Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2014., 12:47   #11551
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Kako nema zapremnina veze? Pa nije isto da li ganjas 1.5 dci 200 na sat konstantno ili ovaj 3.0d.....Isto tako ove motore male zapremnine bi (lupam bezveze) vozio na 4-5 hiljada okretaja dok ove veće zapremnine su okretaji puno puno niži...

Ovo za 1.5dci banaliziram jel......

Edit....isto tako npr. Skyactiv mazdini motori imaju benzince sa 14:1 kompresijom...isto kao dizelaši.....tako da su oni isto tako "problematični" tom logikom
Nema veze jer obično taj 1.5dci 'nosi' kištru od 1000kg, a ovaj 3.0d nosi kištru od 2tone i više. Uz to, pričamo o problematici 'nasviravanja' što više ks iz što manje ccm, prvi 3.0d je imao 184ks, a sad su na koliko, 380ks u m izvedbi, znači i više nego dvostruko je povećana snaga, a obujam je ostao isti.
Za okretaje se varaš, jer maksimalnu snagu razvijaju oba na 4000 ili više okretaja (i 1.5dci i 3.0d), dakle da bi ga vozio na vršnom opterećenju, automatski si na visokim okretajima u krajnjem prijenosnom omjeru u mjenjaču.

Za skyactiv će vrijeme tek pokazati jel ta njihova 'igranka' sa kompresijom i ubrizgavanjem i svom zahebancijom popratnom vezanom uz to dugovječna ili ipak nije, pošto je to još vrlo svježa tehnologija (od kad, cca 2, max 3g je u primjeni).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 12:50   #11552
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
brijem da će bilo koja tehnologija koliko god imala mana nadživjet sve ove nove 0.9-1.0 sa 200hp i turbinom na 300k rpm
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 12:55   #11553
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
brijem da će bilo koja tehnologija koliko god imala mana nadživjet sve ove nove 0.9-1.0 sa 200hp i turbinom na 300k rpm
A jok
Pa oni već sad ne valjaju nakon pol godine vani, a kamoli da će poživit nešto duže, mala gofanca, božetesačuvaj
No replacement for displacement, je amen amena, nije to bez vraga
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 12:59   #11554
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kak nakon pol godine kada su ih testirali na milju kilometara na stolu?!?!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 15:26   #11555
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
full gas kod dizela (jer kazen kod dizela manje ide na grijanje i u auspuh).
Evo jedna cinjenica; dizeli se zagrijavaju vise od benzinaca, amen, zbog vece kompresije-tlaka samim tim je veca temp a +turbina il dve.

Samo gorivo ti hladi motor! Kako?
Čela klipova se znaju "rastopiti" kad ti je smjesa presiromasna, znaci ako imas puno zraka a malo goriva (zvuci poznato?/dizel-downsizing). Ili kod krivo postelanog paljenja ali to je za drugu temu.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 15:56   #11556
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Ja sam uvijek bio pod dojmom da novi auti provode zvuk motora kroz zvucnike zbog izolacije jer bez zvuka se moze izgubit osjecaj za brzinu

Neko je stavio video prije par strana od nekog Mercedesa snimanog iznutra s kamerom i doslovno nema nikakvog zvuka u unutra, motora, vjetra itd
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 16:05   #11557
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Prilično je Jopis u pravu. Treba znati da diesel motori s turbom koji se vrte na manje obrtaja i imaju nešto drukčiji omjer dimenzija klipa u odnosu na klipnjaču npr. kod buseva, prelaze i do milje kilometara prije negoli je potrebno išta raditi na motoru.
Sve ovo kaj je nasvirano i nabrijano je napravljeno za neku prosječnu vožnju a ne uporabu na maksimumu.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 16:16   #11558
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Imaju duzi hod, od prilike 5 puta manje KS po litri i kostaju ko 5 normalnih auti. Tak da i trebaju prec milju km..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 16:31   #11559
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Imaju duzi hod, od prilike 5 puta manje KS po litri i kostaju ko 5 normalnih auti. Tak da i trebaju prec milju km..
Nisam ni pričal o cijeni već o tome da i bus natovaren s pedesetak ili sedamdesetak ljudi + bagaža, kad piči 100 po autocesti također motor radi na svom ( gotovo) maksimumu a o dugačkim usponima da i ne govorim.

Sve ovo kod auta prethodno navedenih, uključivši i daunsajzane Fordove A4 formata motore je priča koja ne bu dugo trajala.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 16:40   #11560
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Sad je u razvoju turbo na struju koji nece imat turbo rupu tak da bi mogli vidit jos manje motore.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 17:16   #11561
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Sad je u razvoju turbo na struju koji nece imat turbo rupu tak da bi mogli vidit jos manje motore.
Super. Još samo da smisle kako da ga integriraju u glavu/blok motora i kad se razleti da se mijenja cijeli motor
3 god. garancije, programirano odmah u 4. boom!
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 17:31   #11562
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Sad je u razvoju turbo na struju koji nece imat turbo rupu tak da bi mogli vidit jos manje motore.
super znači umjesto turbine koja se malo odmara tu i tamo pa opet krepa sada će biti turbina koja radi nonstop
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 17:40   #11563
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Evo jedna cinjenica; dizeli se zagrijavaju vise od benzinaca, amen, zbog vece kompresije-tlaka samim tim je veca temp a +turbina il dve.

