Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2020., 22:25   #47551
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Haha, sorry na objašnjavanju di je Grofica , tek sad vidim nick
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 14:23   #47552
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Ovo bi se IMHO trebalo puštat u autoškolama kad su dečki i cure najviše zagrijani za vožnju/divljanje. NSFL

Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2020., 22:07   #47553
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Mazda 3 (2.0 122KS) ili Toyota Corrola 1.8 Hybrid (122KS)?
Srce me vuče Mazdi a razum (dosadašnje iskustvo s Toyotom) Toyoti.

Otprilike ista cijena (190 000kn) i sličan nivo opreme.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 08:09   #47554
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Probaj oba i odluči sam, sve drugo je rekla kazala.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 08:22   #47555
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Mazda 3 (2.0 122KS) ili Toyota Corrola 1.8 Hybrid (122KS)?
Srce me vuče Mazdi a razum (dosadašnje iskustvo s Toyotom) Toyoti.

Otprilike ista cijena (190 000kn) i sličan nivo opreme.
Toyota je po meni sigurna kupnja 100%.
Mazda s druge strane, dosta sam lošega čuo o njima, pogotovo o ovim zadnjim i predzadnjim modelima, čak su se povlačile s prodaje itd. Imam kolegu u ZG-u koji je uzeo novu Mazdu 6 prije nekih 6 mjeseci, to mu je već 3. Staro za novo, uzme novo kada izađe i vozi. Kaže da predzadnja i predpredzadnja su bile ok, ali ova zadnja da je baš razočaran. Em jeftiniji materijali, em imao problema s start-stop, em mu check engine lampica počela svijetili nakon par mjeseci (ustanovilo se da je neki senzor, srećom) itd.
Tako da sada, nakon dobrih 10+ godina na Mazdi, razmišlja o prodaji i prelasku na nešto drugo.

Uglavnom, u mojoj obitelji je Toyota od 2006. godine. 3-4 smo zamjenili, što starci, što ja.
Nikada, ponavljam, nikada, ni jedan problem. Servis, toči, vozi 300+ tisuća kilometara.

Ali dobro ti kolega kaže.
Bez obzira što se priča, što ti mi rekli, auto se kupuje za sebe, tako da moraš vidjeti, odvagati i sam donjeti odluku. Možda baš tebe Toyota neće služiti pa ćeš kupiti onaj faulty primjerak.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 10:08   #47556
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Mazda 3 (2.0 122KS) ili Toyota Corrola 1.8 Hybrid (122KS)?
Srce me vuče Mazdi a razum (dosadašnje iskustvo s Toyotom) Toyoti.

Otprilike ista cijena (190 000kn) i sličan nivo opreme.
S obzirom na cijenu pretpostavljam da se radi o novim autima. Kao mazda fan (imam trenutno malo stariju 3ojku a vozio sam i 4 godine miatu )), ipak bih sada isao na hibrida. Corolla nova mi izgleda brutalno dobro i s obzirom da se vozim na posao kroz slavonsku definitvno bi se odlucio za hibrida. Tako da i to igra ulogu. Uglavnom ne zamaraj se sa kvalitetom, i jedan i drugi su tip top a ako nemas srece svaki model ti se moze potrefiti da je usran.
Bio sam na testnoj voznji nove trojke i moram reci da je puno bolje nego model prije. Super oprema, odlicna izolacija (glavnim problem proslih modela), materijali solidni. Novu corollu nisam vozio, a modele prije sam defitivno odbacio po pitanju feelinga u voznji, izgleda i materijala u unutrasnjosti. Vrlo vjerojatno se to danas promijenilo.

Apsolutna preporuka svima koji kupuju nove aute da definitvno odu na testnu voznju, jer ce vam se iskristalizirati model koji vam najbolje odgovara.
Kad sam kupovao svoju M3, bio sam na testnoj voznji Aurisa, Civica i na kraju sam samo reko to je to.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 10:32   #47557
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Vidi kolika je cijena za baterije. 5 god ti je gara a onda kuda koji mili moji. Za yarisa je 2k eura(ali slabija mašina). Za Peugeot 508 rxh(toyotina bat) je whooping 7k eura. Auti ne mogu voziti bez baterije.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 10:39   #47558
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Dosta je važno koliko se vozi da bi baterija bila relevantna.

Neki prosjek za sada je oko 170 000 - 200 000km. Nekima ide i do 300 000km, ali to je rijetkost.

