Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2019., 19:04   #1051
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Nedavno sam s frendom postarom razgovarao o tome, stvar funkcionira super!
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2019., 10:27   #1052
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
19.11. ekupi predao HPexpressu paket, danas 22.11. tracking i dalje prikazuje "Prijem pošiljke". Pa odakle ga primate 3 dana?!?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2019., 06:51   #1053
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

dali ima tko iskustva sa https://www.orangeconnex.com/tracking

naime nekaj sam kupio na ebay-u, i dobio sam ovaj tracking number

koji nije standardan... ali radi barem na njihovoj stranici.

također koliko vidim oni su partner s Ebay-om, pa nema trebalo biti problema...

samo me zanima koliko ste otprilike čekali paket iz kine sa ovim pošiljateljom, i

tko preuzima paket u Hrvatskoj ?

tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 11:12   #1054
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
tracking number od orangeconnex.com funkcionira dobro i paket je dostavljen, onako kak je pisalo na njihovoj stranici.

međutim imam jedan drugi problem sa našom poštom...

poslan mi je paket sa pošte koja je udaljena 15km od mene. paket je poslan u utorak, i to se može vidjeti na stranici od pošte kad unesem broj pošiljke...

danas još paketa nema.... a kod statusa samo stoji kada je paket zaprimljen u toj pošti....

zovem svoju poštu, i ženska provjeri po broju pošiljke, da je paket otišao u veliku goricu glavno skladište....

znači na skroz drugu stranu grada.... i veli da je rok 5 dana da se dostavi, znači ako u ponedeljak ne dode, onda moram opet zvati da se vidi zašto nije dostavljen...

ali neovisno o tome, kakva je to logika da nisu paket dostavili direktno na moju poštu sa svim drugim paketima, nego prvo u veliku goricu, pa opet nazad...

osim toga zašto evo sada već tri dana paket stoji u velikoj gorici...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 11:38   #1055
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ali neovisno o tome, kakva je to logika da nisu paket dostavili direktno na moju poštu sa svim drugim paketima, nego prvo u veliku goricu, pa opet nazad...
Vjerojatno tako imaju sustav razrađen, svi paketi idu na jedno sortirno mjesto i onda na destinaciju. U svakom sustavu iznimke uvijek lome sistem. Prvo bi morali u pošti direktno sortirati pakete za bliže pošte, onda bi netko to i trebao odvesti na neki način do tih pošta, a s time (vjerojatno) više gube nego da sve odvezu na centralno kamionom tamo razvrstaju i dalje dilaju po rutama.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 05:56   #1056
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Vjerojatno tako imaju sustav razrađen, svi paketi idu na jedno sortirno mjesto i onda na destinaciju. U svakom sustavu iznimke uvijek lome sistem. Prvo bi morali u pošti direktno sortirati pakete za bliže pošte, onda bi netko to i trebao odvesti na neki način do tih pošta, a s time (vjerojatno) više gube nego da sve odvezu na centralno kamionom tamo razvrstaju i dalje dilaju po rutama.
a nažalost je tako. mada katkad se to ne isplati.

uglavnom evo paket jučer nije stigao. znači ponedeljak je posljednji dan...

tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 21:31   #1057
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Pretpostavljam da Posta jos uvijek dostavlja DHL pakete? Je imao netko ovakav slucaj? Paket u 3 dana dodje u Hr i onda 7 dana nista, nema dostave. Sta to inace tako bude?

https://imgur.com/a/GzheDt0
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 21:40   #1058
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
pa da...dok ne raspodjele po svojim centrima distribucije...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 18:25   #1059
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
sta reci.od 29.11

zvao ih danas.Na putu u sortirnicu u goricu.
jbt


xlr

nadam se da ne,s obzirom da mi je frend iz njemačke u četvrtak poslao nesto dhl-om
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hp.jpg‎
Views:	255
Size:	221.2 kB
ID:	21770  
  Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 11:14   #1060
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Kad pomislim da me više ne mogu iznenaditi, iznenade me Jučer dolazim doma i na ulaznim vratima zgrade me dočeka zaljepljena ona žuta ceduljica o pošiljci. Svi sandučići u zgradi su jasno označeni. Da li se poštaru ni ne da ulaziti u zgradu i tražiti sandučić??
henri_007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2019., 11:56   #1061
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Ovo moje ipak nema veze s postom, ide direktno preko DHL-a. I dalje stoji isto, zvao DHL Express, DHL Freight, nula bodova. Kazu pitajte sellera. Seller isto popizdio sa svedskim DHL-om, nema nikakav info, na kraju poslao novi paket UPS-om.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pretpostavljam da Posta jos uvijek dostavlja DHL pakete? Je imao netko ovakav slucaj? Paket u 3 dana dodje u Hr i onda 7 dana nista, nema dostave. Sta to inace tako bude?

