Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2019., 11:02   #44071
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
https://driving.ca/volvo/xc90



Početna cijena 60k tak da prestanite srat ako ni guglat neznate
Isto vrijedi i za tebe ...

https://www.volvocars.com/en-ca/build/suv/xc90

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:08   #44072
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja nikad ne puštam ekipu koja se iz trake pored mene žele ubacit u moju traku ako nisu dali žmigavac. Neću i bok. Isto tako Horvaćanska npr, dvije desne trake su za most a dvije lijeve za ravno. I čekam u koloni u desnoj traci, dolazim do semafora i onda se počnu mudraci pojavljivat u lijevoj traci (za ravno) i hoće se ubacit. Neću te pustit. Zašto? Jer si krkan. A na kružne tokove bi stavio kamere i lijepo slao doma čestitke svim krkanima koji su nesposobni dat žmigavac prilikom izlaska s njega.
Guzve po Selskoj, Horvacanskoj i Savskom prema Jugu su ovih dana KAOTICNE. Prilicno sam siguran da jako pridonosi ekipa koja se iz skroz lijeve prebacuje u trake prema mostu na Selskoj i isto tako na Horvacanskoj...

Neko vrijeme sam bio bez auta pa sam na stanici busa direkt kod ukljucivanja na most gledao situaciju..Ljudi po 45 minuta idu od Slavonske do mosta u koloni i onda neki krkan misli da je pametniji od svih jer iz skroz lijeve na kraju prelazi u traku za most i u tom procesu sprijeci da 3-4 auta vise produ na semaforu. Ekipa trubi, ne pusta, dere se kroz prozor "sta da ja cekam ko budala???"
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:09   #44073
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
70 postova o kanackim cjenicima... Bas ga mrzite #pcekspert.ca
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:16   #44074
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Isto vrijedi i za tebe ...

https://www.volvocars.com/en-ca/build/suv/xc90

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Prvo i osnovno, prije 2 godine je kupovo, opreme se mijenjaju.
Ima sliku kak izgleda čelav, kakvog ga je i on vidio i izgleda zakurac. Pogotovo za per koje traze za njega.


Najveci problem je ovdje vaša glupa dvostruka mjerila.

Da bilo tko veli da izgleda zakurac, pol vas bi se složilo s time.
Gabre veli da izgleda zakurac, odmah drvlje i kamenje.
Seronje ste i to ste pokazali već tisuću puta
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:28   #44075
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Ti si isto pomiješao terapiju ili imaš doma nekih problema?

Ja sam se složio da ne vrijedi razlike u cijeni nego sam se referirao da smiri tenzije.

Nisam znao da je prije 2 godine kupovao tako da je to onda ok.

Uostalom svatko za svoje pare kupuje što želi .

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:46   #44076
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Bez brige, nemam, samo mi je dosadno na poslu i idete mi na jetra jer je svaki put ista priča.

Ova tvoj zadnja bi trebala bit bit svega.
On je napiso zakaj nije i tu bi trebao biti kraj priče, a ne da se cijeli forum udruži da mu se dokaže da je u krivu.

Auto u socijala edišnu izgleda bzvz, ima 4 djece i nije mu praktičan, skuplji je, itd...amen.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:50   #44077
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ne, najgore je "ja bi kupio...".

Užasno nezahvalno reći to čovjeku koji je već kupio auto i vozi ga već 2 godine...

Kada taj isti "ja bi kupio..." kaže "ja sam kupio" taj i taj auto iz nekog razloga, razumijem. Ali čovjek 2 godine već vozi auto i sada već 4 stranice čitam o mjerenju pimpeka...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:05   #44078
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Dosta smjesna rasprava, meni je jedino zapelo za oko da je njemu basic model ruzan jer okolo ima ruznu crnu plastiku etc... a to je u biti primijum feature na tom volvu meni isto preruzno, al sta je tu je

https://imgur.com/a/Guh1JZV

Inace se isto slazem, u toj kategoriji kosta previse za ono sto daje ako se gleda obiteljski auto (XC90 nema smisla sa 4 dijece).