Tako da svakako, to treba uzeti u obzir.

Možda ne za prvog vlasnika, ali za prodati auto s 150 000km, biti će natezanja.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:00   #47559
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova



Možda ne za prvog vlasnika, ali za prodati auto s 150 000km, biti će natezanja.
Upravo to.

+niske temp jedu bateriju također
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:03   #47560
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
7000 EU su vjerojatno baterije za plug-in hibrid.

Ako neko ima baš "običnog" hibrida, koliko realno on manje troši na kreni-stani relacijama. Mislim da niš manje. Taj el. motor u njemu ima smisla samo za ubrzanja kad auto najviše troši tekućeg goriva, znači na otvorenom

Ali plug-in da, 50km samo na struju je nekome dosta za tjedana dana do posla i nazad. Još ak je punionica blizu, super.
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2020., 11:07   #47561
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vrlo vjerojatno se to danas promijenilo.
Je i nije

Na vratima je tvrda plastika bez obzira na paket opreme, pitam tipa kad sam bio na probnoj vožnji koji k, veli, ha čujte zato je cijena takva...

Po meni je glupo ić na hibrida ak se ne radi jaaaako puno km po gradu, po gužvi, jer kad se uzme skuplja cijena auta, skuplje održavanje pitanje je kakva je isplativost toga nakon x godina korištenja.

A izbor motora kod non hibrida je koma, ajde da su na sve stavili i 1.2 T i 1.6 a ne odvojili limuzinu i hb/karavan.


Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
7000 EU su vjerojatno baterije za plug-in hibrid.

Ako neko ima baš "običnog" hibrida, koliko realno on manje troši na kreni-stani relacijama. Mislim da niš manje. Taj el. motor u njemu ima smisla samo za ubrzanja kad auto najviše troši tekućeg goriva, znači na otvorenom

Ali plug-in da, 50km samo na struju je nekome dosta za tjedana dana do posla i nazad. Još ak je punionica blizu, super.
Kreni stani i je najveća prednost hibrida jer ti se benzinski motor praktički ne pali (ak ne prođeš određenu brzinu), na otvorenoj sve to gubi smisao.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:11   #47562
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
7000 EU su vjerojatno baterije za plug-in hibrid.
.
Ne, Peugeot 508 rxh, dizel hibrid.

Za čiste elektro aute cijena se penje do pola samog auta u nekim slučajevima.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:17   #47563
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A dobro, to je sve relativno.

Kolega je zamjenio prošle godine bateriju u Tesli. Auto je platio oko 70 000$, baterija ga koštala oko 7 000$.

10% cijene auta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:28   #47564
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A dobro, to je sve relativno.



Kolega je zamjenio prošle godine bateriju u Tesli. Auto je platio oko 70 000$, baterija ga koštala oko 7 000$.



10% cijene auta.
Primjerice, na Jaguaru i-Pace baterija stoji 32450 eura. Ako uzmemo u obzir da u Njemačkoj novi takav model stoji 79450 eura, cijena baterija je čak 41 posto ukupne vrijednosti novog automobila. Oko pola cijene automobila treba izdvojiti za nove baterije električne Hyundai Kone i Ioniqa. Naime, nova Kona u električnom izdanju stoji 34600 eura, dok baterija za istu stoji 16955 eura (49 posto), dok novi Ioaniq stoji 33300 eura uz cijenu baterije istu kao kod Kone - 16955 eura (51 posto). Očekivano, za manje modele stvari su na papiru još gore, pa tako elektirčni Peugeot iON stoji 21800 eura, a nova baterija čak 73 posto ukupne vrijednosti (16000 eura).