Samo gorivo ti hladi motor! Kako?
Čela klipova se znaju "rastopiti" kad ti je smjesa presiromasna, znaci ako imas puno zraka a malo goriva (zvuci poznato?/dizel-downsizing). Ili kod krivo postelanog paljenja ali to je za drugu temu.
Ne drži teorija. Ispušni plinovi kod benzinca su do 200°C topliji od dizela.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 17:43   #11564
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mislim da se pričaju o temp samog motora... kod dizela ispušni plinovi prolaze sve i svašta pa možda i to utječe na inicijalnu temperaturu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 17:43   #11565
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Govorim o celu klipa jer sam se nadovezao na jopisa. Ispuh je nesto drugo.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 17:53   #11566
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
A grijanje po zimi je nes trece a to dieseli imaju dosta slabije. Iskoristivost motora. Kad usporedim svoje aute, diesel se nebitno vise zagrije kod max opterecenja, po cuki.

Nisam ja prvi poceo spominjat takve motore. Bas zato sam to i napsial jer to nema smisla al vidim da je netko opet nabrijan pa siba i dalje. Drugo je cista matetmaticka pogrska kaj je manje bitno.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 22.08.2014. u 18:02.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 17:56   #11567
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Imaju duzi hod, od prilike 5 puta manje KS po litri i kostaju ko 5 normalnih auti. Tak da i trebaju prec milju km..
'Malo' si pretjerao
npr, avg noviji bus ima 10-12.000ccm i 500injak ks, dok avg 3.0d ima 250-300ks danas (ili ovi nešto manji busevi su još bolja usporedba, imaju 6-7000ccm i 300injak ks). Znači kod velikih buseva cca upola manje ks, na trećinu ili četvrtinu kubikaže, nije baš 5x manje ks.
Što se tiče cijene, o tom je glupo raspravljat, em zbog namjene, em zbog kompleksnosti izrade. Ili ćeš upetljat u priču i malo bolji traktor koji košta milju kuna i ima 300injak ks?

Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Ne drži teorija. Ispušni plinovi kod benzinca su do 200°C topliji od dizela.
Koja teorija ne drži?
Osnove mehanike - "Tlakovi i temperature u cilindru su veći nego kod benzinskih motora, kao i stupanj iskorištenosti".
Dakle, poanta je u tome, da je temperatura U MOTORU kudikamo veća kod dizela nego kod benzinca, te se ona DRASTIČNO povećava pri vršnom opterećenju, što dovodi do štetnih posljedica jer jednostavno nema još uvijek materijala (ima al je preskup) u širokoj primjeni koji bi to izdržao.
Temperatura ispuha je logično tome kod dizela manja jer je iskoristivost motora veća, tj više se energije iskoristi nego baci kod dizela, nego kod benzinca. So, you have missed the point completely
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:00   #11568
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ama di može biti manja temperatura kod nečega šta šprica bengu iliti dizel pod 2000 bar-a?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:08   #11569
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
To je tak nebitno kad se ni jedni ni drugi nikad ne priblize crvenom ak su ispravni. Ne treba uopce o tome razmisljat.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:09   #11570
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ama di može biti manja temperatura kod nečega šta šprica bengu iliti dizel pod 2000 bar-a?
Jasno ko dan, samo vidiš da i nije baš svima
Samom logikom - veća kompresija, veći tlak ubrizgavanja, turbina koja se grije na ohoho preko 1000°C, je jasno gdje je viša temperatura i veća opasnost od izgaranja klipa, samo eto, nije logika svima jača strana
Zato sam i rekao da će skyactiv i ovi midget poluproizvodi od 900-1000ccm i 150ks pokazat pravo lice tek kroz par godina, mada već sad se da dosta čuti o problemima sa tim midget motorićima
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:13   #11571
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
To je tak nebitno kad se ni jedni ni drugi nikad ne priblize crvenom ak su ispravni. Ne treba uopce o tome razmisljat.
Ma o čemu ti pričaš, kojem 'približavanju crvenom' pobogu!?!?
Pa ne pričamo mi ovdje o temperaturi vode ili ulja u motoru ako već imaš u renolu za to senzor, nego o temperaturi U CILINDRU, koja se događa uslijed eksplozije tj izgaranja goriva..... To su ti temperature od 800-1000°C, u modernijim motorima i više, a ne temperatura vode u motoru na 90°C
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:21   #11572
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ma o čemu ti pričaš, kojem 'približavanju crvenom' pobogu!?!?
Pa ne pričamo mi ovdje o temperaturi vode ili ulja u motoru ako već imaš u renolu za to senzor, nego o temperaturi U CILINDRU, koja se događa uslijed eksplozije tj izgaranja goriva..... To su ti temperature od 800-1000°C, u modernijim motorima i više, a ne temperatura vode u motoru na 90°C
Pa temperatura ulja je nabitnija temp. na autu. Jedna koja bi trebala zanimat svakog vozaca a to kaj ti teoretiziras je skroz nebitno za svakog avg vozaca koji vodi brigu o svom autu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:39   #11573
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
danas sam naišao na ferarija cabriolet ali nemam pojma koji,izgleda slično ovom,i boja je nekakva slična slici,bezvezna...uglavnom je bezveze...šteta kaj nisam čuo turbinu...
http://4x4klub.hu/szalon/v/szalon_N_...ni2L2.jpg.html
http://www.1zoom.ru/%D0%90%D0%B2%D1%.../334257/z2690/
esc je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:47   #11574
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
danas sam naišao na ferarija cabriolet ali nemam pojma koji,izgleda slično ovom,i boja je nekakva slična slici,bezvezna...uglavnom je bezveze...šteta kaj nisam čuo turbinu...
http://4x4klub.hu/szalon/v/szalon_N_...ni2L2.jpg.html
http://www.1zoom.ru/%D0%90%D0%B2%D1%.../334257/z2690/
Jesi siguran da je T? Jedina turbina je California T i F40. F40 nisi vidio.

