali sportski volan, bolje drži, manje troši (prosjek je mislim 5-6L, većinom duge relacije-autoput).
Jedino mi se pug čini osjetno manje kvalitetan auto, ono bubrezi od hrđe nakon 4 godine i slično, u našim krajevima baš i nema snjega, pa svako toliko check engine lampica, u servisu nemaju pojma što mu je, mi ga samo ugasimo-upalimo i auto vozi normalno (lampica gori još cca 1h pa se ugasi). Ugl, filing u vožnji pug, kvalitet škodilak.
Teško je i ovako donest sud jer su nam ti auti stari max 4 godine i dođu do 200injak tkm, ali opet pug-ovi sa problemima u tako kratkom razdoblju...
Sad mi je zao sto nisam probao 308icu... Bila je jedna 1.6 benzinac 200ks.... Allure oprema.

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pošto si uzeo Golfa, a kolko vidim spominješ Focusa MK3.. Kolko MK3 (osjećaj na volanu, držanje ceste i općenito ovjes) ima bolje vozne osobine od Golfa?


Malo me čudi to (mislim da je kod nas kod kupnja auta manje važno kakav je ovjes i kakav je osjećaj na volanu, ovo isključivo govorim za VW modele) za Focusa vele da ima odličan ovjes kao i upravljivost, al Golf je i dalje bog i batina.. Samo me zanima kolko je Golf lošiji po gore navedenom pitanju, mada imam dojam da je Golf ipak malo bolje složen (završna obrada-kontrola proizvoda) a i dost sam čuo okolo di se baš to naglašava kod Golfa.
Mogu ti reci da Thrustmaster T300 ima puuuuno bolji osjecaj nego Golfov volan. To koliko je Golfov volan "mrtav" je nevjerojatno. Ovjes je fakat dobar, ali ne moze mi osmijeh na lice nabacit nikako... Jedino se dijete u meni veseli kad vidim one zmigavce kak idu

Focus MK3 (probao sam i MK4), kao i Fiesta... To je takva ZABAVA! Nevjerojatno sta je Ford napravio... Vozio sam i Hyundai i30N.. ma Focus je cudo. Osmijeh na licu sam imao kad sam ga vratio u salon, zaljubio se.

Ali si reko pricekat mk4 i razocaram se. Da bolja izolacija i sve, ali je auto nekak.. meeeh... I dalje bolji od Golfa, imas taj gust u voznji, ali mk3 je bio bolji. I Fiesta je bolja, ali to mi je ful premali auto.

Za zericu mi pobjegao jesan Focus mk3 ST Line 1.5 benzinac (ti su jos imali 4 cilindra, mk4 ima 3 i u 1.5 verzijj).. jako rijedak auto kod nas.

Da sam kupovao auto kesom, bio bi Focus MK3 1.5 benzinac iz Njemacke.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:10   #47614
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
To što spominjete VAG i TSI sam i ja čuo na masu mjesta, da je to najveće govno ikad napravljeno. Vidio sam i da ima dosta problema sa Ecoboost-om 1.0. Navodono vrlo lako pucaju cijevi od hlađenja i auto odmah crkne (msilim turbina). Navodno je to sada riješeno, ali mene strah tih mini turbaka. Na kraju sam uzeo mamin polovni polo 1.6 tdi (90ks) i iskreno baš sam razočaran sa autom. OK, udobniji je, tiši, ima puno više opreme od mog prastarog clia 2 1.5dci (65ks), ali troši više i ide osjetno slabije. Tj da budem precizniji, clio je puno elastičnije, kao da ima puno kraće brzine, on poteže od 1000 okretaja muški, dok je polo mrtav do 1500+, a na 2000 polo malo poludi i vuče sve bolje dok clio vuče uvijek isto do jedno 3000 kada počinje padati. Više mi paše kako je clio uštelan. Clio u prosjeku troši 4,8-5,5L. Dok polo troši finih 6-6,5L gradske, ali zato na autoputu ide 4,5L ili niže.
Doduše, fulao sam sa autom jer pretežito vozim po gradu i to superkratke relacije pa se DPF stalno regenerira i neki puta auto u tom modu ide ko da mu neko je neko iščupao dušu. Uzeo sam ga jer sam ga dobio za smiješne novce, ne bi za to mogao ni prismrdit ničem takvom, inače 2011 god, i imao je 90tkm.
A sada zadnje što me malo neugodno iznenadilo je da sam sa jedno 50-60kmh prošoao kroz mrvu dublju i dužu lokvu (da operem podvozje ) cca 30-ak cm dubine i 10ak m dužine i počupalo mi i polomilo zadnji branik. Limar kaže da to u životu nije vidio i da je vj zamjenski a ne original vw, skinuo ga i poslao mi slike da je ipak original (na svu sreću nije ubilo parking senzore). VAG FTW.