Kad smo vec ko Volva, sad mi je jos zanimljivo kako S60 dodje vise od V60. Inace je bilo 2-3k EUR na SXX verziju i dobije se karavan ekvivalent.
Moram se negdje zaletiti i pogledati oba, bas me zanima sta su u S60 nakrcali sto V60 nema da je takva razlika u cijeni.
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:08   #44079
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Pa jel ima ksenonska? Ksenska su jeftinija za održavati, a upitno je koliko bolje svjetle LED od ksenona.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk

Da, ima xenon plus. No bez led nemam one zmigavce ni ova predivna prednja svijetla (DRL) al jbg. Moram uskladiti svoje želje na polovnom autu.

https://cimg5.ibsrv.net/gimg/www.aud...9590ba9a56.png
S7ryder je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:13   #44080
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@gogzs
Baš i nemaš gdje jako gledati. Prodavaonice/zastupstva Volva u HR se mogu nabrojati na prste jedne ruke. U ZG je tamo negdje na istoku grada. Generalni zastupnik za HR se nalazi u Ljubljani.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:18   #44081
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@gogzs
Baš i nemaš gdje jako gledati. Prodavaonice/zastupstva Volva u HR se mogu nabrojati na prste jedne ruke. U ZG je tamo negdje na istoku grada. Generalni zastupnik za HR se nalazi u Ljubljani.
Moto Ris mi je 5 minuta od doma. No vidim da ih cijela Europa dobiva na kapaljku pa je mozda i do toga.
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 13:01   #44082
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
To je normalno za dsg. Niti jedan kojeg sam vozio ne salta glatko u nizu.
A obzirom na kilometre nije ni čudo. Jesu li ikad mijenjane lamele?


Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
Passat B5.5 nema DSG, dobio ga je tek u B6 generaciji.

Vjerojatno bi prvo promijenio ulje (ili čak napravio flush) u mjenjaču, a onda išao dalje sa dijagnostikom ako se problem nastavi. Automatici u tom modelu nisu bili česti i sjećam se da je popravak kompliciran i skup, ako uopće nađeš nekoga da se time bavi i da se kuži.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 13:09   #44083
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Dosta smjesna rasprava, meni je jedino zapelo za oko da je njemu basic model ruzan jer okolo ima ruznu crnu plastiku etc... a to je u biti primijum feature na tom volvu meni isto preruzno, al sta je tu je

https://imgur.com/a/Guh1JZV

Inace se isto slazem, u toj kategoriji kosta previse za ono sto daje ako se gleda obiteljski auto (XC90 nema smisla sa 4 dijece).

Kad smo vec ko Volva, sad mi je jos zanimljivo kako S60 dodje vise od V60. Inace je bilo 2-3k EUR na SXX verziju i dobije se karavan ekvivalent.
Moram se negdje zaletiti i pogledati oba, bas me zanima sta su u S60 nakrcali sto V60 nema da je takva razlika u cijeni.
Pratim raspravu ima već 4 stranice i ne kužim o kojoj plastici se priča i sad vidim ovo, pa jebote s time auto izgleda ko Dacia Duster.
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 13:15   #44084
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Problem s automaticima je da na njih dosta piše : sealed for life što nikako nije točno... dosta ekipa ne mijenja ulje nikad
Pogledaj što se preporuča za taj mjenjač, da li samo flush ili drain/fill

Mene baš u mom čeka sad ovih dana treća izmjena ulja, za sad radi ko urica, auto sad ima 220k km.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 13:20   #44085
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Na drugom kraju spektra su noviji Audijevi automatici - mijenjanje ulja svakih 60k km.

A BMW, iako ima lifetime fill, kod svakog servisa provjere boju ulja. Ako potamni, moraš mijenjati.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 14:07   #44086
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Na drugom kraju spektra su noviji Audijevi automatici - mijenjanje ulja svakih 60k km.

A BMW, iako ima lifetime fill, kod svakog servisa provjere boju ulja. Ako potamni, moraš mijenjati.

Jesi siguran u to ?