Renault Zoe ima nešto niži omjer cijene i baterije (cijena 21900 eura, baterija 9000 eura, odnosno 41 posto ukupne vrijednosti), no i dalje je riječ o itekako skupoj bateriji i trošku na koji je rijetko koji vlasnik spreman
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:31   #47565
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Možda sam trebao odmah napisati, isprobao sam već obje. Što se motora tiče, očekivao sam veću prednost Mazde zbog stvarnih benzinskih 122KS, dok je kod Toyote to 97 benzinskih KS + 70 električnih KS iz kojih su oni nekako izračunali ukupno 122KS.
U vožnji su razlike zanemarive a pogotovo ih je teško opisati zbog Toyotinog CVT mjenjača.
Ajmo reći, ista stvar s tim da je Toyota dosta štedljivija a nešto i udobnija.
Sve ostalo je na strani Mazde.
Dizajn - Mazda je puno ljepša.
Interijer - ništa se ne može mjeriti s Mazdom (isprobao sam ja još dosta toga u ovoj potrazi: Ceed, XCeed, i30, Focus, T Roc....) Kvaliteta materijala i završna obrada je klasu iznad svih ostalih.
Oprema: Toyota serijski ima malo jači paket sigurnosne opreme a Mazda ima parking senzore, bolje ozvučenje, puno bolji infotainment sa Android Auto/Apple play.
Od svih koje sam uzimao u razmatranje Mazda je daleko najljepša dok mi je Toyota najružnija.
I po svemu što sam napisao logičan odabir je Mazda ali vozim već drugu Toyotu s kojima ukupno u 20 godina i 300 000km nisam imao ni najmanji kvar. Da nije te sitnice već bi Mazda bila doma.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:39   #47566
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Primjerice, na Jaguaru i-Pace baterija stoji 32450 eura. Ako uzmemo u obzir da u Njemačkoj novi takav model stoji 79450 eura, cijena baterija je čak 41 posto ukupne vrijednosti novog automobila. Oko pola cijene automobila treba izdvojiti za nove baterije električne Hyundai Kone i Ioniqa. Naime, nova Kona u električnom izdanju stoji 34600 eura, dok baterija za istu stoji 16955 eura (49 posto), dok novi Ioaniq stoji 33300 eura uz cijenu baterije istu kao kod Kone - 16955 eura (51 posto). Očekivano, za manje modele stvari su na papiru još gore, pa tako elektirčni Peugeot iON stoji 21800 eura, a nova baterija čak 73 posto ukupne vrijednosti (16000 eura).

Renault Zoe ima nešto niži omjer cijene i baterije (cijena 21900 eura, baterija 9000 eura, odnosno 41 posto ukupne vrijednosti), no i dalje je riječ o itekako skupoj bateriji i trošku na koji je rijetko koji vlasnik spreman



Nakon petogodišnje eksploatacije baterija u svim slučajevima premašuje cijenu vozila. Baš me zanima koliko će ljudi reinvestirati u novu bateriju za rabljeni auto. Bit će groblje tih električnih auta bez baterija. Bitno da je CO2=0 (mada znamo da nije)
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:42   #47567
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kreni stani i je najveća prednost hibrida jer ti se benzinski motor praktički ne pali (ak ne prođeš određenu brzinu), na otvorenoj sve to gubi smisao.
Pa baš kontra. Obični hibrid napravi koji km samo na baterije. Znači u par km stani-kreni, benzinski motor nekoliko put mora dopunjavati baterije i to radom u niskim okretajima/leru što opterećuje motor.
Na otvorenom motor ionako stalno radi na "najboljim" okretajima gdje dopunjavanje baterija najmanje opterećuje motor.


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A dobro, to je sve relativno.

Kolega je zamjenio prošle godine bateriju u Tesli. Auto je platio oko 70 000$, baterija ga koštala oko 7 000$.