Ugl slijedeći auto je definitivno benzinac i to najvjerojatnije neki koreac, sa cliom sam bio superzadovoljan (evo cura ga i dalje vozi, auto je 2003-e god) dok je polo fensi-šmensi, ali mislim da VAG nikad više. Možda u budućnosti i bude kakav renolček opet.
Za neke smiješne novce, DPF off, EGR off, mapa na 130ak ks i vjerujem da ce Clio isparit iz glave
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:36   #47615
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Za neke smiješne novce, DPF off, EGR off, mapa na 130ak ks i vjerujem da ce Clio isparit iz glave
To sam razmišljao, malo me frka da ne uvedu pregled DPF-a na tehnički...
Ako sam dobro skužio, cca 400-600€ za to jel?
I kolko sam čuo tih 130ks mu je niš (to more izdržat bez ikakvih negativnih posljedica), ionako je potpuno ista mašina samo druge mape u ovim 1.6 TDI sa više ks.
Mama uzela Aronu 1.6TDI sa 105ks i auto je raketa prema ovom polu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 15.01.2020. u 12:43.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:59   #47616
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ako ti auto troši, a neide, onda su ti dizne spremne za čišćenje/reparaciju
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:00   #47617
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova


Mogu ti reci da To koliko je Golfov volan "mrtav" je nevjerojatno. Ovjes je fakat dobar, ali ne moze mi osmijeh na lice nabacit nikako... Jedino se dijete u meni veseli kad vidim one zmigavce kak idu

Focus MK3 (probao sam i MK4), kao i Fiesta... To je takva ZABAVA! Nevjerojatno sta je Ford napravio... Vozio sam i Hyundai i30N.. ma Focus je cudo. Osmijeh na licu sam imao kad sam ga vratio u salon, zaljubio se.

Ali si reko pricekat mk4 i razocaram se. Da bolja izolacija i sve, ali je auto nekak.. meeeh... I dalje bolji od Golfa, imas taj gust u voznji, ali mk3 je bio bolji. I Fiesta je bolja, ali to mi je ful premali auto.

Za zericu mi pobjegao jesan Focus mk3 ST Line 1.5 benzinac (ti su jos imali 4 cilindra, mk4 ima 3 i u 1.5 verzijj).. jako rijedak auto kod nas.

Da sam kupovao auto kesom, bio bi Focus MK3 1.5 benzinac iz Njemacke.
Pa kaj su to napravili od Golfa, da, oni žmigavci su opaki i to je sve, ajd i dizajn nije loš, osobno, VW nisam nikad favorizirao.

VW je razvikan kod nas, praktički kotira malo lošije neg bmw, gledajući iz perspektive ljudi.. A da ne pričam kolko se na opremi škrtari, strahota, a ak oćeš nekaj dodatno, moraš se isprsit bogovski..