ZF (proizvodač mijenjača) kaže da bi se ulje trebalo mijenjati na xy tisuća kilometara.
BMW autokuće kažu da se ulje u mijenjaču ne dira, i nisam čuo da BMW autokuće provjeravaju ulje u mijenjaju

Čovjek je na forum.hr postao sliku računa za promjenu ulja, u ZF servisu negdje u DE,i cijena je poprilična
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 14:12   #44087
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ste ikad vidli ulje mjenjača koji je prošao 100k km?
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 14:19   #44088
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Jesi siguran u to ?

ZF (proizvodač mijenjača) kaže da bi se ulje trebalo mijenjati na xy tisuća kilometara.
BMW autokuće kažu da se ulje u mijenjaču ne dira, i nisam čuo da BMW autokuće provjeravaju ulje u mijenjaju

Čovjek je na forum.hr postao sliku računa za promjenu ulja, u ZF servisu negdje u DE,i cijena je poprilična
Da, Tomić, kaže mi da kod svakog servisa otvore poklopac i pogledaju. Ako je tamno ili zamućeno, mijenjaju. Cijena zamjene je nekih 3k kuna, ako se dobro sjećam. Auto je petica F11.
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ste ikad vidli ulje mjenjača koji je prošao 100k km?
Ne, ali mi mehaničar kaže da je na 150k km bistro žuto. Ako me laže, lažem i ja.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 14:26   #44089
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
evo, žuta je u ovom slučaju jedino kanta

https://scontent.fzag4-1.fna.fbcdn.n...8f&oe=5D74D41A

Edit: ima na jutubu hrpa videa gdje ljudi rade flush svakih 60-80k km, ulje je uvijek jako tamne boje
ova fotka gore je s tf80sc getribe, ulje nikad mijenjano, preko 100k km ima
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 14:43   #44090
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da, Tomić, kaže mi da kod svakog servisa otvore poklopac i pogledaju. Ako je tamno ili zamućeno, mijenjaju. Cijena zamjene je nekih 3k kuna, ako se dobro sjećam. Auto je petica F11.

Prečudno, znam da je čovjek postao račun iz ZF servisa, nisam samo siguran dal je auto bilo F30 ili F11 i cifra je bila 700 ili 800 eura za promjenu ulja u mijenjaču.
Ovo Tomićevo bi ispalo džabe.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 15:06   #44091
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
evo, žuta je u ovom slučaju jedino kanta

https://scontent.fzag4-1.fna.fbcdn.n...8f&oe=5D74D41A

Edit: ima na jutubu hrpa videa gdje ljudi rade flush svakih 60-80k km, ulje je uvijek jako tamne boje
ova fotka gore je s tf80sc getribe, ulje nikad mijenjano, preko 100k km ima
Gle, ne znam, jedino znam da sam izričito pitao u ovlaštenom servisu (koji BTW uživa naplatiti sve što može) da li treba promijeniti ulje u mjenjaču kad je bio servis na 120k km, odgovor je bio "ne, provjerili smo ulje, bistro je i nema potrebe mijenjati dok ne potamni ili se zamuti".
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Prečudno, znam da je čovjek postao račun iz ZF servisa, nisam samo siguran dal je auto bilo F30 ili F11 i cifra je bila 700 ili 800 eura za promjenu ulja u mijenjaču.
Ovo Tomićevo bi ispalo džabe.
Govorim iz glave da je cijena oko 3k kuna, sjećam se da su Sloveniji i Hrvatskoj dosta slične cijene servisa, no u Austriji i Njemačkoj da lete u nebo. Ako ti se da, pošalji mail na tehnika@tomic.hr pa ih pitaj za interval i cijenu izmjene na ZF mjenjaču.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 15:19   #44092
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Slovenija cca 400 eur-a, f10, stariji. Piše da je kao doživotno od proizvođača auta, ali u uputama od proizvođača mjenjača pišu intervali izmjene ovisno o eksploataciji i uvjetima rada ali je cca 100-120t.
net je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 15:40   #44093
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Gle, ne znam, jedino znam da sam izričito pitao u ovlaštenom servisu (koji BTW uživa naplatiti sve što može) da li treba promijeniti ulje u mjenjaču kad je bio servis na 120k km, odgovor je bio "ne, provjerili smo ulje, bistro je i nema potrebe mijenjati dok ne potamni ili se zamuti".

