Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2019., 07:55   #1471
Afx
Premium
Moj komp
 
Afx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 136
ja prešao na ryzen 5 3600 i kaj je sa idle temperaturama ?
Idu od 35 pa do 58-59 stupnjeva, a imam tipa dva chrome taba otvorena . Nisam stigao testirati dok se nekaj zahtjevnije gejma.

Imam stock kuler, ali svejedno mi se čini da su temperature debelo prevelike.
Afx je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 08:40   #1472
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Afx Pregled postova
ja prešao na ryzen 5 3600 i kaj je sa idle temperaturama ?
Idu od 35 pa do 58-59 stupnjeva, a imam tipa dva chrome taba otvorena . Nisam stigao testirati dok se nekaj zahtjevnije gejma.

Imam stock kuler, ali svejedno mi se čini da su temperature debelo prevelike.
Ista ti je stvar i kod mene na 3900x sa Noctuom. Od 30 i sitno sve do 55 je bilo. Sad kad je vani zahladilo + novi bios i chipset driveri, gledam upravo 35 do 45 s time što čim nešto uključim što koristi procesor odma skoči temperatura.

Međutim temperatura koju očitava recimo Ryzen Master, HWinfo ili Msi Afterburner u igri ( za cpu ) nisu nužno usklađene.

( Ne znam kako koji program funkcionira je li to neki avarage u neko vrijeme itd... niti se zamaram time. Vidio da ako igram ili stavim render, stabilizira se i piči, sve je jako stabilno i brzo i što se mene tiće to je to. )
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 08:44   #1473
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Ja sam se prije zamarao temperaturama jer su mi bile šok nakon ivy i5, ali sam se naviknuo da je to jednostavno tako i sad guštam u novoj osjetno bržoj konfi.
Glavno da komp nije bučan.

Idle 35-55, full load zavisno od aplikacije 75-88.
Temperature luduju gore dole jako brzo, kao na laptopima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 09:23   #1474
Afx
Premium
Moj komp
 
Afx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 136
Čudno mi je to sve nakon intela, izgleda da me karma kažnjava zbog izdaje .

Danas cu još kupit bolji cooler, pa cu vidjeti hoće li biti bolje.
Afx je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 09:57   #1475
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Namjesti fan curve ručno. Ja sam tako za svoj 3700X i Dark Rock 4. I kad budes sretan ne pali vise te monitoring toolove jer ćeš uvijek nać brojku koja ti ne paše
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 10:13   #1476
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Baš to.
Tak sam i svog fiksiram ovo ovo... na kraju AMD Ryzen Master anin stol, u BIOSu sve na AutoOC/Boost i bok. U leru se odmara, u naporu dere na 4.4GHz i bok amen zdravo.
Cooler ne čujem i bog da ga vidi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 14:07   #1477
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Ista ti je stvar i kod mene na 3900x sa Noctuom. Od 30 i sitno sve do 55 je bilo. Sad kad je vani zahladilo + novi bios i chipset driveri, gledam upravo 35 do 45 s time što čim nešto uključim što koristi procesor odma skoči temperatura.

Međutim temperatura koju očitava recimo Ryzen Master, HWinfo ili Msi Afterburner u igri ( za cpu ) nisu nužno usklađene.

( Ne znam kako koji program funkcionira je li to neki avarage u neko vrijeme itd... niti se zamaram time. Vidio da ako igram ili stavim render, stabilizira se i piči, sve je jako stabilno i brzo i što se mene tiće to je to. )
Kako si natjerao da ti msi afterburner čita temp. od procesora, ja pokušavam već 2 tjedna i odbija

EDIT: hvala Brko
__________________

Zadnje izmijenjeno od: sharyn. 01.10.2019. u 15:13.
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 14:12   #1478
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Najzadnja beta verzija pomaže. Imo isti problem.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 20:57   #1479
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
Kako si natjerao da ti msi afterburner čita temp. od procesora, ja pokušavam već 2 tjedna i odbija

EDIT: hvala Brko

Vidim da ti je Brko već odgovorio, uglavnom svakako to.... novija verzija i radi bez problema.
Ali ukoliko nemaš nestabilnosti, najbolje pusti sve svojim tokom, radi ovo jako dobro iako malo drugačije od intela ali... vozi miško