Jedino mi to nije jasno, Golf košta masno, a još dok uzmeš s malo boljom opremom, onda cijene lete u nebo, da nisu mogli sredit bolji osjećaj za volanom tj samo ponašanje istog, hmmm.
Inače, dost čujem da sedmicu golfa uspoređuju s traktorom, bar što se tiče udobnosti, ne znam, nisam se vozio u sedmici, možda je ovaj 7.5 nekaj bolji po tom pitanju..

Dok gledam ove rabljene aute, recimo, Focus mk3 vs Golf 7, cijena je i do 2t€+ razlika u cijeni, naravno pootonjem je viša, naravno da nije tolko i bolji..
Prednost golfa je jedina, kao i kod ajfona, sporo mu pada cijena rabljenom.. Čak bi nekad pomislio, što je golf stariji, to je skuplji
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:07   #47618
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da diesel ima 250 Nm dok benzinci cak i onaj najaci od 130KS ima 230 Nm oa ovi 1.2LK benzinic su tri cilindra i 205 Nm sto nije tako velika razlika (samo 20% vise u dieselu) ali to nebi bio primarni auto. To je doslovno zeni za na posao i nazad i malo po gradu do trgovine i slicno. Za na more imamo moj 330d sa 560 Nm .

U biti se lomim bi li uzeo neki tako novi sa garancijom (da sam 5 godina miran/siguran od kvarova) ili da uzmeme polovnu BMW jedinicu 2015-2016 godina 118d koji se krecu od 13-18000 EUR zavisno od opreme.
Srce bi bmw jedinicu (jer i ja cu se nekad provozat ) a sve ostlao sto sam do sad gledao (Kia Rio (nazalost nemaju vise diesel i RIO nego tek u Stonicu inace bi nju stavio kao favorit zbog 7 godina/150000 km garancije), Clio, C3, Corsa i sad P208) tih malih auta je naravno izradom/materijalima iza BMWa ali je novo/garancija neka sigurnost dok bi kod jedinice prvo morao provjerit lanac na tom B47 motoru a izmjena u ovlastenom je oko 10000 kn.....


Neznam ako ti što znači, al jedinica na zadnjoj klupi ima kriminalno malo mjesta, a naprijed tako tako. Kad vozim nekoga iza, moraju staviti noge u džepove.
Ostalo, nema se što reći, sve je na mjestu. Ja bi ju isto uzeo

I nemoj kod nas ni gledati taj auto, il je normalna cijena al ima zadnje podizače na žgance il je cijena u nebu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:10   #47619
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Znaš kak se veli, ak baš nemaš djece....jebe ti se ko iza ima ili nema mjesta
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:10   #47620
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ako ti auto troši, a neide, onda su ti dizne spremne za čišćenje/reparaciju
Kolega na poslu ima identičnog, sa istom mašinom, kilometraža razlika par tkm.
Zamijenili se, probali i idu identično, još mi je on rekao da je polo raketa za njegov drugi auto, Auris 1.4 dizel isto 90KS, da tek to čudo ne ide nikako.
Bio sam i kod više mehaničara, boshista i svi su rekli da je auto ko nov, da ne kenjam i da vozim (doslovno tako), BTW ima samo 100tkm trenutno, pa to je niš.
Spajano na dijagnostiku i da je sve cakum-pakum.
Malo me u početku lovila panika jer em nisam znao što je to DPF i kako radi (pa se čudio kad bi auto uključio regeneraciju), em nisam kužio da je normalno da se okretaji na minimu spuste na 700, a ako pustiš kočnicu na nizbrdici bez dodavanja gasa dižu se na cca 900-1000. Dosta drukčije u odnosu na clia koji ima samo EGR.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2020., 13:17   #47621
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mi imamo službene većinom 308-ice i Octavie, oboje 1.6 dizeli, pug je 120ks, a škodilak je mislim 95-100. Ugl, idu tu negdje, škoda čak kao da je življa, ali pug se vozi bogovski, ima onaj mali sportski volan, bolje drži, manje troši (prosjek je mislim 5-6L, većinom duge relacije-autoput).
Jedino mi se pug čini osjetno manje kvalitetan auto, ono bubrezi od hrđe nakon 4 godine i slično, u našim krajevima baš i nema snjega, pa svako toliko check engine lampica, u servisu nemaju pojma što mu je, mi ga samo ugasimo-upalimo i auto vozi normalno (lampica gori još cca 1h pa se ugasi). Ugl, filing u vožnji pug, kvalitet škodilak.
Teško je i ovako donest sud jer su nam ti auti stari max 4 godine i dođu do 200injak tkm, ali opet pug-ovi sa problemima u tako kratkom razdoblju...
Čudno mi je to.
1.6 dci je življi motor od 1.6 tdi-a. Em veći moment, em više konja.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:17   #47622
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Disco nemoj se ljutit al kako očekivat od traktora da ide
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:18   #47623
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
To sam razmišljao, malo me frka da ne uvedu pregled DPF-a na tehnički...
Ako sam dobro skužio, cca 400-600€ za to jel?
I kolko sam čuo tih 130ks mu je niš (to more izdržat bez ikakvih negativnih posljedica), ionako je potpuno ista mašina samo druge mape u ovim 1.6 TDI sa više ks.
Mama uzela Aronu 1.6TDI sa 105ks i auto je raketa prema ovom polu.
Tako je, rubno je 140ks. Mozes imat opciju da napravis umetak umjesto DPFa, pa ti original ostane za svaki slucaj (za tehnicki) a mozes i izbit jezgru pa da izgleda kao da je DPF gore. Na tehnickom ne mogu znat imas li ga gore ili ne, jer ne citaju mape, samo greske, a greska se makne iz mape.