https://imgur.com/a/GzheDt0
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 12:09   #1062
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Kad pomislim da me više ne mogu iznenaditi, iznenade me Jučer dolazim doma i na ulaznim vratima zgrade me dočeka zaljepljena ona žuta ceduljica o pošiljci. Svi sandučići u zgradi su jasno označeni. Da li se poštaru ni ne da ulaziti u zgradu i tražiti sandučić??
To su i meni radili dok sam stanovao u ZG, ne da im se ući u zgradu...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 17:59   #1063
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Meni je paket danas uredno došao, jučer Zg danas Pula.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 22:10   #1064
NoMaam
Registered User
Moj komp
 
NoMaam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: ovdje
Postovi: 35
Ljetos poslao razglednicu iz Vodica za Viroviticu, 3 tjedna Bog te mazo. Bit će da ju je poštar pješke nosio s mora.


Pozz
NoMaam je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 14:29   #1065
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Poceo praznicni haos...

Paket predan jucer, dostava danas do 10h u ZG. Dostavljeno nije. Radno vrijeme mjesta gdje sam poslao je 15h. Ne znaju kad ce biti dostavljeno, sluzba za korisnike za k*****
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 14:33   #1066
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ja sam prošli mjesec naručivao nešto iz US of A, uredno tracking za manje od tjedan dana stiglo u HR. Da bi nakon toga faking puna 3 tjedna ležalo na pošti u ZG prije nego mi je poštar dostavio paket.

Sad već preko tjedan dana (8 radnih) čekam paket od frenda iz Češke, inače je stizalo kroz 5-6 radnih dana. Biti ću sretan ako stigne prije Božića kako stvari stoje...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 14:52   #1067
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pretpostavljam da Posta jos uvijek dostavlja DHL pakete? Je imao netko ovakav slucaj? Paket u 3 dana dodje u Hr i onda 7 dana nista, nema dostave. Sta to inace tako bude?

https://imgur.com/a/GzheDt0
frend u zadru popušio dvije narudžbe od DHL zbog pošte.
paketi došli do zagreba i nakon nekog vremena se vratili u USA bez da su se približili zadru. užas.
pazi odgovor pošte jer je zvao: čim vidite da je paket u hrvatskoj morate zvati.
kad mi je to rekao obojica smo šutili neko vrijeme jer nismo znali što reći.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 15:07   #1068
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
tracking number od orangeconnex.com funkcionira dobro i paket je dostavljen, onako kak je pisalo na njihovoj stranici.

međutim imam jedan drugi problem sa našom poštom...

poslan mi je paket sa pošte koja je udaljena 15km od mene. paket je poslan u utorak, i to se može vidjeti na stranici od pošte kad unesem broj pošiljke...

danas još paketa nema.... a kod statusa samo stoji kada je paket zaprimljen u toj pošti....

zovem svoju poštu, i ženska provjeri po broju pošiljke, da je paket otišao u veliku goricu glavno skladište....

znači na skroz drugu stranu grada.... i veli da je rok 5 dana da se dostavi, znači ako u ponedeljak ne dode, onda moram opet zvati da se vidi zašto nije dostavljen...

ali neovisno o tome, kakva je to logika da nisu paket dostavili direktno na moju poštu sa svim drugim paketima, nego prvo u veliku goricu, pa opet nazad...

osim toga zašto evo sada već tri dana paket stoji u velikoj gorici...

Otvotrena je centralna sortirnica u Velikoj Gorici tako da svi paketi idu tamo na sortiranje i onda se upućuju na mjesto za lokalnu distribuciju, da malo pratite što piše po novinama onda bi to znali. Inače veliki broj zaposlenika u Branimirovoj je dao otkaz jer im se ne ide na rad u novu sortirnicu u Velikoj Gorici, dokaz da i uhljebi imaju svoje limite ispod kojih nisu spremni ići.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 15:09   #1069
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Otvotrena je centralna sortirnica u Velikoj Gorici tako da svi paketi idu tamo na sortiranje i onda se upućuju na mjesto za lokalnu distribuciju, da malo pratite što piše po novinama onda bi to znali. Inače veliki broj zaposlenika u Branimirovoj je dao otkaz jer im se ne ide na rad u novu sortirnicu u Velikoj Gorici, dokaz da i uhljebi imaju svoje limite ispod kojih nisu spremni ići.
to nisu uhljebi nego neradnici.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 15:11   #1070
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Pročitah neki dan na HP Expressovom pick-upu piše: "Nova dimenzija pošte". Točno.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 15:12   #1071
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Tako je, neće raditi ako posao nije 5 min od kuće.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 17:48   #1072
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Vjerojatno je bilo al vas podjsecam:

Citiraj:
Hrvatska pošta kupila poznatu tvrtku koja za dostavljače koristi građane, studente i umirovljenike.

Vlasnik Locodelsa Stevica Kuharski pripajanje Hrvatskoj pošti vidi kao veliki poticaj državnih tvrtki start up zajednici te snažan potencijal daljnjeg rasta usluge.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hrva...ljenike-358624
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 19:04   #1073
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
pazi odgovor pošte jer je zvao: čim vidite da je paket u hrvatskoj morate zvati.
Ovo je stvarno zenit bezobrazluka. Bilo kakva reakcija na tako nešto, po meni, ne može biti pretjerana.

"morate odmah zvati da nam kažete kako stvarno želite svoj paket i da potvrdite adresu, iako ju već imamo na pošiljci, a ne bi bilo loše ni da nam naznačite na karti odgovarajućeg mjerila gdje je Zadar i to isprintate i pošaljete u 4 primjerka ovjereno kod javnog bilježnika faxom i mailom. U suprotnom pošiljka lagano krene natrag, pa se ti jebi."
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 19:27   #1074
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Naravno da mu to nisu rekli i to je klasična birtijska priča od strane tizhua koji svako malo uleti u temu (kao i mkey) i tako nešto napiše bez ikakvih dokaza i objašnjenja, samo da se trola.
Ako se paket vraća pošiljatelju onda se vraća radi nekog razloga.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 22:24   #1075
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
I dalje konstantno imaju problema s brkanjem adresa ako su na paketu navedene adresa za dostavu računa i adresa za dostavu računa.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 22:53   #1076
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Naravno da mu to nisu rekli i to je klasična birtijska priča od strane tizhua koji svako malo uleti u temu (kao i mkey) i tako nešto napiše bez ikakvih dokaza i objašnjenja, samo da se trola.
Ako se paket vraća pošiljatelju onda se vraća radi nekog razloga.
retardinjo ja ne idem po birtijama i ispričao sam priču iz prve ruke od najboljeg prijatelja. trolaš ovaj forum na svim temama i braniš ovu jebenu poštu bez ikakvog razloga, a svi vidimo da su stvari krenule nizbrdo već duže vrijeme i ljudi su nezadovoljni.

ako ti dam dokaz može dogovor da se makneš sa foruma sa svih tema barem godinu dana?
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 22:57   #1077
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Naravno da mu to nisu rekli i to je klasična birtijska priča od strane tizhua koji svako malo uleti u temu (kao i mkey) i tako nešto napiše bez ikakvih dokaza i objašnjenja, samo da se trola.
Ako se paket vraća pošiljatelju onda se vraća radi nekog razloga.
Kretene (kada ti se moram tako obratit), moj prethodni komentar ovdje je bio pohvala pošti za pravoremenu i korektnu dostavu http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1063

Primjećujem da tada nisi tražio dokaze.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 23:01   #1078
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Meni su prije znali brže doći paketići iz Yanwen/Turkey posta, a sada dolaze prije preko China posta (Aliexpress trgovci)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 23:36   #1079
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Naravno da mu to nisu rekli i to je klasična birtijska priča od strane tizhua koji svako malo uleti u temu (kao i mkey) i tako nešto napiše bez ikakvih dokaza i objašnjenja, samo da se trola.
Ako se paket vraća pošiljatelju onda se vraća radi nekog razloga.
Meni danas službenica na šalteru kaže da ako pošaljem nešto HP ekspresom - dostava drugi dan - da zaboravim na to jer ne mogu trenutno ništa dostavit brzo jer su u kaosu.

Blizu pošte je birtija, možda je i ovo takva priča.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 13:12   #1080
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Istina. Moje dostavljeno za 2 dana umjesto drugi dan do 10h.

Vidim da imam pravo na naknadu stete u iznosi 3 x vrijednosti dostave. Da li je itko to trazio?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na