EDIT: Zaboravio napisati ono zbog čega sam krenuo pisati... Stiže uskoro patch za win kako bi se u igrama i općenito single core aplikacijama što više koristile brze jezgre a ne ovako random kao dosada.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 22:38   #1480
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Borderlands 3 baš muči procesor, zna mi temp odletit i na 80 stupnjeva
Normalno to je pod stock coolerom, watercool de još nije isporučio set za prebacivanje na AMD. Kad čovjek plati poštarinu 30€ očekuješ da će doć za 4 minute a ne već 3. tjedan... sorry na rantu
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 05:44   #1481
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Vidim da ti je Brko već odgovorio, uglavnom svakako to.... novija verzija i radi bez problema.
Ali ukoliko nemaš nestabilnosti, najbolje pusti sve svojim tokom, radi ovo jako dobro iako malo drugačije od intela ali... vozi miško

EDIT: Zaboravio napisati ono zbog čega sam krenuo pisati... Stiže uskoro patch za win kako bi se u igrama i općenito single core aplikacijama što više koristile brze jezgre a ne ovako random kao dosada.
Da, čitao o tome neki dan, živo me zanim koliko će to ispravno raditi u praksi.
I nekako mi se čini da Intel sprema nešto što će raditi kao Ryzen pa da su zato to odlučili ubacit u win.

BTW, išao sam probat RAM dignut na 3200 i sa 1.37V je uredno prolazio memtest86+(2h+), ali bi win javljali nasumično grešku kod boota(recimo svaki drugi put), odmah, prije nego bi se uopće počeli dizat.
Tako da sam se vratio na 3133-1.35V što je superstabilno. Eto, ni ti memtestovi ne garantiraju stabilnost...samo svakodnevno korištenje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 02.10.2019. u 06:26.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 07:43   #1482
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Memtest je OK kad se testira ISPRAVNOST memorije. CPU stresstestovi su odlični za test coolera i inicijalnu stabilnost proca.

A jedini pravi test stabilnosti sustava je svakodnevno korištenje.

Vidio sam 100x i na svojim kompovima da je Prime/OCCT/Orthos nekada i po 36 sati odradio bez greške, a onda mi se skenjalo u Half Life 2 ili rFactoru ili tako nekoj igri.

Tako da ti 100x passova u IBTu i 24h u Memtestu ne garantiraju 100% stabilnost sustava.

A što se tiče RAMa na Ryzen platformi, od prvog dana je jedan trik, tj 3 stvari i uvijek pali (barem umene i još kod mnogih all over internet):
- napon ram modula postaviti na 1.37-1.4V (VDroop to spusti na 1.35-1.37V)
- u power opcijama postaviti LLC i Phase postavke na max
- postaviti VBoot DRAM (RAM Training) na 1.4V

Jasno je da određene kombinacije beta BIOSa, ploča i RAMa nisu baš sretni jedni s drugima, ali UGLAVOM ovo gore fercera.

Tek ako se ide naganjati RAM, onda treba se zabavljati i sa SoC naponima. Sa DOCP default profilom (takt, latencije) ne bi trebalo biti problema.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 08:42   #1483
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Memtest je OK kad se testira ISPRAVNOST memorije. CPU stresstestovi su odlični za test coolera i inicijalnu stabilnost proca.

A jedini pravi test stabilnosti sustava je svakodnevno korištenje.

Vidio sam 100x i na svojim kompovima da je Prime/OCCT/Orthos nekada i po 36 sati odradio bez greške, a onda mi se skenjalo u Half Life 2 ili rFactoru ili tako nekoj igri.

Tako da ti 100x passova u IBTu i 24h u Memtestu ne garantiraju 100% stabilnost sustava.

A što se tiče RAMa na Ryzen platformi, od prvog dana je jedan trik, tj 3 stvari i uvijek pali (barem umene i još kod mnogih all over internet):
- napon ram modula postaviti na 1.37-1.4V (VDroop to spusti na 1.35-1.37V)
- u power opcijama postaviti LLC i Phase postavke na max
- postaviti VBoot DRAM (RAM Training) na 1.4V

Jasno je da određene kombinacije beta BIOSa, ploča i RAMa nisu baš sretni jedni s drugima, ali UGLAVOM ovo gore fercera.