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Prednost golfa je jedina, kao i kod ajfona, sporo mu pada cijena rabljenom.. Čak bi nekad pomislio, što je golf stariji, to je skuplji
Iphone 6s vrti PUBG mobile kao zmaj, Samsung S8 trokira poprilicno, pogotovo kada se zagrije, sa pogasenim texturama i smanjenom rezolucijom. Mozes povuc paralelu s tim..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 15.01.2020. u 13:28.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:20   #47624
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Disco nemoj se ljutit al kako očekivat od traktora da ide
Po čemu je PUG traktor?
Ako si mislio na Škodu, onda se slažem, kladičan dizelski traktorski zvuk...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:24   #47625
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Po čemu je PUG traktor?
Ako si mislio na Škodu, onda se slažem, kladičan dizelski traktorski zvuk...

Traktor u smislu dizela, koji to dizel ide a da u stock-u ima manje od 150ks i nije mapiran sa pogašenom ekologijom. Malo šale "ide" je jako subjektivan pojam

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 15.01.2020. u 13:30.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:30   #47626
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ovisno što znači "ide" za tebe.

A3 1.6 tdi 2018 godište. Top speed oko 220, automatik, posramio sve starije 2.0 turbo dizele npr.
Mercedes A180d, isto odlično ide, tjerao sam ga oko 200.

Radio smam nedugo usporedbu Passata 2.0tdi 170ks i A3 115ks, top speed tu negdje, buka u Passatu toliko velika da se nemoguće voziti, dok Audi laganini.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 15.01.2020. u 13:43.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:41   #47627
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Tako je, rubno je 140ks. Mozes imat opciju da napravis umetak umjesto DPFa, pa ti original ostane za svaki slucaj (za tehnicki) a mozes i izbit jezgru pa da izgleda kao da je DPF gore. Na tehnickom ne mogu znat imas li ga gore ili ne, jer ne citaju mape, samo greske, a greska se makne iz mape.