Ovo su "trenutni" modeli. Od toga SA opet tesko da si vidio.

Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com
Redom. 599 SA Aperta - F458 Spider - F430 Spider - California
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:59   #11575
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Jesi siguran da je T? Jedina turbina je California T i F40. F40 nisi vidio.

Ovo su "trenutni" modeli. Od toga SA opet tesko da si vidio.


Redom. 599 SA Aperta - F458 Spider - F430 Spider - California
joj,neznam koji je,1 ili 2.,nisam buljio...bio je parkiran na tifonu u karlovcu švarča,riječka bb
esc je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 19:04   #11576
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Pa temperatura ulja je nabitnija temp. na autu. Jedna koja bi trebala zanimat svakog vozaca a to kaj ti teoretiziras je skroz nebitno za svakog avg vozaca koji vodi brigu o svom autu.
Ja ne teoretiziram, nego si se ti ko padobranac uključio u solidnu raspravu o kojoj očigledno nemaš pojma, i još iznoš totalno krive teorije. To je isto ko da ja idem banut u neku temu o vešmašinama, usisivačima ili dizanju utega ili pitajboga čemu, što me apsolutno ne zanima. Ne idem u takve topice, a još manje mi pada na pamet pisat tamo neke teorije o nečem o čemu nemam bleke

FYI, najbitnija temperatura za svakog vozača je temperatura vode u motoru, budući da to SVAKI automobil ima (od fiat una 45 iz sredine 90ih ne pamtim auto na ovamo da nema skalu temperature (dotični je imao samo lampicu, koja kad se upali, već je kasno, no imala je mod tinjanja, tik pred zakuhavanje)), dok svaki automobil nema hladnjak ulja, senzor temperature ulja i pokazivač iste na instrument tabli A bome niti povišena temperatura ulja u motoru ne može niti nema iste posljedice kao zakuhavanje vode u motoru, budući da temp ulja može rasti iz preko nekoliko razloga, što ne mora (niti obično rezultira) rezultirati havarijom motora, dok je gotovo uvijek pravilo kad zakuha motor, da strada brtva glave, puknu komore u glavi motora, itd.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 19:36   #11577
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Ovako ženska bi mi trebala neki autić za po gradu dnevno 5km, cifra nam je siromašna cirka 5000kn. Na koje modele se fokusirat, što tražiti, a na što i kako paziti?

Također koliko dođe prijenos i sve te điđe, tipa vi prodajete auto ja dolazim do vas i kolko to sve mene izađe dok je auto 100% moj.

Da li tražiti po njuškalu, da li se zaletiti u kakve auto kuće tipa H.S. Automobili?

npr

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-11272845
Čuj, meni bi sam način kako su napisani oglasi za aute od te autokuće bio dovoljan znak da bježim od njih
Inače moj savjet: uno, punto, clio, corsa, fiesta ili tako nešto čega ima na svakom "čošku", što novije i po mogućnosti ne od autokuća

EDIT: jesi skužio "screenshot" karte na slici u oglasu
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 21:58   #11578
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
FYI, najbitnija temperatura za svakog vozača je temperatura vode u motoru, budući da to SVAKI automobil ima (od fiat una 45 iz sredine 90ih ne pamtim auto na ovamo da nema skalu temperature (dotični je imao samo lampicu, koja kad se upali, već je kasno, no imala je mod tinjanja, tik pred zakuhavanje))
Volvo S80 nema cajger temperature vode.
Zakaj? Nemam pojma.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 22:03   #11579
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Volvo S80 nema cajger temperature vode.
Zakaj? Nemam pojma.
Zato što ti moderni auti ionako imaju cajger zabetoniran na 90 stupnjeva.
A temp realno nije tako zabetonirana.
Tako da isti i nema smisla, pa smanjiš troškove proizvodnje i staviš lampicu u slučaju pregrijavanja.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 22:21   #11580
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
EDIT: jesi skužio "screenshot" karte na slici u oglasu
Moramo autoru ipak odati priznanje što nije žute stickere polijepio prije "screenshota" nego je to kasnije u paintu napravio
c-shadow je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na