Tek ako se ide naganjati RAM, onda treba se zabavljati i sa SoC naponima. Sa DOCP default profilom (takt, latencije) ne bi trebalo biti problema.
Kad sam stavio RAM na 1.37V i ništa drugo nisam dirao (VDRAM boot na 1.35V), hwinfo je pokazivao 1.39V za RAM...prikazuje krivo ili očito ovisi od ploče do ploče?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 08:45   #1484
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
1.39V u leru ili kad se RAM napregne? Kod mene je 1.38V u BIOSu, a 1.365V u Ryzen Masteru i HW Infu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 09:09   #1485
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
1.39V u leru ili kad se RAM napregne? Kod mene je 1.38V u BIOSu, a 1.365V u Ryzen Masteru i HW Infu.
U leru, ajd probam baš kad dođem doma u upogonim ga sa primeom.
Malo mi je i frka nabijat mu prevelik napon jer Aegis nema uopće hladnjak...e sada, da li su hladnjaci marketinški trik i bling, ili su stvarno potrebni....ne znam.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 09:14   #1486
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne znam kako je za Aegis, no koliko čitam, sve do 1.45V bi trebalo biti sigurno. E sad... osobno nedam tolko
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 09:44   #1487
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Malo mi je i frka nabijat mu prevelik napon jer Aegis nema uopće hladnjak...e sada, da li su hladnjaci marketinški trik i bling, ili su stvarno potrebni....ne znam.
Pa ocitaj si max temperaturu u hwinfu za rame dok vrte memtest no zadaj mu da odjednom testira bar 12-14GB rama od tih 16GB sto imas.

Moja memorija u takvom testu pri 1,410v u biosu te 1,408v u leru te 1,390v u full loadu sa memtestom na 3200MHz sa solidnim hladnjacima i dovoljnim
propuhom ode na 47C, medjutim visesatni OCCT ili encodiranje x264 je max negdje oko 42C a sve ostalo tipa sufr/film/idle je 28-38C. Ako je memorija stock/stock onda je max u memtestu 44C.

Za 3000Mhz ili 3133MHz je tak svejedno dali postavio XMP profil ili manualno sam unio sve jer uredno radi na 1,35v no nekako mi je nakaradna ta brzina 3133MHz za cut/vidjet/gledat pa se nisam na njoj ni zadrzavao nesto vise...

Realno ama bas nista, ni jedan fps nisam brze encode recimo dobio a znam encodirat po 12h te kada usporedim 3000MHz sa 3200MHz jedno gdje je razlika "vidljivo opipljiva" su aida testovi.

3000MHz = Memory read :455XX CL15-16-16 1T
3200MHz = Memory read: 496XX CL16-18-18 1T
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Idle 35-55, full load zavisno od aplikacije 75-88.
To nije dobro, "prezivit ces" samo do sljedeceg ljeta no ako zbilja mislis da je +80C OK, stavi prst na 80C i trpi pa da vidimo koliko ces dugo... Sa +80C
u samo 2 ljeta oko samog socketa svi el. djelovi ce ti degradirati, raditi ce i dalje ali ploca vise u tom djelu nece biti prirodno savitljiva a mozda i promjeni boju.
Mizerni slucajni udarac po kucistu a da je malo veci cooler bude ti prekinio neki vod ili nesto slicno... jer ploca vise u tom djelu nece biti u stanju amortizirati
( upiti ) silu/vibraciju od udarca., pa nije nepoznanica i odavno se zna da na svim laptopima koji potegnu jos i vise C radi takvih temperatura prvo odlazi:

1. Nosaci za sarke kraj izlaza heatsinka.
2. Nosaci za za sarafe kucista kraj heatsinka.
3. Rupicasta plastika na izlazu heatsinka se raspada na omanji pritisak.
4. Umre GPU jer je u 99% slucajeva vezan na heatsink.
5. Deformacije samog kucista ( tezi slucajevi ).

Pa ti vidi jel ti OK 88C u nekim aplikacijama... i dokle ce bit.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 02.10.2019. u 10:06.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 11:43   #1488
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
dual rank rami na 1.4+V je big no no ako nema aktivno puhalo i dobar heatsink na njima
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 11:43   #1489
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa ocitaj si max temperaturu u hwinfu za rame dok vrte memtest no zadaj mu da odjednom testira bar 12-14GB rama od tih 16GB sto imas.