Iphone 6s vrti PUBG mobile kao zmaj, Samsung S8 trokira poprilicno, pogotovo kada se zagrije, sa pogasenim texturama i smanjenom rezolucijom. Mozes povuc paralelu s tim..
Čuo sam da npr Slovenci gledaju sa nekakvom kamerom koju mu gurnu u....ausupuh.
Kad smo kod Slovenaca, TunERC, čuo da su oni super, da uzmu auto i da ga štelaju dok ne bude sve kako treba.
Za naše čuo za Sedox (najbliži mi je u Poreču mislim), ali da oni stavljaju stock mapu za 130ks.
Neka mišljenja? Ne bi dao nekom lokalnom mehotu da mi to radi.
Ima li netko treći? Ima li netko dobar u Ri?

EDIT: TunERC veli 400€ za sve i gotovo isti dan. Hmmm...možda se zaletim jedan dan do Novog Mesta.
EDIT 2: A ako se želi mogućnost eventualnog vraćanja DPF-a, onda auto ostaje 3-4 dana i sve skupa dođe 800€, e to je već ozbiljna lova.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 15.01.2020. u 13:53.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 13:49   #47628
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pa kaj su to napravili od Golfa, da, oni žmigavci su opaki i to je sve, ajd i dizajn nije loš, osobno, VW nisam nikad favorizirao.

VW je razvikan kod nas, praktički kotira malo lošije neg bmw, gledajući iz perspektive ljudi.. A da ne pričam kolko se na opremi škrtari, strahota, a ak oćeš nekaj dodatno, moraš se isprsit bogovski..

Jedino mi to nije jasno, Golf košta masno, a još dok uzmeš s malo boljom opremom, onda cijene lete u nebo, da nisu mogli sredit bolji osjećaj za volanom tj samo ponašanje istog, hmmm.
Inače, dost čujem da sedmicu golfa uspoređuju s traktorom, bar što se tiče udobnosti, ne znam, nisam se vozio u sedmici, možda je ovaj 7.5 nekaj bolji po tom pitanju..

Dok gledam ove rabljene aute, recimo, Focus mk3 vs Golf 7, cijena je i do 2t€+ razlika u cijeni, naravno pootonjem je viša, naravno da nije tolko i bolji..
Prednost golfa je jedina, kao i kod ajfona, sporo mu pada cijena rabljenom.. Čak bi nekad pomislio, što je golf stariji, to je skuplji
Golf je neudoban, bar meni, sa osnovnim motorima. Sa multilinkom je to puno bolja prica.

Gepek mu je bas mali, plitki je, ne znam sta seru po reviowvima. Evo SecretLab Omega mi nije stala u gepek. Virila fino van.

Sto se volana tice, isto je na audiju, valjda i skodi. Leon mi se cinio bolji, zabavniji.

To su tek popravili na A4, Q3, sad na Golfu 8, i vjerojatno ce na A3.

Navodno su bolji oni koji imaju drive select, ili cak imas opciju na Audiju da bude sportski osjecaj za volanom (kosta extra naravno).

Mislim da je taj njihov servotronic kriv... Na autoputu pri vecim brzinama mi je ok. Ali ovo do sto, em je bezosjecajan em imam feeling da kasni malo.. bas bih ga ttebao provozat na nekom jelen testu. Vjerojatno brijem, jer sam uoravo danas bez problema izbjegao jednu opasnu situaciju, ali takav neugodan feeling mi daje, kao da kasni.

Ali izolaciju i udobnost (na multilink golfu) ne mozes usporedjivati sa mk3 focusom. Focus je bas sirov auto. I kvalitetom iznutra, i cudnim dizajnom, onim smijesnim kricavo plavim bojama...

Ali kad krenes vozit, sve to zaboravis. Ako radis puno dugih putovanja Golf je sigurno osjetno bolji auto od Focusa mk3
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 16:39   #47629
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Čuo sam da npr Slovenci gledaju sa nekakvom kamerom koju mu gurnu u....ausupuh.
Kad smo kod Slovenaca, TunERC, čuo da su oni super, da uzmu auto i da ga štelaju dok ne bude sve kako treba.
Za naše čuo za Sedox (najbliži mi je u Poreču mislim), ali da oni stavljaju stock mapu za 130ks.
Neka mišljenja? Ne bi dao nekom lokalnom mehotu da mi to radi.
Ima li netko treći? Ima li netko dobar u Ri?