10% cijene auta.
Ako uzmemo da je najslabiji baterija u Tesli 60kWh, to je zabadava
Rabljene 20kWh baterije su po 30 000kn
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 12:40   #47568
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Nakon petogodišnje eksploatacije baterija u svim slučajevima premašuje cijenu vozila. Baš me zanima koliko će ljudi reinvestirati u novu bateriju za rabljeni auto. Bit će groblje tih električnih auta bez baterija. Bitno da je CO2=0 (mada znamo da nije)
Baš.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:05   #47569
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Možda sam trebao odmah napisati, isprobao sam već obje. Što se motora tiče, očekivao sam veću prednost Mazde zbog stvarnih benzinskih 122KS, dok je kod Toyote to 97 benzinskih KS + 70 električnih KS iz kojih su oni nekako izračunali ukupno 122KS.
U vožnji su razlike zanemarive a pogotovo ih je teško opisati zbog Toyotinog CVT mjenjača.
Ajmo reći, ista stvar s tim da je Toyota dosta štedljivija a nešto i udobnija.
Sve ostalo je na strani Mazde.
Dizajn - Mazda je puno ljepša.
Interijer - ništa se ne može mjeriti s Mazdom (isprobao sam ja još dosta toga u ovoj potrazi: Ceed, XCeed, i30, Focus, T Roc....) Kvaliteta materijala i završna obrada je klasu iznad svih ostalih.
Oprema: Toyota serijski ima malo jači paket sigurnosne opreme a Mazda ima parking senzore, bolje ozvučenje, puno bolji infotainment sa Android Auto/Apple play.
Od svih koje sam uzimao u razmatranje Mazda je daleko najljepša dok mi je Toyota najružnija.
I po svemu što sam napisao logičan odabir je Mazda ali vozim već drugu Toyotu s kojima ukupno u 20 godina i 300 000km nisam imao ni najmanji kvar. Da nije te sitnice već bi Mazda bila doma.
ja cu ti mozda vise odmoci nego pomoci, ali imam mazdu 6 karavan (2.2 diesel sa 150ks) 2013.godiste - super auto, vozljivost, potrosnja oko 7l sa punim autom (4-5 osoba, pas u bunkeru i krcat Thule na krovu). Ali u zadnjih 18mjesec ovo je sve otislo kvragu> turbina (repariranje 11k kn), mjenjanje diskova i plocica (oko 4k kn sveukupno u sluzbenom servisu), lijevi retrovizor se vise ne zatvara elektronski (to cu sam popraviti jer sluzbeni servis je smijurija), visinska podesivost vozacevog sica otkazala (mehanicka na polugu) za koju su procjenili 4k kn samo za SJEDECI dio sica, ne komplet.
Po meni odrzavanje je skupo, u razini Audia kojeg sam imao a iskreno nije isti premium segment koliko god oni to htjeli.

Unatoc tome svemu, kad je vidim parkiranu pred kucom jedva je cekam provozati
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:07   #47570
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Primjerice, na Jaguaru i-Pace baterija stoji 32450 eura. ...
Svi navedeni su poluproizvodi, počevši od Jaguara.

Mislim da si pokriven garancijom u razumnim okvirima, a Teslin BMW u Modelu S je i više nego dobar. I još je bolji u Modelu 3, uz drugačiji tip baterija.



Za 5 godina cijena 1 kWh baterije će biti ispod $100 (neki kažu da je već i sad), s tim da se ne mora nužno mijenjati cijela baterija. TM3 ima 4 modula.

Na 300.000km u ICE autu si potrošio i više od $7k na održavanje motora i mjenjača. Ak te zadesi havarija baterije, isto je kao da te zadesi i havarija ICE-a.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:27   #47571
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Sve kako se uzme. Meni je BMW ko auto poluproizvod također

No nije poanta osobnog ukusa i procjene Brenda već okvirna cijena baterija za aute, hibride i totalni električne aute.

A o proricanju budućnosti otom potom. Da je možemo predvidjeti bili bi besramno bogati.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:33   #47572
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ja cu ti mozda vise odmoci nego pomoci, ali imam mazdu 6 karavan (2.2 diesel sa 150ks) 2013.godiste - super auto, vozljivost, potrosnja oko 7l sa punim autom (4-5 osoba, pas u bunkeru i krcat Thule na krovu). Ali u zadnjih 18mjesec ovo je sve otislo kvragu> turbina (repariranje 11k kn), mjenjanje diskova i plocica (oko 4k kn sveukupno u sluzbenom servisu), lijevi retrovizor se vise ne zatvara elektronski (to cu sam popraviti jer sluzbeni servis je smijurija), visinska podesivost vozacevog sica otkazala (mehanicka na polugu) za koju su procjenili 4k kn samo za SJEDECI dio sica, ne komplet.
Po meni odrzavanje je skupo, u razini Audia kojeg sam imao a iskreno nije isti premium segment koliko god oni to htjeli.

Unatoc tome svemu, kad je vidim parkiranu pred kucom jedva je cekam provozati



Cijeli set diskova i pločica sa zamjenom (original i garancija) za 4k KN je normalna cijena, nije prenapuhano.


A što se Audija tiče, imaju i oni jaaaaako skupih mušica (npr. curenje vode po MMI-u).



Općenito rijetko izađe model auta bez iritantnih kvarova, neovisno o klasi.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:40   #47573
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Meni osobno nije iritantno to podešavanje sjedala ako krepa, ili ak se retrovizor ne preklapa.
Ali da auto stane i nemreš upaliti bez nekakvih prethodnih znakova da će se to dogoditi, to je neprihvatljivo. Raspadanje turba ili neki slični mehanički kvarovi ispod 100 000km isto tako.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:42   #47574
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Negdje mi je zvonilo da ima neka akcija u Toyoti na baterije. I da je vise od 5 godina, cinilo mi se 8 ili 10 godina ali vise to ne nalazim pa moze biti da grijesim. Ako je stvarno 5 godina to bi onda meni stvarno bio potencijalni dealbreaker.