Moja memorija u takvom testu pri 1,410v u biosu te 1,408v u leru te 1,390v u full loadu sa memtestom na 3200MHz sa solidnim hladnjacima i dovoljnim
propuhom ode na 47C, medjutim visesatni OCCT ili encodiranje x264 je max negdje oko 42C a sve ostalo tipa sufr/film/idle je 28-38C. Ako je memorija stock/stock onda je max u memtestu 44C.

Za 3000Mhz ili 3133MHz je tak svejedno dali postavio XMP profil ili manualno sam unio sve jer uredno radi na 1,35v no nekako mi je nakaradna ta brzina 3133MHz za cut/vidjet/gledat pa se nisam na njoj ni zadrzavao nesto vise...

Realno ama bas nista, ni jedan fps nisam brze encode recimo dobio a znam encodirat po 12h te kada usporedim 3000MHz sa 3200MHz jedno gdje je razlika "vidljivo opipljiva" su aida testovi.

3000MHz = Memory read :455XX CL15-16-16 1T
3200MHz = Memory read: 496XX CL16-18-18 1T


To nije dobro, "prezivit ces" samo do sljedeceg ljeta no ako zbilja mislis da je +80C OK, stavi prst na 80C i trpi pa da vidimo koliko ces dugo... Sa +80C
u samo 2 ljeta oko samog socketa svi el. djelovi ce ti degradirati, raditi ce i dalje ali ploca vise u tom djelu nece biti prirodno savitljiva a mozda i promjeni boju.
Mizerni slucajni udarac po kucistu a da je malo veci cooler bude ti prekinio neki vod ili nesto slicno... jer ploca vise u tom djelu nece biti u stanju amortizirati
( upiti ) silu/vibraciju od udarca., pa nije nepoznanica i odavno se zna da na svim laptopima koji potegnu jos i vise C radi takvih temperatura prvo odlazi:

1. Nosaci za sarke kraj izlaza heatsinka.
2. Nosaci za za sarafe kucista kraj heatsinka.
3. Rupicasta plastika na izlazu heatsinka se raspada na omanji pritisak.
4. Umre GPU jer je u 99% slucajeva vezan na heatsink.
5. Deformacije samog kucista ( tezi slucajevi ).

Pa ti vidi jel ti OK 88C u nekim aplikacijama... i dokle ce bit.
A šta da mu radim, trajat će koliko traje, imam mrcinu od kulera i tu 80+ temp sam vidio samo kad sam koristio prime, za bilo što drugo nisam vidio preko 80.
Ako će raspast će se raspast, ploča ima garanciju, proc ima garanciju. AMD garantira da rade normalno i na većim temp, a proc nije ručno OCan, sve na default. Ne zamaram se time uopće...
I da u tolikom loadu nije niti 1 tjedno
Ako prođe garancija i krepa, kupim novo.
Pretpostavljam da je onda masovan pomor coffee-a i njihovih ploča, a nisam još nigdje naletio na neku vjest.
EDIT: ispravio se, pobrkao sam kabby i kavu.

Daj primjer da vidim što se desi sa procovima koji su radili na 90 stupnjeva. Baš me zanimaju posljedice. Link neki, video, nešto.

Brzina RAM je meni bitna samo zbog igranja i ne vidim zašto ne bi iskoristi max stabilni takt kad već ne mogu spustit latencije.

Vidiš ovo sa laptopa još nisam naletio, a imam jedan koji radi na 90ak stupnjeva u full loadu...star je 7 godina.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 02.10.2019. u 13:13.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 11:49   #1490
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
bzvz se sekiraš, sve je to ok, pa u radnim stanicama/serverima su temp još više i konstantno pod vecim loadom pa rade stvari po 3-5x duže od garantnog roka bez problema.

u 90+% slucajeva prije ce ti komp postat prespor nego ce crknuti od "višeg" zagrijavanja
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 13:00   #1491
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
bzvz se sekiraš, sve je to ok, pa u radnim stanicama/serverima su temp još više i konstantno pod vecim loadom pa rade stvari po 3-5x duže od garantnog roka bez problema.

u 90+% slucajeva prije ce ti komp postat prespor nego ce crknuti od "višeg" zagrijavanja
Ja se ne sekiram.
Ili se to odnosi na kolegu kojeg sam kvotao?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 15:08   #1492
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Vekster Pregled postova
staviš na MANUAL, a ne na DOCP, BCLK na 100, onda bu ti boostalo, 100.2 mu je previše
Odradio tako. Tnx for the tip. Pogodio 4400 MHz i prebio 500 bodova u singlecore testu u CPU-Z Benču Bios i dalje Super Truper Bustaša 0075. Vidim da je vani ofiš 7501 ali neću jer su isti pa mi se neda





DOCP Postavke:



Manual postavke:
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 15:56   #1493
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Zato nam i forum služi , svatko nešto pronađe i podijeli
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 16:28   #1494
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

- u power opcijama postaviti LLC i Phase postavke na max
Šta u biosu da stavim na max umijesto auto?