EDIT: TunERC veli 400€ za sve i gotovo isti dan. Hmmm...možda se zaletim jedan dan do Novog Mesta.
EDIT 2: A ako se želi mogućnost eventualnog vraćanja DPF-a, onda auto ostaje 3-4 dana i sve skupa dođe 800€, e to je već ozbiljna lova.
Kontam da ti je jeftinije doci u ZG kod Lastovcica da ti napravi "umetak" i kod Muhe na mapu
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 16:54   #47630
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Kakve kamere kroz auspuh da vidi dpf? Pa jel netko vidio konstrukciju ispušnog lonca od njih? Još ak ima dva poslije dpf-a.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 17:22   #47631
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Kontam da ti je jeftinije doci u ZG kod Lastovcica da ti napravi "umetak" i kod Muhe na mapu
Na kraju mi je i on rekao da odem kod Lastovčića u Karlovac, tražim po Karlovcu i vidim ga samo Sv Nedjelji.
Pa da onda odem do njega na mapiranje(300€ onda).
Za tog Muhu sam već čuo, tj čitao po drugim forumima.
Vidim po netu da ima tih downpipe-a za kupit već gotovih, samo su cijene 2-3k Kn.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 15.01.2020. u 17:34.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 17:42   #47632
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Zato uvijek downpipu mozes prodat za neke novce, auto zadrzava vrijesnost..Muha je medu prvima imao valjke, pa zapravo moze stavit mapu koja odgovara tvom motoru a ne genericku, doktorirao na Fer-u, ima par cistih u glavi pa si s razlogom cuo za njega

Lasta je u Sv. Nedjelji, da.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 18:43   #47633
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
To što spominjete VAG i TSI sam i ja čuo na masu mjesta, da je to najveće govno ikad napravljeno. Vidio sam i da ima dosta problema sa Ecoboost-om 1.0. Navodono vrlo lako pucaju cijevi od hlađenja i auto odmah crkne (msilim turbina). Navodno je to sada riješeno, ali mene strah tih mini turbaka. Na kraju sam uzeo mamin polovni polo 1.6 tdi (90ks) i iskreno baš sam razočaran sa autom. OK, udobniji je, tiši, ima puno više opreme od mog prastarog clia 2 1.5dci (65ks), ali troši više i ide osjetno slabije. Tj da budem precizniji, clio je puno elastičnije, kao da ima puno kraće brzine, on poteže od 1000 okretaja muški, dok je polo mrtav do 1500+, a na 2000 polo malo poludi i vuče sve bolje dok clio vuče uvijek isto do jedno 3000 kada počinje padati. Više mi paše kako je clio uštelan. Clio u prosjeku troši 4,8-5,5L. Dok polo troši finih 6-6,5L gradske, ali zato na autoputu ide 4,5L ili niže.
Doduše, fulao sam sa autom jer pretežito vozim po gradu i to superkratke relacije pa se DPF stalno regenerira i neki puta auto u tom modu ide ko da mu neko je neko iščupao dušu. Uzeo sam ga jer sam ga dobio za smiješne novce, ne bi za to mogao ni prismrdit ničem takvom, inače 2011 god, i imao je 90tkm.
A sada zadnje što me malo neugodno iznenadilo je da sam sa jedno 50-60kmh prošoao kroz mrvu dublju i dužu lokvu (da operem podvozje ) cca 30-ak cm dubine i 10ak m dužine i počupalo mi i polomilo zadnji branik. Limar kaže da to u životu nije vidio i da je vj zamjenski a ne original vw, skinuo ga i poslao mi slike da je ipak original (na svu sreću nije ubilo parking senzore). VAG FTW.