Ma razumijem, sve ok, na našu žalost ovlašteni servis je samo iluzija da će ti se sve na autu napravit kak treba.
Hrpetina problema s automatskim mjenjačima nastaje upravo zbog ulja.
Ili se ne mijenja ili se stavi pogrešno.
Dovoljno je samo upisati oznaku getribe i odmah možeš iskopat interval i vrstu ulja.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 15:50   #44094
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
A to je tako, zavisno kaj se i kako radi, kakva je gužva itd... Ali ako ti gazda (grupacija kaže da se ne radi, naravno da nebudu samoinicijativno radili, a nebudu naplatili od matice). Btw ima netko kabel mrežni za f10 lci ili instrument koji podržava uvlačenje egr-a? Trebam procisitit egr i hladnjak.
net je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 16:05   #44095
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Nemam nikakvih iluzija da to što je neki servis ovlašten znači da će posao biti obavljen kako treba. Trenutno mi stari s autom ima sagu sa ovlaštenim koji petlja sa podešavanjem geometrije,tako da ono...

Ono u što se pouzdajem je njihova pohlepa da naplate sve što mogu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 16:18   #44096
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Automatike se nitko ne usudi dirat jer je to valjda "znanstvena fantastika" pa zato ne naplaćuju zamjene

Ajd baš ću tražit frenda da mi ostavi 2-3 deci starog ulja iz getribe pa ću fotkat i stavit tu na forum.
Čekam da mi dođu ostali dijelovi pa radim servis
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 16:40   #44097
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Bilo bi zanimljivo proći magnetom po ulju mjenjača nakon 100k km i vidjeti ima li špena od zupčanika u njemu. Vjerojatno bi ih bilo manje nego u karteru motora, ali bi ih sigurno bilo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 16:44   #44098
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Automatike se nitko ne usudi dirat jer je to valjda "znanstvena fantastika" pa zato ne naplaćuju zamjene

Ajd baš ću tražit frenda da mi ostavi 2-3 deci starog ulja iz getribe pa ću fotkat i stavit tu na forum.
Čekam da mi dođu ostali dijelovi pa radim servis
Znaš da ovo čak ima smisla, negdje sam čitao da se zna dogoditi da nakon izmjene ulja neki neodržavani mjenjači zaštekaju, iako su do tada uredno radili. Kao pomakne se neki komad smeća sa mjesta gdje nije radio probleme do mjesta gdje ih stvori.

I kao nije toliko komplicirano zamijeniti ulje, nego je navodno najveći udio u cijeni samo ulje kojeg litra košta kao Sv. Petra kajgana.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 16:58   #44099
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Nekad getribu treba isprati da se sav mulj makne.

Getriba koja je nakon izmjene riknula je tak i tak bila 99% gotova, ali da, dogodi se nakon što ju "šokiraš" dobrim uljem

Mene 12 litara ulja košta oko 700 kn, dakle nije tak skupo za zamijenit svakih 70 000km
AW-1 ulje, jws3324 specifikacija
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 16:59   #44100
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Znaš da ovo čak ima smisla, negdje sam čitao da se zna dogoditi da nakon izmjene ulja neki neodržavani mjenjači zaštekaju, iako su do tada uredno radili. Kao pomakne se neki komad smeća sa mjesta gdje nije radio probleme do mjesta gdje ih stvori.



I kao nije toliko komplicirano zamijeniti ulje, nego je navodno najveći udio u cijeni samo ulje kojeg litra košta kao Sv. Petra kajgana.
to nije ništa neobično. klasični automat koristi ulje kao pogon, ako se ulje redovito mijenja habanje mjenjača je manje i mjenjač će uvijek raditi kao nov. međutim, ako se ulje nemijenja ono je zasićeno brojnim česticama koje nastaju kao nusprodukt habanja. upravo te čestice "drže" mjenjač na mjestu, i onda kada dođe novo ulje - ola evo problema.

ista stvar ti je i na autu ako nemjenjaš ulje motora. čađa i sav nered dže sve na mjestu, i onda kada uliješ novo ulje - ola ode sve u klinac.

quote sa jednog drugog foruma.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na