1, 2

Ne kužim još jednu stvar,cpu ti boosta 300MHz više po jezgi,a cpuz skor skoro pa isti...eto sad izvrtio

I treća stvar,zašto tebi taj bios radi bez problema,a meni ne
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 16:46   #1495
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Šta u biosu da stavim na max umijesto auto?

1, 2

Ne kužim još jednu stvar,cpu ti boosta 300MHz više po jezgi,a cpuz skor skoro pa isti...eto sad izvrtio

I treća stvar,zašto tebi taj bios radi bez problema,a meni ne
Pod 1:

Preberi si slike odavdje. Zanemari više toga, vidi samo ovu sa Power opcijama.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3322102

Pod 2:
Taj benč je oduvijek smeće al išao sam ga vrtit jer najkraće traje a boosta proc nabrzaka. Nije mi se sad dalo vrtit CB singlkor jer traje par minuta

Pod 3:
Nemam pojima. Zašto imate problema s tom pločom i zašto vam procesori je bustaju ni na 4.2GHz a kamoli 4.4?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 17:00   #1496
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Ock,tnx,budem probao sa tim power postavkama,možda proradi ram sa njima na 0075 od shamina odnosno 7501 official
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 17:12   #1497
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pod 1:

Preberi si slike odavdje. Zanemari više toga, vidi samo ovu sa Power opcijama.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3322102

Pod 2:
Taj benč je oduvijek smeće al išao sam ga vrtit jer najkraće traje a boosta proc nabrzaka. Nije mi se sad dalo vrtit CB singlkor jer traje par minuta

Pod 3:
Nemam pojima. Zašto imate problema s tom pločom i zašto vam procesori je bustaju ni na 4.2GHz a kamoli 4.4?
Možda je fora u RAM-ima, ti imaš B-Die, ja imam jeftinjavu, a možda i ostali.

BTW moj skor u cpuz 1.9 je 501/4017 sa 7403 biosom.

EDIT: Evo RAM sa primeom95 na Large FFT (memory controller and RAM); namješteno na 1.35V i za normalno i za boot u BIOSu bez LLC-a i ičeg drugog:

__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 02.10.2019. u 17:17.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 17:40   #1498
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
Kad bi u biosu stavio aoc jeli bi to još se diglo malo a rami su ručno podešeni na 3333
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 18:16   #1499
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor tetak dudo Pregled postova
Kad bi u biosu stavio aoc jeli bi to još se diglo malo a rami su ručno podešeni na 3333
Što je aoc?
Ajd odvrti oba testa u CB-u, baš me zanima.

Evo stavio sam 7501, sve postavke iste.
E sada, na papiru sada boosta 4175-4200 na jednoj jezgri, a prije je bilo 4125. Da li ću to igdje primjetit...
Cpuz single 507.
CB 15 prije 193/1557 sa ABBA 197/1573
CB 20 prije 473/3547 sa ABBA 485/3574
Rekao bi da je ovo na razini statističke pogreške...

Išao sam par puta restartat komp da vidim da li se gasi kod restarta i ne gasi se, čak mi se čini da sada post prije boota u win odrađuje dosta brže.

Jedino mi kod jednog restarta nije učitao drivere od grafe, ako se ponovi vraćam se na 7403.
To mi se nikad nije desilo dosada.

EDIT: LOL, ni 10 minuta do prvog BSODa, ntkrnlmp.exe. Ajd bok, vraćam se na 7403.
EDIT2: Ajd kad je bal, stavio za sada 0075 pa da vidimo, ali kod prvog problema se def vraćam na 7403.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 02.10.2019. u 19:03.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 20:41   #1500
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
aoc sam mislio na auto overclock procesora u biosu evo cb 15 i 20







ps ja stavio odma na taj 0075 i super radi jedino mi se ugasi pa upali kod startanja poslije ištekivanja al to me ne brine
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na