I jos jedan veliki minus kojeg sam se sjetio sa Mazdine testne voznje je ful mali gepek. Znaci gepek je manji nego na mojem 2 generacije starijem modelu. I šit ju not. Tako
da skitnica ako imas familju i o tome si razmisli.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:49   #47575
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Svi navedeni su poluproizvodi, počevši od Jaguara.

....
Upravo to, kao da ekipu koja iskešira za auto 60-70 hiljada ojra zanima koliko kostaju baterije nakon 5 godina. How yes no. Taj auto ide bye bye nakon godine dvije kad im dosade.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:50   #47576
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Tko vas tjera u ovlašteni servis po "originalne" baterije?

Ima brdo firmi koje prodaju i refurbished i nove baterije. Čak sam i na youtubeu vidio da si ljudi na Priusima mijenjaju sami članke u jedno popodne...

https://www.battery-bna.com/en/#Gereviseerd
Nema novih baterija iznad 1745€... a ruke koštaju 100€

Tko zna njemački, može potražiti takve servise i po austriji i njemačkoj. I da auto na šlep staviš, do Austrije/Njemačke i nazad, košta manje nego cijena u ovlaštenom...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 13:57   #47577
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Upravo to, kao da ekipu koja iskešira za auto 60-70 hiljada ojra zanima koliko kostaju baterije nakon 5 godina. How yes no. Taj auto ide bye bye nakon godine dvije kad im dosade.
vecina(pametnih) ljudi aute od 60-70k eura uzimaju preko leasinga(firme) gdje nije njihov trosak ako treba mijenjati bateriju i sve troskove provode kroz firmu. Tako da kad dodje vrijeme, lagano ce uzeti samo noviji auto a ovaj ide na bubanj preko leasing kuce.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 14:12   #47578
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Neće to tako ići...

Sve si to oni naplate. Gdje bi oni došli da ti uzmeš auto, i taman kada je baterija od par hiljada eura pri kraju da ga vratiš.

Amortizacija postoji, tako da bilo kakav el. auto ili hibrid se napaćuje malo drugačije.

Konkretno, vlasnik jedne velike firme u ZG je uzeo 2 Tesle na lizing. Baterija je posebna stavka leasinga. Konretno u njegovom ugovoru, odgovornost baterije je ne njemu, a probijanje leasinga lovom ili uzimanjem novog auta, preduvjet je da se auto šalje na dijagnostiku i rade testovi baterije i s tom stavkom se definira otkupna cijena/cijena novog auta/naplata leasinga. Ugovor ne možeš raskinuti kada se ne podmire svi troškovi, tako i ovi troškovi baterije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 14:14   #47579
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Neće to tako ići...

Sve si to oni naplate. Gdje bi oni došli da ti uzmeš auto, i taman kada je baterija od par hiljada eura pri kraju da ga vratiš.

Amortizacija postoji, tako da bilo kakav el. auto ili hibrid se napaćuje malo drugačije.

Konkretno, vlasnik jedne velike firme u ZG je uzeo 2 Tesle na lizing. Baterija je posebna stavka leasinga. Konretno u njegovom ugovoru, odgovornost baterije je ne njemu, a probijanje leasinga lovom ili uzimanjem novog auta, preduvjet je da se auto šalje na dijagnostiku i rade testovi baterije i s tom premisom se definira otkupna cijena/cijena novog auta/doplata leasinga.
leasing imas 2-5 godina, right? kolika je garancija na baterije? nisam sarkastican, ozbiljno pitam.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 14:17   #47580
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
leasing imas 2-5 godina, right? kolika je garancija na baterije? nisam sarkastican, ozbiljno pitam.
Tesla ima službenu garanciju 8 godina. Ne znam kako je kod leasing kuća, valjda isto.

Znam na što ciljaš.
Ali vjeruj mi, čovjek mi je pričao iskustvno iz prve ruke.
Bez obzira na garanciju, dodatno plaćaš neke stvari.

Garancija je jedno, degradacija baterije je drugo.

Nakon 3-5 godina leasinga, ti misliš da će baterija imati 100% life?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na