Ugl slijedeći auto je definitivno benzinac i to najvjerojatnije neki koreac, sa cliom sam bio superzadovoljan (evo cura ga i dalje vozi, auto je 2003-e god) dok je polo fensi-šmensi, ali mislim da VAG nikad više. Možda u budućnosti i bude kakav renolček opet.
Ovo da clio dci od 65 ks vuče od soma okretaja su priče za malu djecu. Dok se ne upali turbo, ne vuče. A turbo mu se ne pali na soma.
EDIT; a i ovo da ide osjetno slabije mi je upitnik. Clio do stotke za 15 sec a polo za 11,5.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 15.01.2020. u 19:18.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 19:22   #47634
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Čisto radi informacije, ima li tko iskustva sa Sedox remapom i da li je taj Muha bolji/ pouzdaniji?
Sedox koliko vidim ima svoje zastupnike, no za dotičnog gospodina Muhu ne vidim kako kontaktirati za info? Fire tuning, jel to?
Ima li netko treći da je možda bolji? Vidim Sedox i vani na forumima preporučuju...
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 20:16   #47635
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ovo da clio dci od 65 ks vuče od soma okretaja su priče za malu djecu. Dok se ne upali turbo, ne vuče. A turbo mu se ne pali na soma.
EDIT; a i ovo da ide osjetno slabije mi je upitnik. Clio do stotke za 15 sec a polo za 11,5.
Ne ne, krivo si shvatio, clio vuče odmah isti tren, dok polo ima kao rupu, ono jedva krene, ali onda kasnije ide bolje do clia. Clio ajmo reći ima lijepšu krivulju ubrzanja, ne znam kako da se izrazim. Ima i osjetno manje kg od pola, mislim da je cca 900kg vs 1300-1400kg, nije to baš mala razlika. Clio ima puno kraće brzine, 4-a na 2000 ide cca 60-65km/h, dok polo ide mislim oko 90km/h.
A opet taj službeni pug od 120ks ih oba preskoči i vuče isto odmah i ide općenito baš jako dobro, kao kombinacija ova dva. Pug ima 6 brzina, ova dva 5.

Ali dobro, to je neki moj subjektivni dojam, već sam napisao da su me majstori (bio kod više njih) poslali u kuki jer sam u početku mislio da je auto pokvaren.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 20:27   #47636
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Čisto radi informacije, ima li tko iskustva sa Sedox remapom i da li je taj Muha bolji/ pouzdaniji?
Sedox koliko vidim ima svoje zastupnike, no za dotičnog gospodina Muhu ne vidim kako kontaktirati za info? Fire tuning, jel to?
Ima li netko treći da je možda bolji? Vidim Sedox i vani na forumima preporučuju...
THP u sv.nedelji, no nešto je skuplje. I tamo i kod Muhe dobivaš custom remap s provjerom auta na valjcima.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 21:03   #47637
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ovo da clio dci od 65 ks vuče od soma okretaja su priče za malu djecu. Dok se ne upali turbo, ne vuče. A turbo mu se ne pali na soma.
EDIT; a i ovo da ide osjetno slabije mi je upitnik. Clio do stotke za 15 sec a polo za 11,5.
Turbina se "upali" kada okreneš ključ, ne prije, ne kasnije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 21:12   #47638
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
@Burmuz

Sedox samo ukoliko nije slave nego master korisnik remapa...jer ako se radi o slaveu koji salje tvoju mapu i dobije gotovo to najcesce zavrsi lose jer, likovi kojem se posalje mapa odrade to sablonski i brzo (najcesce pogasi temp zastite, pa ukoliko nemas prikaz temperature auto kuha a da niti ne znas)
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 06:42   #47639
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Turbina se "upali" kada okreneš ključ, ne prije, ne kasnije.
No dobro, zna se na što mislim. Inače bi pojam turbo rupa bio nepostojeći.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 07:42   #47640
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
THP u sv.nedelji, no nešto je skuplje. I tamo i kod Muhe dobivaš custom remap s provjerom auta na valjcima.
Ok, hvala za info
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na